• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Wyjazd na lodowisko.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

 

  21 lutego został zorganizowany wyjazd na lodowisko do Częstochowy. Wzięło w nim udział 23 uczniów (kl. II „A”, II „B” i II „D”). Opiekunami grupy byli: Sylwester Nowak ,Anna Kowalska, Eliza Wieczorek. Pogoda dopisała… lekki mrozik, pełne słońce, cóż więcej trzeba?
Wszyscy świetnie się bawili na lodowej tafli wyczyniając różne akrobacje zespołowo i indywidualnie. Wielką furorę robił pingwin pomagający utrzymać równowagę oraz wyrabiający naturalną postawę. Dzięki niemu jazda na lodzie stała się nie tylko łatwiejsza, ale pełna śmiechu i zadowolenia. Dzięki niektórym wywrotkom wydzieliło się więcej hormonów szczęścia, a tym samym więcej radości.
Większość uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu. Jedno wiemy na pewno, chcemy się tam znaleźć ponownie!

 

Wycieczka - DAMEL.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Paweł Saczyński.

Dnia 20 lutego 2018 r. uczniowie klasy 1 D technikum o kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego uzyskali dostępną dla nielicznej grupy uczniów i szkół możliwość spojrzenia na funkcjonujący proces produkcji nowoczesnych silników i urządzeń elektrycznych budowy przeciwwybuchowej w Dąbrowskiej Fabryce Maszyn i Silników Elektrycznych ,,DAMEL". Silniki te znajdują zastosowanie w napędach podziemnych maszyn i urządzeń górniczych, oraz w przemyśle chemicznym, hutniczym, energetycznym, kolejowym, cementowniach, stoczniach.

Czytaj więcej >>>
 

Politechnika Częstochowska.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

W dniu 16.02.2018 r. uczniowie naszej szkoły odwidzieli Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów na Poltechnice Częstochowskiej. Uczniowie zostali zaznajomieni z możliwościami studiowania i z kierunkami kształcenia na Wydziale, a także zwiedzili niektóre laboratoria znajdujące się na Wydziale IPiTM. I tak uczniowie zobaczyli laboratorium: automatyki, modelowania procesów przeróbki plastycznej metali, mechaniki pękania i badań materiałów, mikroskopii, przemian fazowych i obróbki termomechanicznej, inżynierii bezpieczeństwa oraz optometrii. Młodzież miała również okazję zobaczyć Galerię Sztuki Odlewniczej im. Prof. Sakwy.

Czytaj więcej >>>
 

 Maraton Listów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

Podziękowanie 1

Podziękowanie 2 

  Maraton Pisania Listów Amnesty International to największe w Polsce wydarzenie dotyczące praw człowieka. W roku 2017 w jego organizację włączyło się ponad 700 miejsc w całym kraju. Napisaliśmy ponad 300 000 listów i apeli w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka.
Dziękujemy za organizację wydarzenia i tym samym wsparcie Stowarzyszenia Amnesty International w walce o poszanowanie praw człowieka.
Poświęcony czas i zaangażowanie przyczyniły się do sukcesu wydarzenia. Mamy nadzieję, że będziemy mieli i miały okazję współpracować przy kolejnych projektach związanych z działalnością na rzecz praw człowieka, w tym podczas kolejnego Maratonu Pisania Listów

 

 Olimpiada ZUS.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

Powiększenie zdjęcia 

  Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w „Olimpiadzie wiedzy o ZUS”!
Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1A: Artur Widawski, Magda Matyja oraz Weronika Golba, których prace zostały wysłane do kolejnego etapu olimpiady.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych docenił trud uczniów włożony w przygotowanie się do olimpiady, dlatego każdy uczestnik, biorący udział w konkursie, otrzymał nagrodę rzeczową.
Dzięki zajęciom przygotowującym do konkursu młodzież poznała ważny aspekt ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Teraz uczniowie zdają sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne, nauczyli się zasady solidaryzmu społecznego oraz zdobyli praktyczną wiedzę jako przyszli przedsiębiorcy.

