• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Bilety dla uczniów.

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego otrzymali darmowe półroczne bilety na przejazd koleją.

W ramach współpracy Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach z Przewozami Regionalnymi sp. z o. o. oddział łódzki z siedzibą w Łodzi, 25 lutego br. trzech uczniów z naszej szkoły otrzymało półroczne darmowe bilety na przejazd koleją. Bilety wraz z upominkami uroczyście wręczył uczniom naszej szkoły Pan Krzysztof Urbaniak – Zastępca Dyrektora Przewozów Regionalnych oraz Pani Aneta Wojdak – Naczelnik Działu Kadr. Uczniowie , którzy zostali nagodzeni, to: Daniel Fąfera, Tomasz Kosciołek oraz Bartosz Labocha Przewozy Regionalne spółka z o.o. są największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym wykonującym przewozy pasażerskie w ramach obowiązku służby publicznej.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy!

 

   Zawody pływackie o puchar Rektora AWF Katowice.

 

II miejsce w zawodach pływackich o Puchar Rektora AWF Katowice zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. 26.02.br. na Wydziale Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyły się zawody pływackie z elementami ratownictwa wodnego „O Puchar Rektora AWF Katowice” Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Zawody odbywały się w formie sztafet. Konkurencje pływackie obejmowały 50m stylem dowolnym, 25m z wyłowieniem krążka z dna o głębokości 3m, holowanie zmęczonego pływaka oraz rzut rzutka ratowniczą dowolna techniką.

 

   Msza za Żołnierzy Wyklętych.

 

„Nie dajmy zginąć poległym…” – 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W zamian za ofiarną walkę w obronie wartości jaką była Niepodległość Ojczyzny wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, które były kpiną z wymiaru sprawiedliwości, a których wyrok był oczywisty – natychmiastowo wykonywano kary śmierci. Jedynie nielicznym udało się przetrwać stalinowski reżim, aby żyć dalej przez długie dekady Polski Ludowej z piętnem „reakcyjnego bandyty”. Zaledwie garstka z Nich dożyła tzw. odwilży i ustawy honorującej ich wieloletnie zmagania w szeregach SZP, ZWZ, AK, DSZ, ROAK, NZW, NSZ, SN, i WiN z oboma okupantami. W dniu dzisiejszym, w Kościele Św. Piotra i Pawła w Zawierciu odbyła się uroczysta Msza Św. upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych. Ważne, aby młodzież znała i pamiętała historię minionych czasów – nasza historię.

 

   Narty Mitręga 2015.

 

23 lutego br. na biwaku leśnym w Mitrędze Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego wraz z OSiR w Łazach wspólnie zorganizowali szkolne zawody w narciarstwie klasycznym. W ramach tych zawodów, zaplanowano również kategorię OPEN. Uczniowie wystartowali o godz. 9.30, a kategoria OPEN o godz. 10.30. 

 Zapraszamy za rok!

 

   Wycieczka do Muzeum Lotnictwa.

Zgodnie z sugestiami uczniów organizujemy wyjazd do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Możemy zaproponować temat lekcji muzealnej. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zgłoszenia do połowy marca – do p. Renaty Chmielewskiej. Koszt nie powinien przekroczyć 50 zł.

 

 

   Wycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Planujemy wyjazd do Muzeum Auschwitz ( zwiedzanie + lekcja muzealna) – termin do ustalenia - marzec/ kwiecień 2015. Zapraszamy do udziału.

Cena nie powinna przekroczyć 50 zł.

Zgłoszenia do połowy marca do p. Renaty Chmielewskiej.

 

 

   V Narciarski Bieg Jurajskich Ścieżek 2015.


„V Narciarski Bieg Jurajskich Ścieżek” w Przewodziszowicach - gmina Żarki. I miejsce w „V Narciarskim Biegu Jurajskich Ścieżek” w biegu indywidualnym zdobył uczeń naszej szkoły Bartosza Dorobisz z klasy 3B . Serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!

 

   Spotkanie z senatorem RP .

 

Spotkanie klas mundurowych z Senatorem RP Zbigniewem Meresem

19 lutego gościliśmy w naszej szkole Generała Brygadiera Pana Zbigniewa Meresa – Senatora RP.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas mundurowych, nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły.

Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach państwowych ,w Wyższej Szkole Pożarnictwa w Krakowie i Poznaniu, Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Pan Senator omówił kryteria przyjęć do szkół wyższych oraz uzasadnił dlaczego warto jest kontynuować naukę w szkołach PSP. Omówił również pracę w służbie pożarnej zarówno w kraju, jak i za granicą zwracając szczególną uwagę udział w misjach humanitarnych. Przedstawił również statystyki pożarów w Polsce i liczebność poszczególnych formacji mundurowych w naszym kraju.

Na koniec wizyty Pan Senator zaprosił Panią Dyrektor wraz z młodzieżą do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie .

 

   Szkolny Klub Dyskusyjny .


Od marca br., w naszej szkole, swoją działalność rozpocznie Szkolny Klub Dyskusyjny. Inicjatorem i pomysłodawcą jest Pani Dyrektor szkoły mgr Marzena Orzoł.

Celem klubu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań uczniów na temat obecnych wydarzeń w kraju, Europie i na świecie. Dyskusje będą przebiegały w formie debat, zawsze przy udziale zaproszonych gości – ekspertów.

Szkolny Klub Dyskusyjny będzie doskonałą formą przygotowania uczniów do wypowiedzi na forum publicznym, przygotowania merytorycznej argumentacji i opanowania umiejętności prospołecznych.

Spotkania klubu będą się odbywały raz w miesiącu. Najbliższe spotkanie już w marcu. Temat spotkania : Sytuacja geopolityczna na Ukrainie.

 

   Konkurs historyczny KRĄG 2015.


 Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”

I miejsce w szkole zajął uczeń klasy III B - Patryk Kuźnik

II miejsce w szkole zajął uczeń klasy III B – Szymon Żak

III miejsce w szkole zajął uczeń klasy II A – Błażej Kachniarz

Gratuluję wszystkim uczestnikom i jednocześnie zachęcam wszystkich uczniów do odwiedzania strony konkursu: www.krag.suwikr.pl. Za rok kolejna edycja.

Informacji udziela p. Renata Chmielewska. 

 

 

   Ratownictwo lodowe 2015.

 


 W dniu 09.02.2015r. nad zalewem w Kluczach uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu lodowym przeznaczonym dla służb mundurowych. Można było zobaczyć sposoby i techniki ratownictwa lodowego.

Zostały zaprezentowane:

- sposoby zachowania osoby pod którą załamał się lód

-bezpieczne poruszanie się po lodzie

-samoratowanie się z przerębli

-udzielanie pomocy przez osoby trzecie

-z wykorzystaniem przygodnych przedmiotów(gałąź, kij do nornic walking, szalik)

-z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, będącego na wyposażeniu straży pożarnej

Dla odważnych zostało przygotowane miejsce do morsowania.

W szkoleniu uczestniczyły służby mundurowe :straż, policja ,uczniowie klas mundurowych z Łaz, Olkusza Klucz oraz mieszkańcy Klucz i okolic.

                                                                                     

                                                                                                          Monika Małysa

 

   Wyjazd na narty do Cisowej.

 

C  I  S  O  W  A

              Termin wyjazdu:   12.02.2015

              Miejsce wyjazdu:   parking szkolny (Łazy ul. Fabryczna 1a - "Gostek") - zabawa była przednia na dowód czego załączamy kilka zdjęć z tego przedsięwzięcia.

  

 

   Obóz GROM.


Obóz Militarny GROM

1. Obóz zostanie zorganizowany w Czerwonym Borze k/Zambrowa, na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Grom Group (dawny poligon JW GROM), w dniach 8-14 lutego 2015 r.

Czytaj więcej >>>
 


Strona 34 z 40

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA