• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 PROFILAKTYKA - 2023.

rak profilaktyka

W dniu 09.05.2023 r. uczniowie z klas 3c i 3al uczestniczyli w wydarzeniu nt. Wiem więcej - dbam o siebie w Szkole Medycznej w Zawierciu. Młodzież wzięła udział w pouczających i interesujących zajęciach z zakresu profilaktyki raka piersi.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 AKADEMIA ŚLĄSKA - 2023.

Akademia Śląska


8 MAJA 2023 r. OTWIERAMY REKRUTACJĘ NA AKADEMII ŚLĄSKIEJ!............................................................
Od tego dnia kandydaci mają możliwość rekrutacji na studia i wybrania kierunku, jaki chcą w przyszłości studiować.
PROMOCJA NA START to świetna okazja, aby zapisać się na studia z dużą zniżką!

https://rekrutacja.wst.com.pl

Akademia Śląska oferuje studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz studia podyplomowe.
Zapraszamy przyszłych studentów na nasze wydziały:
Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi
Kierunek Lekarski Pielęgniarstwo Ratownictwo medyczne
Wydział Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych
Architektura Budownictwo Gospodarka przestrzenna Mechatronika Architektura wnętrz Informatyka Wzornictwo Grafika

 

 

 ŚWIĘTA MAJOWE - 2023.

ŁB Łazy

W maju przypada wiele ważnych świąt o charakterze patriotycznym, narodowym, historycznym. Pamiętajmy i świętujmy, oddajmy pamięć tym dzięki którym możemy je przeżywać, wyciągajmy wnioski z myślą o przyszłości naszej i Polski.

1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.
3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim.
Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym obchodzonym w Polsce 8 maja.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - STYPENDIA POMOSTOWE.

INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW !!!
Dyrektor Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach informuje, że uczniowie – maturzyści kończący naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Zawierciański mogą wziąć udział w XII edycji ogólnopolskiego programu stypendiów pomostowych oferujący studentom wsparcie finansowe na I rok i dalsze lata studiów. Więcej informacji pod adresem:

https://www.stypendia-pomostowe.pl/ --->>>

 

 ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH MATURALNYCH - 2023.

Zakończenie nauki w klasach maturalnyhc

W dniu 28 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie nauki w klasach maturalnych. W Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach zgromadzili się maturzyści i uczniowie z pozostałych klas, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście reprezentujący Starostwo Powiatowe w Zawierciu - organ prowadzący szkołę, Miasto i Gminę Łazy, pracodawców - CMC Poland Zawiercie, Simens Mobility, przedstawiciele Policji, Wojska, Straży Pożarnej, uczelni - WSB Dąbrowa Górnicza.
Pod kierunkiem Pani Dyrektor Katarzyny Rusek-Szczygieł odbyły się przemowy z życzeniami podejmowania dobrych dalszych decyzji życiowych, podziękowania, wręczenie nagród, część artystyczna.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA ZAWODOWA ŁB ŁAZY - 2023.

ŁB Łazy

W dniu 27 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 3 B o kierunku technik transportu kolejowego byli na wycieczce zawodowej na nastawni dysponującej na stacji Łazy - ŁB i na wydzielonych torach. Mogli zobaczyć jak wygląda nastawnia, przekaźnikownia, agregat prądotwórczy, baterie akumulatorów, stanowisko pracy dyżurnego ruchu, pulpit sterowniczy komputerowy, dokumenty, urządzenia radiołączności, urządzenia rozgłoszeniowe do komunikatów dla pasażerów. Poznali zasady działania urządzeń, zadawali pytania i otrzymywali fachowe odpowiedzi.
Musieli także trochę pogimnastykować się przy przestawianiu ręcznym zwrotnicy oraz przy zakładaniu zamka trzpieniowego. Widzieli sponę iglicową, napęd zwrotnicy ze zdjętą pokrywą.
Wyjście uczniów zorganizowała Pani Maria Domagała we współpracy z pracownikami spółki Polskie Linie Kolejowe S. A.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 AKCJA ŻONKILE - 2023.

Akcja Żonkile

19 kwietnia obchodzimy 80 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Symbolem pamięci poległych stały się żółte żonkile. My również pamiętamy włączając się ponownie w akcję organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. #ŁAczyNasPamięć #Akcja Żonkile

 

 

 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLAS O PROFILU MUNDUROWYM - 2023.

Turniej Klas Mundurowych

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej w dniach 12.04 - 14.04 br. Dla młodych osób jest to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w różnych sytuacjach. Za Echami Łaz:
"To już czwarta edycja tego turnieju organizowana w Łazach, nad którą honorowy patronat objął m.in. Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Gminę Łazy na turnieju reprezentuje drużyna z klasy mundurowej Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach . Uroczystość została podzielona na trzy części i rozpoczęła się od złożenia okolicznościowych wieńców pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Miasta i Gminy Łazy, którzy swe życie oddali na przestrzeni dziejów za wolność i niepodległość ojczyzny. „Aby taki turniej mógł się odbywać i abyśmy mogli się wszyscy kształcić, rozwijać i żyć bezpiecznie w rodzinie musimy pamiętać o tych, którzy oddali swoją krew za ojczyznę, za wolność i umiłowanie prawdy. Zatem tegoroczny turniej rozpoczynamy elementem patriotycznym, a jego dopełnieniem będzie czwartkowa wieczernica czyli spotkanie z weteranami misji wojennych” – powiedział płk. rez. dr hab. Marek Walencik, dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB witając wszystkich uczestników i gości na XI Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym."

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

Życzenia wielkanocne........................................

 

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA -  2023.

Muzeum pisanki

Lipsk nad Biebrzą:

 

   OD 6 KWIETNIA 2023 DO 11 KWIETNIA 2023 - WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.

Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Niechaj da zdrowia i dużo szczęścia i siły.

Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii pisanek tradycyjnych z Podlasia znad Biebrzy i drobnej impresji na ten temat.

Impresja --->>> 

 

 DZIEŃ OTWARTY - 5.04.2023 - RELACJA.

Dzień Kobiet

Ogromne podziękowania dla pracodawców Siemens Mobility, CMC Poland, Polskie Linie Kolejowe Częstochowa za przybycie na dzień otwarty naszej szkoły. Dziękujemy także wszystkim przybyłym uczniom klas ósmych i ich rodzicom za odwiedzenie i zapoznanie się z naszą szkołą. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć jak wygląda nasza placówka, jakich mamy nauczycieli i uczniów, jak dba o wszystko Pani Dyrektor Katarzyna Rusek-Szczygieł. Zdradziliśmy wszystkie tajemnice zasad rekrutacji. Trudno oprzeć się wrażeniu, że było to połączenie przyjemnego z pożytecznym dla społeczności szkolnej, pracodawców i kandydatów do szkoły.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ĆWICZENIA W SZKOLE - 2023.

Dzień Kobiet

Dnia 04.04.2023r. szef sekcji personalnej z WCR w Będzinie Podporucznik Michał Lubaszka wraz z żołnierzami z 13 Śląskiej Brygady Terytorialnej poprowadzili zajęcia dla uczniów klas mundurowych obejmujące musztrę wojskową, poruszanie się z bronią, czołganie. Uczniowie po rozgrzewce na sali sportowej zostali przeszkoleni z musztry wojskowej, następnie w podgrupach trenowali sposoby poruszania się z bronią pomiędzy przeszkodami, czołganie się od osłony do osłony parami, ćwiczyli tzw. "młynek" sprawdzający orientację i szybkość reakcji w obchodzeniu się z bronią. Dzięki uprzejmości Szefa 13 Śląskiej Brygady Terytorialnej, płk Tomaszowi Białas zajęcia prowadzili przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej st. szer. Anna Starczynowska oraz st. szer. Arkadiusz Starczynowski, w ramach promowania ochotniczych form służby wojskowej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA - LONDYN - 2023.

Dzień Kobiet

W Zespole Szkół prowadzimy zajęcia rozwijające zdolności językowe. W ramach tych zajęć młodzież wyjechała na wycieczkę do Londynu gdzie przez trzy dni doskonali swój język angielski i zwiedza Londyn. W dniach 03 – 06 kwietnia 20 uczniów z naszej szkoły było uczestnikami wycieczki do Londynu, dla części z nas sam przelot samolotem był przeżyciem, który zapamiętamy na długo, widzieliśmy sporo i doświadczyliśmy nie mało. Londyn to miasto, do którego można wracać wiele razy i za każdym razem odkrywa się coś nowego, nie może się znudzić zwłaszcza z tak doborowym składem uczestników . W Londynie mieliśmy okazję zwiedzić między innymi takie miejsca jak: Muzeum Brytyjskie, Trafalgar Square ze słynną kolumną admirała Nelsona, wspaniałą National Gallery , w której mogliśmy podziwiać oryginały obrazów najznakomitszych malarzy z całego świata, Opactwo Westminsterskie, Parlament i wieżę zegarową z Big Benem. Był też przyjemny spacer w grzejącym nas słońcu aleją Whitehall z siedzibami ministerstw i domem premiera na 10 Downing Street, Hyde Park, Chinatown, zmiana warty królewskiej przy pałacu Buckingham, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum królowej Wiktorii i Alberta, Muzeum Nauki, Muzeum Morskie, oraz Obserwatorium Greenwich z wyznaczonym południkiem zerowym. Wybraliśmy się również w rejs Tamizą z Greenwich do Tower of London, w trakcie którego zobaczyliśmy historyczne zakątki Londynu z perspektywy Tamizy oraz wysłuchaliśmy ciekawego komentarza przewodnika na statku na temat zabytków które mijaliśmy. Kondycja na 5+ , ktoś z uczestników wyliczył 60 km. trasy jaką pokonaliśmy pieszo w ciągu tych dni, możemy tez śmiało nazwać się specjalistami w poruszaniu się różnymi środkami transportu ( metro, pociąg, autobusy)by dotrzeć do konkretnego celu w Londynie. Powrót do Polski zaskoczył każdego, musieliśmy szybko przestawić się z aury wiosennej 14 stopni Celsjusza na aurę zimową ze sporymi opadami śniegu, no cóż taki klimat. Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspólne zwiedzanie .

Zapraszamy do fotorelacji.

 


Strona 10 z 65