• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 WYCIECZKA ZAWODOWA ŁB ŁAZY - 2023.

ŁB Łazy

W dniu 27 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 3 B o kierunku technik transportu kolejowego byli na wycieczce zawodowej na nastawni dysponującej na stacji Łazy - ŁB i na wydzielonych torach. Mogli zobaczyć jak wygląda nastawnia, przekaźnikownia, agregat prądotwórczy, baterie akumulatorów, stanowisko pracy dyżurnego ruchu, pulpit sterowniczy komputerowy, dokumenty, urządzenia radiołączności, urządzenia rozgłoszeniowe do komunikatów dla pasażerów. Poznali zasady działania urządzeń, zadawali pytania i otrzymywali fachowe odpowiedzi.
Musieli także trochę pogimnastykować się przy przestawianiu ręcznym zwrotnicy oraz przy zakładaniu zamka trzpieniowego. Widzieli sponę iglicową, napęd zwrotnicy ze zdjętą pokrywą.
Wyjście uczniów zorganizowała Pani Maria Domagała we współpracy z pracownikami spółki Polskie Linie Kolejowe S. A.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 AKCJA ŻONKILE - 2023.

Akcja Żonkile

19 kwietnia obchodzimy 80 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Symbolem pamięci poległych stały się żółte żonkile. My również pamiętamy włączając się ponownie w akcję organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. #ŁAczyNasPamięć #Akcja Żonkile

 

 

 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLAS O PROFILU MUNDUROWYM - 2023.

Turniej Klas Mundurowych

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej w dniach 12.04 - 14.04 br. Dla młodych osób jest to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w różnych sytuacjach. Za Echami Łaz:
"To już czwarta edycja tego turnieju organizowana w Łazach, nad którą honorowy patronat objął m.in. Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Gminę Łazy na turnieju reprezentuje drużyna z klasy mundurowej Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach . Uroczystość została podzielona na trzy części i rozpoczęła się od złożenia okolicznościowych wieńców pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Miasta i Gminy Łazy, którzy swe życie oddali na przestrzeni dziejów za wolność i niepodległość ojczyzny. „Aby taki turniej mógł się odbywać i abyśmy mogli się wszyscy kształcić, rozwijać i żyć bezpiecznie w rodzinie musimy pamiętać o tych, którzy oddali swoją krew za ojczyznę, za wolność i umiłowanie prawdy. Zatem tegoroczny turniej rozpoczynamy elementem patriotycznym, a jego dopełnieniem będzie czwartkowa wieczernica czyli spotkanie z weteranami misji wojennych” – powiedział płk. rez. dr hab. Marek Walencik, dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB witając wszystkich uczestników i gości na XI Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym."

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

Życzenia wielkanocne........................................

 

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA -  2023.

Muzeum pisanki

Lipsk nad Biebrzą:

 

   OD 6 KWIETNIA 2023 DO 11 KWIETNIA 2023 - WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.

Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Niechaj da zdrowia i dużo szczęścia i siły.

Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii pisanek tradycyjnych z Podlasia znad Biebrzy i drobnej impresji na ten temat.

Impresja --->>> 

 

 DZIEŃ OTWARTY - 5.04.2023 - RELACJA.

Dzień Kobiet

Ogromne podziękowania dla pracodawców Siemens Mobility, CMC Poland, Polskie Linie Kolejowe Częstochowa za przybycie na dzień otwarty naszej szkoły. Dziękujemy także wszystkim przybyłym uczniom klas ósmych i ich rodzicom za odwiedzenie i zapoznanie się z naszą szkołą. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć jak wygląda nasza placówka, jakich mamy nauczycieli i uczniów, jak dba o wszystko Pani Dyrektor Katarzyna Rusek-Szczygieł. Zdradziliśmy wszystkie tajemnice zasad rekrutacji. Trudno oprzeć się wrażeniu, że było to połączenie przyjemnego z pożytecznym dla społeczności szkolnej, pracodawców i kandydatów do szkoły.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ĆWICZENIA W SZKOLE - 2023.

