• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Szkoła Patriotów - 2023.

Szkoła Patriotów 2023

 

Nasza szkoła realizuje projekt Szkoła Patriotów mający na celu podtrzymywanie pamięci o ważnych dla historii bohaterach i wydarzeniach. W ramach projektu chcemy upamiętnić więźniów obozu pracy przymusowej dla Żydów w Łazach. Podczas realizacji projektu odbył się spacer ulicami Łaz, na którym uczennice rozmawiały z mieszkańcami o historii obozu, rozdawały ulotki z rysem historycznym. Gościliśmy również Panią Beatę Kot z Biblioteki Miejskiej w Łazach, pasjonatkę historii lokalnej. Pani Beata przybliżyła młodzieży historię obozu, przedstawiła wspomnienia mieszkańców.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Targi Pracy i Szkoleń - 2023.

Targi Pracy 2023

 

Uczniowie klas programowo najwyższych w dniu 24 października 2023r. wzięli udział w Powiatowych Targach Pracy i Szkoleń w Zawierciu. Wśród ofert, z którymi młodzież mogła się zapoznać, były między innymi: oferty pracy w kraju i za granicą, oferty edukacyjne, oferty szkoleń zawodowych, doradztwo zawodowe, porady specjalistów z zakresu ZUS, PIP, Straż Graniczna, Policja, Wojsko.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Polignano - Erasmus - 2023.

Dzień Edukacji 2023

 

W sobotę 21.10 Erasmus + "Gostek w Europie" poznajemy Polignano a Mare. Widoki piękne, wrażenia cudowne a pogoda.... no cóż słoneczna i prawdziwie włoska. Pozdrawiamy.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Gliwice - lotnicze - 2023.

Dzień Edukacji 2023

Gostkowskiego w Łazach uczestniczyła w wycieczce do Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej.
Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników aeroklubu zwiedzono hangar, gdzie wyeksponowane były różne typy zabytkowych szybowców oraz samolotów. Uczniowie oraz kadeci pracowali na trenażerach lotniczych 180 stopni i 360 stopni, które cyfrowo symulowały lot samolotem, w jednym z trenażerów była możliwość obrotu w różnych płaszczyznach i kierunkach co dawało wrażenia podobne do lotniczych. Uczniowie po założeniu odpowiednich okularów obejrzeli film o historii lotnictwa w kopule kinowej sensorycznej 4D.
W gliwickim aeroklubie można rozpocząć kurs szybowcowy, spadochronowy lub kurs pilotażu co umożliwia dalsze rozwijanie pasji lotniczych. Gorąco zachęcamy.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WRC Będzin prelekcja - 2023.

Dzień Edukacji 2023

W dniu 18 października 2023 r. żołnierz WCRBędzin przeprowadził prelekcję w Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach.
Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie mogli uzyskać wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat kwalifikacji wojskowej i ochotniczych form służby wojskowej Na koniec zajęć, w formie szybkiej powtórki przeprowadziliśmy quiz dotyczący tych zagadnień.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Stypendium Prezesa Rady Ministrów - 2023.

Dzień Edukacji 2023

W piątek 13 października najlepsze uczennice naszej szkoły Julia Domagała z Liceum oraz Nikola Rak z Technikum odebrały Stypendium Prezesa Rady Ministrów podczas uroczystej akademii. Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Martina Franca - 2023.

Dzień Edukacji 2023

Tak minął pierwszy tydzień we Włoszech w ramach projektu Erasmus + " Gostek w Europie" Młodzież w wolnym czasie zwiedziła Martnia Franca, Alberobello, Taranto oraz Locorodondo. Projekt Erasmus + realizowany jest u włoskich pracodawców we współpracy z Cultura e dintorni.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Dzień Edukacji Narodowej - 2023.

Dzień Edukacji 2023

W dniu 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły i hymnu. Następnie Pani Wicedyrektor Małgorzata Polaniecka przedstawiła nauczycieli, którzy otrzymali nagrody: Medal Komisji Edukacji Narodowej - Pani Maria Domagała, Nagrodę Starosty - Pani Dyrektor Katarzyna Rusek-Szczygieł, Pan Krzysztof Sapkowski, wręczyła w imieniu Pani Dyrektor Katarzyny Rusek-Szczygieł Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom administracji i osługi. Uczniowie złożyli życzenia i wręczyli kwiaty, przygotowali piękną część artystyczną. Wszystkiego Najlepszego dla Całej Społeczności Szkolnej.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Erasmus Włochy - 2023 II

Erasmus 2023

#ErasmusDays
#ErasmusDaysPoland
"Gostek w Europie"
Zespół Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach zaprasza na film "Dzień z życia praktykanta w Martina Franca" zrealizowany z okazji #Erasmus Days 9-14 October 2023 i obecnie trwającej mobilności w ramach projektu #Erasmus+ we Włoskiej Puglii w mieście Martina Franca. Chcemy się podzielić naszymi doświadczeniami z pierwszego tygodnia we Włoszech, na zajęciach w pracy i w czasie wolnym. Film będzie udostępniony w piątek 13 października 2023 o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnego świętowania Dni Erasmusa.
#ErasmusDays
#ErasmusDaysPoland
#ErasmusDays2023

Erasmus 2023 

 

 Tenis - 2023.

Tenis

10 października odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym, w których nasza szkoła brała udział. W kategorii chłopców Kacper Rolka oraz Adrian Pańczyk zajęli II miejsce. Brawo chłopcy!
Rywalizacja była ogromna i bardzo niewiele brakło do pierwszego miejsca. W kategorii dziewcząt Natalia Władowska oraz Aleksandra Molińska również dzielnie walczyły, ale niestety inne szkoły okazały się lepsze. Gratulacje!

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Erasmus Włochy - 2023.

Erasmus 2023

Erasmus+ " Gostek w Europie " poznajemy Martina Franca. Praktyki zagraniczne w ramach projektu zaczynamy już jutro w zawodach technik eksploatacji portów i terminali, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik transportu Kolejowego....

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Dekielek - 2023.

Dzień Kobiet

X edycja Rajd Dekielka 6.10.2023 r.
Do rywalizacji na Zamku Ogrodzieniec stanęło 11 drużyn:
Zespół Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach
Powiat Zawierciański, Gmina Ogrodzieniec, Będzin, Sosnowiec, III LO im. Generała Andersa, Baczyn Sosnowiec, Zespół Szkół ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi, Zespół Szkół ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy z Pilicy, Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu, Akademia Humanitas.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Policja - 2023 - P.

Dzień Kobiet

W miniony czwartek 5 października, uczniowie z klas o profilu mundurowym 4AL i 3A wzięli udział w wydarzeniu „Poznaj Nas – zostań śląskim policjantem”, zorganizowanym przez Oddział Prewencji Policji w Katowicach.
Uczniowie wysłuchali koncertu policyjnej orkiestry, zobaczyli pokaz musztry w wykonaniu kompani honorowej. Na wielu stanowiskach tematycznych uczniowie zobaczyli, czym zajmują się poszczególne piony śląskiej Policji, jak również zapoznali się z bliska z używanym na co dzień sprzętem, uzbrojeniem i pojazdami. Odbył się również pokaz specjalistycznego umundurowania, pokaz wyszkolenia psów służbowych, oględzin miejsca zdarzenia, udzielania pierwszej pomocy, taktyki interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego.
Wyjazd był bardzo ciekawy, młodzież mogła zobaczyć jak na co dzień wygląda praca w Policji i jak wielkie są możliwości rozwoju.

Zapraszamy do fotorelacji.

 


Strona 7 z 65