• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Dzień Ziemi 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kawałek, mgr Anna Kowalska.

20 kwietnia 2016r. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. W „teleekspresowym” tempie Klaudia Szymocha i Kacper Zawalski omówili główne zagrożenia i problemy naszej błękitnej planety, związane z rozwojem przemysłu oraz globalnym ociepleniem. Mgr Anna Kowalska wręczyła dyplomy, za udział w konkursie interdyscyplinarnym, wyróżnienia otrzymały uczennice: Klaudia Szymocha z klasy IIIb i przedstawicielka zwycięzców z klasy Ia -Weronika Lamch.

Czytaj więcej >>>
 

  Laur Wespazjana Kochowskiego.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

 

Już XVI raz w tym samym miejscu -w Zespole Szkół w Szczekocinach i o tej samej porze-w kwietniu odbył się , znany w całej Polsce , Turniej Jednego Wiersza „O Laur Wespazjana Kochowskiego”. Rozstrzygnięcie tej artystycznej rywalizacji miało miejsce 16 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00. Uczennice klas IIa i IIIb odebrały nagrody za swoją twórczośc.W tym roku Katarzyna Kucharek zajęła pierwsze miejsce , Roksana Karcz wywalczyła drugi stopień podium.
Gratulujemy i życzymy sukcesów.
 

  Stypendia.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

OGŁOSZENIE Maturzysto! Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje V edycję stypendiów akademickich. W roku akademickim 2016/2017 Fundacja zamierza przyznać 600 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 500zł. Jeśli: - zdałeś egzamin maturalny w 2015 lub 2016 roku, - w roku akademickim 2016/2017 po raz pierwszy podejmujesz studia, - mieszkasz na wsi lub w mieście poniżej 30 000 mieszkańców, - średni miesięczny dochód na osobę w twojej rodzinie w 2015 roku nie przekroczył 1110 zł, zapoznaj się z Regulaminem Fundacji i zarejestruj się na naszej stronie. Rekrutacja trwa od 11 lipca do 7 września 2016r. (do godz. 16:00). Cała operacja rekrutacji stypendystów odbywa się przez Internet! Warunki przyznawania stypendiów w Regulaminie Fundacji na stronie www.fejj.pl Wszelkie pytania prosimy kierować na styp.1rok [at] fejj.pl Nasz Fanpage na Facebook'u: www.facebook.com/FEimJJ

 

  Okręgowy Finał Wojewódzki Licealiady.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Monika Małysa.

 

W dniu 08.04.2016r. reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej dziewcząt wzięła udział w Okręgowym Finale Wojewódzkim Licealiady, która odbyła sie w IX LO im. Norwida w Częstochowie. W zawodach, oprócz nas i uczennic z IX LO im. Norwida wzięły udział drużyny z liceów z Sosnowca i Będzina. Ostatecznie uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce. Jesteśmy bardzo zadowolone z wyniku, bo to w końcu szczebel wojewódzki, ale czujemy też lekki niedosyt ,ponieważ w walce o I miejsce przegrałyśmy tylko 1 punktem i to w dodatku w dogrywce! Myślę, że następny rok będzie należał do Was dziewczyny, bo mając taką drużynę można góry przenosić!
1.Gajewska Natalia 2.Kucharek Katarzyna 3.Michalczyk Oliwia -bramkarz 4.Pietralik Martyna 5.Wyleciał Natalia 6.Zagórska Natalia 7.Zbień Paulina 8.Orman Iwona 9.Gajek Magdalena 10.Nowak Angelika 11.Rybarczyk Wiktoria 12.Szymocha Klaudia 13.Zych Marta
GRATULUJEMY!!!
 

   Konkurs fotograficzny.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

Zespół Szkół Zawodowych "Sztygarka" im St. Staszica w Dąbrowie Górniczej zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalny na konkurs fotograficzny "Homo Faber". Społeczność "Sztygarki".

Regulamin >>>


Plakat >>>

 

 

   PKP CARGO.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

(Kliknij zdjęcie aby powiększyć)  
 

W dniu dzisiejszym (2016.04.01) Pani Dyrektor szkoły Marzena Orzoł gościła w naszej szkole Pana Mirosława Zborowskiego - Dyrektora Zakładu PKP Cargo S.A. oraz Panią Agnieszkę Wardecką – Perkowską – Naczelnika Wydziału Doradztwa Kadrowego Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PKP Cargo S.A. w Warszawie. Spotkanie było podsumowaniem dotychczasowych starań naszej szkoły o nawiązanie stałej współpracy. W wyniku rozmów zawarto wstępne porozumienie dotyczące współpracy, które obejmuje:

