• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Polecane tytuły

Email Drukuj PDF

 Polecane tytuły

=================

 

Drodzy Czytelnicy.

Poniższa lista to wspaniałe pozycje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Są to wybrane książki spośród ponad 600 nowych tytułów. Gorąco polecam do zapoznania się z propozycją, ale zachęcam do odwiedzenia biblioteki i zobaczenia wszystkich nowości. Warto!

Bibliotekarz Jolanta Czaja 

Hanna Cygler – 3 razy R

Sensacja, miłość, zdrada – na tle polskich realiów lat transformacji.
Lata dziewięćdziesiąte.

Trzy młode kobiety prowadzące wspólny biznes, szukając w życiu szczęścia, dokonują ważnych wyborów. Olga musi zwalczyć bolesne wspomnienia fatalnego małżeństwa i uważniej przyjrzeć się teraźniejszości, Klaudia próbuje zapanować nad swoim temperamentem, który zbyt często rzuca ją w ramiona nieodpowiednich mężczyzn, Lidkę zaś dręczy zazdrość o męża.

Czy ich przyjaźń pokona przeszkody?...

Krawczyk Agnieszka - Czary codzienności


Młoda kobieta, Agata Niemirska, chce poznać prawdę o swojej przeszłości. Dostaje zawiadomienie o śmierci matki, której nigdy nie znała. Razem z przyrodnią siostrą, Danielą, jedzie więc do Zmysłowa, maleńkiego miasteczka w górach, by znaleźć odpowiedź na pytania, które dręczyły ją całe życie. 
Nic nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Pytania nie mają łatwych odpowiedzi, podobnie jak życie, które nie układa się według naszych planów. W Zmysłowie czeka na Agatę dziewięcioletnia dziewczynka, Tosia, jej druga przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia.

Kto jest jej ojcem? Dlaczego matka ukrywała skrupulatnie jego tożsamość?

Niech zauroczy Was magia małego miasteczka w górach, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk.

Czary codzienności – one odmienią losy sióstr i pozostałych mieszkańców Zmysłowa, a może odmienią i nas…

Luca D’Andrea - Istota zła


Światowe wydarzenie literackie!
Włoski thriller, do którego prawa w ciągu zaledwie kilku dni kupili wydawcy z ponad 30 krajów!
Autor, którego krytycy stawiają w jednym rzędzie z Kingiem, Lovecraftem, Deaverem i Jo Nesbø.

Brutalna zbrodnia, porażająca pierwotną grozą natura, obsesja i pradawna przyczajona Bestia.

Amerykanin, filmowiec dokumentalista, Jeremiasz Salinger, przenosi się z żoną i córką z Nowego Jorku do Siebenhoch, małej wioski w górach Południowego Tyrolu. Zafascynowany miejscowym krajobrazem kręci dokument o pracy ratowników górskich. Jednak podczas jednej z akcji ratunkowych ginie cała załoga, a Jeremiasz jako jedyny cudem unika śmierci. Nękany atakami paniki i poczuciem obowiązku stara się poznać prawdę...

Elizabeth Strout - Mam na imię Lucy


Doskonała powieść jednej z najważniejszych pisarek ostatnich lat, nagrodzonej Pulitzerem autorki powieści Olive Kitteridge, przeniesionej na ekran w serialu HBO. Powieść zachwycająco prosta i powściągliwa... Rzeczy, o których trochę wiedzieliśmy, ale nie potrafiliśmy ich wyrazić, zostały nam wreszcie wytłumaczone. Czujemy ulgę, czujemy się zrozumiani. Myślimy sobie wtedy: „To właśnie to. Tak wygląda życie”.

Lucy Barton, dojrzałą kobietę, pisarkę wychowującą dwójkę dzieci, podczas pobytu w szpitalu odwiedza niewidziana od lat matka. Niewinne rozmowy o ludziach z przeszłości otwierają furtkę do bolesnych wspomnień: biedy, wykluczenia i rodzinnych tajemnic. W oszczędnej narracji Strout buduje kruchą nić porozumienia pomiędzy kobietami, dla których ta niespodziewana wizyta staje się najintymniejszym momentem ich relacji.

 

Magdalena Witkiewicz - Pracownia dobrych myśliSzczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, połączyć je z elementów w nowy wzór.
Ale trzeba wiedzieć, jak tego dokonać.

