• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

INFORMACJE DOTYCZĄCE KONSULTACJI I KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o możliwości skorzystania z konsultacji i biblioteki szkolnej:

Konsultacje:

Zarządzenie Dyrektora --->>> 

Harmonogram konsultacji --->>> 

Procedura przebywania na konsultacjach --->>> 

Procedury bezpieczeństwa --->>> 

Zgoda na udział w konsultacjach --->>>  (do pobrania i wydrukowania)

 

Biblioteka:

Zarządzenie Dyrektora --->>>

Załącznik 1a --->>>

Załącznik 1b --->>>

Załącznik 1c --->>>

Harmonogram zwrotów książek --->>>

 

 

OGŁOSZENIE - BIBLIOTEKA.

 

Drodzy nauczyciele i uczniowie Zbliża się zakończenie roku szkolnego i nadszedł czas zwrotów wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej. Czekam na Was (z książkami) w szkole od poniedziałku do piątku czyli w dniach 1. 06 – 6. 06. 2020 r. w godzinach 9.00 – 13.00. Do zobaczenia :)

 

KLASY MUNDUROWE GÓRĄ.

 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gliwicach przygotowała specjalną bonifikatę ze zniżką na studia dla uczniów klas mundurowych.

“KLASY MUNDUROWE GÓRĄ” - 1000 ZŁ ZNIŻKI W OPŁATACH ZA STUDIA.

Szczegóły dotyczące bonifikaty:

Bonifikata --->>>

 

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK.

 

                                                          

 

ŻYCZENIA DLA ABSOLWENTÓW MATURZYSTÓW 2020.

 

Drodzy Absolwenci, Maturzyści! Nadszedł czas pożegnania. Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem nie możemy spotkać się osobiście, by móc Was uściskać, powspominać i podziękować za wspólne dni, niemniej chociaż tą drogą pragniemy przekazać Wam kilka słów. Opuścicie mury naszej szkoły, bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i z pewnością bezcenne wspomnienia, do których nie raz powrócicie z uśmiechem na twarzy. A przecież tak niedawno witaliśmy Was jako pierwszoklasistów...a dzisiaj jesteście już na wyższym etapie jako uczniowie i jako młodzi ludzie. Przed Wami jeszcze ten ostatni, najważniejszy egzamin szkolny do którego przygotowywaliście się od tak dawna. Matura, która tak naprawdę stanowi przedbiegi do jeszcze poważniejszego egzaminu, jakim jest dorosłość. Dlatego też, w imieniu całej społeczności szkolnej, dyrekcji, grona pedagogicznego, oraz uczniów pragniemy życzyć Wam nie tylko wysokich wyników z egzaminu maturalnego, ale też wytrwałości w dążeniu do dobrego życia, roztropności w podejmowaniu decyzji oraz powodzenia i sukcesów na wybranej drodze osobistej jak i zawodowej. Z wielką życzliwością będziemy trzymać za Was kciuki! Powodzenia!

Kochani byli uczniowie klasy 4CK. Gratuluję ukończenia technikum! To Wasz wielki wyczyn i sukces. Niech będzie początkiem serii Waszych sukcesów życiowych, ale pamiętajcie, żeby ewentualne porażki też traktować jako pierwszy krok do sukcesu. Tej mądrości życiowej Wam życzę. Przyjmijcie też życzenia zdrowia, radości, szczęścia, miłości, przyjaźni, pasji i udanego życia. Rozwijajcie skrzydła! Wasza wychowawczyni
Dorota Jankiewicz

W normalnych warunkach spotkalibyśmy się w szkole. Chciałam Wam wszystkim podziękować za te trzy krótkie lata, życzyć zdrowia i skutecznego realizowania własnych planów w życiu, ale wcześniej - połamania piór na maturze i dostania się na wymarzone studia lub/i pracy, która będzie Wam dawała satysfakcji i pieniędzy. Po prostu wszystkiego dobrego! Wychowawca klasy 3B Magdalena Fidyk

Kochana 4D, życzę Wam połamania piór na maturze! Realizujcie swoje marzenia, stawiajcie przed sobą nowe cele. Za tych, którzy podjęli decyzję o kontynuacji nauki trzymam kciuki, by dostali się na wymarzone studia. Tym zaś, którzy za chwilę rozpoczną życie zawodowe życzę powodzenia i błyskotliwej kariery. Idźcie przed życie z odwagą i energią, a wielki świat niech stoi przed Wami otworem! Wasza wychowawczyni Anna Kowalska

Z całego serca gratuluję Wam osiągnięcia, jakim było zakończenie edukacji w szkole ponadgimnazjalnej . Życzę połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia i spełnienia w życiu. Realizujcie swoje marzenia, stawiajcie przed sobą nowe cele. Aby spełniały się wszystkie Wasze marzenia, a także, by dokonywane przez Was codzienne wybory w przyszłości zaowocowały dobrem, a wasz wysiłek i wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniósł Wam kolejne sukcesy w życiu.. Życzę Wam , aby w dalszym życiu nie opuszczało Was szczęście! Wychowawca klasy 3A Katarzyna Dziuba


 

INFORMACJA O ŚWIADECTWACH.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach informuje, że w trosce i bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły. Odbiór świadectw będzie możliwy w terminie pisemnych matur . Jednocześnie informujemy, że w tym terminie będzie również możliwość zwracania książek do biblioteki szkolnej. W przypadku konieczności odbioru świadectwa w innym terminie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.


 

KONKURS BIBLIOTECZNY.

 

 ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE BIBLIOTECZNYM.

Drodzy Uczniowie, Czytelnicy! Tęsknicie za konkursami? To mam propozycję... Gdy już zakończycie wysilać szare komórki przy odrabianiu lekcji proponuję Wam odrobinę kreatywnej zabawy, tak dla poruszania się i rozrywki. A przy okazji możecie zrobić porządek z domowymi książkami, czym usprawnicie zdalną naukę - uporządkujecie własne otoczenie, będzie mniej rozpraszaczy   ;)) Spróbujcie z tytułów książek posiadanych w domu ułożyć... sensowny wiersz :) Stwórzcie poezję pisaną tytułami powieści, tomików wierszy a nawet podręczników. Podsuwam Wam podpowiedź, którą znalazłam w internecie.

Po kliknięciu na miniaturę lub link zobaczysz zdjęcie pozwalające na odczytanie informacji:

Zdjęcie z wierszem ułożonym z tytułów książek --->>> 

"Pasja życia i ślepy by dostrzegł,  w drodze ukryte siły natury, chodźmy razem, przyszłość ludzkości trzy metry nad niebem"  Niezłe, prawda? Może zechcecie podzielić się swoimi? Na Waszą „twórczość” tzn. zdjęcia ułożonych w wiersz tytułów książek czekam do 30 kwietnia 2020 r.. pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Najbardziej udany „wiersz” nagrodzę książką – niespodzianką. Liczę na Waszą kreatywność! Miłej zabawy.

 

INFORMACJA O PLANIE ZAJĘĆ. SPOSÓB PRZEKAZYWANIA INFORMACJI O POSTĘPACH W NAUCE.

 

   OD 25 MARCA 2020 PROWADZONA JEST OBOWIĄZKOWA NAUKA ZDALNA - ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA I ZAANGAŻOWANIA.   

Informujemy, że od 30.03.2020r. do 03.04.2020r. uczymy zgodnie z normalnym planem który obowiązuje w szkole. Czyli obowiązuje poprzedni plan od 24.02.2020r.  Plan jest dostępny w menu u góry strony. Plan nie zawiera czasu rozpoczynania i kończenia zajęć ponieważ zagadnienia mogą być realizowane w różnych godzinach. (Dla chętnych zagadka - rozszyfruj napis na obrazku po lewej stronie.)

Sposób przekazywania informacji o postępach w nauce --->>>

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW.

   OD 25 MARCA 2020 PROWADZONA JEST OBOWIĄZKOWA NAUKA ZDALNA - ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA I ZAANGAŻOWANIA.   

Prosimy o zapoznanie się z informacją dla rodziców i uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w związku ze stanem epidemii w Polsce.

Informacja --->>>

 

WIELKANOC 2020.

Muzeum pisanki

Lipsk nad Biebrzą:

 

   OD 9 KWIETNIA 2020 DO 14 KWIETNIA 2020 - WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.

Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Niechaj da zdrowia i dużo szczęścia i siły.

Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii pisanek tradycyjnych z Podlasia znad Biebrzy i drobnej impresji na ten temat.

Impresja --->>> 

 

MATURA PRÓBNA 2020.

 

   OD 2 KWIETNIA 2020 DO 8 KWIETNIA 2020 - ORGANIZOWANA JEST PRÓBNA MATURA DLA CHĘTNYCH - ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU I SPRAWDZENIA SIĘ UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH.   

Informujemy, że od 2 do 8 kwietnia 2020 odbywają się matury próbne na zasadzie dobrowolnego udziału. Prosimy o zapoznanie się z informacjami szczegółowymi podanymi w odnośnikach. Zachęcamy wszystkich uczniów klas maturalnych do sprawdzenia swoich osiągnięć edukacyjnych. Jest to także okazja do przypomnienia wiadomości i nauczenia się czegoś nowego

Harmonogram i szczegóły:

Informacje o maturze próbnej w pliku pdf --->>>

 

Informacje o maturze próbnej na stronie rządowej --->>>

 

OD 25 MARCA 2020 OBOWIĄZKOWA NAUKA ZDALNA.

   OD 25 MARCA 2020 PROWADZONA JEST OBOWIĄZKOWA NAUKA ZDALNA - ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA I ZAANGAŻOWANIA.   

Informujemy, że uczniowie mogą wykorzystać także materiały dostępne na stronie:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje  

Informujemy że obowiązkowo należy korzystać z zakładki u góry menu - "Materiały do pracy własnej dla naszych wspaniałych uczniów.".

 

 OGŁOSZENIE NADZWYCZAJNE.  

  ZAJĘCIA SZKOLNE OD 12 DO 25 MARCA 2020 ZAWIESZONE - PROSIMY O ŚLEDZENIE AKTUALNEJ SYTUACJI I KOMUNIKATÓW .

Informujemy, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze; - od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół; - od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS. Pełna treść komunikatu dostępna jest tutaj: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski. Rozporządzenie Ministra Edukacji w tej sprawie: Rozporządzenie COVID_19

 

 


Strona 5 z 47