• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 JASEŁKA - 2023.

Integracja 2023

Młodzież naszej szkoły pod opieką księdza Janusza Kani przygotowała szkolne jasełka. Były kolędy, Dzieciątko, stajenka, pastuszkowie, Trzej Królowie i na sali same anioły... Uczniowie, Pani Dyrektor Katarzyna Rusek-Szczygieł, Ksiądz Janusz składali wzajemne życzenia. Potem odbyły się wigilie klasowe i wszyscy poszli na Święta i w Nowy Rok...
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ŚWIĘTA 2023 I NOWY ROK 2024.

Niechaj Gwiazda Betlejemska co zaświeci wnet o zmroku zaprowadzi Was Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy i Sympatycy naszej szkoły do SZCZĘŚCIA w nadchodzącym Nowym Roku!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom, Sympatykom naszej szkoły - zdrowia i szczęścia i spokoju i pokoju i ... ... ... (miejsce na wpisanie własnych życzeń - prosimy nie ograniczać się) na okres świąteczny i Nowy Rok.

 


 

 Niedziela z wojskiem - grudzień 2023.

Integracja 2023

Nasi uczniowie brali udział w "Niedzieli z wojskiem", imprezie przybliżającej wojsko obywatelom. Wojsko i pomoc, nasi uczniowie i pomoc innym.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 KRAKÓW BALICE - CENTRUM EDUKACJI LOTNICZEJ - 2023.

Integracja 2023

W dniu 14.12.2023 młodzież z klasy 2 d - technik eksploatacji portów i terminali z Zespołu Szkół imienia profesora Romana Gostkowskiego w Łazach wraz z dwiema opiekunkami uczestniczyli w wycieczce  przedmiotowej w Centrum Edukacji Lotniczej przy lotnisku Kraków Balice. Nauczycielka przedmiotów zawodowych oprowadziła uczniów po terminalu przylotów i odlotów. Uczniowie zostali zapoznani  z funkcjonowaniem lotniska, z tarasu widokowego, mogli obserwować pracę służb lotniskowych oraz starty i lądowania samolotów. W Centrum Edukacji Lotniczej młodzież uczestniczyła w zajęciach związanych z obsługą pasażera. Najlepsi uczniowie zostali wybrani w nagrodę do obsługi symulatora lotów. Ciekawym punktem wycieczki było obejrzenie wystawy z przedmiotami niedozwolonymi do przewozu, ponieważ zostały one  wciągnięte na listę gatunków grożących wyginięciem - CITES. Następnie młodzież udała się do miejsca, gdzie zaprezentowano przedmioty odebrane pasażerom przed lotem, niedozwolone do przewozu w bagażu podręcznym. W specjalnie zaprojektowanej sali, która symulowała wnętrze samolotu uczniowie wysłuchali procedur bezpieczeństwa obowiązujących na pokładzie na pokładzie, obejrzeli przezabawny film instruktażowy, który na długo zostanie w pamięci. Miło jest wracać do takich miejsc, gdzie można się wiele nauczyć - kolejna wycieczka za nami i przed nami.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WOLONTARIAT - 2023.

Integracja 2023

Młodzież naszej szkoły umiliła czas podopiecznych świetlicy środowiskowej w Łazach w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 KRĘGLE 2CB - 2023.

Integracja 2023

Mikołajkowy wypad klasy 2CB do Kręgielni - co tam się działo, co tam się stało pozytywnego - wiedzą oni sami.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 TRÓJBÓJ POLICYJNY - 2023.

Integracja 2023

"Trójbój Policyjny" 2023 pod patronatem Gabriela Dorsa Starosty Zawierciańskiego organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu oraz przy współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego. Czworo naszych uczniów godnie reprezentowało naszego "Gostka", byli to: Krzysztof Stolarski, Szymon Latacz, Jakub Kitala oraz Wojciech Podlasek - Rodzaj. Na trójbój składały się takie konkurencje jak:
- policyjny tor przeszkód,
- test wiedzy,
- strzelanie statyczne na strzelnicy multimedialnej.
W zawodach brało udział 9 szkół. Nasza szkoła zajęła 6 miejsce. Brawo Gostek!

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 MIKOŁAJKI - 2023.

Integracja 2023

W naszej szkole Mikołajki odbywały się 5 grudnia. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy i wszystkich uczniów, którzy byli grzeczni. Klasy, które zorganizowały świąteczną paczkę zasłużyły na Mikołajkową zabawę. Nauczyciele nie dostali ani jednej rózgi...
Zapraszamy do fotorelacji.(dodane zdjęcia klas)

 

 MARSHMALLOW CHALLENGE - 2023.

Integracja 2023

Zajęcia integracyjne zamiast matematyki - marshmallow challenge - klasa wpółpracuje i efekty są niesamowite.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 INTEGRACJA NA CAŁEGO - 2023.

Integracja 2023

Zajęcia integracyjne odbywają się w różny sposób, a zimowa pogoda i śnieg stwarzają nowe możliwości. Nasi uczniowie jak zwykle wykazali się kreatywnością i postanowili pokazać sobie nawzajem jak się szanują i doceniają, jak miło można spędzać czas w szkole.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ANDRZEJKI - 2023.

Andrzejki 2023

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dziś Andrzejki to przede wszystkim zabawa. A tak bawiliśmy się w naszej szkole.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 STRZELNICA - 2023.

Pilecki 2023

W dniu 27 listopada młodzież z ,,Gostka" wyruszyła na bezpieczne, efektywne i pełne wrażeń szkolenie strzeleckie, które odbyło się na strzelnicy ,,Hajduki" w Chorzowie. Na początku spotkania instruktor pouczył uczniów jak należy bezpiecznie posługiwać się bronią oraz przypomniał podstawy BHP obowiązujące na strzelnicy. Każdy z uczestników miał możliwość oddania po 10 strzałów z trzech różnych broni strzeleckich, były to:
Pistolet CZ( czeski glock) P 07 ,9×19 mm
Pistolet maszynowy UZI 9 x 19 mm
Pistolet maszynowy CZ Scorpion Evo 3, 9 x 19 mm
Dodatkowo, dla chętnych była możliwość oddania dowolnej ilości strzałów z broni wybranej przez uczestnika szkolenia.
Wielką satysfakcję sprawiły uczniom dwa rodzaje broni:
Karabinek czterotaktowy MOSIN WZ. 1891/30 kaliber 7,62mm x 39mm zaprojektowany przez Siergieja Mosina w 1890 roku.
Karabinek AK-47 AKM Kałasznikow kaliber 7, 62x 39 mm.
Wyjazd ogólnie i w szczególe wystrzelił i trafił w dziesiątkę

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 SZKOŁA PATRIOTÓW - 2023 - NADANIE TYTUŁU.

Pilecki 2023

W dniu 27.11.2023r. dyrektor Katarzyna Rusek - Szczygieł odebrała z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Pani Urszuli Bauer tytuł nadania Zespołowi Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach SZKOŁY PATRIOTÓW. Uczniowie szkoły wraz z koordynatorem Panią Agnieszką Ślusarczyk - Rok realizowali projekt Szkoła Patriotów.
Zapraszamy do fotorelacji.

 


Strona 3 z 64