• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 ŚWIĘTA I NOWY ROK 2023.

Niechaj Gwiazda Betlejemska co zaświeci wnet o zmroku zaprowadzi Was Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy i Sympatycy naszej szkoły do SZCZĘŚCIA w nadchodzącym Nowym Roku!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom, Sympatykom naszej szkoły - zdrowia i szczęścia i spokoju i pokoju i ... ... ... (miejsce na wpisanie własnych życzeń - prosimy nie ograniczać się) na okres świąteczny i Nowy Rok.


 

JASEŁKA 2022.

Dzień Kolejarza 2022

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Pomimo chłodu i śniegu za oknem w naszych domach i sercach panuje radość i szczęście. Nawet najgorsze kłótnie i waśnie znikają, a serca wypełnia pokój. Pod przewodnictwem księdza Janusza Kani i w takt kolęd prowadzonych, granych i śpiewanych przez Pana Macieja Kleszcza uczniowie przedstawili wszystkim zgromadzonym program pt. "Święta kolędą pisane".
Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci, również i młodzież wzbogacają w przeżycia do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.  

Zapraszamy do fotorelacji w galerii zdjęć.

 

OLIMPUS 2022.

Dzień Kolejarza 2022

W dniach 7 listopada oraz 8 listopada odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego i z języka niemieckiego w sesji jesiennej, wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału oraz gratulujemy uczniom, którzy otrzymali najwyższe wyniki z języka angielskiego są to : Zuzanna Skóra klasa 2 a, Oskar Bzowski klasa 1 d, Maria Kostka klasa 3A,

Natomiast z języka niemieckiego najwyższe wyniki otrzymali: Julia Kwiecińska klasa 1d, Igor Żarski klasa 2 b, Natalia Stolarczyk klasa 4 CDG.

Gratulujemy najlepszym.  

 

 

MIKOŁAJKI 2022.

Dzień Kolejarza 2022

 

W dniu 6 grudnia odbyły się Mikołajki. Klasy rywalizowały w mikołajkowych konkurencjach. Była sztafeta z przeszkodami, pisanie życzeń, tańce, słodycze i dużo dobrej atmosfery i humoru pod przewodnictwem Pani Dyrektor Katarzyny Rusek-Szczygieł.  

Zapraszamy do fotorelacji w galerii zdjęć.

 

WSZOP 2022.

Dzień Kolejarza 2022

 

W dniu 5 grudnia uczniowie klas mundurowych grupy policyjnej udali się do Katowic, do Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy, by uczestniczyć w zajęciach biometrii kryminalistycznej- warsztaty poprowadził mgr Mirosław Będkowski, młodzież miała możliwość zapoznania się z bardzo nowoczesnymi metodami pobierania odcisków palców na najlepszej klasy sprzęcie oraz za pomocą starszych metod to jest poduszki z tuszem i przeniesienia linii papilarnych na kartę daktyloskopijną.
Uczniowie udali się również do pokoju w którym przeprowadza się symulację oględzin miejsca znalezienia zwłok.
Następnie doktor Arkadiusz Szajna zademonstrował z udziałem uczniów jak posługiwać się i jak działa poligraf (wariograf ) tak zwany wykrywacz kłamstw, przeszliśmy również do pokoju przesłuchań z lustrami fenickimi, czyli półprzepuszczalnymi lub występującymi pod innymi nazwami takimi jak obserwacyjne czy też szpiegowskie.

Na zakończenie naszego spotkania wysłuchaliśmy bardzo interesującego wykładu dotyczącego wystawy plastynatów ludzkich zwłok pod tym samym tytułem w rozwinięciu tematu czy jest to współczesna wersja lekcji anatomii doktora Tulpa czy też przestępstwo? Wyjazd bardzo udany, młodzież zadowolona, wiedza i doświadczenie zdobyte. Czekamy na kolejne, tak ciekawe zajęcia wyjazdowe.

 

Europa z naszej ulicy -  2022.

Dzień Kolejarza 2022


Rok 2022 został przez Komisję Europejską ogłoszony Rokiem Młodzieży, dlatego też już po raz piąty zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie w ramach projektu Europa z naszej ulicy, w którym nagrodą jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europosłami. Organizatorem konkursu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Nabór projektów trwa do 27 stycznia 2023.
 Celem konkursu jest zaktywizowanie młodzieży do uczestnictwa w życiu społecznym, poprzez zapoznanie się ze wspólnym dziedzictwem kulturalnym, historycznym oraz intelektualnym Europy. Chcemy budować wśród młodych osób poczucie wspólnoty, integracji, zaufania i przede wszystkim pokazać, że wspólne działania służą rozwojowi oraz wzajemnemu bezpieczeństwu w budowaniu lepszej przyszłości – mówi Sławomir Piwowarczyk, koordynator konkursu.

WIĘCEJ INFORMACJI --->>>

 

DZIEŃ DRESA 2022.

