• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

EUROPEJSKI DZIEŃ MASZYNISTY KOLEJOWEGO - 16 WRZEŚNIA.

Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego obchodzony jest 16 września. Jest to potrzebny i odpowiedzialny zawód. W Polsce jest około 17 000 maszynistów. Część z nich to nasi absolwenci. Wśród naszych obecnych uczniów na pewno są przyszli maszyniści, zwłaszcza na kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik transportu kolejowego. Wszystkim życzymy powodzenia w pracy zawodowej i bezpieczeństwa. 

Informacja - Związku Zawodowego Maszynistów --->>>

Informacja na stronie nakolei --->>>

Informacja o maszynistach na stronie Urzędu Transportu Kolejowego --->>>

Informacja na stronie spółki PKP Intercity --->>>

 

 WYCIECZKA ZAWODOWA KOLEJOWA - NASTAWNIA - CZĘSTOCHOWA MIRÓW - 2023.

Dzień Kobiet

Zajęcia praktyczne na nastawni wykonawczej.
15.09.2023r uczniowie klasy III B „Technik transportu kolejowego”, ćwiczyli umiejętności obsługi urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Sprawdzali, w jakim stopniu potrafią wiedzę teoretyczną zastosować w praktyce z obsługą rzeczywistych urządzeń. Uczniowie zapoznali się z dokumentacją ruchową prowadzoną przez nastawniczego, zobaczyli działanie napędów mechanicznych.
To już kolejna grupa uczniów, którzy przygotowując się do egzaminu potwierdzającego kwalifikację zawodową mogą odwiedzać nastawnie.
Maria Domagała

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 KURS MATURA - 2024.

Dzień Kobiet


Szanowni Państwo,
mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa uczniów do już czwartej edycji Kursu Matura - organizowanego przez Uniwersytet SWPS z myślą o wszystkich maturzystach i maturzystkach.
Kurs Matura 2024 - to cykl bezpłatnych spotkań online, podczas których specjaliści z naszej uczelni oraz wybrani nauczyciele przedmiotowi na żywo odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące egzaminu dojrzałości, przekażą skuteczne rady i wskazówki oraz wspólnie z uczniami przejdą przez wszystkie etapy przygotowania do matury.
W tej edycji zaproszeni eksperci podpowiedzą uczestnikom kursu m.in. jak:
poradzić sobie z maturalnym stresem i zadbać o siebie w tym wymagającym czasie,
podjąć decyzję co do przyszłości i planów po maturze,
efektywnie zaplanować naukę i uczyć się skutecznie,

w tym roku nowością są dwa spotkania z nauczycielami przedmiotowymi na temat strategii przygotowania się do egzaminów przedmiotowych z języka polskiego i matematyki

Już 20 września br. (środa) zapraszamy na pierwsze spotkanie online !! Tegoroczną edycję zainauguruje spotkanie z psychologiem Stanisławem Borawskim.

Szczegółowy opis pierwszego spotkania znajdą Państwo na dedykowanej stronie: https://www.swps.pl/matura/webinar/34156-twoja-matura-twoja-przyszlosc-jak-zdecydowac-co-dalej

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną całego projektu i przekazania Państwo uczniom zaproszenia do udziału w kursie: https://swps.pl/matura

Udział w kursie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu.
Joanna Kabzińska

 

 

 INFORMACJA - NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW".

Talenciaki

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły Pełne Talentów".  Szkoły mogą wymieniać "Talenciaki" na supernagrody. Zachęcamy do wzięcia udziału w zdobywaniu nagród. Każdy robiąc zakupy może otrzymywać kupony i przekazywać wybranej szkole, a szkoła może zamieniać je na wybrane nagrody.

 Plakat --->>>

Strona akcji i informacje --->>>

Katalog nagród --->>>

 

 UMOWA Z POLICJĄ.

 

W dniu 31.08.2023r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach reprezentowanym przez Dyrektora Szkoły mgr Katarzynę Rusek - Szczygieł, a Komendą Powiatową Policji w Zawierciu reprezentowaną przez insp. Jacka Kurdybelskiego. Porozumienie zostało zawarte na okres 4 lat dla uczniów klas mundurowych - grupa policyjna.

Zapraszamy do fotogalerii.