Dzień Kobiet

Dnia 04.04.2023r. szef sekcji personalnej z WCR w Będzinie Podporucznik Michał Lubaszka wraz z żołnierzami z 13 Śląskiej Brygady Terytorialnej poprowadzili zajęcia dla uczniów klas mundurowych obejmujące musztrę wojskową, poruszanie się z bronią, czołganie. Uczniowie po rozgrzewce na sali sportowej zostali przeszkoleni z musztry wojskowej, następnie w podgrupach trenowali sposoby poruszania się z bronią pomiędzy przeszkodami, czołganie się od osłony do osłony parami, ćwiczyli tzw. "młynek" sprawdzający orientację i szybkość reakcji w obchodzeniu się z bronią. Dzięki uprzejmości Szefa 13 Śląskiej Brygady Terytorialnej, płk Tomaszowi Białas zajęcia prowadzili przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej st. szer. Anna Starczynowska oraz st. szer. Arkadiusz Starczynowski, w ramach promowania ochotniczych form służby wojskowej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA - LONDYN - 2023.

Dzień Kobiet

W Zespole Szkół prowadzimy zajęcia rozwijające zdolności językowe. W ramach tych zajęć młodzież wyjechała na wycieczkę do Londynu gdzie przez trzy dni doskonali swój język angielski i zwiedza Londyn. W dniach 03 – 06 kwietnia 20 uczniów z naszej szkoły było uczestnikami wycieczki do Londynu, dla części z nas sam przelot samolotem był przeżyciem, który zapamiętamy na długo, widzieliśmy sporo i doświadczyliśmy nie mało. Londyn to miasto, do którego można wracać wiele razy i za każdym razem odkrywa się coś nowego, nie może się znudzić zwłaszcza z tak doborowym składem uczestników . W Londynie mieliśmy okazję zwiedzić między innymi takie miejsca jak: Muzeum Brytyjskie, Trafalgar Square ze słynną kolumną admirała Nelsona, wspaniałą National Gallery , w której mogliśmy podziwiać oryginały obrazów najznakomitszych malarzy z całego świata, Opactwo Westminsterskie, Parlament i wieżę zegarową z Big Benem. Był też przyjemny spacer w grzejącym nas słońcu aleją Whitehall z siedzibami ministerstw i domem premiera na 10 Downing Street, Hyde Park, Chinatown, zmiana warty królewskiej przy pałacu Buckingham, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum królowej Wiktorii i Alberta, Muzeum Nauki, Muzeum Morskie, oraz Obserwatorium Greenwich z wyznaczonym południkiem zerowym. Wybraliśmy się również w rejs Tamizą z Greenwich do Tower of London, w trakcie którego zobaczyliśmy historyczne zakątki Londynu z perspektywy Tamizy oraz wysłuchaliśmy ciekawego komentarza przewodnika na statku na temat zabytków które mijaliśmy. Kondycja na 5+ , ktoś z uczestników wyliczył 60 km. trasy jaką pokonaliśmy pieszo w ciągu tych dni, możemy tez śmiało nazwać się specjalistami w poruszaniu się różnymi środkami transportu ( metro, pociąg, autobusy)by dotrzeć do konkretnego celu w Londynie. Powrót do Polski zaskoczył każdego, musieliśmy szybko przestawić się z aury wiosennej 14 stopni Celsjusza na aurę zimową ze sporymi opadami śniegu, no cóż taki klimat. Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspólne zwiedzanie .

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA - 2023.

Mrówka

31 marca uczniowie klasy 3C kształcący się w zawodzie Technik Eksploatacji Portów i Terminali, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej pokazującej od strony praktycznej meandry magazynowania. Dzięki uprzejmości pracowników @Format Mrówka Zawiercie – pani Ewie oraz panom Tomaszowi i Łukaszowi, którzy zgodzili się wcielić w rolę nauczycieli i podzielić swoją wiedzą zawodową (dziękujemy ) przyszli technicy zobaczyli magazyn otwarty, półotwarty i zamknięty, zapoznali się z metodami magazynowania, składania zamówień, zwrotów, rozpatrywania reklamacji i obiegiem dokumentów. Odcinek serialu Bob Budowniczy pt. „sFORMATowani” uważamy za udany i cenny - serdecznie dziękujemy! Opiekunkami zajęć były nauczycielki przedmiotów zawodowych: Małgorzata Polaniecka i Edyta Janowska-Bucka.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY -  5 kwietnia 2023 - GODZINA: 13:00.

