• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Dzień Kolejarza - 2023 --->>> w Naszej Szkole obchodzimy 24 listopada 2023.

  25 listopada 2023 - Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Data i miejsce urodzenia ok. 282 - Aleksandria.  Data i miejsce śmierci ok. 300 - Aleksandria.   Czczona przez Kościół katolicki i Cerkiew prawosławną. 
Wspomnienie 25 listopada.
Atrybuty: koło do łamania kości, anioł, Dziecię Jezus, filozofowie, gałązka palmowa, korona, krzyż, księga, miecz, piorun.
Patronka zakonu katarzynek, Nowego Targu, uniwersytetów, wielu zawodów, uczniów, nauczycieli, polskich kolejarzy.
Atrakcje na 24 listopada 2023:
1)Gazetka okolicznościowa – pamięć o kolejarzach zachowa.
Kilka informacji o Dniu Kolejarza i o Kolei.
2)LOKOMOTYWA – do zdjęć przyzywa.
Możliwość zrobienia okolicznościowych zdjęć w artystycznej lokomotywie.
3)Kolejowa MASKOTKA – ŚLICZNOTKA.
Konkurs na maskotkę Naszej Szkoły - w dowolnej trójwymiarowej formie dostarczamy do 22 listopada 2023 do Pana Krzysztofa Sapkowskiego lub do Pani Marii Domagały.
4)Kolejowe MEMY – z humorem przyjmiemy.
Konkurs na kolejowego MEMA - w dowolnej dwuwymiarowej realnej formie (rysunek, zdjęcie, wydruk)- dostarczamy do 22 listopada 2023 do Pana Krzysztofa Sapkowskiego lub do Pani Marii Domagały.
5)Kolejowa POTRAWA – smaczna zabawa.
Konkurs na kolejową potrawę w dowolnej formie do zjedzenia - ciasto, warzywo, owoc, babeczka, itp. - dostarczamy w dniu 24 listopada do Pani Marii Domagały.
6)Kolejowy STRÓJ – do siebie dostrój.
W dniu 24 listopada przychodzimy do szkoły w stroju kolejowym lub elementach stroju kolejowego jeśli chcemy być zwolnieni w tym dniu z pytania i być docenionym za aktywność.
7)KONKURS kolejowy – dla mądrej głowy.
1 z 8 - JEDEN Z OŚMIU - konkurs na zasadzie telewizyjnego 1 z 10 dla klas o profilu kolejowym. 3 osobowe drużyny będą reprezentowały swój zawód kolejowy w każdej klasie, aż do zwycięstwa.

Za pierwsze 3 miejsca w konkursie 1 z 8 uczniowie otrzymają po kolei oceny z przedmiotów zawodowych, a w innych konkursach po kolei także atrakcyjne nagrody oprócz dobrej zabawy. Oczywiście wystawa prac konkursowych może być bardzo ciekawa.
Klasa 1 CB i 3 CB będą miały na 1 godzinie lekcyjnej spotkanie z maszynistą instruktorem, który przedstawi pracę maszynisty i odpowie na pytania.

Łączy nas KOLEJ!

Więcej informacji --->>>

Raport PKP za 2021 rok (strona 73 -zatrudnienie) >>>

 Maszyniści >>>

 

 FUNDUSZE EUROPEJSKIE - 2023.

BohaterOn 2023

W dniu 21 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w prelekcji dotyczącej funduszy europejskich...
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 KICKBOXING - 2023.

BohaterOn 2023

Uczeń pierwszej klasy mundurowej Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach wziął udział w zawodach Kingboxing "Otwarty puchar Czech" zdobył 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 BohaterON - włącz historię! - 2023.

BohaterOn 2023


 

Nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w ogólnopolskiej akcji #BohaterOn mającej na celu uhonorowanie Powstańców Warszawskich.
Zwieńczeniem naszych działań jest film:

Film--->>>

Otwierając link prosimy o wbicie serduszka. 
 

 WRC Będzin - 2023.

BohaterOn 2023

W dniu 17 listopada Szef Sekcji Rekrutacji i Kwalifikacji Wojskowej przeprowadził prelekcję na temat ochotniczych form służby wojskowej oraz kwalifikacji wojskowej w Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach .

 

 Erasmus +  IV tydzień 2023.

Szkoła pamięta 2023

 

ERASMUS+ 4 TYDZIEŃ, FINAŁ W piątek 3 listopada zakończył się pobyt piętnastoosobowej grupy młodzieży w Martina Franca we Włoszech, w ramach projektu Erasmus+ „Gostek w Europie”. Ostatni tydzień, uczestnicy programu spędzili w pracy, oraz na poznawaniu zwyczajów i kultury regionu Puglia. 30 października w poniedziałek, grupa kolejarzy z kierunku TTK, wraz z opiekunami udała się na stację kolejową w Martina Franca, aby zapoznać się z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. We wtorek 31 października, nastąpiło oficjalne wręczenie certyfikatów, potwierdzających ukończenie praktyk. Wieczorem, wybraliśmy się na spacer po mieście, gdzie obserwowaliśmy przebrane dzieci, spacerujące wraz z rodzicami i zbierające cukierki. W środę 1 listopada, podtrzymując tradycję dnia Wszystkich Świętych, udaliśmy się na cmentarz komunalny w Martinie. W czwartek 2 listopada, młodzież żegnała się ze swoimi pracodawcami i przygotowywała się do podróży powrotnej. 3 listopada o świcie, wyjechaliśmy na lotnisko w Bari kończąc udany pobyt we Włoszech.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Zebranie z rodzicami - 20 listopada 2023.  

  Zebranie z rodzicami.
Serdecznie zapraszam w dniu 20.11.2023r na zebrania z rodzicami godz. 16:00 prelekcja z przedstawicielami policji, godz. 16:30 spotkanie z wychowawcami, 17:00 - 17:30 konsultacje z nauczycielami, dyrektorem, pedagogiem, pedagogiem specjalnym oraz psychologiem.  
Dyrektor Katarzyna Rusek - Szczygieł

 

 

 11 LISTOPADA 2023 105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Przysięga i Ślubowanie 2023

Uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Zawierciu i w Łazach razem z lokalnymi władzami i obywatelami Niepodległej.       

Zapraszamy do fotorelacji.


 

 

 PRZYSIĘGA, ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - 2023.

Przysięga i Ślubowanie 2023

 

 
 

10 listopada 2023 r. o godzinie 11:00 - przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyło się ślubowanie i przysięga klas I Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach. Patronatem Honorowym uroczystość objął Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak. Obecni byli zaproszeni goście - Starosta Zawierciański Pan Gabriel Dors, główny specjalista ds. obronnych Kuratorium Oświaty w Katowicach ppłk rez. WP Wacław Wójcik, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Zawierciańskiego - Olga Szczygieł, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Zawierciu Pan Tomasz Dzierżanowski, Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu - insp. Jacek Kurdybelski, szef WCR Będzin ppłk. Wojciech Bakalarz, kpt. Piotr Beza, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Zawierciu brygadier mgr inż. Artur Łągiewka, Burmistrz Miasta i Gminy Łazy Pan Maciej Kaczyński, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach i Radny Powiatu Zawierciańskiego Pan Grzegorz Piłka, w imieniu pani komendant Policji w Łazach sierż. szt. Piotr Głąbik oraz inni Znamienici Goście, nad wszystkim czuwała Katarzyna Rusek-Szczygieł Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach.   

Zapraszamy do fotorelacji w galerii zdjęć i do obejrzenia filmików.

 Hymn >>>

Przemarsz >>>

Wymarsz>>> 

 

 Przysięga i Ślubowanie klas pierwszych - 2023.

Przysięga i Ślubowanie 2023 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie klas I Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach serdecznie zapraszają rodziców na Przysięgę klasy mundurowej oraz ślubowanie uczniów klas I. Patronatem honorowym uroczystość objął Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak.
10 listopada 2023 r. godzina 11:00 - Miejski Ośrodek Kultury w Łazach - Kościuszki 5.

MON 

 

 Szkoła Pamięta - 2023.

Szkoła pamięta 2023

 

„I znów gorycz dumania, dlaczego, dlaczego śmierć….” Bogdan Dworak.
Nie wszystko mogą wyrazić słowa, życie trwa i zaczyna się od nowa. Jak co roku bierzemy udział w akcji #SzkołaPamięta, w tym roku dołączył do nas Burmistrz Łaz.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 Erasmus - 2023 - 3 tydzień.

Erasmus 2023

 

ERASMUS+ TYDZIEŃ TRZECI
Mija trzeci tydzień pobytu młodzieży we włoskiej miejscowości Martina France w ramach projektu ERASMUS+ ”Gostek w Europie”. Czas upływa na pracy u włoskich przedsiębiorców ale również na przyjemnościach.
27 października młodzież wzięła udział w dyskotece zorganizowanej przez biuro Cultura e Dintorni dla uczestników ERASMUS+ ze Słowacji, Estonii i Polski. Młodzież świetnie się bawiła w gronie swoich rówieśników.
28 października wybraliśmy się na wycieczkę autobusem do przepięknego, nadmorskiego miasta Monopoli. Towarzyszyła nam przecudna pogoda, która umożliwiła relaks na plaży. Czas wykorzystaliśmy również na spacer po urokliwym starym mieście i relaks w kawiarni. 29 października odbył się dzień wspólnego gotowania. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowaniu posiłku, który został zjedzony ze smakiem.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 1 listopada - 2023.

1 listopad

 

 

1 listopada obchodzone jest Święto - Dzień Wszystkich Świętych. To czas refleksji, zadumy, spotykania się w rodzinie, wspominania osób które odeszły, ale są nadal dla nas ważne.
Przypominamy, że 2 i 3 listopada w naszej szkole to także dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Życzymy wszystkim dobrego spędzenia tego cennego czasu.


 


Strona 6 z 65