• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Wojskowy bieg przełajowy - Tarnowskie Góry 2024.

Integracja 2023

W dniu 25.04.2024 uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w Wojskowym biegu przełajowym po sprawność o Puchar Dowódcy Garnizonu Tarnowskie Góry organizowanym przez 5 pułk chemiczny im. generała broni Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach.
W biegu brało udział 350 zawodników z podziałem na kategorie: kobiety i mężczyźni. Młodzież musiała pokonać dystans 3000 m w terenie leśnym. Wszyscy uczestnicy z ,,Gostka" walczyli zaciekle, co przełożyło się na wspaniały wynik i sukces.
W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Natalia Wąsat z klasy 2 a LO uzyskując wynik 13 minut 42 sekundy, w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Oskar Bereda z klasy 2a LO z wynikiem 11 minut 58 sekund, trzecie miejsce w kategorii mężczyzn przypadło Saszy Kowalenko z klasy 2 a LO, który pokonał dystans w 12 minut i 12 sekund .
Po odebraniu pucharów świętowaliśmy przy gorącej herbacie oraz wojskowej grochówce. Całość dopełniła wspaniała ścianka wspinaczkowa, dzięki uprzejmości pana Sylwestra Nowaka młodzież mogła pokonać nie tylko dystans na drodze leśnej ale również wysokościowy.
Uczeń naszej szkoły Sasza Kowalenko, który jest zawodnikiem boksu miał sposobność uczestniczenia w treningu z szeregową Kariną Szmalenberg - zawodową międzynarodową mistrzynią Polski w boksie. Gratulujemy naszym zawodnikom za udział i zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy do fotorelacji.