  

Zapraszamy wszystkich kandydatów do naszej szkoły - uczniów klas ósmych na Dzień Otwarty naszej szkoły 5 kwietnia 2023 od godziny 13:00.

Zapraszamy także rodziców, opiekunów prawnych kandydatów do zapoznania się z naszą szkołą.

Dzień Otwarty naszej szkoły to możliwość obejrzenia budynku i sal lekcyjnych, spotkania z nauczycielami, uzyskania wszelkich informacji dotyczących przepisów i procedur rekrutacji.

Szkoła przygotowała na ten dzień same atrakcje i fachowe porady, a przede wszystkim informacje o ofercie edukacyjnej - kierunkach kształcenia na rok szkolny 2023/2024.

Odpowiemy na każde pytanie.

Będą obecni także przedstawiciele pracodawców u których nasi absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie:

SIEMENS ,   CMC POLAND Sp. z o. o. w ZAWIERCIU, POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A.

PLAKAT REKLAMOWY --->>>

PROGRAM DNIA OTWARTEGO --->>>

 

 WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS MUNDUROWYCH - 2023.

Dzień Kobiet

WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS MUNDUROWYCH odbył się 23. 03. 2023 w Z. S. im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu. W sportowej rywalizacji wystartowały szkoły z Czeladzi, Będzina, Sosnowca, Jaworzna i z Łaz. Po zaciętej i wyrównanej walce nasza szkoła zajęła IV miejsce. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Czeladzi, drugie z Jaworzna i trzecie z Sosnowca. Brawa należą się naszej drużynie za zaangażowanie i sportową rywalizację.

Zapraszamy do fotorelacji.

 
Drukuj

 WYCIECZKA - CIĄGOWICE - ZAKŁAD KARNY - 2023.

Dzień Kobiet

28. 03. 2023 uczniowie z klas o profilu policyjnym i psychologicznym mieli możliwość zobaczyć i dowiedzieć się jak wygląda praca Służby Więziennej w zakładzie penitencjarnym w Ciągowicach, filii zakładu karnego w Wojkowicach. Uczniowie z naszej szkoły osobiście mogli zobaczyć jak wygląda cela więzienna, w której odbywają swoją karę osadzeni. Mieliśmy możliwość zapoznać się z obowiązkami jakie należą do wychowawcy - strażnika SW. Uczniowie zobaczyli też salę izolacyjną, czyli tzw. "izolatkę". Kolejnym etapem "wizyty" w ZK w Ciągowicach było szkolenie dyscyplinujące z zakresu musztry dla grupy policyjnej, które przeprowadził pracownik ZK Ciągowice. Natomiast grupa psychologiczna miała zajęcia z Psychologiem Więziennym, uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda ta profesja i z czym trzeba się zmierzyć, pracując za więziennymi murami. Dziękujemy wszystkim pracownikom Zakładu Karnego w Ciągowicach za poświęcony czas i przybliżenie charakterystyki pracy w Służbie Więziennej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA OŚWIĘCIM - 2023.

Dzień Kobiet

W dniu 24.03.2023r. uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Auschwitz-Birkenau Byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady. Odbyliśmy żywą lekcję historii w Miejscu-Pamięci ofiar hitlerowskich Niemiec. W głębokim skupieniu i zadumie przenieśliśmy się do wstrząsających czasów II wojny światowej. Mieliśmy okazję również zobaczyć rynek i zamek w Oświęcimiu.

Zapraszamy do fotorelacji.

 


Strona 8 z 63