• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekt Erasmus+

Email Drukuj PDF

Ruszamy z kolejnym projektem Erasmus+


Erasmus +  - OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

Gostek w Europie 

OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

DNIA: 23.08.2023 roku rozpoczynamy rekrutację do trzeciego wyjazdu na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Włoch

Mobilność odbędzie się w terminie 9.10.2023 – 3.11.2023

w ramach projektu: „Gostek w Europie”

(2020-1-PL01-KA102-079190)

Proszę zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji i Udziału w Projekcie, który jest dostępny w biurze projektu oraz na stronie internetowej naszej szkoły W ZAKŁADCE : PROJEKTY ERASMUS+

Termin zgłoszeń upływa 31.08.2023 roku

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się do Szkolnego Koordynatora Projektu, Pani Doroty Jankiewicz.


Erasmus +  - OGŁASZAMY NABÓR DO DRUGIEJ MOBILNOŚCI!

Gostek w Europie 

OGŁASZAMY NABÓR DO DRUGIEJ MOBILNOŚCI!

Dnia 13.06.2022 ROKU ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO DRUGIEGO WYJAZDU NA 4 TYGODNIOWE PRAKTYKI ZAWODOWE DO WŁOCH W RAMACH PROJEKTU:

„Gostek w Europie” (2020-1-PL01-KA102-079190)

PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM REKRUTACJI I UDZIAŁU W PROJEKCIE, KTÓRY JEST DOSTĘPNY W BIURZE PROJEKTU ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY W ZAKŁADCE :

PROJEKTY ERASMUS+

TERMIN ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 20.06.2022 ROKU

W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ PROSIMY KIEROWAĆ SIĘ DO SZKOLNEGO KOORDYNATORA PROJEKTU, PANI ANNY KOWALSKIEJ. 


 Plakat pełnowymiarowy --->>>

 


 Rozpoczynamy rekrutację do projektu

"GOSTEK W EUROPIE"

skierowanego do uczniów z naszego technikum,

łącznie 45 osób 

Projekt realizowany będzie podczas trzech  mobilności.

Wstępny termin pierwszej mobilności to: 13.09.2021r.

Miejsce stażu: Włochy

Instytucją przyjmującą jest firma Mobitaly z Włoch.

W ramach projektu zapewniamy:

  • atrakcyjne staże we włoskich przedsiębiorstwach
  • transport, ubezpieczenie
  • noclegi
  • pełne wyżywienie ,całodobową opiekę
  • atrakcyjny program spędzania czasu wolnego, w tym atrakcyjne wycieczki
  • przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne oraz szkolenie BHP przed wyjazdem

 
Formularz zgłoszeniowy można pobrać w szkole w siedzibie projektu Erasmus+. Wypełniony formularz należy złożyć do Pani Anny Kowalskiej koordynatora projektu do dnia 19.04.2021 r.
Regulamin rekrutacji dostępny jest w sekretariacie, u koordynatora projektu i na stronie internetowej szkoły.  
Zachęcamy do udziału!!! 

Udział w projekcie jest bezpłatny!

 


                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                                    
 

OGŁASZAMY NABÓR DO PIERWSZEJ MOBILNOŚCI

 

DNIA: 13.04.2021  roku rozpoczynamy rekrutację do pierwszego wyjazdu na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Włoch

w ramach projektu: Gostek w Europie

(2020-1-PL01-KA102-079190)

Proszę zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji i Udziału w Projekcie, który jest dostępny w biurze projektu oraz na stronie internetowej naszej szkoły W ZAKŁADCE:

 

PROJEKTY ERASMUS+

 

Termin zgłoszeń upływa 19.04.2021 roku

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się do Szkolnego Koordynatora Projektu,

Pani Anny Kowalskiej.

 REGULAMIN REKRUTACJI DO PROJEKTU ERASMUS+ --->>> 

 Kolejarze otwarci na przyszłość w Europie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację:  mgr Marzena Orzoł.


Projekt „Kolejarze otwarci na przyszłość w Europie” jest realizowany przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.08.2018 – 31.08.2019, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Dofinansowanie wynosi 81 400,00 EUR. W ramach projektu 36 uczniów naszej szkoły z kierunków technik transportu kolejowego oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego wyjedzie na czterotygodniowe staże do czeskich przedsiębiorstw. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji zawodowych, społecznych i językowych oraz zwiększenie szansy na zatrudnienie na europejskim rynku pracy podopiecznych naszej placówki.

Czytaj więcej >>>


Gostek we Włoszech! - Parma i Reggio-Emilia już na nas czekają!