 

Erasmus +  - OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

Gostek w Europie 

OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

DNIA: 23.08.2023 roku rozpoczynamy rekrutację do trzeciego wyjazdu na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Włoch

Mobilność odbędzie się w terminie 9.10.2023 – 3.11.2023

w ramach projektu: „Gostek w Europie”

(2020-1-PL01-KA102-079190)

Proszę zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji i Udziału w Projekcie, który jest dostępny w biurze projektu oraz na stronie internetowej naszej szkoły W ZAKŁADCE : PROJEKTY ERASMUS+

 

Gostek w Europie - Włochy 2023 --->>>


Termin zgłoszeń upływa 31.08.2023 roku

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się do Szkolnego Koordynatora Projektu, Pani Doroty Jankiewicz.

 

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - ZEBRANIA Z RODZICAMI - 11.09.2023.

.......................................................................................

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - 4 września 2023.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół im. profesora R. Gostkowskiego w Łazach, podczas którego Pani Dyrektor mgr Katarzyna Rusek – Szczygieł przywitała zaproszonych gości Panią Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Zawierciańskiego - Olgę Szczygieł, Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu - insp. Jacka Kurdybelskiego, Pana Arkadiusza Rajczyka - przedstawiciela spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,  przedstawiciela Wojskowego Centrum Rekrutacji, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów wszystkich klas. Poczet sztandarowy i hymn Polski nadały uroczystości patriotycznego charakteru. Zaproszeni goście życzyli uczniom i społeczności szkolnej powodzenia w nauce i sukcesów. W części artystycznej przypomniano o 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, wiersze mówiły o bohaterstwie i postawie patriotycznej Polaków. To dzięki poprzednim pokoleniom możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej Polsce. 

Wszystko odbyło się w odświętnej atmosferze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Całej społeczności szkolnej "Gostka" życzymy powodzenia!!! 

Zapraszamy do fotogalerii.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - 4.09.2023.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w dniu 4.09.2023:

 

Godzina 8:00 - Msza Święta w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Łazach, ul. Częstochowska 9.

Godzina 9:30 - uroczyste rozpoczęcie roku w szkole - akademia.

Godzina 10:15 - spotkanie klas z wychowawcami.

 

 1 WRZEŚNIA 2023 - UDZIAŁ SZKOŁY W UROCZYSTOŚCIACH -  1.09.2023.

 

Uczniowie klasy mundurowej uczestniczyli dzisiaj w obchodach 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Przedstawiciele Kl. 3: Nicola Frycz, Krzysztof Stolarski i Patryk Owczarek złożyli wiązankę pod Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu w Zawierciu.

Zapraszamy do fotogalerii.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - PODRĘCZNIKI.

Lista podręczników na rok szkolny 2023/2024:   ................................................................................................


Podręczniki-LICEUM-2023-2024 --->>> 


Podręczniki-TECHNIKUM-2023-2024 --->>>


 

 Zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

koniec 2022-2023

 

W dniu 23 czerwca 2023 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Był to jak zwykle wyjątkowy rok szkolny -  ze względu na wiele wyzwań - z którymi chyba poradzili sobie uczniowie i nauczyciele.

Byli zaproszeni goście i wiele nagród a uroczystości przewodniczył Pan Paweł Saczyński w zastępstwie Pani Dyrektor Katarzyny Rusek-Szczygieł.

Fotorelacja z uroczystości w galerii zdjęć. Wszystkim życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju.

Wszystkim uczniom życzymy dobrego wypoczynku !

 

 Wręczenie nagród naszym uczniom w konkursie o Powstaniu Styczniowym.

koniec 2022-2023


23 czerwca 2023 r. w dniu zakończenia roku szkolnego, w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik - wiceprezes Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył nagrody laureatom regionalnego konkursu „160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku – zrywem niepodległościowym XIX wieku”, którego organizatorem był Okręg Śląski ZOR RP.
Koordynatorem konkursu na szczeblu szkoły była nauczycielka historii Agnieszka Ślusarczyk - Rok.
Podczas uroczystości wręczenia nagród obecni byli także mjr Mariusz Rodak – Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie, przedstawiciele CMC Zawiercie, UM w Łazach. Ceremonię prowadził i nagrody dla najlepszych uczniów wręczał zastępujący nieobecną dyrektor szkoły Paweł Saczyński.
W Zespole Szkół w Łazach funkcjonują 4 klasy mundurowe, a uczniowie zdobywają wiele certyfikatów zasilając różne służby mundurowe po ukończeniu szkoły.
Laureatami konkursu zostali:
Miejsce I - Zuzanna Straszak
Miejsce II - Paweł Radziejewski
Miejsce III - Oskar Bzowski
Wyróżnienie - Jakub Piątek.

Odnośnik do informacji na stronie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej--->>>

 


Strona 8 z 65