• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Dzień Ziemi 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Magdalena Fidyk.

 

  Z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klasy II a postanowili wesprzeć działania Klubu GAJA. Zorganizowali festyn i sprzedawali własnoręcznie przygotowane smakołyki. Za pieniądze z akcji Klub Gaja wspiera utrzymanie, leczenie, wykupionych koni. Opłaca leki i opiekę weterynaryjną. Prowadzi edukację ekologiczną. Wykupione przez Klub Gaja konie trafiają m. in. do szkół, fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię dla chorych dzieci oraz osób dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych. Zebraliśmy 86,30! Dziękujemy za wsparcie.

 

 Dzień Pierwszej Pomocy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  20 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu odbył się Dzień Pierwszej Pomocy. Jak co roku, najmłodsi podopieczni doskonalili umiejętność niesienia pomocy poszkodowanemu, zachowania się w trudnej sytuacji, a co najważniejsze resuscytacji . W tym roku zajęcia te miały charakter wyjątkowy. Czemu? A to za sprawą uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół im. Prof. R. Gostkowskiego w Łazach wraz z ich opiekunem p. Sylwestrem Nowakiem.
Nasi wykwalifikowani goście pokazali nam jak wygląda prawidłowe zachowanie się w sytuacji zagrożenia życia, jak należy zabezpieczyć poszkodowanego oraz w jaki sposób udzielić mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie bez znaczenia okazała się wiedza naszych uczniów z poprzednich lat. Nasi najmłodsi podopieczni bez wahania potrafili wskazać numery alarmowe, podać wskazówki odpowiednim służbom, by te mogły dotrzeć do poszkodowanego. Nie była im również obca wiedza z zakresu resuscytacji – tu każdy wie: 30 uciśnięć, 2 wdechy. Siódemkowiczom najbardziej podobał się jednak transport ofiary na noszach, który wykonywali wspólnie z bardziej doświadczonymi kolegami. Na zakończenie sprawdzenie wiedzy, czyli próba „masażu serca” – nie jest łatwo!

 

  Zawód.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

  W dniu 30 marca 2017 roku uczniowie klasy IId mieli okazję uczestniczyć w seminarium organizowanym we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno – Edukacyjnym „Metis”w Katowicach.
W programie znalazło się m.in.
1. Prelekcja - co powinniśmy brać pod uwagę wybierając swój przyszły zawód?
2. Prezentacja oferty edukacyjnej Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zawierciu – zawody medyczno – społeczne.
3. Warsztaty dla uczniów – zajęcia multimedialne z „Diagnozy predyspozycji zawodowych”.
Młodzież miała również możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych, przeglądów stomatologicznych, masażu relaksacyjnego kamieniami, bambusami i z zastosowaniem urządzeń do masaży oraz ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

 

Dzień z psychologią.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

W dniu 29 marca 2017 roku uczniowie klas mundurowych wzięli udział w „Dniu z psychologią” organizowanego w katowickiej siedzibie wydziału Uniwersytetu SWPS. Podczas wykładów dowiedzieli się dlaczego warto studiować psychologię, jaka jest rola psychologa w biznesie i organizacjach, w jaki sposób komunikacja w organizacji wpływa na efektywność pracy zespołów. Młodzież miała również okazję poznać uczelnię od środka i uczestniczyć w dwóch warsztatach:

Czytaj więcej >>>
 

   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25 a w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego po raz 24. Tradycyjnie przyłączyliśmy się do akcji wzajemnej pomocy. 

 W RÓŻNYCH AKCJACH, IMPREZACH, KWESTACH WE WSPÓŁPRACY Z ORGANAMI GMINY ŁAZY, INNYMI SZKOŁAMI GMINNYMI, ORGANIZACJAMI I WIELOMA LUDŹMI DOBREJ WOLI ZEBRALIŚMY do tej pory: 

459 807,00 zł. + w tym roku 49 537,24 zł = 509 344zł.

Sztab w naszaj Szkole otrzymał medal:

Certyfikat1   Medal awers

Certyfikat2   Medal rewers

 Info WOŚP >>>


 

Dzień Otwartych Drzwi w Gostkowskim.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

 

Dni otwarte wkomponowały się już trwale w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych Gostka. W dniu 08 kwietnia 2017 roku od godziny 9.00 do 13.00 można było uzyskać informacje na temat kierunków kształcenia, uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych na temat logowania, a przede wszystkim obejrzeć pracownie lekcyjne. Takie spotkanie może wyjaśnić wiele wątpliwości, a przecież wybór szkoły (jeszcze!!!) ponadgimnazjalnej - to poważna sprawa. Jeżeli ktoś chce się uczyć , ale uczyć w sposób aktywny i twórczy -powinien wybrać właśnie tę placówkę - Zespół Szkół im.prof .Romana Gostkowskiego w Łazach.

Czytaj więcej >>>
 

  Kamieniołom Niegowonice.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Eliza Wieczorek.

 

  Zajęcia terenowe w kamieniołomie Niegowonice
Dnia 07.04.2017r. uczniowie kl. 3A wzięli udział w zajęciach terenowych z geografii w kamieniołomie w Niegowonicach. Pogoda nie napawała optymizmem, ale humory dopisywały wszystkim. Uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy, ale przede wszystkim doskonalenie wielu umiejętności geograficznych np. wykonania profilu geologicznego i glebowego, rozpoznawania skał i minerałów, czy określenie procesów rzeźbotwórczych. Największą atrakcją było poszukiwanie skamieniałości.

 

  Konkurs matematyczny.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

  W dniu 12 kwietnia 2017 uczniowie klas drugich wraz z opiekunem mgr inż. Jacek Ryba uczestniczyli w "Zagłębiowskim Konkursie Matematycznym" w VI Liceum im. Janusza Korczaka. Nasi uczniowie w trzech zespołach dwuosobowych rozwiązali dwa etapy z czterech zadań matematycznych z funkcji liniowej, funkcji kwadratowej, wielomianowej, wymiernej, funkcji trygonometrycznych, własności figur płaskich, własności liczb rzeczywistych, wzorów skróconego mnożenia, logarytmów, elementów logiki, procentów, działaniach na procentach, działaniach na potęgach. Uczniowie odpowiadali również na pytania z biografii wybitnego matematyka Karola Borsuka. Uczniów do konkursu przygotowała mgr Anna Koścień-Kijanka. Uczniowie mieli możliwość spotkania się w gronie najlepszych matematyków z każdej szkoły. Jury konkursu którego skład stanowili wszyscy opiekunowie sprawdzali zadania matematyczne, które rozwiązywali uczniowie. Wszyscy uczniowie czuli dreszczyk emocji w zmaganiach matematycznych, jak też naocznie zobaczyli, że warto się uczyć matematyki która jest królową nauk. Uczniowie w przerwach mieli zagwarantowane słodkie pyszności

 

Politechnika Śląska.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

Rektor Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej zaprosił w dniach 31 marca 2017 i 7 kwietnia 2017 uczniów klas elektroenergetycznych na wykłady o tematach: 1) Energetyka jądrowa - zagrożenia i systemy bezpieczeństwa wygłoszony przez dr inż. Tomasza Bury, 2) Silnik Roberta Stirlinga - historia czy przyszłość? - wygłoszony przez profesora Leszka Remorz i doktoranta Wojciecha Uchman, 3) Energy harvesting wygłoszony przez dr inż. Michała Strozika, 4) Zobaczyć temperaturę - wygłoszony przez dr inż. Arkadiusza Ryfa. Nasza szkoła od wielu lat dzięki mgr Marzenie Orzoł jest w gronie najlepszych szkół elektroenergetycznych.

Czytaj więcej >>>
 

Wizyta w Sądzie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr  Beata Fronczek.

Dnia 27.03.2017r.uczniowie kl. IIB (profil policyjny )i IIA (profil psychologiczny ) ,wzięli udział w kolejnej już rozprawie w Sądzie Rejonowym w Zawierciu. Rozprawa dotyczyła posiadania narkotyków przez oskarżonego. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się zeznaniom świadków i oskarżonego, a po zakończeniu rozprawy zadawali pytania panu sędziemu, który chętnie udzielał na nie odpowiedzi. Wiedza na temat prawa jest bardzo ważna i każde takie wyjście do Sądu wzbogaca nas i daje wiele do myślenia.  

 

Konkurs "Narysuj swoje prawa".  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

26 marca 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny o tematyce związanej z Konwencją o Prawach Dziecka. Do konkursu mogły przystąpić klasy, które zdecydowały się w sposób graficzny przedstawić wybrany artykuł konwencji, mówiący o ochronie praw dziecka. Klasa II A wybrała artykuł 38 mówiący o zakazie rekrutowania do sił zbrojnych dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia oraz o ochronie dzieci dotkniętych przez konflikt zbrojny.

Czytaj więcej >>>
 

Kazimierówka 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

 

22 marca 2017 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach rocznicowych powstania styczniowego w Kazimierówce. W tym roku przygotowaliśmy poezję powstańczą i pieśni patriotyczne, tak by pokazać tradycje powstania styczniowego w literaturze i historii Polski. Coroczne spotkania na Kazimierówce upamiętniają bitwę, która rozegrała się w okolicach Łaz 22 marca 1863 roku. Wśród poległych był ksiądz Benwenuto Mańkowski, który stał się patronem symbolicznej mogiły na Kazimierówce. Nasza szkoła została wyróżniona opieką nad Sztandarem Pamięci Powstańców im. księdza Mańkowskiego i właśnie ten sztandar, obok Sztandaru Szkoły, prezentowaliśmy na uroczystości.

Czytaj więcej >>>
 

ERASMUS+ - realizacja.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.06.2016 - 31.05.2017 realizuje projekt pt. „Technika łączy ludzi’’, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność edukacyjna. Dofinansowanie, które otrzymała nasza szkoła na realizację projektu wynosi 95 671, 00 EUR.

 

Czytaj więcej >>>
 


Strona 40 z 64