• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Erasmus + 2023.

Dzień Kobiet

 

W naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie „Gostek w Europie” finansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Pani Dyrektor mgr Katarzyna Rusek-Szczygieł w trakcie spotkania opowiedziała jaki jest cel stażu, omówiła poszczególne terminy i regulamin wyjazdu. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w trzeciej mobilności programu Erasmus+, przed wyjazdem do Włoch, od września do początków października uczestniczyli również w zajęciach przygotowawczych do wyjazdu na staż. Składały się one z:
1. Zajęć językowych- prowadzone przez p. mgr Dorotę Jankiewicz i p. mgr Kingę Leks. W ramach zajęć uczniowie poznali praktyczne użycie języka z naciskiem na słownictwo dnia codziennego jak i branżowe, dla poszczególnych zawodów.
2. Przygotowanie kulturowe- prowadzone przez p. mgr Kingę Leks. Zajęcia te, miały na celu poznanie bogatej historii Włoch, kultury regionu oraz języka.
3. Przygotowania psychologiczno- pedagogiczne- prowadzone przez p. dr Ewę Sosnowską.Młodzież dowiedziała się jak poradzić sobie w nowej sytuacji, w miejscu pracy, miejscu zamieszkania, w grupie oraz jakie są metody walki ze stresem.
4. Zajęcia BHP- prowadzone przez p. mgr inż. Pawła Saczyńskiego. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady BHP, których należy przestrzegać w podróży, podczas praktyk zawodowych, w miejscach pracy

Zapraszamy do mini fotorelacji.

 

 Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji - 2023.

Dzień Kobiet

Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XX Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi odbyły się 29. 09. 2023 roku, jak zawsze w okolicznych terenach miejscowości Hutki Kanki w Gminie Łazy. Wszystkich startujących było ponad kilkuset, frekwencja zawodników dopisała jak zawsze. W tym roku warunki pogodowe były niemalże ,,wakacyjne”.
W klasyfikacji drużynowej szkół o profilu mundurowym ”Gostek” zdobył w pełni zasłużone „II miejsce”(dziękujemy zawodnikom którzy się do tego przyczynili, a liczone były czasy dwóch najlepszych panów i najlepsza dziewczyna).
W klasyfikacji indywidualnej, drugie miejsce zajęła Natalia Władowska, trzecie miejsce Natalia Wąsat, natomiast wśród chłopców, czwarte miejsce Adrian Lewandowski, zaraz po nim na metę przybiegli Oskar Sobór i Oskar Bereda. Oczywiście wszystkim którzy zameldowali się na mecie należy się duży „szacun” – DZIĘKUJEMY WAM ZA WALKĘ i WYTRYWAŁOŚĆ!! Należy również dodać, że w kategorii „Open” drugie miejsce zdobyła „nasza twarda zawodniczka" – nauczycielka z „Gostka” mgr Agata Dyczko. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w tegoroczny „Bieg Policjanta” , wszystkim startującym i oczywiście tym (z naszej szkoły), którzy zabezpieczali całą trasę XX edycji Biegu im. sierż. G Załogi. Gratulacje i Dzięki

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Integracja - 2023.

Dzień Kobiet

W dniu 3 października 2023 roku odbyły się w szkole zajęcia integracyjne. Uczniowie mogli się posilić kiełbaską z grilla, aby wystarczyło im sił do wspinania się na ściance wspinaczkowej, do tańca, gry w piłkę, rozmów towarzyskich. I to wszystko na łonie natury na placu szkolnym przy pięknej zamówionej pogodzie, specjalnie dla naszych wszystkich wspaniałych, jedynych w swoim rodzaju uczniów. Całkiem nieprzypadkowo część osób przybyła w piżamach. To także nauka relaksu i wypoczynku.

Zapraszamy do fotorelacji.

Filmik--->>>

 

 BOHATER-ON - 2023 - II.

bohater-on

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn w Twojej szkole mającej na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego.

Plakat--->>>

 

 Dzień Języków - J - 2023.

