• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Skoki spadochronowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.

 

  Wiosna już w pełni.
Cudowny, pełen marzeń i radosnych chwil miesiąc maj. Miesiąc, w którym spełniają się nie tylko te najskrytsze, ale nawet te podniebne marzenia.
Mowa oczywiście o naszych tradycyjnych, majowych skokach spadochronowych.
W tej edycji do szkolenia spadochronowego przystąpiło 14 śmiałków ( w tym też nauczyciele z Gostka). Tyle też wyjedzie z samego rana do Aeroklubu Krakowskiego na skoki, które zaplanowane są na piątek 26.05.
Po powrocie, również tradycyjnie, nie omieszkamy podzielić się wrażeniami z tych podniebnych doznań. Gdybyście drodzy czytelnicy - przyszli członkowie wielkiej rodziny spadochroniarskiej, przez przypadek, a może i z rozmysłem spoglądając w górę tego pięknego (tak chciałbym) słonecznego dnia ujrzeli jakieś małe kolorowe plamki na niebie, to wiedzcie, że " one ", te majestatycznie przesuwające się plamki z radością Wam pomachają tam z góry.
Tymczasem pozdrawiamy i do usłyszenia w ty samym miejscu po skokach.

 

Śląskie Centrum Wolności.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

 

Dnia 16 maja 2017 roku po raz kolejny odwiedziliśmy Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Tym razem tematem panelu edukacyjnego były wydarzenia 1981 roku, ze szczególnym uwzględnieniem strajku w kopalni „ Wujek” i brutalnej pacyfikacji strajkujących. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć film pt : „ Internowane” , który niezwykle realistycznie przedstawiał trudną historię tamtych lat.

Czytaj więcej >>>
 

 Festiwal.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Uprzejmie informujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Lotniczej 2017 o Laur Dowódcy Generalnego RSZ w ramach przedsięwzięcia „Skrzydła nad Kazimierzem”.
Finał Festiwalu odbędzie się w Kazimierzu Dolnym w dniu 09.09.2017 br.
Organizatorami przedsięwzięcia są Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych , Klub Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Wojskowe Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalne SWAT. Biuro organizacyjne - Klub DG RSZ (tel. 261821005, 261821006).

Regulamin Festiwalu, karta zgłoszeń oraz oświadczenie dostępne są do pobrania ze strony Klubu DG RSZ
 
(www.klubdgrsz.wp.mil.pl)

(zakładka do pobrania po lewej stronie)

Z poważaniem,
Monika Szymkowiak
Klub DG RSZ

 

 Konkurs NBP.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

  „Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”
Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w konkursie „Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”.
Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie filmu, animacji lub innej pracy multimedialnej na temat: „Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 15 rok życia. Konkurs trwa od dnia 28 kwietnia 2017 r. do dnia 9 czerwca 2017 r.
Do wygrania
Autorom najlepszych prac Kapituła przyzna trzy nagrody pieniężne w wysokości:
Nagroda Główna - 5 000 zł
II Nagroda - 3 000 zł
III Nagroda - 2 000 zł
Prosimy o przesyłanie prac zgodnych z zasadami określonymi w Regulaminie Konkursu na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tytuł wiadomości powinien zawierać informację „Zgłoszenie do konkursu - Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”.
Koordynator konkursu:
Anna Kreczmer
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel: +48 22 185 45 15
Strona konkursu

 

 Erasmus+ Italia.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Gostek we Włoszech! - Parma i Reggio-Emilia już na nas czekają!
Uprzejmie informuję, iż złożony przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego wniosek numer: 2017-1-PL01-KA102-036917 „Technik ma pracę w Unii Europejskiej” na konkurs wniosków w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja KA1: Mobilność edukacyjna Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego w roku 2017 uzyskał pozytywną ocenę i został zatwierdzony do realizacji.
Kwota przyznanego dofinansowania będzie wynosić 149014 EUR, w ramach której zostaną sfinansowane staże zagraniczne dla 58 uczniów. Realizacja projektu będzie miała miejsce w okresie 1.12.2017 – 30.11.2019.

Praktyki i staże odbędą się w Parmie i Reggio-Emilia we Włoszech.
Dyrektor szkoły Marzena Orzoł

 

KOMUNIKAT.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodający informację: mgr  Krzysztof Grabowski.

KOMUNIKAT.
Przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego informuje, że na egzamin maturalny każdy zdający przynosi własne przybory i materiały pomocnicze zgodnie z wykazem CKE (dotyczy to wszystkich przyborów, które według wykazu "zapewnia zdający lub szkoła" a zwłaszcza kalkulator prosty).
 

 

 Przekazanie dowództwa.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

  W czwartek 27 kwietnia 2017 roku, w obecności Pani Dyrektor szkoły oraz zaproszonych gości odbyło się uroczyste przekazanie dowództwa klasy maturalnej przez Filipa Szlęka, Natalię Gajewską i Dawida Konopkę, młodszym kolegom z klasy II B - Miłoszowi Nowakowskiemu i Karolowi Miście. 
Trzymamy kciuki za nowych dowódców!!!
Życzymy Wam powodzenia i dobrych dowódczych decyzji:)

 

Dzień otwarty - 22 kwietnia.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

Drugie Dni Otwarte Gostka odbyły się 22 kwietnia 2017 roku od godziny 9.00 do 13.00. Podczas wizyty w szkole można było uzyskać informacje na temat kierunków kształcenia, uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych na temat logowania, a przede wszystkim obejrzeć pracownie lekcyjne.

Gimnazjaliści podziwiali sprzęt, którym dysponuje szkoła, zadawali pytania, brali udział w pokazach, a ich starsi i doświadczeni koledzy chętnie udzielali odpowiedzi, służyli radą i gorąco zapraszali do naszej szkoły.

Czytaj więcej >>>
 

WZW.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

Dnia 20 kwietnia 2017 roku, w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, uczniowie z klasy II B – Konrad Pala i Oskar Pniak – jako jedyni z powiatu zawierciańskiego, wzięli udział w finale VI Olimpiady Wiedzy pn. „Podstępne WZW” zorganizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach oraz Fundację Gwiazda Nadziei. Olimpiada Wiedzy, finalizująca VI edycję programu edukacyjnego „Podstępne WZW”, zgromadziła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj. śląskiego, która przystąpiła do odpowiedzi na pytania zawarte w teście z zakresu wiedzy dot. wirusowych zapaleń wątroby typu B i C.

Czytaj więcej >>>
 

Konkurs języka angielskiego.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr  Ewa Kumor-Rudy.

W miesiącu kwiecień rozstrzygnięto XIV Powiatowy Konkurs Multimedialny z języka angielskiego pt.'' The Canadian Artist'',
uczennica Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach z klasy 2 B Paulina Jabłońska zajęła trzecie miejsce , w nagrodę za włożony wysiłek i uznanie komisji otrzymała dyplom oraz słownik językowy. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyplom

 

 

 

 Dzień Ziemi 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Magdalena Fidyk.

 

  Z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klasy II a postanowili wesprzeć działania Klubu GAJA. Zorganizowali festyn i sprzedawali własnoręcznie przygotowane smakołyki. Za pieniądze z akcji Klub Gaja wspiera utrzymanie, leczenie, wykupionych koni. Opłaca leki i opiekę weterynaryjną. Prowadzi edukację ekologiczną. Wykupione przez Klub Gaja konie trafiają m. in. do szkół, fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię dla chorych dzieci oraz osób dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych. Zebraliśmy 86,30! Dziękujemy za wsparcie.

 

 Dzień Pierwszej Pomocy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  20 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zawierciu odbył się Dzień Pierwszej Pomocy. Jak co roku, najmłodsi podopieczni doskonalili umiejętność niesienia pomocy poszkodowanemu, zachowania się w trudnej sytuacji, a co najważniejsze resuscytacji . W tym roku zajęcia te miały charakter wyjątkowy. Czemu? A to za sprawą uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół im. Prof. R. Gostkowskiego w Łazach wraz z ich opiekunem p. Sylwestrem Nowakiem.
Nasi wykwalifikowani goście pokazali nam jak wygląda prawidłowe zachowanie się w sytuacji zagrożenia życia, jak należy zabezpieczyć poszkodowanego oraz w jaki sposób udzielić mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie bez znaczenia okazała się wiedza naszych uczniów z poprzednich lat. Nasi najmłodsi podopieczni bez wahania potrafili wskazać numery alarmowe, podać wskazówki odpowiednim służbom, by te mogły dotrzeć do poszkodowanego. Nie była im również obca wiedza z zakresu resuscytacji – tu każdy wie: 30 uciśnięć, 2 wdechy. Siódemkowiczom najbardziej podobał się jednak transport ofiary na noszach, który wykonywali wspólnie z bardziej doświadczonymi kolegami. Na zakończenie sprawdzenie wiedzy, czyli próba „masażu serca” – nie jest łatwo!

 

  Zawód.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

  W dniu 30 marca 2017 roku uczniowie klasy IId mieli okazję uczestniczyć w seminarium organizowanym we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno – Edukacyjnym „Metis”w Katowicach.
W programie znalazło się m.in.
1. Prelekcja - co powinniśmy brać pod uwagę wybierając swój przyszły zawód?
2. Prezentacja oferty edukacyjnej Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zawierciu – zawody medyczno – społeczne.
3. Warsztaty dla uczniów – zajęcia multimedialne z „Diagnozy predyspozycji zawodowych”.
Młodzież miała również możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych, przeglądów stomatologicznych, masażu relaksacyjnego kamieniami, bambusami i z zastosowaniem urządzeń do masaży oraz ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

 


Strona 39 z 64