• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konkurs literacki.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja.

Zdjęcie1

Zdjęcie2 

CV .... i Snopkiewiczowa
Na 14. edycję Ogólnopolskiego Konursu Literackiego im. Haliny Snopkiewiczowej wpłynęło w kategoriach poezja i proza ponad 360 prac. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu , Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Zawiercie – Witold Grimm , a w jury zasiedli : Bogdan Dworak , Magdalena Boczkowska oraz Olgierd Dziechciarz.
Tradycja konkursu sięga 2001 roku i jest to doskonała forma promocji miasta , gminy , regionu oraz ich potencjału kulturalnego .Marek Baczewski – znany zawierciański pisarz - zwrócił uwagę na fakt , że to małe miasta , poza metropliami i wielkimi miejskimi centrami wychodzą z najbardziej atrakcyjną ofertą konkursową , to one mają ciekawe inicjatywy i propozycje skierowane do literackiego odbiorcy , a „wpisanie Snopkiewiczowej do CV to - prawdziwe trofeum”.

Czytaj więcej >>>
 

Góra Grosza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.



GÓRA GROSZA
UWAGA AKCJA! Od dnia 12.12.2017r. będą zbierane monety w ramach akcji Góra Grosza.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodzinną.
Oddając chociażby jeden grosz, możesz zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

 

 Godzina KODOWANIA.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

 

  7 grudnia w Gostku gościliśmy Godzinę Kodowania. Jest to globalna akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nasze wydarzenie było jednym z 1965 zorganizowanych w całej Polsce. Celem eventu jest promowanie niezwykle ważnej umiejętności kodowania i programowania. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor Marzena Orzoł oraz Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego, Pan Bogusław Piotrowski. Po życzeniach owocnej współpracy uczniowie przystąpili do kodowania. Tym razem celem była wspólnie programowana gra. W ciągu godziny pomyślnie zostały zaliczone wszystkie 20 etapy kodowania. Jak to bywa podczas pracy w grupie – nie obyło się bez dyskusji, wymiany zdań, przekonywania do swojego rozwiązania czy też zasadnej krytyki. Jednak wspólnym wysiłkiem cel został osiągnięty. Gra została zaprogramowana zgodnie z założeniami. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz gratulacje z rąk Pani Dyrektor i Pana Wicestarosty. Ciekawostką jest to, że uczniowie mieli możliwość swojej oceny Godziny Kodowania. Przy pomocy swoich smartfonów i specjalnej aplikacji - mogli wyrazić swoją opinię o wydarzeniu. Wynik przedstawia ostatnia fotografia. Najczęściej powtarzało się „SUPER”!

 

 Światowy Dzień Walki z Aids.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Magdalena Fidyk, mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

 

  To święto obchodzone jest corocznie 1 grudnia od 1988 z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym dniu na całym świecie odbywają się happeningi, akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie naszej szkoły, z klas I i II, wzięli dział w konkursie. Rozwiązywali test przygotowany przez nauczyciela biologii p. Magdalenę Fidyk oraz pedagoga szkolnego p. Agnieszkę Pietrkiewicz. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą w tej dziedzinie. Gratulujemy! Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy I B- Wiktoria Szeremeta i Paulina Zdanowska. Drugie miejsce uzyskali uczniowie z klasy I D- Potasiński Kacper i Piwkowski Norbert. Uczniowie klasy 1 a brali udział w dyskusji panelowej na temat HIV/AIDS.

 

Erasmus+  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.


Chcesz zdobyć europejskie doświadczenie? Zgłoś się do projektu „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”
W dniach 18.12.2017r.-08.01.2018r. odbędzie się rekrutacja uczestników (I tura mobilności) w ramach projektu „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”, realizowanego przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+.
W ramach projektu uczniowie i uczennice naszej szkoły wezmą udział w czterotygodniowych stażach zagranicznych we Włoszech, które odbędą się w terminie 30.09 – 27.10.2018r. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione:
 zakwaterowanie w Reggio-Emilia wraz z wyżywieniem (kolacja oraz kieszonkowe na pozostałe wyżywienie),
 podróż do Włoch i z powrotem,
 ubezpieczenie,
 ubrania robocze,
 kieszonkowe,
 wycieczki kulturowe do Mediolanu i Wenecji,
 dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne (bilety okresowe),
 zajęcia przygotowawcze oraz wsparcie i mentoringu szkoły i organizacji partnerskiej.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Poza udziałem w stażu zagranicznym osoby zakwalifikowane do projektu będą zobowiązane do uczestnictwa w zajęciach przygotowawczych, a po powrocie w działaniach upowszechniających rezultaty projektu.

 

Czytaj więcej >>>
 

Maraton Pisania Listów - podsumowanie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.



Zakończyliśmy Maraton Pisania Listów 2017. Napisaliśmy 893 listy! To duża ilość. Dziękuję wszystkim Uczestnikom Maratonu.
Byliście wspaniali. Miejmy nadzieję, że słowo ma moc oddziaływania na innych i nasi bohaterowie – Mahadine z Czadu, któremu grozi dożywocie za publikację posta na Facebooku i uwięzieni za obronę praw człowieka Taner i „10 ze Stambułu’’ zostaną uwolnieni. Nie staliśmy z boku, na pewno jest to sprawdzian z naszej odpowiedzialności. Będziemy czekać na dobre wiadomości.

 

 

Mikołaj w Gostku !  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Agnieszka Rejewska, mgr Jolanta Czaja.

Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, nieistotne, ile się ma lat. Bywa, że jest to maleńka cząstka, ale może być też całkiem spora. Jedno jest pewne magia świąt Bożego Narodzenia działa na każdego.
I w tej aurze do Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego niespodziewanie (?) zawitał święty Mikołaj!!!
Zbliżający się dźwięk dzwonka na korytarzu zwiastował miłą niespodziankę i... natychmiast pojawiał się uśmiech na twarzy.
W asyście renifera i śnieżynek z koszem pełnym słodkości odwiedzał klasy i częstował wafelkami. Niektórym jednak trafiały się rózgi...

 

Czytaj więcej >>>
 

 Maraton Pisania Listów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

  Dzisiaj tj. 05.12.2017 odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów, wydarzenie szczególne i niecodzienne. Przyłączyliśmy się do tej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Amnesty International bo uważamy, że warto w życiu zrobić coś dla innych, zwłaszcza, że tematyka dotyczyła praw człowieka. Jeśli list może zmienić życie bohaterów, w których sprawie pisaliśmy, to trzeba było podjąć to wyzwanie. Prawa człowieka nie mogą być łamane. Musimy reagować na wszelkie przejawy zła i niesprawiedliwości. Solidarność ludzka jest siłą, która może ograniczyć zapędy dyktatorów. My w to wierzymy i będziemy czekać na dobre wiadomości. Jutro podamy informację o ilości napisanych listów.

 

Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.


Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie
01.12.2017r. – 30.11.2019r.
realizuje kolejny projekt pn. „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcji 1: Mobilność edukacyjna.
Projekt został zaplanowany dla 58 uczniów kształcących się na kierunkach: technik eksploatacji portów i terminali oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego.
W jego ramach przewidziane są dwie mobilności po 29 osób w terminach:
• 01.10.2018r. - 26.10.2018r.
• 20.01.2019r. - 16.02.2019r.
Projekt będzie realizowany przy współpracy z firmą pośredniczącą YouNet. Jest to instytucja, która posiada duże doświadczenie w realizacji wielu projektów i od lat zajmuje się organizacją praktyk zagranicznych.
Młodzież naszej szkoły odbędzie staże zawodowe we Włoszech (Parma, Reggio Emilia), co pozwoli im zaistnieć w warunkach silnej konkurencji na rynku pracy oraz we współczesnej zintegrowanej Europie.
 

 

 PKP CARGO TABOR DĄBROWA GÓRNICZA - 2.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.


  Sprawozdanie z wycieczki przedmiotowej do Zakładu Naprawy Taboru Kolejowego PKP CARGO TABOR w Dąbrowie Górniczej.
W dniu 16.11.2017 uczniowie klasy 4CD w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z eksploatacji środków transportu szynowego. Celem drugiego wyjazdu było zapoznanie ze stanowiskami naprawczymi elementów i zespołów taboru kolejowego, co stanowi jednocześnie realizację programu nauczania i formę przygotowania do egzaminu zawodowego. W takiej sytuacji bezcenna jest możliwość zdobycia wiedzy praktycznej bezpośrednio od fachowców, zadawania pytań, zobaczenie naprawy "na żywo". Uczniowie mieli okazję zobaczyć badania i naprawę zestawów kołowych, łożysk osiowych, zderzaków, sprężyn nośnych, podłogi, ścian, drzwi, ram wózków. PKP CARGO TABOR Sp. z o. o. to także możliwe miejsce pracy dla naszych absolwentów, a wcześniej w czasie nauki szansa na uzyskanie stypendium.

 

Pomóż czworonogom przetrwać zimę.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.


Akcja „Pomóż czworonogom przetrwać zimę” zakończyła się sukcesem. Szkoła przekazała zebrane dary na rzecz Schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Młodzież hojnie wsparła zbiórkę karmą dla zwierząt.

 

 

Dzień Kolejarza w naszej szkole.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

W dniu 23.11.2017 w naszej szkole odbył się Dzień Kolejarza wyprzedzający właściwe Święto w dniu 25 listopada patronki kolejarzy Św. Katarzyny:
-wystawa zdjęć konkursowych o tematyce kolejowej
-wystawa zdjęć pojazdów kolejowych
-wystawa pomocy dydaktycznych do przedmiotów zawodowych kolejowych
-gazetka na temat historii linii kolejowej Warszawsko-Wiedeńskiej biegnacej przez Łazy
-programowanie Androida w sali informatycznej
-konkurs na ciasto kolejowe
-turniej międzyklasowy z 9 dziedzin kolejowych "kółko-krzyżyk"
-spotkanie z gościem, absolwentem naszej szkoły pracownikiem PKP Cargo S. A. maszynistą, instruktorem Robertem Sadowskim
-rozwiązywanie krzyżówek kolejowych
-ciekawe filmiki kolejowe

 

Czytaj więcej >>>
 

 Programowanie w Dzień Kolejarza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

 

  Nasi przyszli kolejarze mieli możliwość kontaktu z nowymi technologiami w zakresie programowania aplikacji mobilnych na androida. Dwunastu śmiałków wzięło udział w warsztacie zorganizowanym przez mgr Piotra Cichy. W ramach godzinnych zajęć nasi uczniowie z klas pierwszych i drugich zaprogramowali i uruchomili na swoich smartfonach swoje pierwsze aplikacje. Była radość i satysfakcja. To działa!

 


Strona 32 z 64