• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   SPADOCHRONY.

W dniu 10 kwietnia 2015 roku tj. w piątek na długiej przerwie o godzinie 10:25 w sali 5 odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu w maju tego roku na skoki spadochronowe. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

   Życzenia Wielkanocne.

Drodzy uczniowie, rodzice, koleżanki i koledzy, niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przyniosą Wam pogodę ducha, tchną optymizmem i sprawią, że będziecie zawsze pełni radości. Wielu ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym, życzy Dyrekcja szkoły.

 

   Wielkanoc.

 Muzeum pisanki Lipsk:

 

 Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Wszystkiego najlepszego!

 

   Kurs SEP.

W dniu 1 kwietnia 2015 Dyrektor Szkoły mgr Marzena Orzoł wręczyła uczniom kształcącym się w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego- maszyniści uprawnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich w zakresie eksploatacji i dozoru. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Naukowo- Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddział Katowice reprezentowanym przez inż. Eugeniusza Mazura – Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej Nr 619 odbył się kurs zakończony egzaminami na uprawnienia SEP.

Czytaj więcej >>>
 

   Dzień przedsiębiorczości.

 

25 marca 2015r odbyła się 12 edycja programu „Dzień Przedsiębiorczości” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad programem sprawował Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.  Szkolnym koordynatorem Dnia Przedsiębiorczości była pani mgr inż. Maria Domagała. 15-tu uczniów z naszej szkoły było na jednodniowych praktykach w Firmie Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. w Katowicach, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach, Banku Spółdzielczym w Łazach. Główne cele programu, to umożliwienie uczniom zapoznania się ze specyfiką konkretnego zawodu, zweryfikowanie wyobrażeń o wybranym zawodzie, włącznie dorosłych w edukację młodzieży, pozyskanie przez młodzież informacji na temat wykształcenia, umiejętności i predyspozycji wymaganych w danej profesji.

 

   Rajd pieszy.

XLII Rajd „ Przebiśniegom na Spotkanie” 28 marca 2015 r. odbył się 42. rajd pieszy „Przebiśniegom na spotkanie”, na który wyruszyła „silna” grupa z klasy II b wraz z opiekunem mgr Anetą Nowak – Grabińską. Trasa rajdu wiodła z Kromołowa przez Skarżyce i Rudniki do Zawiercia. Lokalizacja mety związana jest z obchodami 100- lecia nadania praw miejskich Zawiercia. Pogoda nie była tak łaskawa ale nie zawiodły przebiśniegi, które „spotkaliśmy” w okolicach Okiennika. Zapraszamy na fotorelację.

 

   PCK - podsumowanie.

24 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się uroczyste podsumowanie Akcji Krwiodawstwa dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu zawierciańskiego. Uczniowie naszej szkoły, którzy po raz pierwszy w życiu oddawali krew zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi przez Prezes Oddziału PCK w Zawierciu. Natomiast pani dyrektor mgr Marzena Orzoł otrzymała podziękowania wręczone przez starostę

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka - Kraków -  2015.

 

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 27 marca 2015 udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego do Krakowa. Oprócz zwiedzania ekspozycji uczestniczyliśmy w lekcji przedmiotowej na temat lotnictwa II wojny światowej a postacią przewodnią był Stanisław Skalski – as polskiego i brytyjskiego lotnictwa w czasie II wojny światowej. Muzeum szczyci się bardzo bogatymi zbiorami, wiele z eksponatów, szczególnie tych z I wojny światowej pochodzi z tzw. kolekcji Goeringa, która pozostała na terenie Polski. Nas interesowały głównie samoloty typu Spitfire i Messerschmitt , ale do niewątpliwie najcenniejszych eksponatów należy myśliwiec przedwojenny, polskiej konstrukcji PZL P.11. Jego jedyny egzemplarz znajduje się właśnie w Krakowie. Kolejna planowana lekcja muzealna – Muzeum Auschwitz – zapraszamy. Renata Chmielewska i Monika Małysa

 

   Spotkanie z posłem.

"Obecne stosunki polsko-ukraińskie na tle wspólnej historii obu narodów", to temat ostatniego spotkania, które zostało zorganizowane w ramach klubu dyskusyjnego w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, 23 marca br. Na spotkanie został zaproszony Poseł na Sejm RP Pan Piotr van der Coghen, który na co dzień pracuje w komisjach sejmowych : Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych.

Czytaj więcej >>>
 

   Kongres Klas Mundurowych.

 

20 marca br. Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach - mgr Marzena Orzoł, uczestniczyła w I Kongresie Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych w Warszawie. W spotkaniu z Panem Tomaszem Siemoniakiem Ministrem Obrony Narodowej oraz pełnomocnikiem MON gen. Bogusławem Packiem uczestniczyli dyrektorzy szkół/klas mundurowych oraz przedstawiciele organizacji proobronnych. W czasie spotkania kilkakrotnie podkreślono, że szkoły mundurowe mają przyszłość!

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka do Włoch 2015.

ASYŻ 
 
 
SANMARINO 
 
 
WATYKAN 
 
 
WENECJA 
 
 

Bella Italia!!! W dniach 11 – 16 marca uczniowie naszej szkoły już po raz drugi pielgrzymowali do Włoch. Celem tej podróży było poznanie miejsc i ludzi, którzy odcisnęli piętno na kulturze i religii nie tylko Włoch, ale i całej Europy. Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy piękne zabytki pochodzące z różnych epok, a także przypomnieć sobie nazwiska ich twórców. To była niezwykła lekcja historii sztuki, religii i geografii. Jednak najbardziej wzruszającym przeżyciem była dla nas modlitwa przy grobie naszego najwspanialszego rodaka świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej >>>
 

   Kazimierówka 2015.

 

 20 marca już po raz kolejny mieliśmy przyjemność brać udział w w upamiętnieniu bitwy z czasów powstania styczniowego, która rozegrała się w okolicach Łaz 22 marca 1863 roku. Tego dnia nieduży oddział płk. Teodora Cieszkowskiego podążał od strony Zawiercia wzdłuż toru kolejowego w kierunku Łaz. Został zaskoczony przez znacznie większe siły rosyjskie w okolicy Kuźnicy Masłońskiej. Wśród poległych był ksiądz Benwenuto Mańkowski, który stał się patronem symbolicznej mogiły na Kazimierówce. Nasza szkoła została wyróżniona opieką nad Sztandarem Pamięci Powstańców im. księdza Mańkowskiego i właśnie ten sztandar prezentował poczet w składzie: Radosław Rudy, Agnieszka Zamiejska i Natalia Wilk z klasy II B. Na tegoroczne obchody przygotowaliśmy program artystyczny zatytułowany „ Chwała bohaterom”. Młodzież zaangażowała się całym sercem i mogliśmy wysłuchać pięknego przekazu w wykonaniu: Roksany Karcz, Kamili Szymczak, Klaudii Szymochy, Martyny Ostrowskiej, Ani Machury, Klaudii Kowalik, Konrada Płoskonki, Bartka Złoteckiego oraz Natalii Szymkowskiej. Oprawa muzyczna należała do Błażeja Kachniarza a wartę honorową przy mogile pełnili Maciej Kania i Mateusz Pędoła. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania tego miejsca.

Renata Chmielewska

 

   JAMAJKA.

Uprzejmie informujemy, że III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Multimedialnym na temat Jamajki zajął uczeń klasy IIa Konrad Podsiadlik. Gratulujemy!

 

 


Strona 57 z 65