Dzień Kobiet

26 września 2023r obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych – święto, które ma na celu podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Podczas długiej przerwy odbyła się prezentacja krajów- kultury, tradycji, historii, geografii oraz smakołyków z różnych stron świata. W szkole uczniowie mogli znaleźć karteczki z kodami QR, które zawierały 10 pytań związanych z nauką języków obcych- jeśli ktoś się postara i odpowie na wszystkie pytania-może zgłosić się do A. Szkarłat- nauczycielki j. angielskiego to otrzyma nagrodę-niespodziankę za zaangażowanie i szukanie odpowiedzi…
Nagrody dla 2 pierwszych osób!!! czekamy do 29 września. Również za pomocą kodów QR można było pobrać i zapoznać się z ciekawymi aplikacjami do nauki języków, przygotowania się do matury, słowników w 7 językach, ciekawostek językowych, pomysłów na naukę przez muzykę-dla opornych językowo, ogrom ćwiczeń interaktywnych i oczywiście czasowniki nieregularne- zmora uczniów angielskiego, Phrasal verbs dla opornych prosto z Cambridge, samouczek czasowników frazowych, angielskie idiomy, Tongue Twisters oraz rozmówki turystyczne dla obieżyświatów oraz stronkę z zasobami dotyczącymi zwierząt i ekologii w języku angielskim- dla pasjonatów przyrody. Nic tylko korzystać… Mamy nadzieję, że obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole zachęciły Was drodzy uczniowie do uczenia się języków obcych oraz zgłębiania wiedzy!
Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom języków obcych, wychowawcom oraz wszystkim zaangażowanym uczniom!

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Rajd Jurajski - 2023.

Dzień Kobiet

Uczniowie klas mundurowych naszej szkoły brali dziś udział w I Rajdzie Pieszym Jurajskim Szlakiem Pamięci Żołnierzy Parasola organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Nasza młodzież zapaliła znicze pod pomnikiem Żołnierzy Batalionu A.K. "Parasol" w Udorzu, a następnie przeszła 23km do Kozłowa aby oddać hołd pod pomnikiem Bolesława Gwiazdy, pseudonim Orion. To uczyniwszy młodzież udała się na poczęstunek grochówki przygotowanej przez OSP Wierbka.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WRC - MUSZTRA - POMOC - 2023.

Dzień Kobiet

W dniu 27.09.2023r. żołnierz WCR Będzin przeprowadził przeprowadził zajęcia musztry oraz zajęcia z pierwszej pomocy w klasach mundurowych.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WRC - PRELEKCJA - 2023.

Dzień Kobiet

W dniu 22.09.2023r. żołnierz WCR Będzin przeprowadził prelekcje w klasie mundurowej na temat żołnierzy rezerwy, święta żołnierza rezerwy oraz ochotniczych form służby wojskowej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 KLASA 1 POD OKIEM PROFESJONALISTY - 2023.

Dzień Kobiet

Klasa pierwsza na placu szkolnym pod fachowym okiem ppor. Michała Lubaszki..........

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Link--->>>

 

 ĆWICZENIA WOJSKOWE - 2023.

Dzień Kobiet

W dniu 20.09.2023r w naszej szkole dla uczniów klas mundurowych ppor. Michał Lubaszka z WCR Będzin przeprowadził ćwiczenia wojskowe, musztrę oraz prelekcje na temat dyscypliny. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz dotychczasową współpracę.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 SPRZĄTANIE ŚWIATA - 2023.

Dzień Kobiet

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie działań, dzięki którym zmniejsza się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ MASZYNISTY KOLEJOWEGO - 16 WRZEŚNIA.

Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego obchodzony jest 16 września. Jest to potrzebny i odpowiedzialny zawód. W Polsce jest około 17 000 maszynistów. Część z nich to nasi absolwenci. Wśród naszych obecnych uczniów na pewno są przyszli maszyniści, zwłaszcza na kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik transportu kolejowego. Wszystkim życzymy powodzenia w pracy zawodowej i bezpieczeństwa. 

Informacja - Związku Zawodowego Maszynistów --->>>

Informacja na stronie nakolei --->>>

Informacja o maszynistach na stronie Urzędu Transportu Kolejowego --->>>

Informacja na stronie spółki PKP Intercity --->>>

 

 WYCIECZKA ZAWODOWA KOLEJOWA - NASTAWNIA - CZĘSTOCHOWA MIRÓW - 2023.

Dzień Kobiet

Zajęcia praktyczne na nastawni wykonawczej.
15.09.2023r uczniowie klasy III B „Technik transportu kolejowego”, ćwiczyli umiejętności obsługi urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Sprawdzali, w jakim stopniu potrafią wiedzę teoretyczną zastosować w praktyce z obsługą rzeczywistych urządzeń. Uczniowie zapoznali się z dokumentacją ruchową prowadzoną przez nastawniczego, zobaczyli działanie napędów mechanicznych.
To już kolejna grupa uczniów, którzy przygotowując się do egzaminu potwierdzającego kwalifikację zawodową mogą odwiedzać nastawnie.
Maria Domagała

Zapraszamy do fotorelacji.

 


Strona 8 z 65