• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Zebrania z rodzicami - 07 listopada  2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 

  W DNIU 7 LISTOPADA 2019 ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z RODZICAMI O GODZINIE 16:30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW, OPIEKUNÓW PRAWNYCH.
BĘDĄ PRZEKAZYWANE WAŻNE INFORMACJE. DYREKCJA, NAUCZYCIELE I WYCHOWAWCY MOGĄ UDZIELIĆ POTRZEBNYCH INFORMACJI.

 

 GOPR 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 

  GOPR – PODLESICE – GÓRA ZBORÓW 25.10.2019.          Wyjazd szkoleniowo – integracyjny do Bazy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbył się 25. 10. 2019r. Młodzież z klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Prof. R. Gostkowskiego z Łaz miała możliwość zapoznania się z charakterem pracy ratownika górskiego. Uczniom został zaprezentowany sprzęt niezbędnych w różnego rodzaju akcjach ratunkowych. Kolejnym etapem wyjazdu były zajęcia praktyczne w skałach, a dokładnie działania w obrębie Góry Zborów. Młodzież wspinała się na drogach wspinaczkowych o różnym stopniu trudności (czyli dla każdego coś miłego) na tzw. „Babce” i „Ryglu”. Dla chętnych, których zresztą nie brakowało był przeprowadzony test na „klaustrofobię”, czyli przejście (dokładniej; przeczołganie się przez Jaskinię Berkową, której inna nazwa to „kalesonowa”). Na zakończenie dla miłośników ekstremalnych doznań został zorganizowany zjazd na linie pionowej z wysokości ok. 20m. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom krótkiego, aczkolwiek intensywnego szkolenia. Serdeczne podziękowania dla Pani Ani Kowalskiej i oczywiście naszego absolwenta, ratownika górskiego Dominika Neski.

 

 Kamieniołom Niegowonice 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Zajęcia terenowe w kamieniołomie Niegowonice W dniu 17.10.2019 r. uczniowie kl. 3ck wzięli udział w zajęciach terenowych z geografii w kamieniołomie w Niegowonicach. Pogoda i humory dopisywały wszystkim. Uczniowie mogli połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką i obserwować procesy geologiczne zachodzące w przyrodzie oraz zapoznać się z geologią Jury. Młodzież z wielką pasją i poświęceniem szukała amonitów i innych skamieniałości występujących w kamieniołomie. Opiekę zapewniły panie: mgr Eliza Wieczorek i mgr Marta Szatan.

 

 Akcja HDK 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Oddając krew – darujesz życie !!! Krwiodawca to człowiek o większej niż przeciętna wrażliwości na sprawy ludzkie, skłonny do bezinteresownego działania. Honorowy dawca krwi to człowiek taki jak TY, kiedy podejmuje decyzję o podzieleniu się cząstką siebie z innymi. W dniu 16 października 2019 roku na terenie naszej szkoły odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Oddając krew pomagamy innym i sobie. Wszystkim zaangażowanym w akcję oddawania krwi w naszej szkole SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 

 Dzień Edukacji Narodowej 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  15 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji święta nauczycieli, wszystkich pracowników szkół oraz uczniów. Bez tych osób szkoła nie istniałaby. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice i przedstawiciele pracodawców - PKP Cargo oraz PKP PLK, którzy złożyli życzenia na ręce Dyrektora Szkoły Pana Grzegorza Przybysza. Uczniowie z humorem pokazali jak wyglądają zajęcia na różnych przedmiotach i jak są kreatywni. Nad tym wszystkim unosiły się słowa Marka Twaina: "Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać."

 

 Wybory parlamentarne w Gostkowskim 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  W ostatnim tygodniu przed wyborami powszechnymi nasza szkoła wzięła udział w młodzieżowych wyborach parlamentarnych w ramach programu edukacyjnego „Młodzi Głosują”. W głosowaniu wzięło udział 218 osób na 330 uprawnionych uczniów. Najwięcej, bo 73 głosy oddano na KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. 68 głosów i drugie miejsce uzyskał KW Prawo i Sprawiedliwość. Trzecie miejsce z 28 głosami uzyskał KKW Koalicja obywatelska PO. Na kolejnych miejscach znalazły się KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 25 głosy i KW Polskie Stronnictwo Ludowe-24 głosy. Wyniki głosowania nie odpowiadały rzeczywistym wynikom głosowania w kraju. Rozkład głosów świadczy jednak o pewnej niezależności wyboru wśród młodych ludzi, którzy nie poddają się sugestiom dorosłych.

 

 Hutki-Kanki 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  04 października w Hutkach-Kankach nasze klasy mundurowe wzięły udział w XVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w biegach przełajowych im. sierż. Grzegorza Załogi. Najlepszą zawodniczką w kategorii szkół mundurowych okazała się nasza uczennica Julia Zamora kl. 1 AG. Jako szkoła zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół. Gratulujemy !!!

 

 Szkolenie spadochronowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

  SZKOLENIE SPADOCHRONOWE.
DNIA 30.09.2019 - PONIEDZIAŁEK - ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE SPADOCHRONOWE. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH:
SALA NUMER 5 - PARTER.
GODZINA 9:00 - 14:00.

 

 TRAKO 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Konrad Jakubczyk zajął 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy kolejowej na 13 targach kolejowych TRAKO 2019 w Gdańsku. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w galerii z udziału naszej młodzieży w tej prestiżowej imprezie. Bezpośredni kontakt z firmami z branży daje możliwość rozwijania fachowej wiedzy.

 

 Sprzątanie Świata 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019 "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w Akcji Sprzątanie Świata. Tegorocznym hasłem przewodnim było "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas pierwszych, wraz z nauczycielami wyruszyli w teren sprzątać okoliczne ulice. Urząd Miejski w Łazach dostarczył worki oraz zobowiązał się do wywozu zebranych śmieci. Za pomoc i zaangażowanie w sprzątanie świata wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.

 

 Kiermasz podręczników 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  W naszej szkole odbył się kiermasz podręczników. Ze względu na fakt, że popyt przewyższył podaż, sporządzono swoistą bazę danych, gdzie można się wpisać na odpowiednią listę SPRRZEDAM lub KUPIĘ. Bliższych informacji udziela bibliotekarz Jolanta Czaja

 

 Zawody 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych w Łazach nad zalewem. Najwyższą formą nauki jest bezpośredni udział i samodzielne wykonywanie różnych zadań. Zawody związane z niesieniem pomocy, sprawnością, fachowością służb mundurowych na pewno pozostawią praktyczne aspekty wiedzy i umiejętności. Była to okazja do ćwiczenia współpracy w grupie, współdziałania z różnymi organizacjami i osobami, do dobrego spędzenia czasu.

 

 Salon Maturzystów 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Uczniowie  naszej szkoły - maturzyści - uczestniczyli w Salonie Maturzystów. Aby ułatwić uczniom klas maturalnych dokonanie dobrego wyboru, podczas Śląskiego Salonu Maturzystów uczniowie ostatnich klas mogli porozmawiać z przedstawicielami uczelni, zapoznać się z warunkami rekrutacji na śląskich (i nie tylko!) uczelniach i skorzystać z cyklu wykładów prowadzonych przez ekspertów OKE w Jaworznie, dowiedzieć się jakich błędów wystrzegać się na maturze. Dodatkowo do ich rąk trafiło kilka tysięcy egzemplarzy Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy. 10 września do Centrum Edukacyjno-Kongresowego w Gliwicach zapraszała Politechnika Śląska, natomiast 11 września uczniów ostatnich i przedostatnich klas powitał Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 


Strona 9 z 49