• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Lot.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Monika Małysa, mgr inż. Maria Domagała.

 

Warszawa z lotu ptaka-czyli wycieczka przedmiotowa klasy IIC technikum.
Dużą przyjemnością dla nauczyciela jest -kiedy propozycja organizacji wycieczki przedmiotowej wychodzi od uczniów. Tak było w tym przypadku. Pomysł zrodził się na zajęciach obsługi podróżnych w portach i terminalach, kiedy to uczniowie klasy IIC podczas lekcji na temat odprawy pasażera w porcie lotniczym stwierdzili ,że dobrze byłoby przećwiczyć to na "własnej skórze". Tak oto zaplanowaliśmy wspólnie przelot na trasie Katowice- Pyrzowice- Warszawa Okęcie. Uczniowie uczestniczyli we wszystkich etapach realizacji przelotu: rezerwacji miejsc w samolocie, opłacenia biletów lotniczych, drukowaniu kart pokładowych.

Czytaj więcej >>>
 

Zajęcia zawodowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodający informację: mgr  inż. Jacek Ryba.

Uczniowie klasy II D i III D pod kierunkiem mgr inż. Jacka Ryba ćwiczą do kwalifikacji E.25. Dzięki ćwiczeniom uczniowie mogą jeszcze popracować, aby osiągnąć jak najlepsze sukcesy z tej kwalifikacji. Nauczyciel Jacek Ryba zaprasza uczniów klasy III D i II D na konsultacje. Cieszę się, że uczniowie III D i dorośli z KKZ-tów również w ferie zimowe zgłaszali się na zajęcia dodatkowe. Praca jaką wkładam w przygotowanie uczniów III D i dorosłych z KKZ-tów jest dobrym prognostykiem, że wszyscy, którzy zgłaszają się do mnie na zajęcia dodatkowe osiągną sukcesy. Dzięki Pani Dyrektor mgr Marzeny Orzoł nasza pracownia wzbogaciła się o potrzebne wyposażenie, jak również w drukarkę ze skanerem, która będzie służyła w przygotowywaniu materiałów niezbędnych do zajęć.  

 

Wizyta w straży.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.

 

 

Zgodnie z zapowiedziami, mówiącymi o stałym kontakcie "Gostka" z PPSP doszło do kolejnej wizyty z zawodowymi strażakami. Doszło i dobrze, że tak się stało. Kolejna lekcja przyczyniła się do pogłębienia już wcześniej przyswojonej i tak nie małej wiedzy z zakresu pożarnictwa. Choć mówimy o młodych ludziach, to mówimy jednak o osobach z wieloletnim stażem w Ochotniczych Strażach Pożarnych, dla których omawiane zagadnienia nie były czymś dziwnym ani nowym. Czymś obcym, czy też niezrozumiałym, a mimo to uczniowie z otwartymi ustami chłonęli wszelkie informacje i nowinki technologiczne.

 

Czytaj więcej >>>
 

Symulator lokomotywy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająy informację: mgr  inż. Jacek Ryba.

 

Współpraca naszej szkoły z PKP Cargo trwa już od dwóch lat i jest możliwa dzięki staraniom Pani Dyrektor szkoły mgr Marzeny Orzoł, która dba o dobrą współpracę z Zakładem i zabiega o podpisanie z nim stałej umowy , co zapewne będzie miało miejsce w tym roku.
Dzięki dotychczasowej współpracy nawiązanej przez naszą Dyrekcję z Cargo nasi uczniowie z klasy maszynistów między innymi odbywają tam zajęcia praktyczne. Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy II D mogli w dniu 23 lutego 2017 trenować jazdę na symulatorze ET 21 pod okiem instruktora maszynistów. Zajęcia dały możliwość prowadzenia pojazdu trakcyjnego ET21 gdzie na tablicy mogliśmy obserwować załączanie silników trakcyjnych, jak też mogliśmy poznać pracę styczników i przekazników kolejowych. Uczniowie II D dzięki uprzejmości pracowników PKP Cargo, między innymi mgr inż. Mazura mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności, gdzie jako przyszli maszyniści PKP Cargo będą zdawać egzaminy i ubiegać się o świadectwo maszynisty. Pracownicy PKP Cargo Jaworzno Szczakowa bardzo miło na 7 wydziałach nas przyjmują i przekazują swoje doświadczenia, które uczniowie klasy II D budzą ogromne zainteresowanie. Jesteśmy bardzo miło przyjmowani na każdych praktykach przez pracowników, którzy wprowadzają uczniów w fascynujący świat maszynisty.
 

 

Gość z POLICJI.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

 

W dniu 15 lutego 2017 roku gościliśmy w Naszej szkole Panią st. sierż. Martę Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Podczas dwóch godzin lekcyjnych w klasach pierwszych liceum i technikum odbyły się prelekcje o tematyce: „Odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnione czyny karalne i przejawy demoralizacji” oraz „Stop cyberprzemocy”.

 

Czytaj więcej >>>
 

Ciepły wieszak.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

 

 

Młodzież Zespołu Szkól im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach organizuje akcję „Wymiana ciepła – CIEPŁY WIESZAK”
W zimie wiele osób potrzebuje ciepłych okryć. Są wśród nas tacy, których na takie ubrania nie stać. Akcja ta ma pomóc najmniej zamożnym rozwiązać ten bolesny problem

 

Czytaj więcej >>>
 

Artykuł o bibliotece.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr  Jolanta Czaja.

Nasza biblioteka szkolna w mediach!!!
W styczniowym numerze czasopisma o zasięgu ogólnopolskim Biblioteka w Szkole zamieszczono artykuł, który opisuje działalność biblioteki szkolnej Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach.
Wszystkich zainteresowanych odsyłam do lektury periodyku w oryginale, do pełnego tekstu.
Dla niecierpliwych zamieszczam poniżej zeskanowane z pisma materiały.
 

Artykuł 

 

Walentynki.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

 

 

Szkolne Walentynki
W szkole młodzieżowej, gdzie sfera życia uczuciowego jest bardzo ważna, taki dzień, jak Walentynki nie może przeminąć niezauważone.Tym razem w przygotowania ochoczo włączyła się 'piękna' część Samorządu Uczniowskiego - dziewczęta przygotowały serca do udekorowania korytarzy szkolnych, zawiesiły balony, namalowały dekoracje na gazetkę i przygotowały kartki walentynkowe do wykorzystania w Poczcie Walentynkowej.

 

Czytaj więcej >>>
 

Konkurs Krąg.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr  Renata Chmielewska.

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” została rozstrzygnięta !
W tym roku wzięło w niej udział 14 uczniów z klas pierwszych. Tematyka obejmowała historię Drugiej Rzeczypospolitej. Najwyższy wynik w szkole osiągnęła uczennica klasy I B Natalia Bereza, która otrzymała dyplom z wynikiem bardzo dobrym. Drugie miejsce, z tą samą liczbą punktów zajęli: Daria Szmyracha ICK, Wiktor Domagała I B, Oskar Osys I D, Sebastian Stala I D . Trzecie miejsce zajęła Patrycja Machura z klasy I B Wszystkim uczestnikom gratuluję i zachęcam do udziału za rok.
 

 

Walentynki.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

 

W dniu 14 lutego 2017 w Zespole Szkół im. Gostkowskiego nauczyciele: mgr Jolanta Czaja, mgr inż. Jacek Ryba, mgr Ewa Kawałek wraz z Samorządem Szkoły przygotowali obchody corocznego święta zakochanych. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu uczniowie wysyłali listy zawierające wyznania miłosne. Wyznania te, często pisane były wierszem, odczytywane w klasach wzbudzały dobre emocje, że jesteśmy przez kogoś kochani. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się życzeniami w Zespole Szkół im. Gostkowskiego.

Czytaj więcej >>>
 

Narciarstwo klasyczne - wyniki.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Sylwester Nowak.

 

Zalew „Mitręga” w Łazach, czy „Biwak Leśny” w Mitrędze? Do końca nie było wiadomo gdzie ma odbyć się Grand Prix Gminy Łazy w Narciarstwie Biegowym. Ostatecznie w przed dzień zawodów, organizatorzy stwierdzili że najkorzystniejsze warunki (przyzwoicie zachowane ślady po których da się jeździć stylem klasycznym) panują na tzw. tlenociągu nieopodal „Biwaku Mitręga”. Więc 10. 02. 2017 r. ok. godziny 10:00 pod spokojną wiatę turystyczną zjechało się około 30 zawodników i kilkanaście osób zabezpieczających od strony technicznej zawody.

Czytaj więcej >>>
 

Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

W dniach 1 – 2 luty 2017 roku odbyły się pierwsze warsztaty z pedagogiem szkolnym w ramach projektu „Technika łączy ludzi”. W zajęciach udział wzięli uczniowie kierunków: Technik eksploatacji portów i terminali oraz Technik elektroenergetyk transportu szynowego. Tematyka spotkania dotyczyła integracji uczniów oraz pracy zespołowej. Jednym z zadań było wyzwanie o nazwie Marshmallow challenge.

 

Czytaj więcej >>>
 

Zajęcia E25.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająy informację: mgr  inż. Jacek Ryba.

W dniu 8 lutego przeprowadzono zajęcia dodatkowe V edycji przygotowujące do kwalifikacji E.25 dla słuchaczy KKZ przez nauczycieli Pawła Saczyńskiego i Jacka Ryba  

 


Strona 42 z 64