• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Nominacja - Szkoła Roku 2021.

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

Nasza szkoła otrzymała nominację w plebiscycie Szkoła Roku 2021 - dla placówki edukacyjnej przyjaznej uczniom i ich rodzicom. To kolejna edycja największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego, w którym placówki przyjazne uczniom zostaną wybrane w głosowaniu. Zachęcamy do zapoznania się:  

Plakat informacyjny--->>>

Strona internetowa plebiscytu >>>

 

 Matura 2022 - bezpłatny kurs on-line dla maturzystów SWPS.

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

Matura 2022 - bezpłatny kurs on-line dla maturzystów-  Szanowni Państwo,
z przyjemnością przekazujemy dla Państwa oraz Państwa uczniów zaproszenie do udziału w II edycji wyjątkowego kursu online dla maturzystów.
Kurs Matura 2022 to projekt, w trakcie którego eksperci z naszej uczelni udzielą maturzystom wsparcia na każdym etapie przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni!
W programie kursu:
• udział w spotkaniach online na żywo,
• systematyczny dostęp do nagranych spotkań z ekspertami,
• notatki z najważniejszymi wskazówkami i polecaną literaturą.

Pierwszy webinar pt. “Jak dobrze przygotować się do matury i nie zwariować w międzyczasie?” z Przemkiem Staroniem, odbędzie się już 8 listopada, o godz. 18.00. Więcej informacji o spotkaniu: https://web.swps.pl/matura-2022-listopad

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Aby otrzymać link z dostępem do transmisji należy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na stronie: https://web.swps.pl/matura

Serdecznie pozdrawiam.
Monika Bazan
Koordynator Projektu "Uniwersytet SWPS dla Młodzieży"

 

 

 Capture The Flag "153+1" -  2021.

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

Szanowni Państwo, prosimy o rozpowszechnienie wśród uczniów Państwa szkół informacji o konkursie Capture The Flag „153+1”. Powstał on z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Organizatorem konkursu jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, a patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 listopada. Zachęcamy do zapoznania się:  

Strona internetowa >>>

 

 Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu.

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

UWAGA RODZICE -  oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu na rok szkolny 2021/2022 jest skierowana do Was - prosimy o zapoznanie się:

Plakat informacyjny--->>>

 

Dzień Edukacji Narodowej 2021 - PRZYSIĘGA - ŚLUBOWANIE.

 

W naszej szkole  w dniu 13 października 2021 odbyła się potrójna uroczystość - Dzień Edukacji Narodowej  - Przysięga klas mundurowych - Ślubowanie klas . Kilka zdjęć - w galerii.


 

NASI UCZNIOWIE I ICH ARTYSTYCZNE PRACE.

 

W naszej szkole na zajęciach plastycznych uczniowie przedstawili swoje wizje znanych prac. Główne przesłanie to .... każdy może sam wyciągnąć odpowiednie wnioski. Kilka zdjęć - w galerii.


 

MISTRZOSTWA EUROPY - JU-JITSU.

 

W dniu 24.09.2021r., odbyły się Mistrzostwa Europy JU-JITSU SHOW MIXED U18 w Maintal, Germany. Uczeń, Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach Mikołaj Prusko zdobył brązowy medal ju-jitsu european championships 2021r. Kilka zdjęć - w galerii.


 

EUROPEJSKI DZIEŃ MASZYNISTY KOLEJOWEGO - 16 WRZEŚNIA.

Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego obchodzony jest 16 września. Jest to potrzebny i odpowiedzialny zawód. W Polsce jest około 17 000 maszynistów. Część z nich to nasi absolwenci. Wśród naszych obecnych uczniów na pewno są przyszli maszyniści. Wszystkim życzymy powodzenia w pracy zawodowej i bezpieczeństwa. 

Informacja o maszynistach na stronie Urzędu Transportu Kolejowego --->>>

Informacja na stronie spółki PKP Intercity --->>>

 

 Rekrutacja do projektu - "Nowa jakość kształcenia w Powiecie Zawierciańskim".

Projekt powiatowy

UWAGA UCZNIOWIE!!! Ogłaszamy kolejną rekrutację do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 „Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Zawierciańskim” Zgłaszając swój udział w projekcie, macie możliwość nieodpłatnego uczestniczenia w:
- konsultacjach z doradcą zawodowym
- szkoleniach i kursach kwalifikacyjnych
- kursach nadających uprawnienia
- wizytach zawodowych u pracodawców
- odpłatnych praktykach i stażach (z wynagrodzeniem)
Formularze zgłoszeniowe do odebrania od połowy września, w sekretariacie szkoły. Nie zwlekajcie - termin naboru upływa 8 października 2021 r. Beneficjent projektu: Powiat Zawierciański .

Plakat informacyjny--->>>

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY  NA TEMAT SZCZEPIEŃ.

 Informacja o szczepieniach dla rodziców oraz opiekunów prawnych uczniów Zespołu Szkół im. Profesora Romana Gostkowskiego w Łazach.

Dyrekcja szkoły informuje o możliwości zorganizowania szczepienia dla młodzieży przeciw Covid-19.

Punkt szczepień MEDICUS ul. Kolejowa 5 42-450 Łazy

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły www.gostek.eu oraz pod numerem telefonu koordynatora szczepień w MEDICUS  509-542-794

W celu poszukiwania odpowiedzi, informacji lub potwierdzenia posiadanej wiedzy, zapraszam na portal prowadzony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny oraz Europejski Portal Informacji o Szczepieniach.

Szczepienia są dobrowolne!

Harmonogram:

1.09 – 5.09 tydzień informacyjny dla młodzieży oraz rodziców

6.09 – 12.09 zbieranie wstępnych zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienia dzieci

13.09 – 19.09 tydzień szczepień ( termin szczepienia 14.09 w godz 9:00 – 15:00

Dodatkowe informacje:

W dniu szczepienia dziecko musi posiadać wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego oraz oświadczenie rodzica. Do punktu szczepień dziecko przejdzie z higienistką szkolną.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - MINISTERSTWA EDUKACJI I NAUKI - MATERIAŁY EDUKACYJNE NA TEMAT SZCZEPIEŃ.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego oraz Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwa Edukacji i Nauki  przekazuje informacje dotyczące szczepień skierowane do uczniów, rodziców, nauczycieli. Zapraszamy do zapoznania się. 
Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień.

Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

 

Film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej: https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

 1. Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Materiały edukacyjne
 2. Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne - komunikat MEiN

 

 1. List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
 2. Deklaracja na szczepienia
 3. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
 4. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny
 5. Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – komunikat MEiN
 6. Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – materiały informacyjne
 7. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny

 

 

OBCHODY ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ - 1 września 2021.

 

Delegacja naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor mgr Katarzyną Rusek - Szczygieł wzięła udział w uroczystościach 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbyły się pod Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu w Zawierciu. Fotorelacja w galerii zdjęć.


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 - 1 września 2021.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół im. profesora R. Gostkowskiego w Łazach, podczas którego Pani Dyrektor mgr Katarzyna Rusek – Szczygieł szczególnie ciepło przywitała uczniów klas pierwszych. W trakcie uroczystości wręczono również nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym organizowanym przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej. Nagrody wręczał Wiceprezes Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy RP Pan Jerzy Jędrusik. Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce - Paulina Kurdziel,

II miejsce - Jacek Rybiński,

III miejsce - Bartłomiej Gajda,

wyróżnienie - Dawid Kowacki.

Wszystko to odbyło się w odświętnej atmosferze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Całej społeczności szkolnej "Gostka" życzymy powodzenia!!! 


 


Strona 5 z 52