• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Targi pracy. 


24 października uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Targach Pracy, które odbyły się w Domu Rzemiosła w Zawierciu. Uczniowie mieli okazję przejrzeć najnowsze oferty pracy oraz wykonać testy psychologiczne, przygotowane przez Poradnię Psychologiczno -Pedagogiczną w Zawierciu. Na podstawie testów młodzież mogła przekonać się jaki posiadają typ osobowość i jaki rodzaj pracy byłby najlepszy dla każdego z nich.

 

 

 

„ Mądrość jest harmonią”

Wprowadzający: mgr  Krystian Rudy.   Dodający informację:  mgr Marta Szatam.

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w dniu 15-go października 2018 roku w auli Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „Mądrość jest harmonią”, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, młodzież, przedstawiciele Rady Rodziców, a także znamienici goście: pani Krystyna Wiącek Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu, pan insp. Jacek Kurdybelski Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu, pani ppłk. Anetta Adamiec-Hylla Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Ciągowicach, pan bryg. Artur Łągiewka Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Zawierciu, pani Teresa Nowak Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Łazach, przedstawiciele firm: PKP Cargo, PKP Cargo Tabor, PKP PLK, pani Anna Pala Kierownik Inspektoratu ZUS w Zawierciu, pan Andrzej Rus Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu oraz pan Jan Rudy Dyrektor Produkcji DFME DAMEL S.A.

Padło wiele ciepłych słów, były kwiaty i życzenia. Pani Dyrektor mgr Marzena Orzoł podziękowała całemu Gronu Pedagogicznemu Gostkowskiego i wszystkim pracownikom szkoły za ich ciężką pracę, a za szczególne osiągnięcia wyróżniła kilku nauczycieli, wręczając im Nagrody Dyrektora Szkoły, które w tym roku szkolnym otrzymali: pan Wicedyrektor szkoły mgr Krzysztof Grabowski, pan mgr Sylwester Nowak, pani mgr Anna Koścień-Kijanka, pani mgr Jolanta Czaja, pani mgr inż. Maria Domagała, pani mgr Beata Fronczek pani mgr Monika Małysa i pani mgr Edyta Zmarzlik-Cisowska. Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim Pedagogom w imieniu całej młodzieży Zespołu Szkół piękne życzenia złożyli uczniowie: Natalia Kłysińska i Patryk Dworak. 

W części artystycznej swoim talentem aktorskim popisali się uczniowie klasy I cd, prezentując, trochę z przymrużeniem oka, kilka scen z życia szkoły,  oraz wokalnym: Wiktoria Szeremeta z klasy II b i Daniel Latusek z klasy II d. 

Za oprawę techniczną odpowiadali uczniowie klasy IV d, a pomocą w organizacji akademii służyły uczennice klas: III b, III ck i II ck. Wszystkim Wam bardzo dziękujemy!

Organizatorzy przedsięwzięcia: mgr Angelika Fabjańska, mgr Paweł Koza, mgr Edyta Zmarzlik-Cisowska, mgr Marta Szatan.

 

 

 

Z wizytą w Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice  

Wprowadzający: mgr  Krystian Rudy.   Dodający informację:  mgr Monika Małysa.

 W dniu 11 października 2018r.uczniowie klasy ICD -technik eksploatacji portów i terminali wraz z opiekunami- mgr Moniką Małysą oraz mgr Angeliką Fabjańską udali się na wycieczkę przedmiotową do Portu Lotniczego Kraków-Balice. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z infrastrukturą, funkcjonowaniem lotniska oraz z procedurami odprawy pasażerów.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od pobytu w terminalach lotniczych -przylotowym i odlotowym. Uczniowie zobaczyli stanowiska odprawy biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Zapoznali się z pracą punktu informacyjnego, z którego pozyskali przydatne materiały do zajęć z przedmiotu obsługa podróżnych w portach i terminalach i zajęć z języka obcego zawodowego. Skorzystaliśmy również z możliwości wejścia na taras widokowy- doskonały do obserwacji startujących i lądujących samolotów. 

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w nowoczesnym Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Krakowskie lotnisko jest jedynym w Polsce portem lotniczym posiadającym taki ośrodek edukacyjny. W centrum można poznać zasady funkcjonowania i organizacji lotniska. Na powierzchni 400 m2 powstała sala ogólnodostępna z elementami infrastruktury terminalowej (lotnisko w pigułce), sale tematyczne oraz dwie do e-learningu, każda z 6 stanowiskami komputerowymi. 

