• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Organizujemy szkolenia spadochronowe dla uczniów.      Stypendia PKP PLK.     Stypendia PKP Cargo Tabor.     Umowa z PKP Cargo.      Umowa z PKP Intercity.     Umowa z Lotniskiem Katowice Airport.     Współpraca z WKU w Będzinie.     Współpraca z Powiatową Komendą Policji.     Współpraca z Zakładem Karnym w Ciągowicach.     Współpraca z Powiatową Komendą Straży Pożarnej.

 

 REKRUTACJA 2022/2023  - FILM PROMOCYJNY.

Film promocyjny

PREZENTUJEMY FILM PROMOCYJNY NASZEJ SZKOŁY PRZEDSTAWIAJĄCY KIERUNKI KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2022/2023 - ZACHĘCAMY DO JEGO OBEJRZENIA:

Kierunki kształcenia to:

liceum ogólnokształcące dla chłopców i dziewcząt,

technik eksploatacji portów i terminali,

technik transportu kolejowego,

technik elektroenergetyk transportu szynowego.

LINK --->>> Film promocyjny

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022/2023.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o przedmiotach, które będą brane pod uwagę w rekrutacji do szkoły na rok szkolny 2022/2023 i prosi o zapoznanie się zainteresowanych kandydatów i ich opiekunów prawnych.

Informacja o przedmiotach uwzględnianych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 --->>>


 

 ROK KOLEI !

Projekt powiatowy

UWAGA - 1 stycznia 2021 roku rozpoczął się Europejski Rok Kolei. Inicjatorem projektu jest Komisja Europejska. Przez cały rok 2021 w Europie odbywają się liczne imprezy związane z transportem kolejowym. Urząd Transportu Kolejowego koordynuje krajowe wydarzenia związane z inicjatywami ERK2021. Zapraszamy do zapoznania się:

Strona internetowa - Rok Kolei --->>>

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

   
   


 

 Erasmus + "Gostek w Europie" - 2022.

napęd rozjazdu

 

"Gostek w Europie" To jednocześnie tytuł projektu " Erasmus+" oraz realne wydarzenie, które miało miejsce na przełomie marca i kwietnia we włoskiej miejscowości Martina Franca, region Puglia. Młodzież z Technikum w Zespole Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach po raz kolejny wzięła udział w mobilności projektu " Erasmus +" zorganizowanej w ramach miesięcznych praktyk zawodowych. W poprzednich latach uczestniczyliśmy w mobilnościach we Włoszech, Niemczech i Czechach. Za pośrednictwem organizacji przyjmującej „ Cultura e Dintorni” uczniowie pracowali w lokalnych przedsiębiorstwach związanych z profilami technikum. Oprócz pracy było bardzo dużo zwiedzania, poznawania kultury i języka południa Włoch. Młodzież i opiekunowie mieli okazję zwiedzić niezapomniany Neapol z Wezuwiuszem w tle, urocze ALberobello wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pobliskie miasta takie jak: Locorotondo, Monopoli, Polignano a Mare, Taranto. Napawaliśmy się urokami Adriatyku, Morza Tyrreńskiego i Jońskiego, gdzie zażywaliśmy kąpieli i plażowania. Kolejna mobilność wzbogaciła młodzież Gostka o mnóstwo niezapomnianych doświadczeń, umiejętności i wrażeń.


 

 NASTAWNIA ŁC Łazy 2022!

napęd rozjazdu

 

Zajęcia praktyczne na nastawni dysponującej. 25.04.2022r uczniowie klasy III CKP „Technik transportu kolejowego”, po raz kolejny zajęcia praktyczne realizowali na nastawni kolejowej. Tym razem była to nastawnia z urządzeniami przekaźnikowymi. Uczniowie mogli praktycznie zapoznać się z obsługą urządzeń przekaźnikowych, obsługą przez dyżurnego ruchu urządzeń blokady liniowej oraz prowadzeniem dokumentacji pociągowej. Taka forma zajęć pozwala bardzo dobrze łączyć wiedzę teoretyczną uczniów z umiejętnościami praktycznymi, które też muszą opanować. Po raz kolejny dziękujemy pracownikom, którzy chętnie tłumaczą i wyjaśniają uczniom wszelkie niewiadome. 

Maria Domagała

 

Erasmus +  "Gostek w Europie"

Gostek w Europie 

OD 27 września do 25 października 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Profesora Romana Gostkowskiego, biorący udział w projekcie Erasmus+ „Gostek w Europie”, brali udział w kursie języka angielskiego. Celem szkolenia było przygotowanie uczniów do pracy i komunikacji z pracodawcami we Włoszech. Uczniowie zostali zapoznani ze słownictwem branżowym dla poszczególnych zawodów i słownictwem użytecznym w miejscu zamieszkania. Uczniowie przygotowywali również z pomocą nauczyciela dokument Europass CV. Kurs językowy przyczynił się do podniesienia kompetencji językowych uczniów.

LINK --->>> Gostek w Europie

 

Liga Mistrzów - Zawód na PROPSIE.

Props 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach praktycznych, praktykach zawodowych, otrzymują stypendia i są zatrudniani w CMC Zawiercie. Zapraszamy do zapoznania się w jakich zawodach istnieją takie możliwości. Ta współpraca jest owocna dla uczniów i dla pracodawcy mogącego pozyskać zaangażowanych i wykwalifikowanych pracowników.

 

LINK --->>> Props

 

 Konkurs kolejowy - 2022. 

Akcja Magiczne Nasiona

 

Rozdanie nagród II Ogólnopolskiego Konkursu „Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego” 07.04.2022r w siedzibie Stowarzyszenia Edukacji dla Rozwoju Kolei w Warszawie, odbyło się wręczenie nagród finalistom II go Ogólnopolskiego Konkursu „Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego”. Kacper Płatkowski zajął III miejsce wśród dziesięciu finalistów z ośmiu szkół kolejowych w Polsce. Wykazał się dużą wiedzą z tematyki kolejowej i ciekawym pomysłem rozwiązania praktycznego, mającego na celu podniesienie bezpieczeństwa na kolei.

Maria Domagała


 

 Turniej Wiedzy Pożarniczej 2022!

napęd rozjazdu

 

Dnia 21 kwietnia 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbył się etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", podczas którego nasz uczeń, Kryspin Morawiec, zdobył 3. miejsce! Gratulujemy!


 


Strona 1 z 51