Mała, przytulna pracownia, w której oknach zawsze stoją kwiaty, to miejsce pełne czarów. Można tam przymierzyć szczęście, przynajmniej tak brzmi jej slogan reklamowy. To tutaj, na ulicy Przytulnej 26, Pelagia prowadziła przed wieloma laty pracownię krawiecką. Po jej śmierci to właśnie tu jej wnuk, Florian, postanowił otworzyć kwiaciarnię....

Gayle Forman - Zawsze stanę przy tobie


Książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”.

Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog.

Nikt nie zdoła przetrwać samotnie – lecz komu zaufać?...

Weronika Wierzchowska - Życie tak zwyczajne

Anna zaczyna pracę w technikum jako stażystka ucząca chemii. Przez niedoświadczenie i brak przygotowania do zawodu pakuje się w kolejne kłopoty, nie radzi sobie w kontaktach z uczniami i nauczycielami, przez których czuje się na dodatek poniżana. Załamuje się i nie widzi dla siebie ratunku. Zamierza zrezygnować z kariery pedagogicznej, kiedy w jej ręce wpada tajemniczy dziennik. Badając jego historię, poznaje losy kilku nauczycielek i guwernantek żyjących wcześniej, począwszy od XIX wieku...

Edyta Świętek - Miód na serce


Kiedy zdesperowana singielka postanawia zmienić swój stan cywilny, znajdujący się w zasięgu jej wzroku samotny mężczyzna ma nikłe szanse na pozostanie kawalerem.

Nie inaczej jest w przypadku Ciaputka, na którego zarzuca sieci Agnieszka. Kobieta skutecznie realizuje zamierzenia, doprowadzając swego wybranka do ołtarza. Na skutek niefortunnego splotu zdarzeń fajtłapowaty mężczyzna zostaje sam z półroczną córką Iwonką.

I nadchodzi czas na to, aby w końcu dorosnąć...

Amanda Prowse - Świąteczna kafejka

Opowieść o utraconej miłości odkrytej w romantycznej scenerii śnieżnego miasta


Bea nie wierzy w tak zwane drugie szanse. Jest kobietą, która musi zmierzyć się z faktem, że już na zawsze pozostanie samotna.

Nie mogąc sobie poradzić z nieukojonym żalem i ogromnym poczuciem lęku, ucieka w ciężką, tytaniczną pracę, poświęcając się bez reszty prowadzeniu własnej kawiarni. W krótkim czasie zyskuje ona miano miejsca, w którym można zjeść najlepsze w Sydney ciasto marchewkowe.

Pewnego dnia dostaje maila, który burzy to spokojne życie ...

Beata Zdziarska - Zagubiony szlak


Trzy opowieści, w których radość i miłość przeplatają się z rozpaczą, samotnością i śmiercią. Tak jak w życiu, kiedy jeden zły wybór całkowicie zmienia naszą przyszłość.
Noc wigilijna. W schronisku, którego nie ma na mapie, spotyka się czworo obcych sobie ludzi: Jan, Marta, Paweł oraz gospodarz stanicy. Tej nocy odkrywają swoje tajemnice. Co w tym szczególnym dniu przygnało samotnych wędrowców na bieszczadzki szlak?

Dlaczego przybyli na takie odludzie?

Claire Douglas - Siostry


Daj się wciągnąć w sieć intryg i kłamstw.
Fascynująco klaustrofobiczna i nieprzewidywalna na każdej kolejnej stronie: idealna dla fanów Dziewczyny z pociągu. – „Marie Claire”
Abi nie może się pozbierać po tragicznej śmierci Lucy, jej siostry bliźniaczki. Od wypadku minęło półtora roku, jednak nadal bierze antydepresanty, chodzi na terapię. Ale gdy poznaje Beatrice, wszystko zmienia się na lepsze. Bea jest lustrzanym odbiciem Lucy. Wkrótce dziewczyny zamieszkują razem.

I wówczas zaczyna się dziać!

Natasza Socha – Apteka marzeń

...Książka obowiązkowa dla każdego. Poruszająca, napisana z wyczuciem, wrażliwością i empatią.

Czytałam i płakałam...

A gdy przyjdzie nam do głowy ponarzekać na codzienność, deszcz, brak fajnego ciucha, to wróćmy do tej powieści i pomyślmy o tym, co naprawdę ważne”.

Katarzyna Bujakiewicz

Federico Moccia – Trzy metry nad niebem

Babi, dziewczyna z dobrego domu, świetna uczennica, poznaje agresywnego chłopaka, któego życie składa się z wizyt na siłowni, wyścigów na motorze i bijatyk. Mimo wielu sprzeciwów i krańcowo różnych charakterów zakochują się w sobie. Pod wpływem uczucia zmieniają się oboje – dziewczyna otwiera się na świat a Step łagodnieje. Babi jest jedyną osobą, której chłopak powierza swój mroczny sekret.

Roma J. Fischer – Listy sprzed lat

Zawód w przyjaźni sprawia, że bardzo trudno jest odzyskać wzajemne zaufanie.

Dramatyczne okoliczności powodują, że Iwonie i Ewie po czasie wzajemnej niechęci udaje się odbudować przyjaźń, a skrywana tajemnica wreszcie wychodzi na jaw. Dzięki sile przyjaźni powraca odwaga, żeby walczyć o siebie, by spróbować iść drogą ku miłości do mężczyzny, o którym dotąd mogła tylko śnić, i to ukradkiem...


Ałbena Grabowska – Ostatnia chowa kluczMałe miasteczko,

zwykły poniedziałek,

wieczór...

Cztery nastolatki spotykają się na opuszczonym poddaszu. Jedna z nich zostaje poddana dziwnemu rytuałowi, który ma być przepustką do ich zamkniętego klubu.

Jednak nie wraca do domu, a życie żadnej z dziewcząt staje się niepokojąco dziwne...

Harlan Coben – Nie odpuszczaj

Harlan Coben to mistrz wciągających historii i dynamicznych zwrotów akcji, które kuszą czytelnika już od pierwszej strony. I szokują na ostatniej.

Nap Dumas został policjanetm z jednego powodu... by móc odnaleźć swoją ukochaną dziewczynę, która zaginęła w noc śmierci jego brata. Ale pomimo podejmowania różnych tropów wciąż nie udaje mu się rozwikłać zagadki. Aż do poranka, kiedy do jego drzwi puka dwójka jego kolegów, policjantów.

Jenny Blackhurst – Czarownice nie płoną

Przecież nie można bać się jedenastoletniej dziewczynki... Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała, bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście.

Liselotte Roll – Na kogo wypadnie na tego śmierć

Nad jeziorem policja znajduje zmasakrowane ludzkie zwłoki i stado martwych ptaków. W pobliskim lesie natrafia na błąkającego się mężczyznę, który jest w szoku. Kilka godzin później ucieka on ze szpitala, a po paru dniach zostaje zamordowany. Okazuje się ponadto, że jego rodzina zniknęła bez śladu...

Czy uda się policji wyjaśnić te zbrodnie?

B.A. Paris – Na skraju załamania

Wszystko zaczęło się tamtej nocy w lesie. Cass nie sprawdziła, czy samotna kobieta siedząca w samochodzie znie potrzebuje pomocy, A teraz okazało się, zę ta kobieta została zamordowana. Od tamtej pory Cass nie możę się pozbierać. Nękana wyrzutami sumienia i głuchymi telefonami zaczyna popadać w obłęd. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć, czy zażyła lekarstwo, jaki jest kod do alarmu i czy leżący na blacie nóż nie jest pokryty krwią... I te nękające głuche telefony...

Gorąco polecam również książkę tej autorki „Za zamkniętymi drzwiami

Dmitry Glukovsky – Metro

Miejsce człowieka nie jest pod ziemią. Żyjemy w tunetach jak robaki! Tu nie ma dla nas jutra. Metro to cmentarz.

Trzecia wojna światowa starła ludzkość z powierzchni Ziemi. Całę miasta obróciły się w proch i pył. Przestał istnieć transport, radio milczy. Przeżyli tylko ci, którzy przy wtorze syren alarmowych zdążyli dobiec do metra. Tam, na głębokości dziesiątek metrów, ludzie próbują przeczekać koniec cywilizacji, muszą zorganizować sobie jakże odmienne życie.

 

Nicolas Sparks: Pamiętnik


Z notatnika czytelniczki: Oto jedna z książek, które odważyłam się przeczytać po obejrzeniu filmu. Ekranizacja była ciekawa, więc sięgnęłam po jej papierowy pierwowzór. Poprzeczkę postawiłam wysoko i byłam wręcz pewna, że książka okaże się lepsza od filmu.
”Pamiętnik” to opowieść o trudach życia , rozstaniu i prawdziwej miłości, która pokonuje siłę czasu. Książka wzrusza i daje do myślenia.

Kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie(...). I cokolwiek byś zrobił, zostanie z tobą. Na zawsze.”

Lektura "Pamiętnika" sprawiła mi przyjemność. Napisana z niezwykłą lekkością i prostotą na pewno poruszy niejednego czytelnika.

 

Myślę, że fenomen tej powieści to wiara w miłość, która jest wieczna, zdolna pokonać największe przeszkody, działająca cuda. Uczucie trwające pomimo choroby i cierpienia, dające siłę do dalszej walki.   

Katarzyna Michalak: Sklepik z niespodzianką. Bogusia

 

Tytułowa Bogusia otwiera w małej nadmorskiej miejscowości sklepik z


różnościami - aniołki, akwarelki, porcelanowe figurki zapełnią półki, a


oprócz tego dla przyjaciół i gości na stolikach staną talerzyki z domowymi


wypiekami i filiżanki z gorącą czekoladą - oto marzenie Bogusi. Sklepik z


Niespodzianką i jego urocza właściciela przyciągają najciekawsze


osobistości Pogodnej: piękną i humorzastą tap madl - Konstancję,


energiczną femme fatale - Adelę, zagubioną panią weterynarz – Lidkę i


dobrą duszę miasteczka – Stasię... Wkrótce tworzy się krąg kobiet, które


smakując na pięterku sernik królewski i aromatyczny napój, dzielą się


smutkami i radościami życia. Oprócz barwnych losów mieszkańców


Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść.


Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy

zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki. I oczywiście dużo, dużo

słodkości…

Wspaniała, ciepła powieść dla każdej kobiety, tej małej i tej dużej!

 

Katarzyna Rosicka-Jaczyńska: Ołówek

Katarzyna Rosicka-Jaczyńska: Ołówek

Autorka, urodzona w ciepły majowy poranek, zaczęła oddychać dopiero po silnym klapsie w tyłeczek… Szkoła nie zostawiła właściwie żadnych wspomnień, za którymi by tęskniła… W liceum chłopcy odkryli jej urodę, a ona w sobie zdolności przywódcze i nieumiejętność podporządkowania się zakazom, rozkazom, nakazom, autorytetom…

Zamknęłam oczy i w marzeniach i realnym świecie. – Boże - wyszeptałam – jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał mnie uzdrowić, obiecuję, że docenię najmniejszy okruszek podarowanego mi życia.” – doceniać każdą chwilę życia, bo jutra może nie być – to chyba najważniejsze przesłanie „Ołówka”

 

Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska – Zielony trabant

Zaprzyjaźnione na śmierć i życie kumpelki, nieoczekiwany spadek po zapomnianej ciotce oraz wizja nowego życia w odziedziczonym hotelu z dala od miasta... Tak sielankowo mógłby wyglądać scenariusz bajkowego melodramatu - ale bohaterkom "Zielonego trabanta" wszystko idzie na opak.

Okazuje się, że doskonale prosperujący za dawnych czasów hotel, teraz odstrasza mocno peerelowskim wyglądem i znajduje się na skraju upadłości. Podjęte próby przywrócenia mu dawnej świetności wydobywają na światło dzienne skomplikowane rodzinne tajemnice oraz…

  

Wirginia C. Andrews – Kwiaty na poddaszu

Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w

wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez

środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci

rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu

jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci

uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje

umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w

ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia

rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy. 

  

Katarzyna Michalak – Zachcianek

Pełna burzliwych emocji i niezwykłych zwrotów akcji, a zarazem ciepła i

pełna humoru kontynuacja powieści Poczekajka Katarzyny Michalak

(obydwie części są dostępne ). Zachcianek to nastrojowa powieść o

miłości i zazdrości, o rozczarowaniu i poszukiwaniu wielkiego marzenia.

