• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pomóż czworonogom przetrwać zimę.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.


Akcja „Pomóż czworonogom przetrwać zimę” zakończyła się sukcesem. Szkoła przekazała zebrane dary na rzecz Schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Młodzież hojnie wsparła zbiórkę karmą dla zwierząt.

 

 

Dzień Kolejarza w naszej szkole.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

W dniu 23.11.2017 w naszej szkole odbył się Dzień Kolejarza wyprzedzający właściwe Święto w dniu 25 listopada patronki kolejarzy Św. Katarzyny:
-wystawa zdjęć konkursowych o tematyce kolejowej
-wystawa zdjęć pojazdów kolejowych
-wystawa pomocy dydaktycznych do przedmiotów zawodowych kolejowych
-gazetka na temat historii linii kolejowej Warszawsko-Wiedeńskiej biegnacej przez Łazy
-programowanie Androida w sali informatycznej
-konkurs na ciasto kolejowe
-turniej międzyklasowy z 9 dziedzin kolejowych "kółko-krzyżyk"
-spotkanie z gościem, absolwentem naszej szkoły pracownikiem PKP Cargo S. A. maszynistą, instruktorem Robertem Sadowskim
-rozwiązywanie krzyżówek kolejowych
-ciekawe filmiki kolejowe

 

Czytaj więcej >>>
 

 Programowanie w Dzień Kolejarza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

 

  Nasi przyszli kolejarze mieli możliwość kontaktu z nowymi technologiami w zakresie programowania aplikacji mobilnych na androida. Dwunastu śmiałków wzięło udział w warsztacie zorganizowanym przez mgr Piotra Cichy. W ramach godzinnych zajęć nasi uczniowie z klas pierwszych i drugich zaprogramowali i uruchomili na swoich smartfonach swoje pierwsze aplikacje. Była radość i satysfakcja. To działa!

 

Maraton Pisania Listów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.



NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!
W dniu 05.12.2017r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach odbędzie się Maraton Pisania Listów. Maraton powstał w Polsce w 2001roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się niesprawiedliwości i łamaniu praw człowieka. Iskra odwagi jest w każdym z nas! Możemy zabrać głos w słusznej sprawie! W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszej pomocy. My zdecydowaliśmy się wesprzeć "2" z nich: Mahadine (Czad) i Taner i 10 ze Stambułu (Turcja) Więcej informacji na temat kogo bronimy znajdziesz na stronie: maraton.amnesty.org.pl
ZAPRASZAMY!

 

 

 WKU Będzin.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.


  Służba Przygotowawcza
Przyjdź - zapytaj - zostań żołnierzem!
Od stycznia 2018 r. rozpoczyna się kolejny turnus do szkolenia w Służbie Przygotowawczej dla kandydatów na żołnierzy w Korpusie Szeregowych Zawodowych!

Plakat do naboru do Służby Przygotowawczej 

 

Ciepły Wieszak 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.



Samorząd Uczniowski
Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach po raz drugi organizuje akcję „Wymiana ciepła – CIEPŁY WIESZAK”
W zimie wiele osób potrzebuje ciepłych okryć. Są wśród nas tacy, których na takie ubrania nie stać. Akcja ta ma pomóc osobom najmniej zamożnym rozwiązać ten bolesny problem.
Masz zbędne zimowe rzeczy? Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, spodnie, polar lub sweter na specjalnym wieszaku!
Wszystkich ludzi o dobrym sercu, którzy chcą pomóc innym, prosimy o przynoszenie zimowych ubrań do biblioteki szkolnej do dnia 30 listopada 2017r..

 

 

Olimpiada o Filmie 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
21 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.Do tej części konkursowej rywalizacji przystąpili uczniowie z klasy II a LO – Laura Białas , Karolina Kozieł oraz Marcin Nowacki. Każdy z uczestników otrzymał do rozwiązania ,w ciągu 60 minut test na platformie internetowej , składający się z 60 pytań jednokrotnego wyboru .
Przebieg olimpiady nadzorowała Szkolna Komisja – mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja , mgr inż Paweł Saczyński. W ciągu 7 dni od otrzymania wszystkich protokołów z przebiegu olimpiady Komitet Główny zatwierdzi i opublikuje wyniki. Przygotowania do tego etapu trwały od początku roku szkolnego , poprzedzone były poszukiwaniem i gromadzeniem niezbędnej bibliografii z zakresu wiedzy o kinie , jego historii , gatunkach .Drugi etap polegał na obejrzeniu filmów z Szkolnej Akademii Filmowej , poznaniu reżyserów polskiego kina , aktorów .Dostęp do antologii i szkolnej kinoteki był możliwy dzięki udziałowi szkoły w inicjatywie Centrum Edukacji Obywatelskiej , która przekazała materiały . Opikunami tej inicjatywy są panie – mgr Ewa Kawałek oraz mgr Jolnta Czaja.

 

Czytaj więcej >>>
 

Historia Łaz.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.



Historia Łaz w pigułce
Dzięki dobrej współpracy biblioteki szkolnej Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Łazach
w naszej szkole odbyły się wykłady na temat historii gminy Łazy.
We wtorek, 14 listopada, gościliśmy panią mgr Beatę Kuc, która na podstawie zgromadzonych zdjęć wykonanych wiele lat temu i udostępnionych przez społeczeństwo Łaz, przedstawiła dzieje miasta i okolic z początków XX wieku– fotografie przedstawiały rozwój miasta począwszy od pierwszych zabudowań, dokumentowały wygląd i wyposażenie miejsc pracy oraz życie mieszkańców i ich rodzin w ówczesnych latach.
Młodzież szkolna miała doskonałą okazję zobaczyć istniejące do dziś budynki, które dobrze znają, w innej, historycznej odsłonie.
Do zbiorów biblioteki szkolnej przekazano dwa egzemplarze „Monografii Gminy Łazy do 1967 roku”, za co serdecznie Bibliotece dziękuję!
nauczyciel bibliotekarz mgr Jolanta Czaja

 

Przysięga Ślubowanie 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marta Szatan.

17 listopada 2017r. miała miejsce podniosła uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w poczet społeczności szkolnej.
Punktualnie o godz. 12.00 w centrum Łaz, na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury uczniowie klas pierwszych mundurowych w obecności pana Wicedyrektora Krzysztofa Grabowskiego, nauczycieli i wychowawców, zaproszonych gości i rodziców, a także wielu zgromadzonych mieszkańców Łaz, po prezentacji musztry paradnej złożyli uroczystą przysięgę i tym samym uzyskali stopień kadeta.
Dopełnieniem uroczystości była akademia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, podczas której dokonano aktu ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego. Padło wiele ciepłych słów i życzeń, zarówno ze strony Dyrekcji szkoły, jak i zaproszonych gości. Na Przysięgę i Ślubowanie przybyli: przedstawiciel biura poselskiego pani Barbary Chrobak - Poseł na Sejm RP, przedstawiciel biura poselskiego pani Ewy Malik - Poseł na Sejm RP, pan Damian Łukasik - Radny Powiatu Zawierciańskiego, pan ppłk rez. Wacław Wójcik – Główny Specjalista ds. Obronnych Kuratorium Oświaty w Katowicach

 

Czytaj więcej >>>
 

Czerwonokrzyska Gwiazdka.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Agnieszka Rejewska.



Szkolne Koło PCK wraz

z Samorządem Uczniowskim

po raz drugi w ramach

Czerwonokrzyskiej Gwiazdki

ogłasza zbiórkę słodyczy i maskotek

dla dzieci z ubogich rodzin powiatu zawierciańskiego.

Podarowane słodycze i maskotki należy przynosić do biblioteki szkolnej

do dnia 28 listopada (wtorek).


Za okazane serce serdecznie dziękujemy !!!

 

 Politechnika Częstochowska.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

  W dniu 20 listopada 2017 uczniowie klasy 4CD technik elektroenergetyk transportu szynowego w ramach wycieczki przedmiotowej zapoznali się z Wydziałem Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Częstochowskiej. Wzięli udział w przygotowanych zjęciach laboratoryjnych, gdzie pod okiem fachowców z wykorzystaniem profesjonalnego wyposażenia mogli obserwować badania. Bardzo ciekawe okazało się programowanie sterownika PLC i poznanie jego możliwości zastosowania w praktyce. Zdobyta wiedza poszerza i utwierdza program nauczania przedmiotów zawodowych.
Program zrealizowanych zajęć:
Przywitanie uczniów przez Dziekana Wydziału IPiTM. Prezentacja Wydziału.
Prezentacja kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – dr inż. E. Staniewska -(aula AMF)
Laboratorium modelowania procesów przeróbki plastycznej metali. Laboratorium badań własności mechanicznych i plastycznych. Prasa izostatyczna.
– prowadzący: dr hab. inż. G. Stradomski
Laboratorium Fizycznego Modelowania procesów przeróbki plastycznej
– prowadzący: dr inż. S. Sawicki
Laboratorium przemian fazowych i obróbki termomechanicznej
– prowadzący: dr hab. inż. B. Koczurkiewicz
laboratorium badań plastometrycznych
– prowadzący: dr inż. K. Laber
Laboratorium automatyki - Programowanie sterownika PLC
– prowadzący: dr inż. T. Garstka

 

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach
W dniu 20.11.2017r. z Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach obchodzony był Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach.
Jest to inicjatywa z zakresu zdrowia publicznego w celu podniesienia świadomości na temat zagrożenia dla zdrowia, jakim jest oporność na antybiotyki, oraz racjonalnego stosowania antybiotyków.
Młodzież naszej szkoły rozwiązywała Quiz dotyczący wiedzy, która pozwoli odpowiedzieć na pytania typu: co wiem o antybiotykach?, czy prawidłowo używam antybiotyków?, czy przyczyniam się do narastania zjawiska antybiotkoodporności mikroorganizmów?

Czytaj więcej >>>
 

Dzień Kolejarza 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.



25 listopada to dzień patronki kolejarzy Św. Katarzyny. W naszej szkole zespół przedmiotów zawodowych pod przewodnictwem Pani Marii Domagały organizuje Dzień Kolejarza. Główne punkty programu to wystawa modeli kolejowych i zdjęć, filmy o tematyce kolejowej, turniej wiedzy o kolei, spotkania z zawodowymi kolejarzami, konkurs fotograficzny, krzyżówki kolejowe itp. My ten dzień obchodzić będziemy w dniu 23 listopada (czwartek) - hol, korytarze i sala 105. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa wszystkie klasy technikum.

 


Strona 33 z 64