• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Smoleń 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Eliza Wieczorek.


14 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Ośrodka Edukacyjno-Naukowego ZPKWŚ w Smoleniu, do udziału w projekcie „Ochrona cennych przyrodniczo siedlisk nieleśnych, charakterystycznych dla obszaru Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd”. W pierwszej części zajęć uczestnicy wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją multimedialną na temat ochrony i wykorzystania cennych przyrodniczo siedlisk nieleśnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Kolejnym etapem było przejście z panią przewodnik ścieżką przyrodniczo - dydaktyczną i zapoznanie młodzieży z formami ochrony przyrody, charakterystycznymi cechami krajobrazu jurajskiego oraz gatunkami roślin i zwierząt występujących na tym terenie. Niska temperatura oraz śliski grunt nie przeszkodziły w poznawaniu uroków Jury. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla uczestników projektu ciepły posiłek.

 

Konkurs kolejowy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.


15 listopada 2016 r.nasi uczniowie z klas o kierunkach kolejowych wzięli udział w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym odbywającym się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej pod patronatem Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej. W kategorii pracy artystycznej o tematyce kolejowej uczniowie tworzący zespół: Ziernicki Jakub, Kowalczyk Hubert, Grecko Paweł, Zasik Dariusz zdobyli wyróżnienie. Spotkali się uczniowie ze szkół kształcących na potrzeby kolei - z Sosnowca, Tarnowskich Gór, Gliwic, Skarżyska-Kamiennej, Łodzi, Ełku, Krakowa, Łaz i innych mieiscowości. Oprócz testu wiedzy były wykłady na temat wykorzystania programów komputerowych w transporcie kolejowym oraz o kolei magnetycznej transrapid.

 

Konkurs polszczyzny.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

 

VIII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny pod patronatem Komisji Dydaktycznej Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego Uczniowie Zespołu Szkół im .prof.Romana Gostkowskiego w Łazach -Laura Białas i Kacper Jaworski z klasy Ia wzięli udział w międzyszkolnej rywalizacji , zorganizowanej przez Pałac Młodzieży oraz Pracownię Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej w Katowicach,pt. „Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny”.

Czytaj więcej >>>
 

Ślubowanie 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

10.11.2016 r. na Placu przed fontanną w Łazach odbyło się ślubowanie klas pierwszych mundurowych (klasa wojskowa i policyjno- strażacka) ZS im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Jest to wydarzenie szkolne szczególne. Defilada i przysięga odbywa się według określonego ceremoniału, a to wymaga wielu prób i wielu godzin ćwiczeń. Młodzież doskonali krok defiladowy, elementy musztry i śpiewa Rotę. Aż w końcu przychodzi ta chwila, która mogłaby powtarzać się dla samej siebie.

Czytaj więcej >>>
 

Gra miejska.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

III MIEJSCE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ IM. PROF. R.GOSTKOWKSIEGO W ŁAZACH W HANDLOWEJ GRZE MIEJSKIEJ – „ZAGRAJ ZE SPOŁEM” W piątek 21.10.2016 r. odbyła się Handlowa Gra Miejska – „Zagraj ze SPOŁEM", której organizatorami byli: Centrum Inicjatyw Lokalnych, ARK Agencja Pracy oraz PSS „Społem” Zawiercie. Nasza szkoła zajęła III miejsce!!! Reprezentowana była przez drużynę w składzie Patrycja Kaczmarzyk, Wiktoria Rybarczyk, Monika Wąwoźny, Oliwia Michalczyk, Agnieszka Tokarska.

Czytaj więcej >>>
 

Konkurs recytatorski.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Ewa Kumor-Rudy.


 

Młodzież z ,,GOSTKA" w gronie najlepszych - II i III miejsce. W poniedziałek 24 października 2016r uczniowie z Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach wzięli udział w XIV POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM PROZY I POEZJI W JĘZYKU ANGIELSKIM, który odbył się w II LO w Zawierciu. Stanowiliśmy najliczniejszą grupę wśród zainteresowanych konkursem, aż 8 osób z naszej szkoły zaprezentowało swoje umiejętności, spośród których komisja wyłoniła dwóch zwycięzców: tj. Konrad Pala z klasy 2 B - II miejsce, oraz Kacper Jaworski z klasy 1A - III miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wysokiego poziomu .Zapraszamy za rok .