Niezwykła historia o zmaganiach dobra ze złem i o tym, że czasem trzeba

dać sobie drugą szansę. Poznając tę historię, dowiesz się czy Neska i

Panda-pies staną się gwiazdami teledysku i dlaczego Krowa Zosia z błogim

spokojem zjada telefony komórkowe. Czy magia i tym razem pomoże

Patrycji w dokonaniu właściwego wyboru? A może pomoże jej w tym ktoś,

kogo pomocy najmniej by się spodziewała?

  

Jeffery Dealer – Płytkie groby

John Pellam, były kaskader, jest dokumentalistą i przemierza kraj w

poszukiwaniu plenerów do filmów. Kiedy jedzie główną ulicą miasta,

mieszkańcy zwykle tłoczą się, głośno domagając się szansy na swoje pięć

minut sławy. Ale nie w cichym i spokojnym Cleary. Tutaj Pellam doświadcza

całkiem innego przyjęcia. Najpierw ktoś wpisuje "Żegnamy" na jego

samochodzie. Potem tajemniczo ginie współpracownik - podobno w

wypadku. I niby pod wpływem narkotyków. Wyraźnie podrzuconych

  

Paulo Coelho - Na Brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam…

Każdy potrzebuje zwierciadła, w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie

dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową. Paulo

Coelho w swojej nowej książce opowiada o spotkaniu dwojga ludzi po

latach rozłąki. Miłość, która w nich zasnęła, budzi się powoli, pośród

wątpliwości i obaw przed porażką. Aby uwierzyć w drugiego człowieka,

należy najpierw uwierzyć w siebie. Żyć w harmonii ze światem widzialnym i

niewidzialnym. Odnaleźć prawdziwe oblicze Boga...

Ale czy miłość jest w stanie uchronić przed samotnością? Nie

zapominajmy, że "Bóg ukrył piekło w samym sercu raju".

  

Marta Fox – Iza Anoreczka


Książka o dobrej dziewczynie, która zrobiła wiele, by zapracować sobie na etykietkę „wredniary”. Jest nielubiana w liceum, do którego chodzi wraz z grupą uczniów jeszcze z klasy gimnazjalnej. Uparta, ambitna, marzy o zrobieniu kariery w świecie mody. Ma ku temu predyspozycje, ponieważ jest wysoka, bardzo szczupła i ładna. Jej ambicje podsyca matka, w sukcesie córki upatrująca szansę i dla siebie. Iza poznaje, czym jest praca ponad siły, dyscyplina w zachowaniu ostrej diety, czym umiejętność godzenia się na niechciane zaloty mężczyzn, dyktujących warunki w świecie blichtru i reklamy.

Mieszka w komfortowych warunkach, przez jeden tydzień z matką, przez z drugi z ojcem i jego drugą żoną. Zdarzają się sytuacje, kiedy budzi się w nocy i nie wie, gdzie jest. Kreowana na gwiazdę, odsuwana od rówieśników, zarabiająca pieniądze, nawet się nie zorientowała, kiedy stała się manekinem. Iza, zwana w klasie Anoreczką, zaczyna pisać tradycyjny dziennik w chwili, kiedy nie radzi sobie ani z emocjami, ani z natłokiem obowiązków.

Polecam również inne powieści Marty Fox

Paulina w orbicie kotów

Kaśka Podrywacza

Karolina XL

Karolina XL zakochana

  

Graham Masterton – Armagedon

Prezydent Stanów Zjednoczonych nagle traci wzrok. W ciągu kilku

następnych dni setki ludzi na terenie całego kraju tracą wzrok - są wśród

nich piloci samolotów w trakcie rejsu, kierowcy ciężarówek pędzący po

międzystanowych autostradach, pracownicy budowlani przebywający na

szczytach rusztowań. Samoloty pasażerskie spadają na podmiejskie domy;

drogi są zablokowane przez setki rozbitych pojazdów... To Misquamacus,

legendarny szaman Algonquinów powrócił ze świata duchów, by dokonać

ostatecznej zemsty na kolonistach, którzy niegdyś odebrali ziemię

rdzennym Amerykanom. Tylko Harry Erskine i Amelia Crusoe mają

wystarczającą wiedzę i doświadczenie, by pokonać Misquamacusa. Jednak

zanim odkryją, jak tego dokonać, muszą się dowiedzieć, kim lub czym są

Zabójcy Oczu, i zgłębić tajemnice magii indiańskich szamanów? Czeka ich

morderczy wyścig przez całą Amerykę...

  

Corinne Hofmann – Biała Masajka

Jest to relacja z czterech lat, które spędziłam w buszu. Kierowana wielką

miłością mego życia, wyszłam za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Tam

doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i

duchowej. Wraz z córką Napirai wygrałyśmy największą walkę o

przetrwanie.

  

Anne Rice – Sługa kości

Azriel jest duchem, aniołem i demonem w jednej osobie – kocha dobro, nienawidzi zła. Urodzony w Babilonie wbrew swojej woli zyskuje nieśmiertelność; postanawia wykorzystać dar, by przez stulecia walczyć z siłami ciemności. Do ostatecznej konfrontacji dochodzi w naszych czasach, wśród nowojorskich drapaczy chmur. Tam właśnie Azriel staje twarzą w twarz z człowiekiem, który uosabia wszystko to, czego nienawidzi i czym gardzi.

Książka, napisana z pasją i niezwykłym rozmachem, prowadząc czytelnika poprzez przestrzeń i czas, zmusza do refleksji na temat odwiecznej walki dobra ze złem.

  

Katarzyna Grochola – Kryształowy Anioł

Judyta, obwołana najbardziej wpływową bohaterką literacką wolnej Polski,

ma godną następczynię. Na niemal sześciuset stronach nowej, znakomitej

powieści Kryształowy Anioł Katarzyna Grochola powołuje do istnienia Sarę.

Ta inteligentna i wrażliwa trzydziestolatka, podobnie jak wielu

przedstawicieli jej pokolenia, wyjeżdża z rodzinnego miasta, aby szukać

szczęścia w Warszawie. Niestety – to, co jest szczęściem dla męża Sary,

jej przynosi osamotnienie i rozpacz. Ogromny sukces przychodzi w

najmniej spodziewanym momencie i łączy się z goryczą porażki. Takiej

powieści jeszcze nie było. Sugestywny styl Grocholi sprawia, że czytając

Kryształowego Anioła, będziemy na przemian zaśmiewać się i wzruszać

razem z główna bohaterką.

 

Harlan Coben – Na gorącym uczynku

Siedemnastoletnia Haley McWaid jest doskonałą uczennicą i chlubą swoich rodziców. Pewnego dnia nie powraca do domu. Po trzech miesiącach bezskutecznych poszukiwań jej najbliżsi są przygotowani na najgorsze. Dan Mercer, pracownik opieki społecznej, wpada w pułapkę zastawioną przez reporterkę Wendy Tynes, realizującą program telewizyjny „Przyłapani na gorącym uczynku”, służący demaskowaniu przestępców seksualnych. Za próbę seksu z nastolatką staje przed sądem. Ku oburzeniu miejscowej społeczności sąd uniewinnia mężczyznę. Swoje niezadowolenie z wyroku szczególnie ostro demonstruje były szeryf federalny, Ed Grayson. Od jawnej wrogości przechodzi do czynów, proponując reporterce, by pomogła mu dokonać samosądu na rzekomym pedofilu. Wendy odmawia, lecz Mercer i tak musi zginąć. Czy zabił go Grayson? Czy Dan maczał palce w zaginięciu Haley McWaid? Dlaczego w jego telefonie komórkowym było zdjęcie zaginionej dziewczyny? Wendy stopniowo zdaje sobie sprawę, że padła ofiarą gigantycznej manipulacji... 

Zaginięcie nastolatki uruchamia spiralę zbrodni...

 

Lisa Jackson – Strach absolutny

Studentka psychologii rozpaczliwie usiłuje przypomnieć sobie tę noc, kiedy ktoś do niej strzelał. I była świadkiem zabójstwa. Teraz cierpi na amnezję, ale wie że seria ponurych zbrodni ma coś wspólnego z przeszłością starego szpitala psychiatrycznego. I ze ona może być następną ofiarą. Musi uprzedzić ruch mordercy, ale nie może zaufać nikomu.

   

Za co cenimy książki?

Odpowiedz sam sobie na pytanie:

książkę cenię za to, że...

jest warta przeczytania, bo...