 

 Doradztwo zawodowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

  DORADZTWO ZAWODOWE
• W dniu 16.02.2018r. w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach odbędą się indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym prowadzone przez p. Renatę Pardelę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu w godzinach porannych.
• W dniu 20.02.2018r. ponownie będą miały miejsce indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym tym razem z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu w godzinach 8.30.-12.00.
Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby porozmawiać o swojej przyszłości.
Dodatkowych informacji udzieli pedagog szkolny.

 

Bezpieczeństwo i Edukacja.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Koścień-Kijanka.

24 stycznia 2018r. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach wzięli udział w obchodach VII–lecia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie klas mundurowych wysłuchali wykładu wprowadzającego wygłoszonego przez insp. Romana Rabsztyna Pierwszego Zastępce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W części pokazowej zaprezentowano inscenizację ataku uzbrojonego szaleńca w miejscu publicznym oraz sposoby reagowania w sytuacji zagrożenia. Pokaz został przeprowadzony przez Grupę Szybkiego Reagowania WSB we współpracy z grupą byłych antyterrorystów pod wodzą Grzegorza Mikołajczyka. Słuchacze Szkoły Policji Katowicach Katowicach zademonstrowali elementy taktyki i techniki interwencji policyjnych. Na parkingu przy uczelni pokaz z udziałem psów ratowniczych przeprowadziła Dąbrowska Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza.

 

Czytaj więcej >>>
 

Cudowny chłopak.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.


Tuż przed feriami, po kilku miesiącach uczniowskiego trudu, miłośnicy dobrego kina w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego działającego w szkole wybrali się na film „Cudowny chłopak” w reżyserii Stephena Chboskiego.
Scenariusz ten powstał w oparciu o powieść R. J. Palacio. Reżyserowi udało się bez szeroko zakrojonej reklamy nakręcić niezwykle ciepły, mądry i inspirujący film, którego przesłanie jest jasne: największe piękno ukrywamy pod maską. Zarówno pod tą pokrywającą fizyczną ułomność, jak i noszoną w obawie przed niezrozumieniem, samotnością, wyśmianiem i odrzuceniem przez środowisko. Morał ten snuje się w „Cudownym chłopcu” niczym autentyczne i niewymuszone przyjemne ciepło i wzruszenie. To opowieść o rodzinie, która każdego dnia pracuje na to, by normalność przerodzić w sukces.

 

Czytaj więcej >>>
 

 STUDNIÓWKA 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Renata Chmielewska, mgr Agnieszka Rejewska, mgr inż. Maria Domagała.

 

  W sobotę 27 stycznia 2018 roku w sali bankietowej Nova Riviera w Zawierciu odbyła się studniówka klas: III A, III B i IV CD Zespołu Szkół im prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Na zaproszenie rodziców i uczniów klas maturalnych, zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy odliczanie 100 dni do matury. Ale na początku był bal - z perfekcyjnie przygotowanym i zatańczonym polonezem, programem artystycznym z „przymrużeniem oka” i tańcami do białego rana. Gościliśmy także przedstawicieli organu prowadzącego w osobach pani Marii Milejskiej- członkini Zarządu Powiatu Zawierciańskiego i pana Andrzeja Pniaka – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zawierciańskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani posłanka Barbara Chrobak. Dziękując rodzicom za zaproszenie życzymy naszym uczniom dobrze wykorzystanych nadchodzących stu dni i pomyślności na maturze.
Wychowawczynie klas maturalnych

 

