• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
III Turniej Klas Mundurowych 2014

Gala zwycięzców III edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym


W dniu 11 kwietnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się gala wręczenia nagród III edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym.

W zmaganiach turniejowych wzięło udział blisko 70 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 7 województw (zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz śląskiego). "Kadeci" walczyli na terenie Jury Krakowsko-Czestochowskiej, mierząc się z rywalami w kilkunastu konkurencjach, m.in:. w biegu na orientację, rozwinięciu gaśniczym, bojowym torze PSP, skoku adrenaliny, i tzw.Pałkiewiczu", czyli przeprawie na linach przez rzekę.

 

Nagrody i wyróżnienia wręczała prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą, Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych WSB.

 

Wśród gości, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością, znaleźli się, m.in.: Maciej Kaczyński, Burmistrz Łaz,  ppłk Artur Gała, Śląsko Małopolski Oddział Straży Granicznej Komendant Placówki Katowice Pyrzowice, ppłk Jerzy Mirek, Zastępca Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach, ppłk Zbigniew Cerekwicki, Jednostka Wojskowa Agat w Gliwicach, płk dypl. pilot Jacek Łazarczyk z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, ppłk Zbigniew Kopa, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, ppłk Andrzej Rajczyk, Komendant WKU w Bielsko Białej, mjr Adam Dudek, , Szef Wydziału Rekrutacji WKU Katowice, bryg. Mirosław Kwiatkowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach, bryg. inż. Krystyn Bebło, Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach, kom. Robert Łuszcz, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach, Krzysztof Niebylski, Komendant Straży Miejskiej w Czeladzi, podinspektor Dariusz Sapioch, insp. Artur Klimek, Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej, Tomasz Gromiwoda, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, Bartłomiej Mucha z firmy Sortmund, Marek Tomczyk z firmy M&R.

 

Galę uświetnił występ Orkiestry Wojskowej w Bytomiu.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

 

Miejsce w klasyfikacjiI miejsceII miejsceIII miejsceNajlepszy Zespół MieszanyNajlepszy Zespół Żeński
Członkowie zespołuPiotr Dziedzic i Adam Barszczewski z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku


Bartosz Kulanty iSebastian Gawądz Zespołu Szkół w Olkuszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach

Dominik Neska iBartosz Dorobisz z Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach
 
Kamil Rogoziński iKamila Michtaz Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach
 
 
 Anna Piaszczak iEwelina Syc z 
Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku
 
Nagroda
Złote indeksy na bezpłatne studia w ramach Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB oraz Miecz Przechodni ze Złotą Rękojeścią - miecz koronacyjny Królów Polskich.
Bezpłatny semestr studiów w ramach oferty CBIESM oraz szabla gen. SikorskiegoBzpłatny semestr studiów w ramach Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych oraz Szabla gen. Sikorskiego


 

Dzień Żołnierza w Wojskowej Komendzie Uzupełniej w WKU w BędzinieBezplatny semestr studiow w ramach oferty CBIESM oraz kordzik z dedykacją dla najlepszego zespolu żenskiego ufundowany przez firmę Obozy Szkoleniowe

 

 Liderzy poszczególnych konkurencji:

 

Nazwa konkurencjiZwycięzcy


Nagroda

 

Test WiedzyWojciech Malicki, Grzegorz Gołuch, KielcePuchar Prorektora WSB
Leśny tor przeszkódAdam Barszczewski, Piotr Dziedzic Tymbark i Grzegorz Wojcik, Piotr Barczyk, Klucze"Dzień z Rosomakiem", Nagroda  Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego WZM Siemianowice Śląskie, mgr inż. Adama Janika
MarszobiegAdam Barszczewski, Piotr Dziedzic, TymbarkNawigacja Garmin 210 od firmy Navio
 Pokonywanie przeszkody wodnejAnna Piszczak, Ewelina Syc, TymbarkNawigacja garmin fr 70 od firmy Navio
 Pomoc medyczna w sytuacjach zagrożeń Anna Piszczak, Ewelina Syc, TymbarkApteczki na biodro ufundowane przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
 Rozwinięcie gaśniczePaweł Jarząb, Wojciech Losik, GryficeDzień w  Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Częstochowie, Nagroda Komendanta Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, dr inż. Marka Chmiela

 Skok adrenalinyDominik Neska, Bartosz Dorobisz, Łazy Polary ufundowane przez firmę Miran
Bojowy tor przeszkod PSPWojciech Malicki, Grzegorz Gołuch, KielceDwudniowa wyprawa survivalowa ufundowana przez Obozy Szkoleniowe
"Pałkiewicz"Adam Barszczewski, Piotr Dziedzic, TymbarkPlecaki ufundowane przez firmę Taiwangun
VietnamWojciech Malicki, Grzegorz Gołuch, KielceNawigacja Garmin
StrzelnicaPaweł Jarząb, Wojciech Losik, GryficeZłote Bony na strzelnicę w Paczółtowicach

Bieg rzeźnika

 

Adrian Niewiadomski oraz Karol Mirek Zespolu Szkol Oswiatowych w Skale

 
Szkolenie "Funkcjonariusz Straży Granicznej w pigułce"  (2 dniowy pobyt w ośrodku z noclegiem, wyżywieniem), Nagroda Komenda  Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu płk SG Marka Woszczatyńskiego.

Idea Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych:


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klas o profilu mundurowym, narodziła się idea stworzenia szlachetnej rywalizacji uczniów, którzy pragną związać swoją dalszą przyszłość z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe jak i wewnętrzne w naszym kraju.
 
Uczestnicząc w tej rywalizacji , krzewimy nie tylko szlachetną ideę współzawodnictwa, ale przede wszystkim ukazujemy wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych.
 
 

1
1
Szczegóły obrazu Pobierz obraz
2
2
Szczegóły obrazu Pobierz obraz
3
3
Szczegóły obrazu Pobierz obraz

 

 

 

 

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA