• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

MATURA PRÓBNA 2020.

 

   OD 2 KWIETNIA 2020 DO 8 KWIETNIA 2020 - ORGANIZOWANA JEST PRÓBNA MATURA DLA CHĘTNYCH - ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU I SPRAWDZENIA SIĘ UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH.   

Informujemy, że od 2 do 8 kwietnia 2020 odbywają się matury próbne na zasadzie dobrowolnego udziału. Prosimy o zapoznanie się z informacjami szczegółowymi podanymi w odnośnikach. Zachęcamy wszystkich uczniów klas maturalnych do sprawdzenia swoich osiągnięć edukacyjnych. Jest to także okazja do przypomnienia wiadomości i nauczenia się czegoś nowego

Harmonogram i szczegóły:

Informacje o maturze próbnej w pliku pdf --->>>

 

Informacje o maturze próbnej na stronie rządowej --->>>

 

OD 25 MARCA 2020 OBOWIĄZKOWA NAUKA ZDALNA.

   OD 25 MARCA 2020 PROWADZONA JEST OBOWIĄZKOWA NAUKA ZDALNA - ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA I ZAANGAŻOWANIA.   

Informujemy, że uczniowie mogą wykorzystać także materiały dostępne na stronie:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje  

Informujemy że obowiązkowo należy korzystać z zakładki u góry menu - "Materiały do pracy własnej dla naszych wspaniałych uczniów.".

 

 OGŁOSZENIE NADZWYCZAJNE.  

  ZAJĘCIA SZKOLNE OD 12 DO 25 MARCA 2020 ZAWIESZONE - PROSIMY O ŚLEDZENIE AKTUALNEJ SYTUACJI I KOMUNIKATÓW .

Informujemy, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze; - od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół; - od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS. Pełna treść komunikatu dostępna jest tutaj: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski. Rozporządzenie Ministra Edukacji w tej sprawie: Rozporządzenie COVID_19

 

 

 SWPS 2020.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 


Dnia 20 lutego młodzież z klas z profilu psychologicznego wraz z opiekunami Ewą Kumor-Rudy oraz Jolantą Czaja udała się na wykłady i warsztaty z psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Katowicach. Uczniowie ,,Gostka" wybrali wykłady ,, Super moce oka: użycie nowych technologii w psychologii- od eye-trackingu do wirtualnej rzeczywistości", oraz ,,Lord Gender. O kobietach, mężczyznach i roli stereotypów płciowych". Podczas pierwszego wykładu dowiedzieliśmy się czym są Okulografia, Mapy cieplne, Mapy fiksacji oraz tego, że eye-tracking możemy zastosować w przypadku fobii społecznych, w rozpoznawaniu emocji, w wirtualnej rzeczywistości na przykład dla żołnierzy, którzy mieli zespół stresu pourazowego. Drugi wykład był równie ciekawy o płci kulturowej, społecznej i społeczno-kulturowej a także o stereotypach, uprzedzeniach, embiwalentnym seksiźmie - pozytywnym i wrogim nastawieniu do drugiego człowieka. Młodzież wykazała duże zainteresowanie warsztatem ,,Wykorzystanie technik manipulacji w życiu i w eksperymentach psychologicznych'', podczas którego mogli brać czynny udział odpowiadając na pytania i zadając własne, poznaliśmy techniki manipulacji stosowane w życiu codziennym takie jak Reguła wzajemności, Technika drzwiami w twarz, Społeczny dowód słuszności, Reguła lubienia i sympatii , Reguła autorytetu, niedostępności , zaangażowania i konsekwencji oraz wiele innych , dzięki tej wiedzy możemy bronić się przed niepożądanym wywieraniem wpływu na nas i lepiej rozpoznać zagrożenia płynące z tak wielu stron. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych, zdobyte umiejętności i wiedzę wykorzystamy w terenie.

 

 Koncert patriotyczny.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 


20 lutego br. uczniowie kl. ICKP wraz z opiekunami, panią mgr Kingą Leks i panią mgr Anną Koścień-Kijanką wzięli udział w koncercie patriotycznym „Cześć i Chwała Bohaterom”. Koncert odbył się w MOK Zawiercie.Przed młodzieżą wystąpił Norbert „Smoła” Smoliński wokalista zespołu Contra Mundum. Podczas występu artysta zaprezentował twórczość poetów m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Gajcego. Pieśni miały charakter rockowy. Koncert został wzbogacony o wizualizacje zawierające obrazy Polaków zasłużonych w walce o niepodległą Polskę.W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele wraz z uczniami z powiatu zawierciańskiego. Spektakl był wyjątkowo poruszający i zakończył się owacją na stojąco.

 

 Dzień Bezpiecznego Internetu.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 


11 lutego obchodziliśmy już po raz drugi w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Wiodącym tematem warsztatów było bezpieczne funkcjonowanie w przestrzeni internetowej. Na szkolnym korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka ścienna. Nad Dniem Bezpiecznego Internetu czuwała Pani mgr Marta Szatan i mgr Edyta Zmarzlik-Cisowska.

 

 Jasełka Wigilia Życzenia 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Jasełka zorganizowane przez naszego księdza Janusza Kanię i uczniów. Wigilie klasowe zorganizowane przez wychowawców i poszczególne klasy. Życzenia - od wszystkich - dla wszystkich!
W dniu 20 grudnia 2019 roku najpierw były lekcje, potem wspólne jasełka na sali gimnastycznej, a następnie wigilie klasowe w klasach. To wszystko zajęcia edukacyjne - z zachowania i wychowania, z współpracy w grupie, z dobroci i życzliwości, z umiejętności cieszenia się wszystkiego co najlepsze w nas i co możemy dać innym jak Nowo Narodzony. Chwile uwiecznione na zdjęciach niech pozostaną nośnikami najlepszych wspomnień i nadziei na Nowy Rok!
Podnieś rękę Boże Dziecię - błogosław nam Wszystkim! W dobrej radzie w dobrym bycie wspieraj nasze siły swą siłą!

 

 Świąteczne i Noworoczne Życzenia.  

  Święta - Sylwester  - Nowy Rok.
Niechaj Gwiazda Betlejemska co zaświeci wnet o zmroku zaprowadzi Was drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy i Sympatycy naszej szkoły do SZCZĘŚCIA w nadchodzącym Nowym Roku!

 

 Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Angielskim.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Angielskim
W dniu 25 listopada 2019 r. grupa uzdolnionej muzycznie młodzieży z GOSTKA miała okazję zmierzyć się z rówieśnikami z pozostałych szkół średnich z Powiatu Zawierciańskiego w Konkursie Piosenki w Języku Angielskim .Wśród naszych śpiewających znaleźli się: Wiktoria Caputa, Wiktoria Siwczyk, Weronika Kłysińska, Machura Patrycja, Daniel Latusek. Dziękujemy za występ,było SUPER! Za rok kolejne wyzwanie, zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, którzy czują się dobrze na scenie oraz tych ,którzy czują ,że im w duszy gra.

 

 Konkurs Mała Ojczyzna.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Gratulacje dla Karoliny.  W dniu 26 listopada 2019r. nasza uczennica z klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego Karolina Kwoczała odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie regionalnym Schlesien- meine kleine Heimat. Podziękowanie otrzymała również Pani Edyta Zmarzlik-Cisowska. Uroczyste wręczenie odbyło się w Zespole Szkół nr 12 w Gliwicach, które poprzedzone było prezentacją artystyczno-taneczną dotyczącą Śląska i Ślązaków. Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i Dyrektora Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 Dzień Kolejarza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

  25 listopada 2019 - Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Data i miejsce urodzenia ok. 282 - Aleksandria.  Data i miejsce śmierci ok. 300 - Aleksandria.   Czczona przez Kościół katolicki i Cerkiew prawosławną. 
Wspomnienie 25 listopada.
Atrybuty koło do łamania kości, anioł, Dziecię Jezus, filozofowie, gałązka palmowa, korona, krzyż, księga, miecz, piorun.
Patronka zakonu katarzynek, Nowego Targu, uniwersytetów, wielu zawodów, uczniów, nauczycieli, polskich kolejarzy, orędowniczka od bólu gardła i głowy. 
 

W naszej szkole uczniowie klas kolejowych będą mieli prelekcje na zajęciach zawodowych, prezentację i filmy kolejowe w holu na dolnym korytarzu na przerwie, wystawę zdjęć kolejowych. I tak właśnie było ...

 

 50 URODZINY SZKOŁY.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego obchodził swoje 50. urodziny.    15 listopada 2019 roku odbyły się uroczyste obchody jubileuszowe. Dzięki uprzejmości pana dyrektora Grzegorza Piłki mogliśmy te niepowtarzalne chwile i wspaniałą atmosferę przeżyć wspólnie, pod gościnnym dachem Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Na uroczystości pojawili się znamienici goście, zarówno przedstawiciele władz powiatu, byli dyrektorzy placówki, emerytowani nauczyciele, jak i absolwenci szkoły. Pan dyrektor Grzegorz Przybysz szczególnie serdecznie przywitał pierwszego dyrektora Zespołu Szkół, pana Zygfryda Baneta.

Dalsza część artykułu:   50 urodziny SZKOŁY >>> 

 

 50 - lecie SZKOŁY - PRZYSIĘGA - ŚLUBOWANIE.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 

W dniu 15 listopada 2019 r. odbyły się uroczyste obchody 50 - lecia Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach:
1 i 2 godzina lekcyjna w szkole zgodnie z planem
Wyjście uczniów ze szkoły do Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach na uroczystość ślubowania klas pierwszych
Godzina 12:00 - uroczysta Akademia z okazji 50 - lecia SZKOŁY
Godzina 13:00 zakończenie uroczystości (praktycznie skończyło się o 15:00)
Spotkania z zaproszonymi gośćmi, absolwentami, przyjaciółmi SZKOŁY.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.


Czytaj więcej >>>
 


Strona 10 z 51