Dzień Kolejarza 2022

 

W dniu 30 listopada młodzież Gostka obchodziła Dzień Dresa połączony z wróżbami andrzejkowymi, wszystkie wróżby były pozytywne i głęboko wierzymy w to, że wszystkie każdemu się spełnią.Życzymy szczęścia i tylko pozytywnych wibracji, a poniżej zdań kilka na temat jakże wspaniałego stroju jakim jest dres.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


HISTORIA MODY – DRES --->>>


 

DZIEŃ KOLEJARZA 2022.

Dzień Kolejarza 2022

 

W dniu 25.11.2022r., w naszej szkole z okazji Dnia Kolejarza uczniowie klas o kierunkach kolejowych  byli w kolejarskich czapkach. 24 listopada odbyło się także spotkanie w sali 103 z pracownikami kolei - podczas których opowiedzieli o swojej pracy i odpowiadali na pytania. Był instruktor maszynista, maszynista związkowiec,  bardzo fachowo przedstawili procedurę jak stać się jednym z nich. Konkurs zdjęć o tematyce kolejowej, tablica pokazująca i informująca o aspektach tego święta, ciasta także kolejowe, atmosfera ... Przez szkołę przejechał pociąg prowadzony przez Panią Dyrektor oraz odprawiony przez dyżurną ruchu Panią Marię Domagałę. Zapraszamy do galerii zdjęć.


 

Spotkanie on-line z Akademią Sztuki Wojennej.

Materiały - angielski

W dniu 15 listopada 2022 społeczność uczniowska z 3 klas mundurowych uczestniczyła w spotkaniu online organizowanym przez Akademię Sztuki Wojennej. Temat tego spotkania to: ,,Organizacja i funkcjonowanie CBA jako służby specjalnej''. Wykład przeprowadzili przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W czasie tego spotkania młodzież miała możliwość dowiedzieć się jak rozpoznawać, zapobiegać i wykrywać przestępstwa, które godzą w interesy ekonomiczne państwa i w jaki sposób zwalczane są takie działania.

Fotorelacja --->>>

 

 Dzień Kolejarza - 2022.

  25 listopada 2022 - Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Data i miejsce urodzenia ok. 282 - Aleksandria.  Data i miejsce śmierci ok. 300 - Aleksandria.   Czczona przez Kościół katolicki i Cerkiew prawosławną. 
Wspomnienie 25 listopada.
Atrybuty: koło do łamania kości, anioł, Dziecię Jezus, filozofowie, gałązka palmowa, korona, krzyż, księga, miecz, piorun.
Patronka zakonu katarzynek, Nowego Targu, uniwersytetów, wielu zawodów, uczniów, nauczycieli, polskich kolejarzy.
25 listopada 2022 (piątek) - uczniowie z klas w zawodach technik transportu kolejowego i technik elektroenergetyk transportu szynowego w tym dniu mogą przyjść do szkoły w czapkach kolejowych (wypożyczonych lub zrobionych) lub innych elementach stroju kolejarza - żeby uczcić to święto. Mile widziane także akcesoria kolejowe - chorągiewka sygnałowa, trąbka sygnałowa, gwizdek służbowy itp., ale prosimy aby nie przynosić zestawów kołowych czy wagonów  albo lokomotyw . Przy tej okazji trwa konkurs fotograficzny o tematyce kolejowej.

Łączy nas KOLEJ!

Więcej informacji --->>>

Raport PKP za 2020 rok (strona 73 -zatrudnienie) >>>

 Maszyniści >>>

 

 

DZIEŃ FILOZOFII - 17 LISTOPADA 2022 !

Gostek w Europie

 

Dzień 17 listopada to DZIEŃ FILOZOFII.

Jak żyć? Jak postępować? Jaki jest sens życia? Po co żyjemy i dlaczego? Co jest w życiu najważniejsze? Jaką obrać filozofię życia? A może wzorować się na filozofii kota? Te i inne pytania zadawać sobie warto, żeby lepiej żyć.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA 2022 !

Gostek w Europie

 

Dnia 10 listopada 2022 o godzinie 11:11 roku odbyło się wspólne śpiewanie  hymnu państwowego i akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości - święto wszystkich Polaków.

Uczniowie i nauczyciele uczcili Ten Dzień wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Akademia to przypomnienie rysu historycznego odzyskania niepodległości przez Polskę, piosenki i wiersze w wykonaniu naszych uczniów, odtworzone utwory budujące poczucie wspólnoty i patriotyzm. Poczet sztandarowy, flaga Polski, hymn to niezbędne elementy nadające odpowiednią rangę dla tak ważnego święta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.

 

Halloween 2022 w naszej szkole.

Materiały - angielski

W dniu 28 października- piątek świętowaliśmy Dzień Dyni, z tej okazji każdy, kto miał życzenie mógł być na chwilę Super Gigantyczną Dynią przynajmniej na zdjęciu, oraz wziąć udział w warsztatach tworzenia koszulek halloweenowych:                        .

Fotorelacja --->>>

 


Strona 6 z 58