• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Amnesty International.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek


  TANER KILIÇ JEST WOLNY!
15 sierpnia Prezes Amnesty International w Turcji, bohater Maratonu Pisania Listów, Taner Kılıç został uwolniony i mógł w końcu spotkać się ze swoją rodziną. "Chciałbym podziękować wszystkim za międzynarodową solidarność, którą mi okazano. Na całym świecie - od Beninu po Norwegię - ludzie podejmowali działania w gorącym słońcu, w deszczu czy przy mrozie. Podczas pobytu w więzieniu działania te podniosły mnie na duchu i przypomniały mi o znaczeniu międzynarodowej solidarności w walce o prawa człowieka." - powiedział Taner po opuszczeniu więzienia.
Tanerowi oraz 10 innym obrońcom praw człowieka postawiono absurdalne zarzuty wspierania organizacji terrorystycznych. Od czasu próby zamachu stanu w 2016 roku tureckie władze prowadzą intensywne działania w celu uciszenia krytycznych głosów i utrudnienia pracy obrońcom i obrończyniom praw człowieka w tym kraju.
Taner Kılıç jest wolny, ale bezpodstawne zarzuty wobec niego i grupy działaczy na rzecz praw człowieka, wciąż nie zostały wycofane. Kolejna rozprawa w sprawie Tanera Kılıçia odbędzie się 7 listopada. Dlatego nie ustajemy i wzywamy tureckie władze do oddalenia zarzutów!

 

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA