• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Kurs SEP.

W dniu 1 kwietnia 2015 Dyrektor Szkoły mgr Marzena Orzoł wręczyła uczniom kształcącym się w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego- maszyniści uprawnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich w zakresie eksploatacji i dozoru. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Naukowo- Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddział Katowice reprezentowanym przez inż. Eugeniusza Mazura – Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej Nr 619 odbył się kurs zakończony egzaminami na uprawnienia SEP.

Czytaj więcej >>>
 

   Dzień przedsiębiorczości.

 

25 marca 2015r odbyła się 12 edycja programu „Dzień Przedsiębiorczości” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad programem sprawował Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.  Szkolnym koordynatorem Dnia Przedsiębiorczości była pani mgr inż. Maria Domagała. 15-tu uczniów z naszej szkoły było na jednodniowych praktykach w Firmie Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. w Katowicach, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach, Banku Spółdzielczym w Łazach. Główne cele programu, to umożliwienie uczniom zapoznania się ze specyfiką konkretnego zawodu, zweryfikowanie wyobrażeń o wybranym zawodzie, włącznie dorosłych w edukację młodzieży, pozyskanie przez młodzież informacji na temat wykształcenia, umiejętności i predyspozycji wymaganych w danej profesji.

 

   Rajd pieszy.

XLII Rajd „ Przebiśniegom na Spotkanie” 28 marca 2015 r. odbył się 42. rajd pieszy „Przebiśniegom na spotkanie”, na który wyruszyła „silna” grupa z klasy II b wraz z opiekunem mgr Anetą Nowak – Grabińską. Trasa rajdu wiodła z Kromołowa przez Skarżyce i Rudniki do Zawiercia. Lokalizacja mety związana jest z obchodami 100- lecia nadania praw miejskich Zawiercia. Pogoda nie była tak łaskawa ale nie zawiodły przebiśniegi, które „spotkaliśmy” w okolicach Okiennika. Zapraszamy na fotorelację.

 

   PCK - podsumowanie.

24 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się uroczyste podsumowanie Akcji Krwiodawstwa dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu zawierciańskiego. Uczniowie naszej szkoły, którzy po raz pierwszy w życiu oddawali krew zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi przez Prezes Oddziału PCK w Zawierciu. Natomiast pani dyrektor mgr Marzena Orzoł otrzymała podziękowania wręczone przez starostę

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka - Kraków -  2015.

 

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 27 marca 2015 udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego do Krakowa. Oprócz zwiedzania ekspozycji uczestniczyliśmy w lekcji przedmiotowej na temat lotnictwa II wojny światowej a postacią przewodnią był Stanisław Skalski – as polskiego i brytyjskiego lotnictwa w czasie II wojny światowej. Muzeum szczyci się bardzo bogatymi zbiorami, wiele z eksponatów, szczególnie tych z I wojny światowej pochodzi z tzw. kolekcji Goeringa, która pozostała na terenie Polski. Nas interesowały głównie samoloty typu Spitfire i Messerschmitt , ale do niewątpliwie najcenniejszych eksponatów należy myśliwiec przedwojenny, polskiej konstrukcji PZL P.11. Jego jedyny egzemplarz znajduje się właśnie w Krakowie. Kolejna planowana lekcja muzealna – Muzeum Auschwitz – zapraszamy. Renata Chmielewska i Monika Małysa

 

   Spotkanie z posłem.

"Obecne stosunki polsko-ukraińskie na tle wspólnej historii obu narodów", to temat ostatniego spotkania, które zostało zorganizowane w ramach klubu dyskusyjnego w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, 23 marca br. Na spotkanie został zaproszony Poseł na Sejm RP Pan Piotr van der Coghen, który na co dzień pracuje w komisjach sejmowych : Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych.

Czytaj więcej >>>
 

   Kongres Klas Mundurowych.

 

20 marca br. Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach - mgr Marzena Orzoł, uczestniczyła w I Kongresie Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych w Warszawie. W spotkaniu z Panem Tomaszem Siemoniakiem Ministrem Obrony Narodowej oraz pełnomocnikiem MON gen. Bogusławem Packiem uczestniczyli dyrektorzy szkół/klas mundurowych oraz przedstawiciele organizacji proobronnych. W czasie spotkania kilkakrotnie podkreślono, że szkoły mundurowe mają przyszłość!

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka do Włoch 2015.

ASYŻ 
 
 
SANMARINO 
 
 
WATYKAN 
 
 
WENECJA 
 
 

Bella Italia!!! W dniach 11 – 16 marca uczniowie naszej szkoły już po raz drugi pielgrzymowali do Włoch. Celem tej podróży było poznanie miejsc i ludzi, którzy odcisnęli piętno na kulturze i religii nie tylko Włoch, ale i całej Europy. Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy piękne zabytki pochodzące z różnych epok, a także przypomnieć sobie nazwiska ich twórców. To była niezwykła lekcja historii sztuki, religii i geografii. Jednak najbardziej wzruszającym przeżyciem była dla nas modlitwa przy grobie naszego najwspanialszego rodaka świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej >>>
 

   Kazimierówka 2015.

 

 20 marca już po raz kolejny mieliśmy przyjemność brać udział w w upamiętnieniu bitwy z czasów powstania styczniowego, która rozegrała się w okolicach Łaz 22 marca 1863 roku. Tego dnia nieduży oddział płk. Teodora Cieszkowskiego podążał od strony Zawiercia wzdłuż toru kolejowego w kierunku Łaz. Został zaskoczony przez znacznie większe siły rosyjskie w okolicy Kuźnicy Masłońskiej. Wśród poległych był ksiądz Benwenuto Mańkowski, który stał się patronem symbolicznej mogiły na Kazimierówce. Nasza szkoła została wyróżniona opieką nad Sztandarem Pamięci Powstańców im. księdza Mańkowskiego i właśnie ten sztandar prezentował poczet w składzie: Radosław Rudy, Agnieszka Zamiejska i Natalia Wilk z klasy II B. Na tegoroczne obchody przygotowaliśmy program artystyczny zatytułowany „ Chwała bohaterom”. Młodzież zaangażowała się całym sercem i mogliśmy wysłuchać pięknego przekazu w wykonaniu: Roksany Karcz, Kamili Szymczak, Klaudii Szymochy, Martyny Ostrowskiej, Ani Machury, Klaudii Kowalik, Konrada Płoskonki, Bartka Złoteckiego oraz Natalii Szymkowskiej. Oprawa muzyczna należała do Błażeja Kachniarza a wartę honorową przy mogile pełnili Maciej Kania i Mateusz Pędoła. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania tego miejsca.

Renata Chmielewska

 

   JAMAJKA.

Uprzejmie informujemy, że III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Multimedialnym na temat Jamajki zajął uczeń klasy IIa Konrad Podsiadlik. Gratulujemy!

 

 

   Żołnierze Wyklęci.

 

Dnia 27 lutego 2015 nasza szkoła, reprezentowana przez poczet sztandarowy w składzie: Julia Gawrońska, Nicola Jaworek oraz Błażej Kachniarz brała udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Katowicach. W kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i na placu ks. Emila Szramka miała miejsce piękna, patriotyczna uroczystość upamiętniająca żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, tych, którzy nie zaakceptowali nowego, przyniesionego z Moskwy modelu państwa i pozostali w konspiracji. Dnia 1 marca 1951 roku zostało zlikwidowane ostatnie kierownictwo Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość . Ta data symbolicznie kończy marzenia o prawdziwie demokratycznej Polsce dla ówczesnego pokolenia a od 2011 roku właśnie ten dzień jest symbolicznym dniem pamięci o „Żołnierzach Wyklętych” dla pokolenia współczesnych Polaków.

Renata Chmielewska

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie >>> 

 

   Targi Edukacyjne - Katowice 2015.

Dnia 3 marca 2015 roku, we wtorek, uczniowie wraz z opiekunami, paniami: Elizą Wieczorek, Anną Kowalską i Jolantą Czają z Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, wzięli udział w Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Katowicach. Miały one na celu pokazanie uczniom, a w szczególności maturzystom, gdzie mogą podjąć dalszą naukę, rozwiać ich wątpliwości co do wyboru kierunku i typu wyższej uczelni.

Czytaj więcej >>>
 

   WOŚP.


W ramach  tegorocznej akcji WOŚP 2015 wspólnie z organami władzy gminy Łazy, innymi organizacjami, instytucjami i ludźmi dobrej woli zebraliśmy 34 5356,90 zł.

Sie Ma!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W NASZEJ SZKOLE >>> 


 


Strona 33 z 40

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA