• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Spartakiada XVI .  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Monika Małysa.

 

W dniu 12.02.2016r. w hali sportowej I Lo im. S. Żeromskiego w Zawierciu odbyła się XVI Spartakiada Szkół Ponadgimnazjalnych w grach zespołowych o puchar Starosty Powiatu Zawierciańskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna piłkarek ręcznych, która po mrożących krew w żyłach rozgrywkach grupowych (odbywały się w Szczekocinach) zakwalifikowała sie do finału. Na grę w finale na dziewczyny czekały uczennice Zespołu Szkół im. Oskara Langego z Zawiercia. Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty. Dziewczęta obu drużyn(jak to bywa w piłce ręcznej)wykazały się ogromną determinacją i wolą walki. Nie obyło sie bez rzutów karnych. Na szczęście miałyśmy na bramce znakomitą bramkarkę-Oliwię Michalczyk, która doskonale strzegła naszej bramki. Po emocjonującej grze dziewczęta zostały MISTRZYNIAMI POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ!!!

Czytaj więcej >>>
 

   Dzień JĘZYKÓW.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Dorota Jankiewicz.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego do udziału w quizie realioznawczym (wiedza o państwach angielsko- i niemieckojęzycznych) oraz w innych imprezach organizowanych na terenie naszej szkoły w dniu 1.03.2016 – wtorek z okazji Dnia Języków Obcych w szkole. Mile widziani będą uczniowie w kostiumach postaci bajkowych, filmowych regionalnych itp.
Program Dnia Języków Obcych:
g.10.05- quiz realioznawczy (klasy IA, IB, IC, ID) s.105
10.35– skecze angielskie s.105
11.30– kabaret polsko-angielski s. gim.
11.55 – konkurs na bieg z naleśnikami
12.15– konkurs na gumę balonową
po konkursach zdjęcia przebranych uczniów
13.15 – quiz realioznawczy (IIA, IICD, IIIA,IIIB,IVC)
13.35 – skecze angielskie

Czytaj więcej >>>
 

   Dzień Otwarty.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

                                            ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY:                                    .                                          
  • 09.04.2016r. (sobota) godz. 9.00 – 13.00
  • 23.04.2016r. (sobota) godz. 9.00 – 13.00
 

   Zajęcia terenowe - Niegowonice.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Eliza Wieczorek.

 

Zajęcia terenowe - kamieniołom Niegowonice.

09 lutego 2016r. uczniowie klasy 4c pod opieką pani mgr Elizy Wieczorek byli uczestnikami zajęć terenowych z geografii w kamieniołomie w Niegowonicach. Nieczynny kamieniołom zaopatrujący niegdyś cementownię „Wysoka”, mieści się na wzgórzu u stóp Góry Stodólsko (434,7 m n.p.m.). Jest to raj dla miłośników paleontologii, można tu znaleźć liczne skamieniałości- amonity, gąbki, małże.

Czytaj więcej >>>
 

   Puchar Akademii Wychowania Fizycznego.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

 

Zawody sportowe i kolejne zwycięstwo! Dnia 04.02.2016r Wydział Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zorganizował zawody „O Puchar Dziekana AWF Katowice-w sprawnościowym torze przeszkód dla służb mundurowych ”.W zawodach uczestniczyło 19 drużyn, składających się z 5 osób. O zajęciu pierwszego miejsca zespołowego decydowała suma czasów 5-ciu zawodników ,którzy pokonali i ukończyli bezbłędnie tor przeszkód. W skład konkurencji wchodziły:

Czytaj więcej >>>
 

   Krakowski CYMES.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Anna Kowalska, mgr Izabela Kotuła, mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja.

 

02 lutego 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół im.prof .R.Gostkowskiego z opiekunami – mgr Izabelą Kotułą , mgr Ewą Kawałek , mgr Anną Kowalską oraz mgr Jolantą Czają zwiedzali krakowski Kazimierz. Swoją nazwę , ten urokliwy zakątek zawdzięcza królowi Kazimierzowi Wielkiemu , który pozwolił osiedlac się Żydom w grodzie Kraka , a którzy ze względu na swoje wybitne zdolności handlowe , zajmowali się podatkami w imieniu władcy – analfabety.

