• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

WIELKANOC 2021.

Muzeum pisanki

Lipsk nad Biebrzą:

 

   OD 1 KWIETNIA 2021 DO 6 KWIETNIA 2021 - WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.

Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Niechaj da zdrowia i dużo szczęścia i siły.

Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii pisanek tradycyjnych z Podlasia znad Biebrzy i drobnej impresji na ten temat.

Impresja --->>> 

 

 DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2021.

17 marca jest Dniem Świętego Patryka, jest to święto narodowe Irlandii. Obchodzone jest na część biskupa, który według legendy dostał przekaz od Boga, by nawrócić pogańską Irlandię na chrześcijaństwo . Głównym atrybutem „zielonego święta” jest czterolistna kończyna, czyli shamrock. Według legendy św. Patryk za jej pomocą zobrazował istotę Trójcy Świętej. W Irlandii dzień 17 marca jest wolny od pracy, a obchody święta są bardzo huczne. Na ulicach dominuje wtedy kolor zielony. W wielu miastach można napotkać parady, pokazy tańców irlandzkich i wszędzie słychać tradycyjną muzykę. Święto obchodzone jest w wielu krajach na całym świecie i jest okazją do poznania irlandzkiej kultury i zwyczajów. W tym roku ze względu na szczególne obostrzenia młodzież z „Gostka” angażując się zdalnie w obchody święta, przygotowała własnoręcznie wykonane plakaty, które prezentujemy poniżej. Uczniowie zaangażowani w projekt: Klasa 4 CK: Oliwia Waksmańska, Karolina Piętak, Monika Szczupak, Damian Moliński. Klasa 2CKP: Mateusz Kudela Klasa 2 AG : Nikola Śliwińska, Norbert Kapkowski, Jacek Rybiński, Patrycja Machura, Klasa 3A : Karolina Kwoczała, Karolina Wenta, Kacper Zięcina, Patrycja Wilczak, Klasa 3 CD: Weronika Ośmiałowska, Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Plakaty --->>>

 

 

 BARDZO WAŻNA INFORMACJA  - DZIEŃ KOBIET 2021.

Z OKAZJI DNIA KOBIET WSZYSCY MĘŻCZYŹNI "GOSTKA" ŻYCZĄ WSZYSTKIM KOBIETOM NA ŚWIECIE, A W SZCZEGÓLNOŚCI NASZYM UCZENNICOM I PANIOM:

ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, SPEŁNIENIA MARZEŃ

ŻEBY ŻYCIE WYGLĄDAŁO JAK NAJPIĘKNIEJSZY KWIAT, ŻEBY BYŁO WYPEŁNIONE KOLORAMI JAK ŁĄKA USŁANA RÓŻNOBARWNYM KWIECIEM, JAK OBRAZ PRZYNOSZĄCY UKOJENIE I SPOKÓJ

OBCHODZENIA TEGO DNIA JAK NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ RAZY W SWOIM ŻYCIU.

 

 INFORMACJA O OLIMPIADZIE JĘZYKOWEJ - JĘZYK NIEMIECKI - JĘZYK ANGIELSKI.

Koniec roku kalendarzowego to czas, w którym młodzież z ,,Gostka'' wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka angielskiego, niemieckiego i matematyki. W wyżej wymienionych olimpiadach wzięło udział 49 uczniów. Po długim oczekiwaniu nadeszły wyniki - Laureatem z języka angielskiego został Paweł Kmita uczeń klasy 3A, Laureatką z języka niemieckiego została Natalia Stolarczyk z klasy 2 CDG. Olympus - organizator olimpiad przedmiotowych wyróżnił uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę, tytuł Szkolnych Omnibusów otrzymali uczniowie, którzy łącznie ze wszystkich przedmiotów w których brali udział uzyskali największą sumę punktów. Miejsce pierwsze zajęła Patrycja Machura z klasy 2 AG, miejsce drugie Sandra Klich z klasy 3A, miejsce trzecie Jacek Rybiński z klasy 2 AG. Gratulujemy Szkolnym Omnibusom. Uczniowie otrzymali dyplomy laureatów oraz dyplomy uznania za udział. Wszystkim uczestnikom olimpiad serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejną edycję.

Dyplomy --->>>

 

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - MATURA 2021 - MATURA PRÓBNA - TEST DIAGNOSTYCZNY - OD 3 MARCA 2021.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o  próbnym egzaminie maturalnym i prosi o zapoznanie się z ich treścią oraz zastosowanie się.

Harmonogram  próbnych matur  2021 --->>> (uwaga na zmiany!)

Organizacja  próbnych matur  2021 --->>>

Wytyczne EPIDEMICZNE organizowania testów diagnostycznych (próbnych matur) dla nauczycieli, uczniów, rodziców 2021 --->>>

Informacja o teście diagnostycznym 2021 --->>>

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o przedmiotach, które będą brane pod uwagę w rekrutacji do szkoły na rok szkolny 2021/2022 i prosi o zapoznanie się z ich treścią zainteresowanych kandydatów i ich opiekunów prawnych.

Informacja o przedmiotach uwzględnianych w rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 --->>>


 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - MATURA 2021.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o  egzaminie maturalnym i prosi o zapoznanie się z ich treścią oraz zastosowanie się.

Informacja o egzaminach maturalnych 2021 - INFORMATORY --->>>

Informacja o egzaminach maturalnych 2021 - ORGANIZACJA --->>>

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - EGZAMINY ZAWODOWE 2021.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o terminach egzaminów zawodowych i prosi o zapoznanie się z ich treścią oraz zastosowanie się.

Informacja o egzaminach zawodowych --->>> 

 ŚWIĘTA I NOWY ROK 2021.

Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom, sympatykom naszej szkoły - zdrowia i szczęścia i spokoju i ... ... ... (miejsce na wpisanie własnych życzeń - prosimy nie ograniczać się) na okres świąteczny i Nowy Rok.
 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - 22 grudnia 2020 - skrócone lekcje.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o skróconych lekcjach w dniu 22 grudnia 2020:

Informacja Dyrektora Szkoły --->>> 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - MATURA - NOWE WYMAGANIA.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o nowych wymaganiach na egzaminie maturalnym w roku szkolnym 2020/2021:

Informacja o nowych zasadach EGZAMINU MATURALNEGO --->>> 

 ERASMUS + - KOLEJARZE NA RYNKU EUROPEJSKIM - WŁOCHY.

W terminie 31.12.2020 roku – 29.09.2022 roku w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w ramach programu Erasmus+ w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 w konkursie 2020, w sektorze „Kształcenie i Szkolenia Zawodowe” w ramach Akcji 1: „Mobilność Edukacyjna” będzie realizowany projekt: „Kolejarze na rynku europejskim”, nr: 2020-1-PL01-KA102-079190.
Projekt ten będzie w 100% finansowany ze środków unijnych programu Erasmus+ i dofinansowanie wyniesie: 122 763,00 EUR
Uczestnikami projektu będzie 45 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach:
- technik eksploatacji portów i terminali,
- technik elektroenergetyk transportu szynowego,
- technik transportu kolejowego.
Uczniowie odbędą 4 tygodniową praktykę zawodową we włoskich przedsiębiorstwach.

Informacje w zakładce obok lub ten link --->>>

 

 Dzień Kolejarza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

  25 listopada 2019 - Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Data i miejsce urodzenia ok. 282 - Aleksandria.  Data i miejsce śmierci ok. 300 - Aleksandria.   Czczona przez Kościół katolicki i Cerkiew prawosławną. 
Wspomnienie 25 listopada.
Atrybuty koło do łamania kości, anioł, Dziecię Jezus, filozofowie, gałązka palmowa, korona, krzyż, księga, miecz, piorun.
Patronka zakonu katarzynek, Nowego Targu, uniwersytetów, wielu zawodów, uczniów, nauczycieli, polskich kolejarzy, orędowniczka od bólu gardła i głowy. 
 

Więcej informacji --->>>

 


Strona 8 z 52