Uprzejmie informuję, iż złożony przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego wniosek numer: 2017-1-PL01-KA102-036917 „Technik ma pracę w Unii Europejskiej” na konkurs wniosków w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja KA1: Mobilność edukacyjna Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego w roku 2017 uzyskał pozytywną ocenę i został zatwierdzony do realizacji.

Kwota przyznanego dofinansowania będzie wynosić 149014 EUR, w ramach której zostaną sfinansowane staże zagraniczne dla 58 uczniów. Realizacja projektu będzie miała miejsce w okresie 1.12.2017 – 30.11.2019.


Praktyki i staże odbędą się w Parmie i Reggio-Emilia we Włoszech.

Dyrektor szkoły Marzena Orzoł 

 


 Erasmus+ Italia.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Gostek we Włoszech! - Parma i Reggio-Emilia już na nas czekają!
Uprzejmie informuję, iż złożony przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego wniosek numer: 2017-1-PL01-KA102-036917 „Technik ma pracę w Unii Europejskiej” na konkurs wniosków w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja KA1: Mobilność edukacyjna Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego w roku 2017 uzyskał pozytywną ocenę i został zatwierdzony do realizacji.
Kwota przyznanego dofinansowania będzie wynosić 149014 EUR, w ramach której zostaną sfinansowane staże zagraniczne dla 58 uczniów. Realizacja projektu będzie miała miejsce w okresie 1.12.2017 – 30.11.2019.

Praktyki i staże odbędą się w Parmie i Reggio-Emilia we Włoszech.
Dyrektor szkoły Marzena Orzoł


Erasmus+ CERTYFIKATY.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

 

W dniu dzisiejszym tj. 30.05.2017 r. odbyło się podsumowanie projektu Erasmus + „Technika łączy ludzi”, który był realizowany w okresie 01.06.2016.-31.05.2017.
Z tej okazji odbyła się uroczystość, na której wręczone zostały certyfikaty dla uczestników projektu oraz podziękowania dla pani dyrektor, pani koordynator oraz dla nauczycieli opiekujących się młodzieżą w Niemczech. Swoją obecnością zaszczycili nas goście : p. Paweł Abucki Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych, p. Arkadiusz Rajczyk – naczelnik Sekcji Dąbrowa Górnicza PKP PLK, p. Mariusz Pietrucha – naczelnik PKP Cargo oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zawierciu.
Celem projektu było podniesienie kompetencji takich jak wiedza, umiejętności i zdobycie doświadczenia zawodowego.

Czytaj więcej >>>

 Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach ma zaszczyt zaprosić
uczestników projektu Erasmus+, rodziców/opiekunów, Radę Pedagogiczną, Samorząd Szkolny oraz przyjaciół szkoły
na uroczystość wręczenia certyfikatów projektu Erasmus+ „Technika łączy ludzi” dla uczestników projektu, która odbędzie się 30 maja 2017r. o godz. 12.00 w siedzibie szkoły ( 42-450 Łazy ul. Fabryczna 1a).
 

Z wyrazami szacunku,
Marzena Orzoł
dyrektor szkoły


ERASMUS+ - realizacja.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.06.2016 - 31.05.2017 realizuje projekt pt. „Technika łączy ludzi’’, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność edukacyjna. Dofinansowanie, które otrzymała nasza szkoła na realizację projektu wynosi 95 671, 00 EUR.

 

Czytaj więcej >>>

Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

W dniach 1 – 2 luty 2017 roku odbyły się pierwsze warsztaty z pedagogiem szkolnym w ramach projektu „Technika łączy ludzi”. W zajęciach udział wzięli uczniowie kierunków: Technik eksploatacji portów i terminali oraz Technik elektroenergetyk transportu szynowego. Tematyka spotkania dotyczyła integracji uczniów oraz pracy zespołowej. Jednym z zadań było wyzwanie o nazwie Marshmallow challenge.

 

Czytaj więcej >>>

Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

„Technika łączy ludzi”
Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.06.2016 – 31.05.2017 realizuje projekt pn. „Technika łączy ludzi”, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcji 1: Mobilność edukacyjna. Dofinansowanie, które otrzymała nasza szkoła na realizację projektu wynosi 95 671,00 EUR.
W ramach projektu zostały przeprowadzone dla uczniów naszej szkoły warsztaty kulturowe przygotowujące ich do wyjazdu za granicę.