 

Cmentarz wojenny.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

 

Młodzież na Cmentarzu Wojennym.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Czas smutny. Zamyśleni stoimy przy grobach naszych bliskich i znajomych. Zapalamy znicze, które swym światłem ogrzewają wspomnienia o tych, którzy odeszli. Często wspominamy chwile spędzone z Nimi. Cmentarze w tych dniach są pełne ludzi, którzy choć na chwilę chcą odwiedzić zmarłych, pochylić się nad Ich grobem. I w tym odświętnym zbiorowisku są też mogiły puste, zapomniane. Mogiły, do których nikt nie podchodzi, nie zapala świeczki. Często zarośnięte trawą, zaniedbane.

Czytaj więcej >>>
 

Konkurs fotograficzny.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

 

KONKURS FOTOGRFICZNY „PRZYRODA OJCZYSTA” ROZSTRZYGNIĘTY.     Organizatorem konkursu ,pt. „Przyroda Ojczysta” była Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach. Tematyka tegorocznej rywalizacji miała na celu promowanie polskiej przyrody, postrzeganej oczami młodego człowieka. Adresatami konkursu byli przede wszystkim wszyscy Ci, którzy swoją aktywność w środowisku, twórczo przekształcają w artystyczny entuzjazm i zacięcie. Każdy z uczestników mógł zaprezentować 5 zdjęć w formie cyfrowej lub analogowej , w trzech kategoriach wiekowych .W każdej z nich, Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody pieniężne.

Czytaj więcej >>>
 

Światowy Dzień Mycia Rąk.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kumor-Rudy.

 

Dnia 20 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk w naszej szkole, jak wiemy na dłoniach przenosi sie największa ilość zarazków. Badacze alarmują, że najbrudniejsze przedmioty z jakimi mamy do czynienia to telefony komórkowe, klawiatury komputerów i pieniądze. Na brudnych dłoniach może znajdować się nawet 5 mln bakterii, w tym m.in. gronkowiec złocisty, paciorkowiec kałowy, pałeczka okrężnicy i kilka odmian grzybów. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest używanie mydła antybakteryjnego , warto też raz na jakiś czas przetrzeć swój aparat telefoniczny.

Czytaj więcej >>>
 

Spotkanie z Adamem Małyszem.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Barbara Borczyk.

 

20.X.2016r. na Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej udała się klasa IIB w celu spotkania z Adamem Małyszem. Wybitny sportowiec pragnął podzielić się z przybyłymi na aulę gośćmi swoją historią oraz doświadczeniem przebytej drogi do sukcesu. Uczniowie mieli szansę zadawania pytań Adamowi Małyszowi, a także nadarzyła się okazja, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gościem spotkania.

Czytaj więcej >>>
 

Wycieczka - DAMEL.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Paweł Saczyński.

 

Dnia 18 października 2016 r. uczniowie klasy 2 D technikum o kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego uzyskali dostępną dla nielicznej grupy uczniów i szkół możliwość spojrzenia na funkcjonujący proces produkcji nowoczesnych silników i urządzeń elektrycznych budowy przeciwwybuchowej w Dąbrowskiej Fabryce Maszyn i Silników Elektrycznych ,,DAMEL". Silniki te znajdują zastosowanie w napędach podziemnych maszyn i urządzeń górniczych, oraz w przemyśle chemicznym, hutniczym, energetycznym, kolejowym, cementowniach, stoczniach.

Czytaj więcej >>>
 

   Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Izabela Kotuła.


 

 

Uwaga! Ruszyła rekrutacja do Erasmus+.  Uczniowie , którzy są zainteresowani wyjazdem na staż do Niemiec proszeni są o wypełnienie wymaganych dokumentów i dostarczenie ich do koordynatora projektu Pani Izabeli Kotuły lub do pedagoga szkolnego Pani Ewy Haberki. Dokumenty , które należny pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki Erasmus + można również złożyć u Pani Dyrektor szkoły Marzeny Orzoł.

 

 

Bieg Policjanta 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

W czwartek 6 października 2016 w miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy odbyły się XIII Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie stanęło prawie 300 zawodników reprezentujących służby mundurowe z całego kraju, reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych oraz zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji otwartej. W tegorocznym biegu uczestniczył także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak.

Czytaj więcej >>>
 


Strona 45 z 64