• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zakończenie nauki klas maturalnych 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kawałek, mgr Beata Fronczek, mgr Eliza Wieczorek, mgr Monika Małysa.

„Całe życie jest szkołą”
POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W ZESPOLE SZKÓŁ IM.PROF.ROMANA GOSTKOWSKIEGO W ŁAZACH.
Wszystko ma swój początek i swój koniec... 27 kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Po trzech , czterech latach pracy oraz zmagań szkolnych nadszedł czas podsumowania etapu nauki w Gostku .
To wyjątkowe święto tegorocznych absolwentów uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście-pan Andrzej Pniak -Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego , pan Damian Łukasik – Radny Powiatu Zawierciańskiego , pan Wacław Wójcik - Starszy Wizytator ds.Obronności w Kuratorium Oświaty w Katowicach , pan Włodzimierz Gorzelak – Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady Kombatantów w Zawierciu , pan Henryk Mogieła – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciągowicach, pani Bożena Miklas – z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Łazach, pani Teresa Nowak – Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łazach , pan Krzysztof Furman, reprezentujący Biuro Poselskie pani Ewy Malik – Posłanki na Sejm RP , Pan Grzegorz Piłka – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach , pan Mariusz Pietrucha – Naczelnik PKP Cargo , mł.bryg. Artur Łągiewka- Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu , pan Aleksander Drzewiecki – Dyrektor UrzęduTransportu Kolejowego w Katowicach, pan Krzysztof Plewa- Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Kolejowego w Katowicach , podinspektor Arkadiusz Miśta – Zastępca Komendanta Powiatu Policji w Zawierciu , ppłk Anetta Adamiec – Hylla – Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach , pan Wacław Kubies – Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych Szkoły Wyższej Humanitas w Sosnowcu , pani Katarzyna Łopacińska z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej , przedstawiciele Rady Rodziców .

Czytaj więcej >>>
 

 Targi edukacyjne Poraj 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

  W dniu 27 kwietnia 2018 r. w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Poraju odbyły się Targi Edukacyjne, na których zaprezentowało się kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych z powiatu Myszkowskiego, Częstochowskiego i nasza szkoła z powiatu Zawierciańskiego.
Program zawierał przemówienia lokalnych władz, prezentację najmocniejszych stron poszczególnych szkół, pokaz z naszej strony wspinaczki skałkowej pod nadzorem mgr Sylwestra Nowaka, przegląd stanowisk i rozmowy, ulotki ... Nasi uczniowie zrobili furorę spontanicznym pokazem wojskowym.
Wszystkich kandydatów zapraszamy do naszej szkoły.

 

 Sport 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów dla najlepszych szkół rywalizujących w XVIII Powiatowej Spartakiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Zespołowych Grach Sportowych. Nagrody wręczali Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona i naczelnik Wydziału Edukacji Jerzy Muc. Podsumowanie rywalizacji młodych sportowców szkół ponadgimnazjalnych Powiatu przedstawił doradca metodyczny wychowania fizycznego Artur Hoffmann.

 

 Dzień Książki  2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

 

  Biblioteka Narodowa opublikowała wyniki badań czytelnictwa za 2017 rok - wynika z nich, że tylko 38% Polaków powyżej 15 roku życia przeczytało w ciągu tego roku co najmniej jedną książkę.
Podano również, że zdecydowanie wyższe wskaźniki w czytelnictwie osiągają ludzie młodzi w stosunku do osób po 35 roku życia.
Do walki z niskim zainteresowaniem książką stanęła też nasza biblioteka - 23 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z młodzieżą pod hasłem: Starzy nie czytają? Czytajmy my!
Czytaj dalej

 

 Sadzenie drzew  2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Magdalena Fidyk.

 

  Sadzenie drzew. W dniu 23 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klasy I B, wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Pomysłodawcą są Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach. W ramach ekologiczno- edukacyjnej integracji pokoleń „ od przedszkola po III wiek” , wspólnie z przedszkolakami, posadziliśmy 10 drzewek. To już dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia. Drzewa będą upiększały osiedle mieszkaniowe w Łazach.

 

Dzień Ziemi 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Magdalena Fidyk.

DZIEŃ ZIEMI. Idea troski o planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, zawodu, wieku i wyznania. Warto przypomnieć początki tego święta. Pierwszy dzień Ziemi, 22.04.1970 r, zakończył się dużym sukcesem dzięki temu, że zarazili się tą ideą młodzi ludzie aktywnie walczący o pokój i lepszy świat. Na jednym placu w Waszyngtonie zgromadziło się 200 tys. ludzi, a na ulice miast całego kraju wyszło 20 milionów ludzi domagających się troski o środowisko. Święto to, jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi.

Czytaj więcej >>>
 

 Uratuj komuś życie!  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.


Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prelekcji poświęconej organizacji akcji pozyskania dawców szpiku kostnego.
Prelekcje prowadziła pani Paulina Bugiel z Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa w Katowicach.
- Uratować komuś życie możesz również TY!
- W jaki sposób?
- To proste.
Nie musisz być strażakiem, policjantem, lekarzem.
Wystarczy, że ofiarujesz swój szpik.
W Polsce, co roku, około 12 tysięcy osób zapada na białaczki i inne choroby układu krwiotwórczego. Dla wielu z nich jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep szpiku od zdrowego dawcy. Autogeniczny przeszczep (chory jest dawcą i biorcą) - często jest mało skuteczny. Przeszczep allogeniczny od dawcy rodzinnego możliwy jest jedynie w 1 % przypadków. Alternatywą są allogeniczni dawcy niespokrewnieni.
Czytaj więcej >>>

 

Erasmus+ 2018.04.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

Uczyć bawiąc, bawiąc uczyć...
Pod takim hasłem przebiegały zajęcia z wsparcia kulturowego w ramach Projektu Erasmus +. Uczniowie zostali zapoznani z normami kulturowymi, obyczajowymi, tradycją i obrzędowością Włoch. Zajęcia miały za zadanie uświadomić młodzieży różnice kulturowe, specyficzny rozkład dnia i pracy ze względu na obowiązującą we Włoszech sjestę, uczulić na zwyczaje, a nawet przesądy.
Wielkie emocje wywołały informacje na temat płacenia mandatów we Włoszech... sądzę jednak, że nikt nie znajdzie się w takiej sytuacji.

Czytaj więcej >>>
 

 Maraton Pisania Listów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

  MAHADINE, BOHATER MARATONU PISANIA LISTÓW 2017, ZOSTAŁ UWOLNIONY
"Chcę wyrazić wdzięczność dla was wszystkich. Doceniam Was, kocham i szanuję. Niech żyje człowieczeństwo", powiedział Mahadine na wieść o 690 tysiącach listów, które wysłano w jego obronie z całego świata do władz Czadu.
Sąd w stolicy Czadu, Ndżamenie, nakazał 5 kwietnia uwolnienie Tadjadine Mahamat Babouri’ego, zwanego Mahadine. Był on więziony od 30 września 2016 r. za umieszczenie kilku filmów na Facebooku, które krytykowały sposób zarządzania środkami publicznymi przez rząd.
Sprawa Mahadine'a była jedną z 10, na które Amnesty zwróciło szczególną uwagę w ramach corocznej akcji Maraton Pisania Listów w 2017 r. Jesteśmy zachwyceni, że Mahadine został uwolniony i że po 18 miesiącach w więzieniu na podstawie spreparowanych zarzutów w końcu spotkał się ze swoimi bliskimi.
Cały czas apelujemy do władz Czadu o zaprzestanie represji wobec dysydentów krytykujących rząd. Przeczytaj więcej o Mahadinie i sytuacji w Czadzie na stronie amnesty.org.pl
Podziel się dobrą wiadomość na Facebooku i Twitterze!
Już wkrótce oczekuj od nas więcej informacji o światowym Maratonie Pisania Listów!

 

 PI 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Jolanta Czaja, mgr Anna Kowalska, mgr Ewa Kawałek, mgr Agnieszka Rejewska.

 

  Światowe Dni Liczby Pi w Gostku
Uroczyste i barwne obchody Światowego Dnia Liczby Pi przypadają na 14 marca. Data ta zapisała się już na stałe w kalendarzu imprez szkolnych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach jako dzień potyczek matematyczno - fizyczno – chemiczno - polonistycznych. Tak też było i tym razem. 10 kwietnia 2018 roku w sali 105 nastąpiło podsumowanie rywalizacji zespołów międzyklasowych, konkursów i popisów aktorskich. Apel zorganizowany i przygotowany przez pomysłodawczynie przedsięwzięcia, panie: mgr Annę Kowalską, mgr Agnieszkę Rejewską, mgr Jolantę Czaję, mgr Ewę Kawałek miał przybliżyć informacje i ciekawostki na temat tej fascynującej liczby oraz cyklu doświadczeń pod nazwą ,,Tajemnice w ogniu zaklęte".
Czytaj więcej >>>

 

 Dzień Otwarty 6.IV.2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  W dniu dzisiejszym, z okazji dnia otwartego szkoły, gościliśmy w murach GOSTKOWSKIEGO gimnazjalistów oraz ich rodziców. Towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda oraz wspaniała atmosfera. Uczniowie oraz rodzice mogli uzyskać informacje na temat oferty szkoły, szczególnie dotyczącej kierunków kształcenia. W czasie spotkania gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem firmy Kraksky, który zachęcał młodzież do udziału w skokach spadochronowych, młodzież obejrzała pokaz wojskowy połączony z pierwszą pomocą oraz wzięła udział w konkursach i ćwiczeniach organizowanych przez nauczycieli. Rodzice oraz uczniowie mogli porozmawiać bezpośrednio z pracodawcami, którzy zachęcali uczniów do nauki na kierunkach technicznych.
Dyrektor szkoły mgr Marzena Orzoł serdecznie dziękuje PKP PLK,PKP CARGO, PKP CARGO TABOR , FIRMIE DAMEL , OSP W Ciągowicach oraz Miejskiej Komendzie Policji w Łazach za udział w dniu otwartym szkoły.
Następny dzień otwarty już 21 kwietnia. Zapraszamy!

 

 Kongres Powiatów 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  6 kwietnia br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbył się Kongres Powiatów, którego celem była prezentacja dalszych zmian w szkolnictwie zawodowym proponowanych przez MEN. W wydarzeniu wzięli udział Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona oraz dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach mgr Marzena Orzoł. Przedsięwzięcie zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.
Wśród gości wrocławskiego kongresu byli przedstawiciele: ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, a także kierownictwo i dyrektorzy departamentów MEN, dyrektorzy jednostek podległych MEN, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie ze szkół kształcących w zawodach.
Czytaj więcej >>>

 

Konkurs Pożarniczy 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.


W dniu dzisiejszym t.j . 05.04. b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyły się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Regulamin konkursu obejmował trzy kategorie wiekowe: I kategoria - Szkoły Podstawowe, II kategoria - Szkoły Gimnazjalne i III kategoria to Szkoły Ponadgimnazjalne, w której wystąpili uczniowie Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego. Dzisiejszy finał poprzedzony był wcześniejszymi eliminacjami przeprowadzonymi w szkołach, które to miały wyłonić trzech najlepszych zawodników z poszczególnych szkół.
Eliminacje w "Gostku" odbyły się 15. marca, w wyniku których wyłoniona trójka: Klaudia Kukoł, Weronika Kulawik i Igor Seweryn reprezentowali Naszą Szkołę na dzisiejszym finale.

Czytaj więcej >>>
 


Strona 10 z 46