Czytaj więcej >>>
 

   Kazimierówka 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

22 marca, jak co roku, młodzież Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach wzięła udział w obchodach rocznicowych przy symbolicznej mogile powstańców styczniowych w Kazimierówce. 22 marca 1863 roku nieduży oddział płk. Teodora Cieszkowskiego podążał od strony Zawiercia wzdłuż toru kolejowego w kierunku Łaz. Został zaskoczony przez znacznie większe siły rosyjskie w okolicy Kuźnicy Masłońskiej. Wśród poległych był ksiądz Benwenuto Mańkowski, który stał się patronem symbolicznej mogiły na Kazimierówce. Na tegoroczne obchody przygotowaliśmy program artystyczny zatytułowany „ W rocznicę zrywu powstańczego 1863”.

Czytaj więcej >>>
 

  Dęblin 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr  Ewa Kumor-Rudy.

 

 18 marca mieliśmy przyjemność gościć w murach Naszej Szkoły pana szer. podch. Bartosza Kaczmarka z Wyższej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie. Młodzież została zapoznana z ofertą edukacyjną i sposobem rekrutacji do uczelni wojskowej , która kształci studentów wojskowych oraz cywilnych na Wydziale Lotnictwa a także Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki.


 

   Dzień JĘZYKÓW.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Dorota Jankiewicz mgr Ewa Kumor-Rudy.

Dnia 1 marca 2016 r.w ,,Gostku '' obchodziliśmy Dzień Języków Obcych oraz Dzień Otwarty Szkoły , gościliśmy u siebie młodzież z gimnazjów z Łaz, Niegowonic i Chruszczobrodu. Uczniowie klas liceum i technikum zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie na małej scenie przedstawiając skecze w języku angielskim i polsko-angielskim, wraz z gimnazjalistami wzięli udział w Quizie wiedzy o krajach anglo i niemiecko języcznych oraz mieli okazję by przebrać się za charakterystyczną postać z filmu , literatury i bajki.

Czytaj więcej >>>
 

   Wielkanoc 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 Muzeum pisanki Lipsk:

 

 Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii pisanek tradycyjnych z Podlasia znad Biebrzy.

 

  Konkurs Biblijny 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr  Wioleta Różańska.

 

 Dnia 15 marca w naszej szkole kilkoro uczniów podjęło zmagania z wiedzą w ramach XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres merytoryczny pytań obejmował księgi: Pieśni nad pieśniami, Ewangelii według św. Mateusza oraz Listu do Efezjan wraz z wprowadzeniami, słownikiem, przypisami i komentarzami. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 45 minut. W etapie szkolnym najlepiej poradziły sobie: Patrycja Kaczmarzyk i Jowita Kołek. Dziewczęta uzyskały sumę punktów kwalifikującą je do udziału w kolejnym etapie konkursu. Tym razem czeka ich rywalizacja na szczeblu diecezjalnym. Gratulujemy!


 

  Psychokryminalistyka 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr  Renata Chmielewska mgr Monika Małysa.

 

 16 marca 2016 roku uczniowie klas I A i II A uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Katowicach. Tematem wiodącym była kryminalistyka jako nauka badająca sposoby i środki dokonywania przestępstw ale także psychologia, która pomaga zrozumieć motywy sprawcy i odkryć ich „modus operandi”. Uczniowie grupy psychologicznej z klasy I A i grupy policyjnej z klasy II A mieli możliwość posłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów, praktyków i pracowników uczelni. Współpraca z WSPS wzbogaca ofertę dla naszych uczniów szczególnie dla grupy psychologicznej.


 

   Targi Edukacyjne Katowice.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marta Szatan.

 

W dniach 8 – 9 – 10 marca w hali widowiskowej „SPODEK” w Katowicach miały miejsce XVIII Ogólnopolskie Targi Edukacyjne „Edukacja 2016”, podczas których swą ofertę edukacyjną na przyszły rok akademicki zaprezentowały liczne uczelnie, szkoły wyższe i policealne z całej Polski. Klasa 4c wzięła udział w targach 9-go marca 2016 roku. Uczniowie zbierali materiały i informacje, rozmawiali ze studentami i pracownikami szkół wyższych. Wielu z nich udało się znaleźć bardzo konkretne informacje dotyczące wymarzonych kierunków studiów. Uczestnikom wycieczki towarzyszyły: mgr Marta Szatan oraz mgr Jolanta Czaja. Wszystkie zebrane podczas targów informatory, ulotki i inne materiały promocyjne zostały udostępnione do wglądu w bibliotece szkolnej.
 


Strona 49 z 64