• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 AIDS - 1 grudnia 2021- Światowy Dzień AIDS.

  Krajowe Centrum ds. AIDS realizuje kolejną odsłonę działań edukacyjno-informacyjnych pod hasłem "Czy wiesz, że...", będącej kontynuacją kampanii profilaktycznej HIV/AIDS z 2020 r.
Cele kampanii:
1. Zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z profilaktyką farmakologiczną HIV/AIDS: PrEP, PEP, profilaktyka wertykalna oraz leczenie antyretrowirusowe (ARV):
• PrEP – profilaktyka przed narażeniem na zakażenie HIV, czyli stosowanie leków antyretrowirusowych (ARV) u osób niezakażonych w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia HIV drogą kontaktów seksualnych.
• PEP – profilaktyka po narażeniu na zakażenie HIV (gwałt, przypadkowe zakłucie igłą niewiadomego pochodzenia, kontakt z krwią osoby zakażonej) polegająca na podaniu leków antyretrowirusowych (ARV) w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia HIV.
• Profilaktyka wertykalna – zapobieganie przeniesienia zakażenia HIV z zakażonej matki na dziecko w czasie ciąży, porodu i podczas karmienia piersią. Wykrycie HIV i włączenie leczenia antyretrowirusowego (ARV) u matki sprawia, że ryzyko zakażenia dziecka jest praktycznie eliminowane. • Leczenie antyretrowirusowe (ARV) – dzięki dostępnym lekom antyretrowirusowym (ARV) możliwe jest zahamowanie namnażania się wirusa i niszczenia układu odpornościowego osoby zakażonej. Ilość wirusa (wiremia) w organizmach osób żyjących z HIV, które przyjmują leki ARV zgodnie z zaleceniami lekarza, obniża się do bardzo niskich wartości. Osoby te są również mniej zakaźne dla swoich partnerów.
2. Zwiększenie wśród grupy docelowej świadomości, że istnieje możliwość szybkiej diagnostyki:
• Wykonanie testu jest jedyną metodą rozpoznania zakażenia HIV (i innych STIs).

• Test na HIV – bezpłatnie, bez skierowania i anonimowo – można wykonać w jednym z punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD) https://aids.gov.pl/pkd/.
3. Rozpropagowanie informacji o:
• stronie Krajowego Centrum ds. AIDS: 
https://aids.gov.pl/
• Poradni internetowej HIV/AIDS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
• bezpłatnym telefonie zaufania HIV/AIDS: 800 888 448
Kampania skierowana jest do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem osób z grup wiekowych 18-34 lata oraz 35-49 lat.
Więcej informacji na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS 
https://aids.gov.pl/czywieszze/

3. Rozpropagowanie informacji o:

• stronie Krajowego Centrum ds. AIDS: https://aids.gov.pl/

• Poradni internetowej HIV/AIDS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
• bezpłatnym telefonie zaufania HIV/AIDS: 800 888 448
Kampania skierowana jest do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem osób z grup wiekowych 18-34 lata oraz 35-49 lat.

Więcej informacji na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS https://aids.gov.pl/czywieszze/

 

Więcej informacji --->>>

Plakat 1 >>>

 Plakat 2 >>>

Plakat 3  --->>>

Plakat 4 --->>>

 

DZIEŃ KOLEJARZA 2021.

Dyrektor sportowcy

 

W dniu 25.11.2021r., w naszej szkole z okazji Dnia Kolejarza uczniowie klas o kierunkach kolejowych  byli w kolejarskich czapkach. Odbyły się także spotkania w klasach z pracownikami kolei - byłymi uczniami naszej szkoły, podczas których opowiedzieli o swojej pracy i odpowiadali na pytania. Był instruktor maszynista, rewident taboru kolejowego, i czterech dyżurnych ruchu - dwie dyżurne i dwóch dyżurnych ruchu pracujących na stacjach od Dąbrowy Górniczej po Częstochowę. Przez szkołę przejechał pociąg prowadzony przez Panią Dyrektor oraz odprawiony przez dyżurną ruchu Panią Marię Domagałę. Na korytarzach zawisły kartki z zawodowym humorem. Kilka zdjęć - w galerii.


 

 Zebranie z rodzicami - 23 listopada 2021.  

  Zebranie z rodzicami.
W dniu 23 listopada 2021 roku o godzinie 16:30  odbędą się w naszej szkole zebrania z rodzicami na które zapraszamy! Będzie możliwość uzyskania dodatkowych informacji od nauczycieli, poznania aktualnych spraw szkolnych, spotkania innych rodziców, zapoznania się z przyszłymi wydarzeniami i ważnymi sprawami. 

 

 

MISTRZOWIE SPORTU Z NASZEJ SZKOŁY.

Dyrektor sportowcy

 

W dniu 16.11.2021r., w naszej szkole odbył się krótki apel którego celem było przekazanie informacji społeczności szkolnej i uhonorowanie Mistrzów Sportu - uczniów  - Michelle Maier i Mikołaja Prusko.W Mistrzostwach Europy JU-JITSU SHOW MIXED U18 w Maintal, Germany, Uczeń, Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach Mikołaj Prusko zdobył brązowy medal ju-jitsu european championships 2021r. Michelle Maier zdobyła tytuł Mistrza Europy w Kickboxingu. Gratulujemy. Te sukcesy to jak sami bohaterowie przyznali to 10 - 30 % talentu i reszta wytrwałej, zaangażowanej pracy, ćwiczeń. Kilka zdjęć - w galerii.


 

 Dzień Kolejarza - 2021.

  25 listopada 2021 - Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Data i miejsce urodzenia ok. 282 - Aleksandria.  Data i miejsce śmierci ok. 300 - Aleksandria.   Czczona przez Kościół katolicki i Cerkiew prawosławną. 
Wspomnienie 25 listopada.
Atrybuty: koło do łamania kości, anioł, Dziecię Jezus, filozofowie, gałązka palmowa, korona, krzyż, księga, miecz, piorun.
Patronka zakonu katarzynek, Nowego Targu, uniwersytetów, wielu zawodów, uczniów, nauczycieli, polskich kolejarzy.
25 listopada 2021 (czwartek) - uczniowie z klas w zawodach technik transportu kolejowego i technik elektroenergetyk transportu szynowego w tym dniu przychodzą i przebywają w szkole w czapkach kolejowych (wypożyczonych lub zrobionych) jeżeli chcą wykazać się aktywnością i odpowiednią oceną z wybranego przedmiotu zawodowego - kolejowego. Do poniedziałku 22 listopada 2021 uczniowie mogą przynieść na kartce A4 ulubiony wydrukowany lub napisany swój ulubiony dowcip o tematyce kolejowej - do opublikowania w szkole - nagroda to duża dawka dobrego humoru korzystnie wpływającego na zdrowie.

Więcej informacji --->>>

Raport PKP (strona 73 -zatrudnienie) >>>

 Maszyniści >>>

 

 

 Nominacja - Szkoła Roku 2021.

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

Nasza szkoła otrzymała nominację w plebiscycie Szkoła Roku 2021 - dla placówki edukacyjnej przyjaznej uczniom i ich rodzicom. To kolejna edycja największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego, w którym placówki przyjazne uczniom zostaną wybrane w głosowaniu. Zachęcamy do zapoznania się:  

Plakat informacyjny--->>>

Strona internetowa plebiscytu >>>

 

 Matura 2022 - bezpłatny kurs on-line dla maturzystów SWPS.

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

Matura 2022 - bezpłatny kurs on-line dla maturzystów-  Szanowni Państwo,
z przyjemnością przekazujemy dla Państwa oraz Państwa uczniów zaproszenie do udziału w II edycji wyjątkowego kursu online dla maturzystów.
Kurs Matura 2022 to projekt, w trakcie którego eksperci z naszej uczelni udzielą maturzystom wsparcia na każdym etapie przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni!
W programie kursu:
• udział w spotkaniach online na żywo,
• systematyczny dostęp do nagranych spotkań z ekspertami,
• notatki z najważniejszymi wskazówkami i polecaną literaturą.

Pierwszy webinar pt. “Jak dobrze przygotować się do matury i nie zwariować w międzyczasie?” z Przemkiem Staroniem, odbędzie się już 8 listopada, o godz. 18.00. Więcej informacji o spotkaniu: https://web.swps.pl/matura-2022-listopad

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Aby otrzymać link z dostępem do transmisji należy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na stronie: https://web.swps.pl/matura

Serdecznie pozdrawiam.
Monika Bazan
Koordynator Projektu "Uniwersytet SWPS dla Młodzieży"

 

 

 Capture The Flag "153+1" -  2021.

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

Szanowni Państwo, prosimy o rozpowszechnienie wśród uczniów Państwa szkół informacji o konkursie Capture The Flag „153+1”. Powstał on z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Organizatorem konkursu jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, a patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 listopada. Zachęcamy do zapoznania się:  

Strona internetowa >>>

 

 Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu.

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

UWAGA RODZICE -  oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu na rok szkolny 2021/2022 jest skierowana do Was - prosimy o zapoznanie się:

Plakat informacyjny--->>>

 

Dzień Edukacji Narodowej 2021 - PRZYSIĘGA - ŚLUBOWANIE.

 

W naszej szkole  w dniu 13 października 2021 odbyła się potrójna uroczystość - Dzień Edukacji Narodowej  - Przysięga klas mundurowych - Ślubowanie klas . Kilka zdjęć - w galerii.


 

NASI UCZNIOWIE I ICH ARTYSTYCZNE PRACE.

 

W naszej szkole na zajęciach plastycznych uczniowie przedstawili swoje wizje znanych prac. Główne przesłanie to .... każdy może sam wyciągnąć odpowiednie wnioski. Kilka zdjęć - w galerii.


 

MISTRZOSTWA EUROPY - JU-JITSU.

 

W dniu 24.09.2021r., odbyły się Mistrzostwa Europy JU-JITSU SHOW MIXED U18 w Maintal, Germany. Uczeń, Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach Mikołaj Prusko zdobył brązowy medal ju-jitsu european championships 2021r. Kilka zdjęć - w galerii.


 

EUROPEJSKI DZIEŃ MASZYNISTY KOLEJOWEGO - 16 WRZEŚNIA.

Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego obchodzony jest 16 września. Jest to potrzebny i odpowiedzialny zawód. W Polsce jest około 17 000 maszynistów. Część z nich to nasi absolwenci. Wśród naszych obecnych uczniów na pewno są przyszli maszyniści. Wszystkim życzymy powodzenia w pracy zawodowej i bezpieczeństwa. 

Informacja o maszynistach na stronie Urzędu Transportu Kolejowego --->>>

Informacja na stronie spółki PKP Intercity --->>>

 


Strona 6 z 54