Trzecią część pobytu na lotnisku w Balicach stanowiła gra terenowa(byliśmy pierwsza grupą, która testowała te grę" na sobie"). Polegała ona na znalezieniu charakterystycznych punktów w terminalu odlotowym i przylotowym, oraz odpowiedzi na pytania. Zdania należało wykonać w jak najkrótszym czasie. Uczniowie posługiwali sie aplikacjami ściągniętymi dzień wcześniej na swoje telefony, przesłanymi przez osoby koordynujące nasza wizytę.

Pobyt na lotnisku był niezapomniany, a wiedza teoretyczna i praktyczna tam zdobyta jest przydatna na zajęciach zawodowych ale również w kontekście planowanych w przyszłości podróży lotniczych

Na miejscu mieliśmy możliwość wcielenia się w rolę pracownika lotniska i samodzielnego wykonania pracy przy danym stanowisku na „ścieżce pasażera”. Uczniowie mogli samodzielnie przejść kontrolę bezpieczeństwa wcielając się kolejno w rolę pracownika lotniska i pasażera.

 

 

 Dzień Języków Obcych 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Renata Chmielewska, mgr Marta Szatan, mgr Dorota Jankiewicz, mgr Kinga Leks, mgr Edyta Zmarzlik-Cisowska.

 


  26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków (EDJ). Dzień ten, ma na celu uświadomienie sobie, iż uczenie się języków obcych pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekraczać różnice kulturowe. Z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawiły się formy powitań w różnych językach oraz flagi państw. Uczniowie mieli możliwość zmierzenia się ze swoją wiedzą na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Dwuosobowe drużyny z każdej klasy wzięły udział w konkursie realioznawczym prowadzonym przez panią Renatę Chmielewską – język angielski oraz panią Martę Szatan – język niemiecki. Publiczność dzielnie kibicowała drużynom nadając miłą atmosferę. Zwycięskie drużyny otrzymały drobne upominki. Wszystkim uczniom gratulujemy.

 

 Doradztwo zawodowe. Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Magdalena Fidyk


  WIII Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego.
06.10.2018 w godz. 9:00 – 12:00 , w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu zorganizowane będą dyżury doradców zawodowych. Uczniowie szkół, rodzice, opiekunowie będą mogli uzyskać pomoc i wsparcie w określaniu swoich predyspozycji zawodowych.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.metis.pl lub pod nr telefonu 32-6721179 wew.273.
Dyżury

 

Wycieczka do Warszawy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.   Dodająca informację:  mgr Marzena Orzoł.

 


13 września 2018r. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach uczestniczyli w wyciecze do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP. Uczniowie w czasie pobytu w Sejmie zostali zapoznani z historią polskiego parlamentaryzmu oraz podstawowymi zadaniami i funkcjami Sejmu. Poznali również obowiązki i codzienną pracę posłów. W czasie zwiedzania budynku parlamentu uczniowie mieli możliwość zasiadania w galerii sali posiedzeń. Następnie obejrzeli hall główny (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, pamiątkowe tablice upamiętniające wizytę Jana Pawła II oraz tablicę Smoleńsk 10.IV.2010), Salę Kolumnową, "korytarz marszałkowski" .

Czytaj więcej >>>
 

CMC Zawiercie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.   Dodająca informację:  mgr Marzena Orzoł.

 


Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, Marzena Orzoł, zawarła porozumienie dotyczące kształcenia dualnego z Prezesem Huty CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu, Panem Jerzym Koziczem.
Podpisanie porozumienia miało miejsce w siedzibie Huty CMC Poland w Zawierciu, w dniu 11 września 2018r.
Głównym celem porozumienia jest współpraca w zakresie przygotowania wykwalifikowanego personelu technicznego w zawodach: technik transportu kolejowego oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego. Dzięki porozumieniu, uczniowie klas patronackich będą odbywać zajęcia w Hucie CMC Poland z zakresu kształcenia zawodowego na zasadach kształcenia dualnego, czyli będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych, odbywać praktyki zawodowe oraz będą korzystać z programu stypendialnego, na podobnych zasadach , jak w Spółkach PKP.
Przy podpisaniu porozumienia była obecna Pani Barbara Kaleta – dyrektor personalny Huty CMC Poland. Starostwo Powiatowe w Zawierciu reprezentowała Pani Maria Milejska – członek zarządu powiatu zawierciańskiego oraz Pani Krystyna Wiącek – Naczelnik Wydziału Edukacji powiatu zawierciańskiego.

