• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Rajd pieszy.

XLII Rajd „ Przebiśniegom na Spotkanie” 28 marca 2015 r. odbył się 42. rajd pieszy „Przebiśniegom na spotkanie”, na który wyruszyła „silna” grupa z klasy II b wraz z opiekunem mgr Anetą Nowak – Grabińską. Trasa rajdu wiodła z Kromołowa przez Skarżyce i Rudniki do Zawiercia. Lokalizacja mety związana jest z obchodami 100- lecia nadania praw miejskich Zawiercia. Pogoda nie była tak łaskawa ale nie zawiodły przebiśniegi, które „spotkaliśmy” w okolicach Okiennika. Zapraszamy na fotorelację.

 

   PCK - podsumowanie.

24 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się uroczyste podsumowanie Akcji Krwiodawstwa dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu zawierciańskiego. Uczniowie naszej szkoły, którzy po raz pierwszy w życiu oddawali krew zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi przez Prezes Oddziału PCK w Zawierciu. Natomiast pani dyrektor mgr Marzena Orzoł otrzymała podziękowania wręczone przez starostę

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka - Kraków -  2015.

 

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 27 marca 2015 udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego do Krakowa. Oprócz zwiedzania ekspozycji uczestniczyliśmy w lekcji przedmiotowej na temat lotnictwa II wojny światowej a postacią przewodnią był Stanisław Skalski – as polskiego i brytyjskiego lotnictwa w czasie II wojny światowej. Muzeum szczyci się bardzo bogatymi zbiorami, wiele z eksponatów, szczególnie tych z I wojny światowej pochodzi z tzw. kolekcji Goeringa, która pozostała na terenie Polski. Nas interesowały głównie samoloty typu Spitfire i Messerschmitt , ale do niewątpliwie najcenniejszych eksponatów należy myśliwiec przedwojenny, polskiej konstrukcji PZL P.11. Jego jedyny egzemplarz znajduje się właśnie w Krakowie. Kolejna planowana lekcja muzealna – Muzeum Auschwitz – zapraszamy. Renata Chmielewska i Monika Małysa

 

   Spotkanie z posłem.

"Obecne stosunki polsko-ukraińskie na tle wspólnej historii obu narodów", to temat ostatniego spotkania, które zostało zorganizowane w ramach klubu dyskusyjnego w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, 23 marca br. Na spotkanie został zaproszony Poseł na Sejm RP Pan Piotr van der Coghen, który na co dzień pracuje w komisjach sejmowych : Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych.

Czytaj więcej >>>
 

   Kongres Klas Mundurowych.

 

20 marca br. Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach - mgr Marzena Orzoł, uczestniczyła w I Kongresie Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych w Warszawie. W spotkaniu z Panem Tomaszem Siemoniakiem Ministrem Obrony Narodowej oraz pełnomocnikiem MON gen. Bogusławem Packiem uczestniczyli dyrektorzy szkół/klas mundurowych oraz przedstawiciele organizacji proobronnych. W czasie spotkania kilkakrotnie podkreślono, że szkoły mundurowe mają przyszłość!

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka do Włoch 2015.

ASYŻ 
 
 
SANMARINO 
 
 
WATYKAN 
 
 
WENECJA 
 
 

Bella Italia!!! W dniach 11 – 16 marca uczniowie naszej szkoły już po raz drugi pielgrzymowali do Włoch. Celem tej podróży było poznanie miejsc i ludzi, którzy odcisnęli piętno na kulturze i religii nie tylko Włoch, ale i całej Europy. Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy piękne zabytki pochodzące z różnych epok, a także przypomnieć sobie nazwiska ich twórców. To była niezwykła lekcja historii sztuki, religii i geografii. Jednak najbardziej wzruszającym przeżyciem była dla nas modlitwa przy grobie naszego najwspanialszego rodaka świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej >>>
 

   Kazimierówka 2015.

 

 20 marca już po raz kolejny mieliśmy przyjemność brać udział w w upamiętnieniu bitwy z czasów powstania styczniowego, która rozegrała się w okolicach Łaz 22 marca 1863 roku. Tego dnia nieduży oddział płk. Teodora Cieszkowskiego podążał od strony Zawiercia wzdłuż toru kolejowego w kierunku Łaz. Został zaskoczony przez znacznie większe siły rosyjskie w okolicy Kuźnicy Masłońskiej. Wśród poległych był ksiądz Benwenuto Mańkowski, który stał się patronem symbolicznej mogiły na Kazimierówce. Nasza szkoła została wyróżniona opieką nad Sztandarem Pamięci Powstańców im. księdza Mańkowskiego i właśnie ten sztandar prezentował poczet w składzie: Radosław Rudy, Agnieszka Zamiejska i Natalia Wilk z klasy II B. Na tegoroczne obchody przygotowaliśmy program artystyczny zatytułowany „ Chwała bohaterom”. Młodzież zaangażowała się całym sercem i mogliśmy wysłuchać pięknego przekazu w wykonaniu: Roksany Karcz, Kamili Szymczak, Klaudii Szymochy, Martyny Ostrowskiej, Ani Machury, Klaudii Kowalik, Konrada Płoskonki, Bartka Złoteckiego oraz Natalii Szymkowskiej. Oprawa muzyczna należała do Błażeja Kachniarza a wartę honorową przy mogile pełnili Maciej Kania i Mateusz Pędoła. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania tego miejsca.

Renata Chmielewska

 

   JAMAJKA.

Uprzejmie informujemy, że III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Multimedialnym na temat Jamajki zajął uczeń klasy IIa Konrad Podsiadlik. Gratulujemy!

 

 

   Żołnierze Wyklęci.

 

Dnia 27 lutego 2015 nasza szkoła, reprezentowana przez poczet sztandarowy w składzie: Julia Gawrońska, Nicola Jaworek oraz Błażej Kachniarz brała udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Katowicach. W kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i na placu ks. Emila Szramka miała miejsce piękna, patriotyczna uroczystość upamiętniająca żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, tych, którzy nie zaakceptowali nowego, przyniesionego z Moskwy modelu państwa i pozostali w konspiracji. Dnia 1 marca 1951 roku zostało zlikwidowane ostatnie kierownictwo Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość . Ta data symbolicznie kończy marzenia o prawdziwie demokratycznej Polsce dla ówczesnego pokolenia a od 2011 roku właśnie ten dzień jest symbolicznym dniem pamięci o „Żołnierzach Wyklętych” dla pokolenia współczesnych Polaków.

Renata Chmielewska

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie >>> 

 

   Targi Edukacyjne - Katowice 2015.

Dnia 3 marca 2015 roku, we wtorek, uczniowie wraz z opiekunami, paniami: Elizą Wieczorek, Anną Kowalską i Jolantą Czają z Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, wzięli udział w Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Katowicach. Miały one na celu pokazanie uczniom, a w szczególności maturzystom, gdzie mogą podjąć dalszą naukę, rozwiać ich wątpliwości co do wyboru kierunku i typu wyższej uczelni.

Czytaj więcej >>>
 

   WOŚP.


W ramach  tegorocznej akcji WOŚP 2015 wspólnie z organami władzy gminy Łazy, innymi organizacjami, instytucjami i ludźmi dobrej woli zebraliśmy 34 5356,90 zł.

Sie Ma!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W NASZEJ SZKOLE >>> 


 

   Bilety dla uczniów.

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego otrzymali darmowe półroczne bilety na przejazd koleją.

W ramach współpracy Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach z Przewozami Regionalnymi sp. z o. o. oddział łódzki z siedzibą w Łodzi, 25 lutego br. trzech uczniów z naszej szkoły otrzymało półroczne darmowe bilety na przejazd koleją. Bilety wraz z upominkami uroczyście wręczył uczniom naszej szkoły Pan Krzysztof Urbaniak – Zastępca Dyrektora Przewozów Regionalnych oraz Pani Aneta Wojdak – Naczelnik Działu Kadr. Uczniowie , którzy zostali nagodzeni, to: Daniel Fąfera, Tomasz Kosciołek oraz Bartosz Labocha Przewozy Regionalne spółka z o.o. są największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym wykonującym przewozy pasażerskie w ramach obowiązku służby publicznej.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy!

 

   Zawody pływackie o puchar Rektora AWF Katowice.

 

II miejsce w zawodach pływackich o Puchar Rektora AWF Katowice zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. 26.02.br. na Wydziale Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyły się zawody pływackie z elementami ratownictwa wodnego „O Puchar Rektora AWF Katowice” Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Zawody odbywały się w formie sztafet. Konkurencje pływackie obejmowały 50m stylem dowolnym, 25m z wyłowieniem krążka z dna o głębokości 3m, holowanie zmęczonego pływaka oraz rzut rzutka ratowniczą dowolna techniką.

 


Strona 58 z 65