 EUROPASS MOBILNOŚĆ.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

  W dn. 25.01.2018r. w ZS w Łazach odbyła się uroczystość wręczenia uczestnikom Projektu Erasmus + „ Technika łączy ludzi” certyfikatów Europass Mobilność. Uroczystość odbywała się w miłej atmosferze. Pani dyrektor szkoły Marzena Orzoł oraz zaproszeni goście: p. Bożena Miklas przedstawicielka Urzędu Miasta w Łazach, p. Paweł Abucki prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych, p. Damian Łukasik przewodniczący Komisji ds. Promocji Powiatu Zawierciańskiego, p. Andrzej Pniak zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Zawierciańskiego, p. Michał Krawczyk zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu wręczyli 40-u uczestnikom projektu certyfikaty potwierdzające odbycie zagranicznej praktyki . W swoich przemówieniach goście podkreślali wagę tego projektu i przedstawili perspektywę pracy nie tylko na rynku polskim , ale również w Unii Europejskiej. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia i przyczynić się do promocji szkoły i miasta Łazy. Na pamiątkę tej miłej chwili zostało zrobione wspólne zdjęcie.

 

SIATKÓWKA.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

W dniu 23.01.2018 w naszej szkole rozegrana została druga grupa powiatowa w piłce siatkowej chłopców. Nasza szkoła została wyznaczona do zorganizowania zawodów, rozlosowano naszą grupę w której znalazły się: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu, Zespół Szkół im. H. Kołątaja w Zawierciu, Zespół szkół w Pilicy oraz oczywiście my - Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Na turnieju stawiły się wszystkie cztery drużyny w najsilniejszych składach, na miejscu uzgodniono, że zawody będą rozgrywane systemem pucharowym (zwycięzcy meczów zagrają finał, a przegrani mecz o 3 miejsce) oraz rozlosowano pary meczowe. Pierwszy mecz pomiędzy Staszicem i Kołątajem był bardzo zacięty, lecz to drużyna Staszica po wygranej 2:1 awansowała do finału i czekała na swojego przeciwnika którego miał wyłonić drugi mecz. W drugim meczu my zmierzyliśmy się z Pilicą, mecz nie był na najwyższym poziomie, nasi siatkarze wygrali łatwo 2:0 i awansowali do finału. Mecz o 3 miejsce w grupie pomiędzy Kołątajem i Pilicą zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Kołątaja.

 

Czytaj więcej >>>
 

 WYWIADÓWKA.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

  Drodzy rodzice, opiekunowie!
Informujemy, że w dniu 25 stycznia 2018r. , w czwartek, odbędzie się wywiadówka szkolna.            
Harmonogram:
17.00 – 18.30 – spotkania z wychowawcami klas, konsultacje z nauczycielami.
Zapraszamy!
Dyrekcja szkoły

 

 ERASMUS+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

   Uczniowie,     którzy zostali zakwalifikowani do projektu pn.      „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”
WYNIKI REKRUTACJI:
Do projektu zostało zakwalifikowanych:
- 14 uczniów z kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego:
1) Kamil Kocel
2) Patryk Celka
3) Łukasz Wdowik
4) Michał Lech
5) Marcin Woźniakowski
6) Karol Marcisz
7) Mateusz Zawada
8) Sebastian Lubaś
9) Dariusz Zasik
10) Krzysztof Fajt
11) Sebastian Stala
12) Mateusz Skowron
13) Jakub Szecówka
14) Jakub Górniak

- 15 uczniów z kierunku technik eksploatacji portów i terminali
1) Daria Żebrowska
2) Katarzyna Gruchała
3) Kacper Słabosz
4) Patrycja Kaczmarczyk
5) Klaudiusz Skowroński
6) Oliwia Miśta
7) Oliwia Michalczyk
8) Magdalena Gałgonek
9) Karolina Okraska
10) Wiktoria Rybarczyk
11) Anna Przyłucka
12) Łukasz Cisiak
13) Karolina Bogłowska
14) Monika Wąwoźny
15) Zuzanna Duda

Powstała również lista rezerwowa:
1) Bartosz Pędoła
2) Kamil Kułach
3) Patryk Kubiczek
4) Norbert Żarski
5) Paulina Fertacz
6) Agnieszka Tokarska

 


Strona 6 z 40

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA