• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Wycieczka szkoleniowa na lotnisko KATOWICE.

Uczniowie klasy 3C i słuchacze szkoły policealnej jadą na wycieczkę szkoleniową przygotowującą do egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji A 33 - Obsługa podróżnych w portach i terminalach.

Zbiórka 8:20, wyjazd 8:30 spod szkoły w dniu 10 grudnia 2014 (środa)

 

   Kiermasz Andrzejkowy.

W przeddzień tradycyjnych Andrzejek Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole KIERMASZ ANDRZEJKOWY. Sprzedawaliśmy ciasta upieczone przez nasze mamy, serwowaliśmy kawę. Były nawet ciasteczka z wróżbą, które własnoręcznie wykonała i upiekła Patrycja Ładoń!

Czytaj więcej >>>
 

   Konkurs historyczny.


 

Zapraszamy
do udziału w konkursie historycznym „ Historia i Życie”. Temat konkursu brzmi :    „ Czas pokoju i radości w historii mojej rodziny i jej otoczenia.Forma konkursu to praca pisemna.

Chętni uczniowie mogą się zgłaszać do p. Renaty Chmielewskiej .
Zgłoszenia do końca grudnia. 

 

   Olimpiada LOGISTYCZNA.

 
 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ruszyliśmy z kolejną edycją Olimpiady Logistycznej, która organizowana jest przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. W związku z naszą współpracą zwracamy się z prośbą o zachęcenie uczniów do udziału w konkursie:

·         Olimpiada Logistyczna: www.olimpiada.logistyczna.mwsl.eu

W załączeniu przesyłamy obowiązujący regulamin oraz plakat. Proszę o umieszczenie informacji na Państwa stronie internetowej.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z naszą Uczelnią.

 

Pozdrawiam

mgr Joanna Szlifirska

 

Plakat olimpiady >>> 

 

   Bytowanie - listopad 2014.

Bytowanie w Gostku

W ostatni weekend uczniowie naszej szkoły z klas mundurowych uczestniczyli już po raz kolejny w bytowaniu. Tym razem bytowanie zostało zorganizowane przez organizację „Strzelec” JS 2037, z którą nasza szkoła ostatnio zawarła porozumienie o współpracy.

W czasie bytowania uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwe służby mundurowe. W pierwszym dniu zostali podzieleni na plutony, gdzie każdy pluton miał swojego dowódcę. Następnie uczniowie uczestniczyli w szkoleniu BHP oraz wzięli udział w zielonej, czarnej i czerwonej taktyce. Ćwiczyli postawy strzeleckie, uczyli się wykonywania czynności pojedynczego żołnierza w składzie drużyny i plutonu oraz uczyli się poruszania w terenie zurbanizowanym.

Ponadto uczyli się musztry. Pełnili wartę nocną , brali udział w capstrzyku oraz w alarmie bojowym.

Zobacz konspekt zajęć >>>

 

   25 listopada - Święto Kolejarza.

Pozdrawiamy wszystkich kolejarzy i życzymy im z okazji ich święta opieki na każdym kilometrze torów ze strony patronki Świętej Katarzyny.


 

   Akcje honorowego krwiodawstwa w roku 2015.

Zapraszamy do zapoznania się z planem honorowego krwiodawstwa na rok 2015 i do czynnego udziału w realizacji tak szczytnego celu jakim jest ratowanie życia innych ludzi. Dziękujemy. Poniżej odnośnik ze szczegółowymi informacjami.

 

 

 

  

Akcje HDK PCK 2015 >>>

 

   Dzień Honorowego Dawcy Krwi PCK.

 

14 listopada br. Oddział Rejonowy PCK w Zawierciu zorganizował w Starostwie Powiatowym w Zawierciu uroczyste spotkanie dotyczące wręczenia  nagród z okazji " Dnia Honorowego Dawcy Krwi PCK". Nagrody zostały przyznane uczniom, nauczycielom i i dyrektorom szkół. Podziękowania otrzymali również uczniowie naszej szkoły oraz pani dyrektor mgr Marzena Orzoł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddając krew ratują życie innym.

 

   Głosowanie na najlepszą szkołę mundurową.

 

Zapraszamy do głosowania na nasza szkołę w rankingu na najlepsza szkołę mundurową. Po wejściu na stronę http://sonda.hanzo.pl/sondy,251515,imTP.html  należy kliknąć numer 22. Dziękujemy za oddane na naszą szkołę głosy!

Link: Głosuj >>> 

 

   Numer konta Rady Rodziców w naszej szkole.

 

Konto Rady Rodziców Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach: 48 1540 1128 2012 6041 3699 0001 - na które można dokonywać wpłat. Za wpłaty dokonane na rzecz Rady Rodziców serdecznie dziękujemy.

 

   Życzenia i podziękowania z okazji ślubowania i przysięgi.

 

 


Jeśli chcesz zobaczyć podziękowania z MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ i życzenia od ŚLĄSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ, to kliknij na zdjęcia po lewej stronie.  Nasi uczniowie mogą być dumni z siebie a my z nich.

 

 

 

   Taktyka "zielona" i pierwsza pomoc.

TAKTYKA ZIELONA I PIERWSZA POMOC”

17.11.2014r. ( poniedziałek)

8.50 – 11.25 - pierwsza pomoc – klasa 1a (sala 105)

11.25 – 14.00 – „taktyka zielona” klasa 2b

11.25 – 14.00 – pierwsza pomoc – klasa 2a ( sala 105)

18.11.2014r. ( wtorek)

11.25 – 14.00 „taktyka zielona” – klasa 1a i 2a

Klasy trzecie liceum przygotowują się do egzaminu maturalnego 

                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

   Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już po raz siódmy w Polsce 

150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 17 listopada 2014r. rusza siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców. To inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe, prywatne i pozarządowe, firmy i szkoły, uniwersytety i osoby prywatne. Wszystkie te podmioty przez jeden tydzień w roku organizują bezpłatne szkolenia, wykłady i debaty, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w danym kraju. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm oraz brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Global Entrepreneurship Week to już właściwie międzynarodowy ruch społeczny.

Aby rozwinąć kliknij tu!

 

 


Strona 44 z 48