• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka do Warszawy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.   Dodająca informację:  mgr Marzena Orzoł.

 


13 września 2018r. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach uczestniczyli w wyciecze do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP. Uczniowie w czasie pobytu w Sejmie zostali zapoznani z historią polskiego parlamentaryzmu oraz podstawowymi zadaniami i funkcjami Sejmu. Poznali również obowiązki i codzienną pracę posłów. W czasie zwiedzania budynku parlamentu uczniowie mieli możliwość zasiadania w galerii sali posiedzeń. Następnie obejrzeli hall główny (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, pamiątkowe tablice upamiętniające wizytę Jana Pawła II oraz tablicę Smoleńsk 10.IV.2010), Salę Kolumnową, "korytarz marszałkowski" .

Czytaj więcej >>>
 

CMC Zawiercie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.   Dodająca informację:  mgr Marzena Orzoł.

 


Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, Marzena Orzoł, zawarła porozumienie dotyczące kształcenia dualnego z Prezesem Huty CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu, Panem Jerzym Koziczem.
Podpisanie porozumienia miało miejsce w siedzibie Huty CMC Poland w Zawierciu, w dniu 11 września 2018r.
Głównym celem porozumienia jest współpraca w zakresie przygotowania wykwalifikowanego personelu technicznego w zawodach: technik transportu kolejowego oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego. Dzięki porozumieniu, uczniowie klas patronackich będą odbywać zajęcia w Hucie CMC Poland z zakresu kształcenia zawodowego na zasadach kształcenia dualnego, czyli będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych, odbywać praktyki zawodowe oraz będą korzystać z programu stypendialnego, na podobnych zasadach , jak w Spółkach PKP.
Przy podpisaniu porozumienia była obecna Pani Barbara Kaleta – dyrektor personalny Huty CMC Poland. Starostwo Powiatowe w Zawierciu reprezentowała Pani Maria Milejska – członek zarządu powiatu zawierciańskiego oraz Pani Krystyna Wiącek – Naczelnik Wydziału Edukacji powiatu zawierciańskiego.

Czytaj więcej >>>
 

 Zebranie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

  Drodzy Rodzice, opiekunowie!
14 września br. ( w piątek) zapraszamy Was na zebrania z wychowawcami.                                                                            .
Harmonogram:
16.30 – spotkanie rodziców uczniów z klas technikum w sprawie projektu ZIT ( sala 105)
17.00 – spotkania z wychowawcami klas
18.00 – spotkanie „ Trójek klasowych” ( sala 5)
Zapraszamy!

 

 WIELKIE NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA".  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kawałek, mgr Beata Fronczek.

 


  Wielkie czytanie to wydarzenie kulturalne, które śmiało można określić narodową tradycją. Akcja od lat cieszy się wielką popularnością. W dniu 7 września 2018r. o godzinie 11:00 na Placu przy fontannie młodzież Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego uczestniczyła w Wielkim Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia”. Inicjatywa pary prezydenckiej spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Łaz. W rolę lektorów wcielili się uczniowie klasy 3b: Natalia Kłysińska, Aleksandra Żyła, Wiktor Domagała. Ta wspaniała inicjatywa Biblioteki Publicznej w Łazach, do której przyłączyła się nasza szkoła stanowiła „wielkie otwarcie” obchodów rocznicowych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

 

 Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.


 Ogłoszenie.

W dniu 11.09.2018r (tj .wtorek) odbędzie się zebranie w sprawie wyjazdu do Włoch w ramach projektu Erasmus + „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”.

Spotkanie odbędzie się w Sali nr 5 po trzeciej godzinie lekcyjnej (długa przerwa).

Obecność obowiązkowa.

Koordynator projektu: Anna Kowalska
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.   Dodające informację:  mgr Renata Chmielewska, mgr Beata Fronczek, mgr Ewa Kawałek, mgr Eliza Wieczorek.

 


1 września 2018 roku o godzinie 10.30, społeczność szkolna Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, rozpoczęła rok szkolny 2018/2019. Rok pełen wyzwań i nowych przedsięwzięć – między innymi projektu „Kolejarze otwarci na przyszłość w Europie” przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ realizowanego w porozumieniu z kolejami czeskimi, projektu „Technik ma pracę w Unii Europejskiej” Erasmus + w ramach którego młodzież wyjedzie na praktyki do Włoch a także roku pięćdziesięciolecia Szkoły, na obchody którego już teraz wszystkich zapraszamy. Powitaliśmy szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych – klasę mundurową i techniczną, życząc dobrze spędzonego czasu i wykorzystania naszej oferty edukacyjnej. Życzenia powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych popłynęły do klas najstarszych. Wśród zaproszonych gości przemawiali pani Teresa Nowak – prezes Zarządu Oddziału ZNP w Łazach oraz pani ppłk Anetta Adamiec – Hylla – zastępczyni Dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach. Życzenia samych sukcesów w nowym roku przesłali na ręce Dyrekcji Szkoły posłowie, senatorowie oraz burmistrz Miasta i Gminy Łazy pan Maciej Kaczyński.

Czytaj więcej >>>
 

 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  3 września br. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach wraz z Panią Dyrektor oraz nauczycielami uczcili pamięć Poległych za Ojczyznę Żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej.
Uroczystość odbyła się przy Pomniku Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu w Zawierciu.

 

   Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018r.( poniedziałek)

godz. 08:30 – spotkanie z wychowawcami klas w szkole – uczniowie klas pierwszych

godz. 09:00 – uroczysta Msza Św. w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

 w Łazach  - cała społeczność szkolna

godz. 10:30 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - sala gimnastyczna

godz. 11:00 – spotkanie z wychowawcami klas w szkole – uczniowie pozostałych klas

Zapraszamy  uczniów, rodziców i nauczycieli.

 Dyrekcja szkoły


 

 Amnesty International.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek


  TANER KILIÇ JEST WOLNY!
15 sierpnia Prezes Amnesty International w Turcji, bohater Maratonu Pisania Listów, Taner Kılıç został uwolniony i mógł w końcu spotkać się ze swoją rodziną. "Chciałbym podziękować wszystkim za międzynarodową solidarność, którą mi okazano. Na całym świecie - od Beninu po Norwegię - ludzie podejmowali działania w gorącym słońcu, w deszczu czy przy mrozie. Podczas pobytu w więzieniu działania te podniosły mnie na duchu i przypomniały mi o znaczeniu międzynarodowej solidarności w walce o prawa człowieka." - powiedział Taner po opuszczeniu więzienia.
Tanerowi oraz 10 innym obrońcom praw człowieka postawiono absurdalne zarzuty wspierania organizacji terrorystycznych. Od czasu próby zamachu stanu w 2016 roku tureckie władze prowadzą intensywne działania w celu uciszenia krytycznych głosów i utrudnienia pracy obrońcom i obrończyniom praw człowieka w tym kraju.
Taner Kılıç jest wolny, ale bezpodstawne zarzuty wobec niego i grupy działaczy na rzecz praw człowieka, wciąż nie zostały wycofane. Kolejna rozprawa w sprawie Tanera Kılıçia odbędzie się 7 listopada. Dlatego nie ustajemy i wzywamy tureckie władze do oddalenia zarzutów!

 

Kolejarze otwarci na przyszłość w Europie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację:  mgr Marzena Orzoł.


Projekt „Kolejarze otwarci na przyszłość w Europie” jest realizowany przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.08.2018 – 31.08.2019, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Dofinansowanie wynosi 81 400,00 EUR. W ramach projektu 36 uczniów naszej szkoły z kierunków technik transportu kolejowego oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego wyjedzie na czterotygodniowe staże do czeskich przedsiębiorstw. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji zawodowych, społecznych i językowych oraz zwiększenie szansy na zatrudnienie na europejskim rynku pracy podopiecznych naszej placówki.

Czytaj więcej >>>
 

Kiermasz podręczników.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację:  mgr Jolanta Czaja.

Tradycją biblioteki szkolnej w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego jest organizowanie na progu roku szkolnego kiermaszu używanych podręczników. Zapraszam zatem wszystkich uczniów do skorzystania z możliwości sprzedaży lub kupna potrzebnych podręczników.
Regulamin obrotu używanymi podręcznikami w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach: zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz.2572 z późn. zm.), art. 22b szkoła podejmuje działania organizacyjne umożliwiające obrót używanymi podręcznikami na terenie placówki.

Czytaj więcej >>>
 

   Podręczniki 2018/2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

Wykaz obowiązujących podręczników do nauki poszczególnych przedmiotów we wszystkich klasach w roku szkolnym 2018/2019 znajduje się w odnośniku poniżej:
 
 

 Podręczniki 

   Poprawki 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodający informację: mgr Krzysztof Grabowski.

Uprzejmie informujemy o harmonogramie egzaminów poprawkowych w sierpniu dla osób zainteresowanych z poszczególnych przedmiotów nauczania.

 

Informacja o terminach egzaminów >>>


 


Strona 8 z 46