• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 AKCJA ŻONKILE - 2023.

Akcja Żonkile

19 kwietnia obchodzimy 80 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Symbolem pamięci poległych stały się żółte żonkile. My również pamiętamy włączając się ponownie w akcję organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. #ŁAczyNasPamięć #Akcja Żonkile

 

 

 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLAS O PROFILU MUNDUROWYM - 2023.

Turniej Klas Mundurowych

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej w dniach 12.04 - 14.04 br. Dla młodych osób jest to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w różnych sytuacjach. Za Echami Łaz:
"To już czwarta edycja tego turnieju organizowana w Łazach, nad którą honorowy patronat objął m.in. Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Gminę Łazy na turnieju reprezentuje drużyna z klasy mundurowej Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach . Uroczystość została podzielona na trzy części i rozpoczęła się od złożenia okolicznościowych wieńców pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Miasta i Gminy Łazy, którzy swe życie oddali na przestrzeni dziejów za wolność i niepodległość ojczyzny. „Aby taki turniej mógł się odbywać i abyśmy mogli się wszyscy kształcić, rozwijać i żyć bezpiecznie w rodzinie musimy pamiętać o tych, którzy oddali swoją krew za ojczyznę, za wolność i umiłowanie prawdy. Zatem tegoroczny turniej rozpoczynamy elementem patriotycznym, a jego dopełnieniem będzie czwartkowa wieczernica czyli spotkanie z weteranami misji wojennych” – powiedział płk. rez. dr hab. Marek Walencik, dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB witając wszystkich uczestników i gości na XI Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym."

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

Życzenia wielkanocne........................................

 

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA -  2023.

Muzeum pisanki

Lipsk nad Biebrzą:

 

   OD 6 KWIETNIA 2023 DO 11 KWIETNIA 2023 - WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.

Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Niechaj da zdrowia i dużo szczęścia i siły.

Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii pisanek tradycyjnych z Podlasia znad Biebrzy i drobnej impresji na ten temat.

Impresja --->>> 

 

 DZIEŃ OTWARTY - 5.04.2023 - RELACJA.

Dzień Kobiet

Ogromne podziękowania dla pracodawców Siemens Mobility, CMC Poland, Polskie Linie Kolejowe Częstochowa za przybycie na dzień otwarty naszej szkoły. Dziękujemy także wszystkim przybyłym uczniom klas ósmych i ich rodzicom za odwiedzenie i zapoznanie się z naszą szkołą. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć jak wygląda nasza placówka, jakich mamy nauczycieli i uczniów, jak dba o wszystko Pani Dyrektor Katarzyna Rusek-Szczygieł. Zdradziliśmy wszystkie tajemnice zasad rekrutacji. Trudno oprzeć się wrażeniu, że było to połączenie przyjemnego z pożytecznym dla społeczności szkolnej, pracodawców i kandydatów do szkoły.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ĆWICZENIA W SZKOLE - 2023.

Dzień Kobiet

Dnia 04.04.2023r. szef sekcji personalnej z WCR w Będzinie Podporucznik Michał Lubaszka wraz z żołnierzami z 13 Śląskiej Brygady Terytorialnej poprowadzili zajęcia dla uczniów klas mundurowych obejmujące musztrę wojskową, poruszanie się z bronią, czołganie. Uczniowie po rozgrzewce na sali sportowej zostali przeszkoleni z musztry wojskowej, następnie w podgrupach trenowali sposoby poruszania się z bronią pomiędzy przeszkodami, czołganie się od osłony do osłony parami, ćwiczyli tzw. "młynek" sprawdzający orientację i szybkość reakcji w obchodzeniu się z bronią. Dzięki uprzejmości Szefa 13 Śląskiej Brygady Terytorialnej, płk Tomaszowi Białas zajęcia prowadzili przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej st. szer. Anna Starczynowska oraz st. szer. Arkadiusz Starczynowski, w ramach promowania ochotniczych form służby wojskowej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA - LONDYN - 2023.

Dzień Kobiet

W Zespole Szkół prowadzimy zajęcia rozwijające zdolności językowe. W ramach tych zajęć młodzież wyjechała na wycieczkę do Londynu gdzie przez trzy dni doskonali swój język angielski i zwiedza Londyn. W dniach 03 – 06 kwietnia 20 uczniów z naszej szkoły było uczestnikami wycieczki do Londynu, dla części z nas sam przelot samolotem był przeżyciem, który zapamiętamy na długo, widzieliśmy sporo i doświadczyliśmy nie mało. Londyn to miasto, do którego można wracać wiele razy i za każdym razem odkrywa się coś nowego, nie może się znudzić zwłaszcza z tak doborowym składem uczestników . W Londynie mieliśmy okazję zwiedzić między innymi takie miejsca jak: Muzeum Brytyjskie, Trafalgar Square ze słynną kolumną admirała Nelsona, wspaniałą National Gallery , w której mogliśmy podziwiać oryginały obrazów najznakomitszych malarzy z całego świata, Opactwo Westminsterskie, Parlament i wieżę zegarową z Big Benem. Był też przyjemny spacer w grzejącym nas słońcu aleją Whitehall z siedzibami ministerstw i domem premiera na 10 Downing Street, Hyde Park, Chinatown, zmiana warty królewskiej przy pałacu Buckingham, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum królowej Wiktorii i Alberta, Muzeum Nauki, Muzeum Morskie, oraz Obserwatorium Greenwich z wyznaczonym południkiem zerowym. Wybraliśmy się również w rejs Tamizą z Greenwich do Tower of London, w trakcie którego zobaczyliśmy historyczne zakątki Londynu z perspektywy Tamizy oraz wysłuchaliśmy ciekawego komentarza przewodnika na statku na temat zabytków które mijaliśmy. Kondycja na 5+ , ktoś z uczestników wyliczył 60 km. trasy jaką pokonaliśmy pieszo w ciągu tych dni, możemy tez śmiało nazwać się specjalistami w poruszaniu się różnymi środkami transportu ( metro, pociąg, autobusy)by dotrzeć do konkretnego celu w Londynie. Powrót do Polski zaskoczył każdego, musieliśmy szybko przestawić się z aury wiosennej 14 stopni Celsjusza na aurę zimową ze sporymi opadami śniegu, no cóż taki klimat. Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspólne zwiedzanie .

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA - 2023.

Mrówka

31 marca uczniowie klasy 3C kształcący się w zawodzie Technik Eksploatacji Portów i Terminali, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej pokazującej od strony praktycznej meandry magazynowania. Dzięki uprzejmości pracowników @Format Mrówka Zawiercie – pani Ewie oraz panom Tomaszowi i Łukaszowi, którzy zgodzili się wcielić w rolę nauczycieli i podzielić swoją wiedzą zawodową (dziękujemy ) przyszli technicy zobaczyli magazyn otwarty, półotwarty i zamknięty, zapoznali się z metodami magazynowania, składania zamówień, zwrotów, rozpatrywania reklamacji i obiegiem dokumentów. Odcinek serialu Bob Budowniczy pt. „sFORMATowani” uważamy za udany i cenny - serdecznie dziękujemy! Opiekunkami zajęć były nauczycielki przedmiotów zawodowych: Małgorzata Polaniecka i Edyta Janowska-Bucka.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY -  5 kwietnia 2023 - GODZINA: 13:00.

  

Zapraszamy wszystkich kandydatów do naszej szkoły - uczniów klas ósmych na Dzień Otwarty naszej szkoły 5 kwietnia 2023 od godziny 13:00.

Zapraszamy także rodziców, opiekunów prawnych kandydatów do zapoznania się z naszą szkołą.

Dzień Otwarty naszej szkoły to możliwość obejrzenia budynku i sal lekcyjnych, spotkania z nauczycielami, uzyskania wszelkich informacji dotyczących przepisów i procedur rekrutacji.

Szkoła przygotowała na ten dzień same atrakcje i fachowe porady, a przede wszystkim informacje o ofercie edukacyjnej - kierunkach kształcenia na rok szkolny 2023/2024.

Odpowiemy na każde pytanie.

Będą obecni także przedstawiciele pracodawców u których nasi absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie:

SIEMENS ,   CMC POLAND Sp. z o. o. w ZAWIERCIU, POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A.

PLAKAT REKLAMOWY --->>>

PROGRAM DNIA OTWARTEGO --->>>

 

 WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS MUNDUROWYCH - 2023.

Dzień Kobiet

WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS MUNDUROWYCH odbył się 23. 03. 2023 w Z. S. im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu. W sportowej rywalizacji wystartowały szkoły z Czeladzi, Będzina, Sosnowca, Jaworzna i z Łaz. Po zaciętej i wyrównanej walce nasza szkoła zajęła IV miejsce. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Czeladzi, drugie z Jaworzna i trzecie z Sosnowca. Brawa należą się naszej drużynie za zaangażowanie i sportową rywalizację.

Zapraszamy do fotorelacji.

 
Drukuj

 WYCIECZKA - CIĄGOWICE - ZAKŁAD KARNY - 2023.

Dzień Kobiet

28. 03. 2023 uczniowie z klas o profilu policyjnym i psychologicznym mieli możliwość zobaczyć i dowiedzieć się jak wygląda praca Służby Więziennej w zakładzie penitencjarnym w Ciągowicach, filii zakładu karnego w Wojkowicach. Uczniowie z naszej szkoły osobiście mogli zobaczyć jak wygląda cela więzienna, w której odbywają swoją karę osadzeni. Mieliśmy możliwość zapoznać się z obowiązkami jakie należą do wychowawcy - strażnika SW. Uczniowie zobaczyli też salę izolacyjną, czyli tzw. "izolatkę". Kolejnym etapem "wizyty" w ZK w Ciągowicach było szkolenie dyscyplinujące z zakresu musztry dla grupy policyjnej, które przeprowadził pracownik ZK Ciągowice. Natomiast grupa psychologiczna miała zajęcia z Psychologiem Więziennym, uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda ta profesja i z czym trzeba się zmierzyć, pracując za więziennymi murami. Dziękujemy wszystkim pracownikom Zakładu Karnego w Ciągowicach za poświęcony czas i przybliżenie charakterystyki pracy w Służbie Więziennej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WYCIECZKA OŚWIĘCIM - 2023.

Dzień Kobiet

W dniu 24.03.2023r. uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Auschwitz-Birkenau Byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady. Odbyliśmy żywą lekcję historii w Miejscu-Pamięci ofiar hitlerowskich Niemiec. W głębokim skupieniu i zadumie przenieśliśmy się do wstrząsających czasów II wojny światowej. Mieliśmy okazję również zobaczyć rynek i zamek w Oświęcimiu.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 KAZIMIERÓWKA - 2023.

Kazimierówka

22 marca 2023 r. delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej potyczkę z powstania styczniowego w Kuźnicy Masłońskiej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 


Strona 9 z 64