Czytaj więcej >>>
 

 Zebranie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

  Drodzy Rodzice, opiekunowie!
14 września br. ( w piątek) zapraszamy Was na zebrania z wychowawcami.                                                                            .
Harmonogram:
16.30 – spotkanie rodziców uczniów z klas technikum w sprawie projektu ZIT ( sala 105)
17.00 – spotkania z wychowawcami klas
18.00 – spotkanie „ Trójek klasowych” ( sala 5)
Zapraszamy!

 

 WIELKIE NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA".  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kawałek, mgr Beata Fronczek.

 


  Wielkie czytanie to wydarzenie kulturalne, które śmiało można określić narodową tradycją. Akcja od lat cieszy się wielką popularnością. W dniu 7 września 2018r. o godzinie 11:00 na Placu przy fontannie młodzież Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego uczestniczyła w Wielkim Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia”. Inicjatywa pary prezydenckiej spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Łaz. W rolę lektorów wcielili się uczniowie klasy 3b: Natalia Kłysińska, Aleksandra Żyła, Wiktor Domagała. Ta wspaniała inicjatywa Biblioteki Publicznej w Łazach, do której przyłączyła się nasza szkoła stanowiła „wielkie otwarcie” obchodów rocznicowych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

 

 Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.


 Ogłoszenie.

W dniu 11.09.2018r (tj .wtorek) odbędzie się zebranie w sprawie wyjazdu do Włoch w ramach projektu Erasmus + „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”.

Spotkanie odbędzie się w Sali nr 5 po trzeciej godzinie lekcyjnej (długa przerwa).

Obecność obowiązkowa.

Koordynator projektu: Anna Kowalska
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.   Dodające informację:  mgr Renata Chmielewska, mgr Beata Fronczek, mgr Ewa Kawałek, mgr Eliza Wieczorek.

 


1 września 2018 roku o godzinie 10.30, społeczność szkolna Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, rozpoczęła rok szkolny 2018/2019. Rok pełen wyzwań i nowych przedsięwzięć – między innymi projektu „Kolejarze otwarci na przyszłość w Europie” przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ realizowanego w porozumieniu z kolejami czeskimi, projektu „Technik ma pracę w Unii Europejskiej” Erasmus + w ramach którego młodzież wyjedzie na praktyki do Włoch a także roku pięćdziesięciolecia Szkoły, na obchody którego już teraz wszystkich zapraszamy. Powitaliśmy szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych – klasę mundurową i techniczną, życząc dobrze spędzonego czasu i wykorzystania naszej oferty edukacyjnej. Życzenia powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych popłynęły do klas najstarszych. Wśród zaproszonych gości przemawiali pani Teresa Nowak – prezes Zarządu Oddziału ZNP w Łazach oraz pani ppłk Anetta Adamiec – Hylla – zastępczyni Dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach. Życzenia samych sukcesów w nowym roku przesłali na ręce Dyrekcji Szkoły posłowie, senatorowie oraz burmistrz Miasta i Gminy Łazy pan Maciej Kaczyński.

Czytaj więcej >>>
 

 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  3 września br. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach wraz z Panią Dyrektor oraz nauczycielami uczcili pamięć Poległych za Ojczyznę Żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej.
Uroczystość odbyła się przy Pomniku Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu w Zawierciu.

 

   Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018r.( poniedziałek)

godz. 08:30 – spotkanie z wychowawcami klas w szkole – uczniowie klas pierwszych

godz. 09:00 – uroczysta Msza Św. w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

 w Łazach  - cała społeczność szkolna

godz. 10:30 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - sala gimnastyczna

godz. 11:00 – spotkanie z wychowawcami klas w szkole – uczniowie pozostałych klas

Zapraszamy  uczniów, rodziców i nauczycieli.

 Dyrekcja szkoły


 


Strona 9 z 48