• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Zakład Karny w Ciągowicach.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.

 

  Czy pamiętacie nasze śmiałe, może nawet sakramentalne słowa wypowiedziane w roku ubiegłym, a zamieszczone w jednej z gazet naszego regionu? Nie? Nie pamiętacie? No to chętnie je przypomnimy. Te dwa krótkie słowa to < jesteśmy wszędzie>. Tak. Tak właśnie wówczas powiedzieliśmy o Naszej Szkole, o nas samych i o tym co robimy i to, czym tak na prawdę żyjemy w GOSTKU oprócz samej nauki. Ktoś powie, że to przechwałki, inny, że to niemożliwe, a ja jednak pozwolę sobie rozwinąć te tajemnicze dwa słowa, a właściwie powiedzieć najzwyklejszą prawdę.
...jesteśmy wszędzie, bo : pływamy, szkolimy ratowników WOPR, w tym z ratownictwa lodowego, penetrujemy jaskinie, wspinamy się na ( wszystkie ) skałki jurajskie, Jesteśmy w powietrzu - skaczemy ze spadochronem i można by dłużej i... i wydawać by się mogło, że już więcej się nie da, że to już wszystko. A jednak.
Najmłodsze nasze dziecko w tej przestrzeni edukacyjno-poznawczej to Zakład Karny. Brzmi groźnie, ale jak się uczyć to wszystkiego, dokładnie i u najlepszych. To z ZK utrzymujemy ścisły kontakt. To tu, na "żywym" materiale, już od sześciu miesięcy poznajemy chyba najtrudniejszą ze służb mundurowych, służbę więzienną.
Tak. Na dowód tego,zamieszczamy kilka zdjęć.
... Czy jest jeszcze jakiś "teren do poznania"? Oj! Chyba tak.

 

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA