• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Erasmus + "Gostek w Europie" - 2022.

napęd rozjazdu

 

"Gostek w Europie" To jednocześnie tytuł projektu " Erasmus+" oraz realne wydarzenie, które miało miejsce na przełomie marca i kwietnia we włoskiej miejscowości Martina Franca, region Puglia. Młodzież z Technikum w Zespole Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach po raz kolejny wzięła udział w mobilności projektu " Erasmus +" zorganizowanej w ramach miesięcznych praktyk zawodowych. W poprzednich latach uczestniczyliśmy w mobilnościach we Włoszech, Niemczech i Czechach. Za pośrednictwem organizacji przyjmującej „ Cultura e Dintorni” uczniowie pracowali w lokalnych przedsiębiorstwach związanych z profilami technikum. Oprócz pracy było bardzo dużo zwiedzania, poznawania kultury i języka południa Włoch. Młodzież i opiekunowie mieli okazję zwiedzić niezapomniany Neapol z Wezuwiuszem w tle, urocze ALberobello wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pobliskie miasta takie jak: Locorotondo, Monopoli, Polignano a Mare, Taranto. Napawaliśmy się urokami Adriatyku, Morza Tyrreńskiego i Jońskiego, gdzie zażywaliśmy kąpieli i plażowania. Kolejna mobilność wzbogaciła młodzież Gostka o mnóstwo niezapomnianych doświadczeń, umiejętności i wrażeń.


 

 NASTAWNIA ŁC Łazy 2022!

napęd rozjazdu

 

Zajęcia praktyczne na nastawni dysponującej. 25.04.2022r uczniowie klasy III CKP „Technik transportu kolejowego”, po raz kolejny zajęcia praktyczne realizowali na nastawni kolejowej. Tym razem była to nastawnia z urządzeniami przekaźnikowymi. Uczniowie mogli praktycznie zapoznać się z obsługą urządzeń przekaźnikowych, obsługą przez dyżurnego ruchu urządzeń blokady liniowej oraz prowadzeniem dokumentacji pociągowej. Taka forma zajęć pozwala bardzo dobrze łączyć wiedzę teoretyczną uczniów z umiejętnościami praktycznymi, które też muszą opanować. Po raz kolejny dziękujemy pracownikom, którzy chętnie tłumaczą i wyjaśniają uczniom wszelkie niewiadome. 

Maria Domagała

 

Erasmus +  "Gostek w Europie"

Gostek w Europie 

OD 27 września do 25 października 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Profesora Romana Gostkowskiego, biorący udział w projekcie Erasmus+ „Gostek w Europie”, brali udział w kursie języka angielskiego. Celem szkolenia było przygotowanie uczniów do pracy i komunikacji z pracodawcami we Włoszech. Uczniowie zostali zapoznani ze słownictwem branżowym dla poszczególnych zawodów i słownictwem użytecznym w miejscu zamieszkania. Uczniowie przygotowywali również z pomocą nauczyciela dokument Europass CV. Kurs językowy przyczynił się do podniesienia kompetencji językowych uczniów.

LINK --->>> Gostek w Europie

 

Liga Mistrzów - Zawód na PROPSIE.

Props 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach praktycznych, praktykach zawodowych, otrzymują stypendia i są zatrudniani w CMC Zawiercie. Zapraszamy do zapoznania się w jakich zawodach istnieją takie możliwości. Ta współpraca jest owocna dla uczniów i dla pracodawcy mogącego pozyskać zaangażowanych i wykwalifikowanych pracowników.

 

LINK --->>> Props

 

 Konkurs kolejowy - 2022. 

Akcja Magiczne Nasiona

 

Rozdanie nagród II Ogólnopolskiego Konkursu „Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego” 07.04.2022r w siedzibie Stowarzyszenia Edukacji dla Rozwoju Kolei w Warszawie, odbyło się wręczenie nagród finalistom II go Ogólnopolskiego Konkursu „Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego”. Kacper Płatkowski zajął III miejsce wśród dziesięciu finalistów z ośmiu szkół kolejowych w Polsce. Wykazał się dużą wiedzą z tematyki kolejowej i ciekawym pomysłem rozwiązania praktycznego, mającego na celu podniesienie bezpieczeństwa na kolei.

Maria Domagała


 

 Turniej Wiedzy Pożarniczej 2022!

napęd rozjazdu

 

Dnia 21 kwietnia 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbył się etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", podczas którego nasz uczeń, Kryspin Morawiec, zdobył 3. miejsce! Gratulujemy!


 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY -  GODZINA: 13:00 - 18:00 ---29.04.2022.

  

Zapraszamy wszystkich kandydatów do naszej szkoły - uczniów klas ósmych na Dzień Otwarty naszej szkoły 29 kwietnia 2022 w godzinach od 13:00 do 18:00.

Zapraszamy także rodziców, opiekunów prawnych kandydatów do zapoznania się z naszą szkołą.

Dzień Otwarty naszej szkoły to możliwość obejrzenia budynku i sal lekcyjnych, spotkania z nauczycielami, uzyskania wszelkich informacji dotyczących przepisów i procedur rekrutacji.

Szkoła przygotowała na ten dzień same atrakcje i fachowe porady, a przede wszystkim informacje o ofercie edukacyjnej - kierunkach kształcenia na rok szkolny 2022/2023.

Odpowiemy na każde pytanie.


Program Dnia Otwartego --->>>

 

 

 Dzień Ziemi 2022!

napęd rozjazdu

 

22 kwietnia uczniowie klas mundurowych ochoczo sadzili drzewka podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi zorganizowanych we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach.


 

 Dzień Ziemi 2022 - 2!

napęd rozjazdu

 

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. W tym roku obchodziliśmy go 22 kwietnia. Z tej okazji nasi uczniowie wykonali plakaty, które zaprezentowane zostały na okolicznościowej tablicy. Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!


 

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA -  2022.

Muzeum pisanki

Lipsk nad Biebrzą:

 

   OD 14 KWIETNIA 2021 DO 19 KWIETNIA 2022 - WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.

Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Niechaj da zdrowia i dużo szczęścia i siły.

Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii pisanek tradycyjnych z Podlasia znad Biebrzy i drobnej impresji na ten temat.

Impresja --->>> 

 

 Akcja ekologiczno-czytelnicza "Magiczne Nasiona" startuje. 

Akcja Magiczne Nasiona

 

W dniu 1 kwietnia 2022 r. (piątek) w Naszej Szkole miała miejsce inicjatywa biblioteczno-pedagogiczna "Magiczne Nasiona" - początek akcji ekologiczno-czytelniczej "Magiczne Nasiona". Uczniowie w ramach happeningu prima aprilis wspólnie z nauczycielami i pracownikami Szkoły sadzili rośliny typu nowalijki. Wielki entuzjazm udzielił się każdemu. To dopiero początek. Przez kolejne miesiące rośliny będą obserwowane i "właściciele" ich nadadzą im imiona, jak: Mądrość, Fantazja, Emocje, Ciekawość Świata... Dziękujemy za zaangażowanie uczennicom i uczniom z klas: Saszy z 1A, Wiktorii, Roksanie i Juli z 1B, Adrianowi z 2AL i Wiktorowi z 3CDG.


 

 17 marca Dzień Świętego Patryka. 

Patrick Day

 

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy ten szczególny dla Irlandczyków dzień. Święto patrona Zielonej Wyspy jest jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. I w naszej szkole obchodziliśmy radośnie ten szczególny dla Irlandczyków dzień. Uczniowie przygotowali piękne plakaty związane z patronem Irlandii. Z najpiękniejszych prac plastycznych nauczyciele języka angielskiego przygotowali wystawę.Na przerwach mieliśmy okazję posłuchać tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Wielu uczniów i nauczycieli nosiło w tym dniu ubrania w kolorze zielonym.


 

Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego z Naszej Szkoły.

Radny Sejmiku 

Uczeń Adrian Pańczyk klasy 2AL Liceum w Zespole Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach został wybrany radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2022-2024.

Adrian Pańczyk został wybrany na radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego na kadencję 2022-2024. Podziękowania dla Zastępcy Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego uczennicy Nadii Lange oraz uczniów sekretarzy z komisji skrutacyjnej, którzy nadzorowali przebieg zbierania kandydatur. Adrian został poparty jednomyślnie przez wszystkie 10 samorządów klasowych. To bardzo duże zaufanie i odpowiedzialność. Stąd też kandydatura Adriana została przekazana do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Zgłoszenia kandydatur na radnych z całego województwa śląskiego przyjmował Departament Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą. 17 i 18 marca 2022 r. Komisja Wyborcza do przeprowadzenia wyborów na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w głosowaniu tajnym wyłoniła m.in. 45 radnych Młodzieżowego Sejmiku. Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę o ogłoszeniu wyników wyborów radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2022-2024. Więcej informacji o liście nowych radnych można znaleźć tutaj: https://mlodzi.slaskie.pl/content/wybrano-radnych-mlodziezowego-sejmiku-w-kadencji-2022-2024 Uczeń Adrian został wybrany w okręgu wyborczym nr 7, tj. miasta na prawach powiatów: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec i powiaty: będziński, zawierciański (7 mandatów). Z nowym radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego spotkała się Pani Katarzyna Rusek-Szczygieł Dyrektor Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach. Składając gratulacje Pani Dyrektor przypomniała Adrianowi, że bierze na siebie bardzo dużą odpowiedzialność, ma swoją postawą i zaangażowaniem godnie reprezentować Okręg wyborczy nr 7 i społeczność Zespołu Szkół. Adrian, powodzenia i trzymamy kciuki!

 

LINK --->>> Radny Sejmiku

 


Strona 7 z 57