 

Czytaj więcej >>>

Erasmus +.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

29 listopada br. w ramach programu Erasmus+ w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach odbyło się spotkanie informujące dla rodziców uczniów, którzy przeszli rekrutację do programu. Spotkanie w zastępstwie za koordynatora programu poprowadziła Pani Dyrektor szkoły mgr Marzena Orzoł. Pani Dyrektor na podstawie przygotowanej prezentacji zapoznała rodziców z terminem wyjazdu, celem projektu oraz zadaniami szkoły wynikającymi z projektu. Przedstawiła partnera projektu oraz bazę dydaktyczną. Poinformowała również rodziców o zasadach obowiązujących w miejscu stażu oraz zapoznała ich z bazą noclegową.

 

Czytaj więcej >>>

   Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Izabela Kotuła.


 

 

Uwaga! Ruszyła rekrutacja do Erasmus+.  Uczniowie , którzy są zainteresowani wyjazdem na staż do Niemiec proszeni są o wypełnienie wymaganych dokumentów i dostarczenie ich do koordynatora projektu Pani Izabeli Kotuły lub do pedagoga szkolnego Pani Ewy Haberki. Dokumenty , które należny pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki Erasmus + można również złożyć u Pani Dyrektor szkoły Marzeny Orzoł.

 


Technika łączy ludzi.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Polilejko.

 

Przygotowania do wyjazdu na miesięczne praktyki do Niemiec trwają. 31.01.2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w realizacji projektu pn. „Technika łączy ludzi”, finansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Czytaj więcej >>>

Zrealizowany już projekt:

 

Plakat >>>

Regulamin >>>

Deklaracja uczestnictwa >>> 

Formularz zgłoszeniowy >>> 

 

 

Technika łączy ludzi”

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.06.2016 – 31.05.2017 realizuje projekt pn. „Technika łączy ludzi”, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcji 1: Mobilność edukacyjna. Dofinansowanie, które otrzymała nasza szkoła na realizację projektu wynosi 95 671,00 EUR.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji (wiedzy, umiejętności i postaw) 40 uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w celu poszerzenia ich możliwości rozwoju osobistego i zwiększenia szansy na zatrudnienie na europejskim rynku pracy. Uczestnicy dzięki udziałowi w działaniach projektowych zwiększą nie tylko swoje kompetencje zawodowe i interpersonalne, ale również poszerzą swoją świadomość międzykulturową. Zagraniczne praktyki umożliwią im zapoznanie się z europejskimi standardami pracy oraz nowymi osiągnięciami technologicznymi. Dodatkowo realizacja projektu umożliwi naszej szkole zwiększenie jakości kształcenia oraz podniesienie kompetencji organizacyjnych, językowych i kulturowych wśród pracowników placówki.

W stażach zagranicznych weźmie udział 40 uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego, kształcących się w II lub III klasie Technikum w zawodach: technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik eksploatacji portów i terminali. Mobilność odbędzie się w Niemczech w terminie 05.03 – 01.04.2017. Organizacją pobytu zajmie się nasz partner – firma Vitalis GmbH ze Schkeuditz. Przed wyjazdem na mobilność z każdym uczniem zostanie podpisana umowa oraz porozumienie o programie zajęć. Nabyte podczas zagranicznych staży kompetencje zostaną potwierdzone przez uznawane w Europie dokumenty ECVET, Europass Mobilność oraz certyfikaty wystawione przez organizację przyjmującą oraz szkołę.

Przed wyjazdem uczniowie będą uczestniczyć w obowiązkowych zajęciach językowo- pedagogiczno- kulturowe, które pomogą im w przygotowaniu się do wyjazdu. Podczas zajęć z języka niemieckiego uczestnicy nauczą się przede wszystkim słownictwa branżowego związanego z zawodem, w którym będą odbywać staż. Zajęcia kulturowe umożliwią im poznanie obyczajów, tradycji i norm panujących w Niemczech. Uczniowie wezmą również udział w zajęciach z pedagogiem szkolnym, które będą miały na celu podniesienie ich motywacji, zintegrowanie w grupie oraz przygotowanie psychiczne do kilkutygodniowego rozstania z bliskimi.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione zakwaterowanie w Niemczech wraz z wyżywieniem, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne. Zostaną one pokryte z budżetu projektu.

 

Rekrutacja do projektu odbędzie się w okresie IX – X.2016 – jej termin i zasady zostaną ogłoszone na naszej stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń. Wszelkich informacji na temat projektu udziela Pani Izabela Kotuła – koordynator.

 

 


2015r. - Pogram Erasmus+ „Kształcenie i szkolenie zawodowe: Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

2016r. – Erasmus+ Akcja 1 Mobilność Kształcenie i szkolenia zawodowe.