• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - 4 września 2023.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół im. profesora R. Gostkowskiego w Łazach, podczas którego Pani Dyrektor mgr Katarzyna Rusek – Szczygieł przywitała zaproszonych gości Panią Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Zawierciańskiego - Olgę Szczygieł, Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu - insp. Jacka Kurdybelskiego, Pana Arkadiusza Rajczyka - przedstawiciela spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,  przedstawiciela Wojskowego Centrum Rekrutacji, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów wszystkich klas. Poczet sztandarowy i hymn Polski nadały uroczystości patriotycznego charakteru. Zaproszeni goście życzyli uczniom i społeczności szkolnej powodzenia w nauce i sukcesów. W części artystycznej przypomniano o 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, wiersze mówiły o bohaterstwie i postawie patriotycznej Polaków. To dzięki poprzednim pokoleniom możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej Polsce. 

Wszystko odbyło się w odświętnej atmosferze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Całej społeczności szkolnej "Gostka" życzymy powodzenia!!! 

Zapraszamy do fotogalerii.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - 4.09.2023.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w dniu 4.09.2023:

 

Godzina 8:00 - Msza Święta w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Łazach, ul. Częstochowska 9.

Godzina 9:30 - uroczyste rozpoczęcie roku w szkole - akademia.

Godzina 10:15 - spotkanie klas z wychowawcami.

 

 1 WRZEŚNIA 2023 - UDZIAŁ SZKOŁY W UROCZYSTOŚCIACH -  1.09.2023.

 

Uczniowie klasy mundurowej uczestniczyli dzisiaj w obchodach 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Przedstawiciele Kl. 3: Nicola Frycz, Krzysztof Stolarski i Patryk Owczarek złożyli wiązankę pod Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu w Zawierciu.

Zapraszamy do fotogalerii.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - PODRĘCZNIKI.

Lista podręczników na rok szkolny 2023/2024:   ................................................................................................


Podręczniki-LICEUM-2023-2024 --->>> 


Podręczniki-TECHNIKUM-2023-2024 --->>>


 

 Zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

koniec 2022-2023

 

W dniu 23 czerwca 2023 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Był to jak zwykle wyjątkowy rok szkolny -  ze względu na wiele wyzwań - z którymi chyba poradzili sobie uczniowie i nauczyciele.

Byli zaproszeni goście i wiele nagród a uroczystości przewodniczył Pan Paweł Saczyński w zastępstwie Pani Dyrektor Katarzyny Rusek-Szczygieł.

Fotorelacja z uroczystości w galerii zdjęć. Wszystkim życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju.

Wszystkim uczniom życzymy dobrego wypoczynku !

 

 Wręczenie nagród naszym uczniom w konkursie o Powstaniu Styczniowym.

koniec 2022-2023


23 czerwca 2023 r. w dniu zakończenia roku szkolnego, w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik - wiceprezes Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył nagrody laureatom regionalnego konkursu „160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku – zrywem niepodległościowym XIX wieku”, którego organizatorem był Okręg Śląski ZOR RP.
Koordynatorem konkursu na szczeblu szkoły była nauczycielka historii Agnieszka Ślusarczyk - Rok.
Podczas uroczystości wręczenia nagród obecni byli także mjr Mariusz Rodak – Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie, przedstawiciele CMC Zawiercie, UM w Łazach. Ceremonię prowadził i nagrody dla najlepszych uczniów wręczał zastępujący nieobecną dyrektor szkoły Paweł Saczyński.
W Zespole Szkół w Łazach funkcjonują 4 klasy mundurowe, a uczniowie zdobywają wiele certyfikatów zasilając różne służby mundurowe po ukończeniu szkoły.
Laureatami konkursu zostali:
Miejsce I - Zuzanna Straszak
Miejsce II - Paweł Radziejewski
Miejsce III - Oskar Bzowski
Wyróżnienie - Jakub Piątek.

Odnośnik do informacji na stronie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej--->>>

 

 BOHATER-ON - 2023.

bohater-on

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn w Twojej szkole mającej na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. Zwieńczeniem naszej pracy jest film.

Link do filmu--->>>

 

 DAJEMY RADĘ - 2023.

zonkile

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję wsparcia żołnierzy i medyków z Ukrainy zainicjowane przez Stowarzyszenie Dajemy Radę.

Obraz z akcji--->>>

 

 ŻONKILE - 2023.

zonkile

Podziękowanie za udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 80 rocznicę powstania w gettcie warszawskim.

Dyplom--->>>

 

 POLIGON - MAJ - 2023.

poligon 2023

W dniu 26 maja zakończył się poligon, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Po 5 dniowych zmaganiach mogą wrócić do domu. Na ostatnim apelu pożegnalnym, wyróżnienia dostali: Patryk Gąsiorowski, Krzysztof Stolarczyk, Damian Kwiatek, Amelia Pańczyk, Kaya Bandziorowska oraz Karol Bednarz. Serdecznie gratulujemy zarówno wyróżnionym jak i wszystkim, którzy ukończyli poligon. Gdy tylko przybyli na teren poligonu musieli przygotować swoje miejsca do spania w namiotach, a potem wiele innych zajęć.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - MATURA 2023 .

Matury

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o egzaminie maturalnym i prosi o zapoznanie się z tymi ważnymi informacjami oraz odpowiednie zastosowanie się.

HARMONOGRAM  matur  - PISEMNE - 2023 --->>> 

HARMONOGRAM matur  - USTNE - 2023 --->>>

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE U GÓRY STRONY.

(PRZYBORY I MATERIAŁY POMOCNICZE POZA OBOWIĄZKOWO ZAPEWNIANYMI PRZEZ SZKOŁĘ ZAPEWNIA ZDAJĄCY)

HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY DLA TEGOROCZNYCH UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW Z LAT POPRZEDNICH Z NAZWISKAMI I GODZINAMI DOSTĘPNY JEST NA TABLICY OGŁOSZEŃ W SZKOLE.

Przypominamy o obowiązku zgłoszenia się na egzamin maturalny na 30 minut przed jego godziną rozpoczęcia!

 

 PROFILAKTYKA - 2023.

rak profilaktyka

W dniu 09.05.2023 r. uczniowie z klas 3c i 3al uczestniczyli w wydarzeniu nt. Wiem więcej - dbam o siebie w Szkole Medycznej w Zawierciu. Młodzież wzięła udział w pouczających i interesujących zajęciach z zakresu profilaktyki raka piersi.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 AKADEMIA ŚLĄSKA - 2023.

Akademia Śląska


8 MAJA 2023 r. OTWIERAMY REKRUTACJĘ NA AKADEMII ŚLĄSKIEJ!............................................................
Od tego dnia kandydaci mają możliwość rekrutacji na studia i wybrania kierunku, jaki chcą w przyszłości studiować.
PROMOCJA NA START to świetna okazja, aby zapisać się na studia z dużą zniżką!

https://rekrutacja.wst.com.pl

Akademia Śląska oferuje studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz studia podyplomowe.
Zapraszamy przyszłych studentów na nasze wydziały:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi
Kierunek Lekarski Pielęgniarstwo Ratownictwo medyczne
Wydział Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych
Architektura Budownictwo Gospodarka przestrzenna Mechatronika Architektura wnętrz Informatyka Wzornictwo Grafika

 

 


Strona 2 z 58