• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS MUNDUROWYCH - 2023.

Dzień Kobiet

WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS MUNDUROWYCH odbył się 23. 03. 2023 w Z. S. im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu. W sportowej rywalizacji wystartowały szkoły z Czeladzi, Będzina, Sosnowca, Jaworzna i z Łaz. Po zaciętej i wyrównanej walce nasza szkoła zajęła IV miejsce. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Czeladzi, drugie z Jaworzna i trzecie z Sosnowca. Brawa należą się naszej drużynie za zaangażowanie i sportową rywalizację.

Zapraszamy do fotorelacji.

 
Drukuj

 WYCIECZKA - CIĄGOWICE - ZAKŁAD KARNY - 2023.

Dzień Kobiet

28. 03. 2023 uczniowie z klas o profilu policyjnym i psychologicznym mieli możliwość zobaczyć i dowiedzieć się jak wygląda praca Służby Więziennej w zakładzie penitencjarnym w Ciągowicach, filii zakładu karnego w Wojkowicach. Uczniowie z naszej szkoły osobiście mogli zobaczyć jak wygląda cela więzienna, w której odbywają swoją karę osadzeni. Mieliśmy możliwość zapoznać się z obowiązkami jakie należą do wychowawcy - strażnika SW. Uczniowie zobaczyli też salę izolacyjną, czyli tzw. "izolatkę". Kolejnym etapem "wizyty" w ZK w Ciągowicach było szkolenie dyscyplinujące z zakresu musztry dla grupy policyjnej, które przeprowadził pracownik ZK Ciągowice. Natomiast grupa psychologiczna miała zajęcia z Psychologiem Więziennym, uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda ta profesja i z czym trzeba się zmierzyć, pracując za więziennymi murami. Dziękujemy wszystkim pracownikom Zakładu Karnego w Ciągowicach za poświęcony czas i przybliżenie charakterystyki pracy w Służbie Więziennej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA OŚWIĘCIM - 2023.

Dzień Kobiet

W dniu 24.03.2023r. uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Auschwitz-Birkenau Byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady. Odbyliśmy żywą lekcję historii w Miejscu-Pamięci ofiar hitlerowskich Niemiec. W głębokim skupieniu i zadumie przenieśliśmy się do wstrząsających czasów II wojny światowej. Mieliśmy okazję również zobaczyć rynek i zamek w Oświęcimiu.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 KAZIMIERÓWKA - 2023.

Kazimierówka

22 marca 2023 r. delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej potyczkę z powstania styczniowego w Kuźnicy Masłońskiej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ POŻARNICZY - 2023.

Dzień Kobiet

Nasi uczniowie z sukcesem wzięli udział w Gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - 1 i 2 MIEJSCE.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 SĄD ZAWIERCIE - 2023.

Dzień Kobiet

13 lutego 2023 roku uczniowie klas mundurowych o profilu psychologicznym pod opieką nauczycielek A. Szkarłat i K. Leks odwiedzili Sąd Rejonowy w Zawierciu. Głównym celem wizyty była prelekcja z sędziami z wydziału karnego i spraw rodzinnych i nieletnich. Uczniowie wzięli również udział w rozprawie odwoławczej w charakterze publiczności. Uczniowie zostali zapoznani z prawami i obowiązkami nieletnich w świetle obowiązującego prawa. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono uczniom zasady pracy sądu, rolę wymiaru sprawiedliwości oraz zasady trójpodziału władzy. Pani sędzia przedstawiła zakres działań wydziału rodzinnego i nieletnich ukazując przykłady łamania prawa przez osoby nieletnie. Zapoznała również z prawami młodych ludzi. Na koniec zwiedzania uczniowie mogli wejść do aresztu sądowego oraz zobaczyć "Niebieski pokój" do przesłuchań najmłodszych uczestników rozpraw sądowych.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 LOTNISKO KRAKÓW BALICE - 2023.

Dzień Kobiet

Uczniowie byli na wycieczce na lotnisku Kraków Balice, gdzie zapoznali się z jego funkcjonowaniem i infrastrukturą .

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 LICZBA PI - 2023.

Dzień Kobiet

Światowy dzień liczby Π 14 marca 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Π. W ramach obchodów tego święta, zorganizowano szkolny konkurs matematyczny. Każda klasa wytypowała swoich trzech przedstawicieli. Osobno rywalizowały drużyny z Liceum, a osobno z Technikum. Każda drużyna mogła sprawdzić swoją szybkość, spostrzegawczość, pamięć, logiczne myślenie w 5 konkurencjach: wyrazy z cząstką „pi” zapamiętanie jak największej ilości miejsc po przecinku rozwinięcia liczby Π 3,14.............. wykreślanka magiczny kwadrat rebusy z Π oraz konkurencja finałowa - sudoku Drużyny poradziły sobie bardzo dobrze, różnica punktowa była niewielka. I miejsce w Technikum zajęła drużyna z klasy ID w składzie: Oskar Szymonek Nikola Rak Oliwia Zimoląg I miejsce w Liceum Ogólnokształcącym zajęła drużyna z klasy IIA w składzie: Zuzanna Skóra Krzysztof Stolarski Patryk Owczarek Finałowe starcie, którym było rozwiązanie Sudoku, rozstrzygnęło, która z drużyn zdobyła zwycięstwo dla swojej klasy. W tym roku lepsza okazała się klasa IIA. Na wyróżnienie zasługuje klasa IIB Technikum, która zapamiętała najwięcej bo aż 51 miejsc po przecinku, rozwinięcia dziesiętnego liczby Π. Jesteśmy pod wrażeniem, gratulujemy i liczymy, że rekord zostanie pobity za rok. Zdobywcy I miejsc dostali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięska klasa zdobyła bon na nie pytanie i nie pisanie prac pisemnych w wybranym przez siebie dniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i dyplomy oraz coś słodkiego. Gratulujemy serdecznie i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych latach.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA - 2023.

Dzień Kobiet

Dzień Świętego Patryka to święto z Irlandii, które obchodzi się już w wielu krajach, jest słynne na cały świat. Z tym dniem kojarzy się kolor zielony, to narodowa barwa Irlandii, która nawiązuje do krajobrazu wyspy oraz symbolizuje koniczynę przypisuje się ją według tradycji świętemu Patrykowi. O tych symbolach oraz innych młodzież z ,,Gostka" mogła dowiedzieć się na lekcjach języka angielskiego, dla chętnych przygotowano zestaw zielonej trójlistnej i czterolistnej koniczyny na szczęście, a w tle irlandzka muzyka, by chociaż w niewielkim stopniu przybliżyć młodzieży zwyczaje i tradycje panujące w krajach anglojęzycznych.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 PRZEKAZANIE DOWÓDZTWA - 2023.

Dzień Kobiet

 

Film 5 >>> 

Film 4 >>> 

 
 

W dniu 17 marca 2023 roku w naszej szkole odbyło się przekazanie dowództwa w klasach mundurowych. W tej uroczystości udział wzięli:

-Waldemar Andzel - Poseł RP - Przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych

-Paweł Sokół - Wicestarosta Zawierciański

-ppłk Przemysław Smolarek - Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach

-nadkom. Paweł Sobota - Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Zawierciu

-mjr Tomasz Wilk - V Pułk Chemiczny Tarnowskie Góry

-Olga Szczygieł - Naczelnik Wydziału Edukacji w Powiecie Zawierciańskim

-Katarzyna Rusek-Szczygieł - Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

-uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Dowództwo klas mundurowych przekazali starszy kadet Szymon Latacz kadetowi Krzysztofowi Stolarskiemu i starszy kadet Mikołaj Prusko kadetowi Patrykowi Owczarkowi.

Wszystko odbyło się według ceremoniału mundurowego.

Zapraszamy do fotorelacji i obejrzenia fragmentów na filmikach.

 

 SZKOLENIE LODOWE - 2023.

Dzień Kobiet

SZKOLENIE LODOWE – KLUCZE 2023 Pokazy połączone ze szkoleniem z zakresu ratownictwa lodowego Młodzież z naszej szkoły miała możliwość wziąć czynny udział w pokazach / szkoleniu z zakresu ratownictwa lodowego które odbyło się 23. 02. 2023 w Kluczach w okolicach „Zielonego Stawu”. Uczniowie mieli możliwość poznać pierwsze objawy hipotermii i w jakim czasie po wpadnięciu do lodowatej wody można wpaść w stan wychłodzenia. Co trzeba zrobić w takiej sytuacji i w jaki sposób wydostać się na powierzchnię z tafli lodowej? To wszystko pokazywały zebrane na miejscu służby mundurowe. W ćwiczeniach brali udział strażacy z jednostek OSP z gminy Klucze i PSP z Olkusza. Podziękowania należą się przede wszystkim dla Starszego Ratownika Wodnego Stanisława Góździa który w praktyce pokazywał jak wyglądają poszczególne techniki ratownictwa lodowego. Warto również zaznaczyć że najodważniejsi uczniowie z „Gostka” mieli możliwość czynnego udziału w „Morsowaniu” :) oczywiście pod czujnym okiem nauczycielek (Anny Kowalskiej i Agaty Dyczko), które nawet w lodowatej wodzie dzielnie sprawowały opiekę nad naszą młodzieżą.jonalne szkolenie jest wartościowe z różnych względów, a jak wygląda można zobaczyć na zdjęciach.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 JEDNOSTKA WOJSKOWA TARNOWSKIE GÓRY - 2023.

Dzień Kobiet

10 marca 35 uczniów z grupy wojskowej wraz z opiekunami odwiedziło, dzięki uprzejmości pana majora Tomasza Wilka, Jednostkę Wojskową w Tarnowskich Górach 5 Pułku Wojsk Chemicznych. Młodzież miała możliwość doskonalenia umiejętności strzeleckich na ,,cyklopach" , rozkładania i składania do czyszczenia broni typu Kbs wz.96 Beryl a także trenowania postaw strzeleckich oraz BLOS czyli Broń, Lufa, Otoczenie, Spust. Po ćwiczeniach uczniowie udali się do Sali Pamięci Garnizonu, by zapoznać się z historią Wojska Polskiego, a w szczególności z tą częścią, która dotyczy powstania wojsk chemicznych- pododdziałów likwidacji skażeń, pododdziałów rozpoznania i monitorowania skażeń oraz pododdziałów ratowników chemicznych. To był bardzo udany dzień, młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i nienaganną postawę.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 DZIEŃ KOBIET 2023.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca, które posiada ponad 100 letnią historię, my w ,,Gostku" też świętowaliśmy, Samorząd Uczniowski przywitał tego dnia damską część personelu szkoły tulipanem oraz pięknymi życzeniami. Był też czas na chwilę odpoczynku od nauki, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w ćwiczeniach ruchowo-relaksujących z muzyką w tle. Było super.

Zapraszamy do fotorelacji. 


Strona 4 z 58