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka zawodowa do Warszawy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

Dnia 21 i 22 stycznia 2016 r. uczniowie z klasy 2 CD w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego i technik eksploatacji portów i terminali byli na wycieczce zawodowej w Warszawie zainicjowanej i zorganizowanej w głównej mierze przez Urząd Transportu Kolejowego i prowadzonej osobiście przez Dyrektora Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach Pana Aleksandra Drzewieckiego w asyście Inspektorów Urzędu. W Warszawie punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie w Urzędzie Transportu Kolejowego, gdzie przyjął nas sam Prezes Urzędu Pan Krzysztof  Dyl wraz z całym Kierownictwem. Uczniowie wysłuchali przygotowanych dla nas wystąpień z których dowiedzieli się o pracy i roli Urzędu Transportu Kolejowego w czuwaniu nad sprawnym i bezpiecznym funkcjonowaniu transportu kolejowego w Polsce. Mieli możliwość zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi popartych ogromną wiedzą i fachowym doświadczeniem. Tu przygotowano także przez Inspektorów Urzędu specjalny pokaz urządzeń i przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w codziennej pracy. Inspektorzy wyjaśniali działanie i odpowiadali na pytania. Wszyscy uczniowie otrzymali firmowe prezenty w postaci zastawu - pendrive, torba, długopis, notatnik. Główne punkty wycieczki chronologicznie to:
- jazda pociągiem Pendolino
- przejazd służbowy z Warszawy Wschodniej na stację obsługi składów InterCity Warszawa Grochów
- poznawanie konstrukcji Pendolino i innego taboru kolejowego
- uczestniczenie w ćwiczeniach na symulatorze lokomotyw
- poznawanie pracy hali całopociągowej do obsługi składów InterCity
- poznawanie pracy lokomotywowni i budowy lokomotyw ze zwiedzaniem wnętrza
- obiad w zakładowej stołówce Wars
- wizyta w Urzędzie Transportu Kolejowego
- wizyta, wykład, ćwiczenia laboratoryjne na Politechnice Warszawskiej
- przejazd metrem Warszawskim
- nocne i dzienne zwiedzanie Warszawy
- muzeum Wojska Polskiego
- Pałac Kultury i Nauki.
Z ramienia szkoły kierownikiem wycieczki była mgr inż. Maria Domagała, a opiekunem mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

   WSB Dąbrowa Górnicza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: wychowawczynie klas mundurowych .

 

Udział w Jubileuszu 5-lecia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB w Dąbrowie Górniczej. 20 stycznia 2016 roku przedstawiciele klas mundurowych oraz dziewczęta z profilu psychologicznego uczestniczyli w jubileuszowej gali 5-lecia CBiESM. Zobaczyli widowiskowy pokaz oddziałów antyterrorystycznych, prezentację policyjnej taktyki technik i interwencji oraz umiejętności psów policyjnych ,a ponad to wzięli udział w praktycznych warsztatach przygotowanych przez przedstawicieli służb mundurowych. Tematyka zajęć była różnorodna. Od technik kryminalistycznych ,współczesne problemy uchodźców po ratownictwo medyczne i poszukiwanie odpowiedzi, jak zostać komandosem. Podczas uroczystości prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz podsumowała działalność CBiESM ,tym samym dziękując za współpracę oraz popularyzację idei bezpieczeństwa i podnoszenia kwalifikacji służb mundurowych wręczyła okolicznościowe medale dla Partnerów i Przyjaciół Centrum. Mamy przyjemność poinformować ,że nasza szkoła za wieloletnią współpracę otrzymała wyróżnienie i okolicznościowy medal.
 

   Wycieczka zawodowa do DAMELU.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kumor-Rudy.

 

Dnia 14.01.2016 r. uczniowie klasy 2 CD technikum o specjalności technik elektroenergetyk transportu szynowego uzyskali dostępną dla nielicznej grupy uczniów i szkół możliwość spojrzenia "na żywo" na funkcjonujący proces produkcji specjalistycznych silników i urządzeń elektrycznych budowy przeciwwybuchowej w Dąbrowskiej Fabryce Maszyn i Silników Elektrycznych ,,DAMEL", silniki te znajdują zastosowanie w napędach podziemnych maszyn i urządzeń górniczych, oraz w przemyśle chemicznym, hutniczym, energetycznym, kolejowym, cementowniach, stoczniach, i np. turystyce narciarstwie. Dziś napędy to głównie silniki, energooszczędne, wysoko-sprawne z magnesami trwałymi, zasilane z przemienników częstotliwości sterowane częstotliwościowo, momentowo, wektorowo. W trakcie wycieczki można było zobaczyć konstruowanie, oraz produkcję części składowych silników o mocy od kilku kilowatów do mocy rzędów wielu Mega Watów. Po kilkugodzinnym oprowadzaniu po fabryce równie miłym elementem kończącym wycieczkę było ,,zderzenie'' się oko w oko z jadącym czołgiem. Opiekunami uczniów byli: mgr inż. Paweł Saczyński i mgr Ewa Kumor-Rudy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
 

   Bilety od Przewozów Regionalnych.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr inż. Maria Domagała.

 

Kontynuacja współpracy Zespołu Szkół im prof. Romana Gostkowskiego z Przewozami Regionalnymi sp. z o.o. oddział w Łodzi.
W lutym 2015 roku trzech uczniów naszej szkoły otrzymało półroczne, darmowe bilety na przejazdy pociągami w relacji dom- szkoła. Bilety te były ufundowane przez jednego z największych przewoźników pasażerskich Przewozy Regionalne sp. z o.o. odział łódzki. Dobra współpraca i wspieranie szkoły przez firmę Przewozy Regionalne ma swój dalszy ciąg. Od stycznia 2016 roku firma przedłużyła sponsorowanie darmowych biletów dla trzech uczniów, do końca br. szkolnego. Takie działania są wyrazem prawdziwego wsparcia szkół przez przyszłych pracodawców, dla których kształcimy naszą młodzież.
Przewozom Regionalnym sp. z o.o. w Łodzi dziękujemy, a uczniom gratulujemy.
 

   Wigilia, jasełka 2015.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż Krzysztof Sapkowski.

 
****** 

W dniu 22 grudnia 2015 w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe oraz jasełka na sali gimnastycznej, gdzie zgromadziła się cała szkoła. Jasełka przygotowała mgr Wioleta Różańska, nasza katechetka razem z uczniami. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, potraw wigilijnych, życzeń i niepowtarzalnej atmosfery. Uczniowie i nauczyciele wrócą do pracy w Nowym Roku z nową energią i zapałem. Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć (nowe zdjęcia).

Czytaj więcej >>>
 

   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 24 a w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego po raz 23. Tradycyjnie przyłączamy się do akcji wzajemnej pomocy. 

 W RÓŻNYCH AKCJACH, IMPREZACH, KWESTACH WE WSPÓŁPRACY Z ORGANAMI GMINY ŁAZY, INNYMI SZKOŁAMI GMINNYMI, ORGANIZACJAMI I WIELOMA LUDŹMI DOBREJ WOLI ZEBRALIŚMY do tej pory: 

419 807,00 zł. + w tym roku 40 000,00 zł = 459 807 zł.

Plakat informacyjny >>> 

 Info WOŚP >>>

Te piękne rzeczy dla pięknej kobiety były do nabycia podczas WOŚP >>>

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. 

 

   Świąteczna Akcja w Chruszczobrodzie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

 

Święta Bożego Narodzenia to czas dobroci, przyjaźni oraz szczerej pomocy drugiemu człowiekowi. Zwłaszcza grudzień to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. Tegoroczni maturzyści z klasy III „B” przygotowali świąteczne paczki wraz z życzeniami dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Pegaz” w Chruszczobrodzie. Uczniowie spotkanie zakończyli specjalnymi pokazami ognistych doświadczeń fizyczno-chemicznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
 


Strona 50 z 64