• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Góra Grosza!.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

  W szkole dobiegła końca akcja GÓRA GROSZA.
Młodzież nie zawiodła postępując w myśl zasady:
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”
A teraz Góra Grosza w liczbach:
uczniowie Zespołu Szkół ofiarowali na wsparcie dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych:
* 1189 monet 1 - groszowych
* 765 monet 2 - groszowych
* 1126 monet 5 - groszowych
* 198 monet 10 - groszowych
* 95 monet 20 - groszowych
* 6 monet 50 – groszowych
* 2 monety 1 – złotowe
* 1 monetę 2 – złotową
* 1 monetę 5 – złotową.
Zadanie matematyczne dla chętnych: Ile uzbieraliśmy pieniędzy?
**************************************************

 

 Dzień bez przekleństw.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

 

  Dzień bez przekleństw + konkurs
Dla niektórych dużym wyzwaniem bywa powstrzymanie się na cały dzień od bogatego repertuaru tzw. „brzydkich wyrazów”. Ideą Dnia bez Przekleństw, który przypada 17. grudnia, jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje. Pomimo, iż przekleństwa istnieją tak długo jak sam język, są one powszechnie uważane za objaw prymitywizmu i braku kultury.
Aby wulgaryzmom powiedzieć NIE młodzież wzięła udział w konkursie na plakat STOP WULGARYZMOM.
Zwycięzcą została Wiktoria Supernak z klasy I a (praca Wiktorii zamieszczona jest w tym artykule jako pierwsza). GRATULUJEMY!!!
W galerii umieszczone są pozostałe prace uczniów.

 

 OHP 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

 

  MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY OHP
Młodzieżowe Centrum Kształcenia OHP z Zawiercia przeprowadziło zajęcia dla czterech klas Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego z dziedziny poradnictwa zawodowego ułatwiając tym samym wybór przyszłego zawodu. Młodzież, jako osoby przygotowujące się w przyszłości do wejścia na rynek pracy, uczyła się wypełniać odpowiednie kwestionariusze. Osoby prowadzące zajęcia udzielały informacji o możliwościach kształcenia, szkoleniach, zawodach oraz rynku pracy. Przygotowywały młodzież do planowania kariery zawodowej, prowadziły działania zmierzające do wykształcenia wśród młodzieży umiejętności i postaw niezbędnych do poruszania się po rynku pracy, przybliżały zagadnienia związane z przedsiębiorczością i samozatrudnieniem.

 

 PKP CARGO LOGISTICS Jaworzno 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

  W dniach 30 listopada 2017, 7 grudnia 2017, 14 grudnia 2017 uczniowie z klasy 4CD technik elektroenergetyk transportu szynowego w ramach szkolenia praktycznego z przedmmiotów zawodowych uczestniczyli w zajęciach w PKP CARGO LOGISTICS w Jaworznie w Sekcji Utrzymanai i Napraw Taboru, Sekcji Eksploatacji Taboru Trakcyjnego, gdzie mieli okazję zobaczyć:
naprawę urządzeń czuwakowych i shp,
naprawę rejestratorów,
stanowisko szkoleniowe obwodu głównego lokomotywy ET22,
stanowisko szkoleniowe obwodu głównego lokomotywy ET41,
warsztat naprawy styczników,
podwozie i nadwozie pojazdów trakcyjnych,
kabiny maszynisty lokomotyw spalinowych i elektrycznych,
dokumentację eksploatacji pojazdów trakcyjnych,
części i zespoły pojazdów trakcyjnych,
wyposażenie jednostki potrzebne do napraw,
urzadzenia układu pneumatycznego i hydrauliczne,
pojazdy do rewizji i utrzymania sieci trakcyjnej,
organizację utrzymania pojazdów kolejowych.
Organizator - Krzysztof Sapkowski

 

Śląski Festiwal Nauki 2017  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

Śląski Festiwal Nauki 2017 w Katowicach - to druga edycja największego wydarzenia popularnonaukowego w regionie. Uczniowie Zespołu Szkół im.prof.Romana Gostkowskiego zwartą i silną grupą ruszyli do stolicy Śląska , by zgłębiać tajniki edukacji. Do dyspozycji uczestników było 6 obszarów wiedzy : nauki humanistyczne i społeczne, sztuka, nauki przyrodnicze, nauki ścisłe, nauki techniczne, nauki medyczne - a w ich obrębie eksperymenty, pokazy, stanowiska, wystawy, wykłady, warsztaty Off Science , czyli festiwal garażowych wynalazków , rozgrywki sportowe , zawody esportowe, przystanek nauka, czyli spotkania z naukowcami, popularyzatorami nauki i ciekawymi ludźmi, bicie rekordu w grze na patefonie ....oraz wiele innych atrakcji…

 

Czytaj więcej >>>
 

HIV/AIDS.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.



„HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”
Uczniowie naszej szkoły przygotowali i nagrali spoty edukacyjne w ramach konkursu nawiązującego do hasła Projektu „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”. Organizatorem Konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.
Celem Konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat profilaktyki zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i życie oraz postawy tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS.

Spot -film 

 

Konkurs literacki.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja.

Zdjęcie1

Zdjęcie2 

CV .... i Snopkiewiczowa
Na 14. edycję Ogólnopolskiego Konursu Literackiego im. Haliny Snopkiewiczowej wpłynęło w kategoriach poezja i proza ponad 360 prac. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu , Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Zawiercie – Witold Grimm , a w jury zasiedli : Bogdan Dworak , Magdalena Boczkowska oraz Olgierd Dziechciarz.
Tradycja konkursu sięga 2001 roku i jest to doskonała forma promocji miasta , gminy , regionu oraz ich potencjału kulturalnego .Marek Baczewski – znany zawierciański pisarz - zwrócił uwagę na fakt , że to małe miasta , poza metropliami i wielkimi miejskimi centrami wychodzą z najbardziej atrakcyjną ofertą konkursową , to one mają ciekawe inicjatywy i propozycje skierowane do literackiego odbiorcy , a „wpisanie Snopkiewiczowej do CV to - prawdziwe trofeum”.

Czytaj więcej >>>
 

Góra Grosza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.



GÓRA GROSZA
UWAGA AKCJA! Od dnia 12.12.2017r. będą zbierane monety w ramach akcji Góra Grosza.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodzinną.
Oddając chociażby jeden grosz, możesz zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

 

 Godzina KODOWANIA.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

 

  7 grudnia w Gostku gościliśmy Godzinę Kodowania. Jest to globalna akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nasze wydarzenie było jednym z 1965 zorganizowanych w całej Polsce. Celem eventu jest promowanie niezwykle ważnej umiejętności kodowania i programowania. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor Marzena Orzoł oraz Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego, Pan Bogusław Piotrowski. Po życzeniach owocnej współpracy uczniowie przystąpili do kodowania. Tym razem celem była wspólnie programowana gra. W ciągu godziny pomyślnie zostały zaliczone wszystkie 20 etapy kodowania. Jak to bywa podczas pracy w grupie – nie obyło się bez dyskusji, wymiany zdań, przekonywania do swojego rozwiązania czy też zasadnej krytyki. Jednak wspólnym wysiłkiem cel został osiągnięty. Gra została zaprogramowana zgodnie z założeniami. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz gratulacje z rąk Pani Dyrektor i Pana Wicestarosty. Ciekawostką jest to, że uczniowie mieli możliwość swojej oceny Godziny Kodowania. Przy pomocy swoich smartfonów i specjalnej aplikacji - mogli wyrazić swoją opinię o wydarzeniu. Wynik przedstawia ostatnia fotografia. Najczęściej powtarzało się „SUPER”!

 

 Światowy Dzień Walki z Aids.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Magdalena Fidyk, mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

 

  To święto obchodzone jest corocznie 1 grudnia od 1988 z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym dniu na całym świecie odbywają się happeningi, akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie naszej szkoły, z klas I i II, wzięli dział w konkursie. Rozwiązywali test przygotowany przez nauczyciela biologii p. Magdalenę Fidyk oraz pedagoga szkolnego p. Agnieszkę Pietrkiewicz. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą w tej dziedzinie. Gratulujemy! Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy I B- Wiktoria Szeremeta i Paulina Zdanowska. Drugie miejsce uzyskali uczniowie z klasy I D- Potasiński Kacper i Piwkowski Norbert. Uczniowie klasy 1 a brali udział w dyskusji panelowej na temat HIV/AIDS.

 

Erasmus+  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.


Chcesz zdobyć europejskie doświadczenie? Zgłoś się do projektu „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”
W dniach 18.12.2017r.-08.01.2018r. odbędzie się rekrutacja uczestników (I tura mobilności) w ramach projektu „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”, realizowanego przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+.
W ramach projektu uczniowie i uczennice naszej szkoły wezmą udział w czterotygodniowych stażach zagranicznych we Włoszech, które odbędą się w terminie 30.09 – 27.10.2018r. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione:
 zakwaterowanie w Reggio-Emilia wraz z wyżywieniem (kolacja oraz kieszonkowe na pozostałe wyżywienie),
 podróż do Włoch i z powrotem,
 ubezpieczenie,
 ubrania robocze,
 kieszonkowe,
 wycieczki kulturowe do Mediolanu i Wenecji,
 dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne (bilety okresowe),
 zajęcia przygotowawcze oraz wsparcie i mentoringu szkoły i organizacji partnerskiej.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Poza udziałem w stażu zagranicznym osoby zakwalifikowane do projektu będą zobowiązane do uczestnictwa w zajęciach przygotowawczych, a po powrocie w działaniach upowszechniających rezultaty projektu.

 

Czytaj więcej >>>
 

Maraton Pisania Listów - podsumowanie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.



Zakończyliśmy Maraton Pisania Listów 2017. Napisaliśmy 893 listy! To duża ilość. Dziękuję wszystkim Uczestnikom Maratonu.
Byliście wspaniali. Miejmy nadzieję, że słowo ma moc oddziaływania na innych i nasi bohaterowie – Mahadine z Czadu, któremu grozi dożywocie za publikację posta na Facebooku i uwięzieni za obronę praw człowieka Taner i „10 ze Stambułu’’ zostaną uwolnieni. Nie staliśmy z boku, na pewno jest to sprawdzian z naszej odpowiedzialności. Będziemy czekać na dobre wiadomości.

 

 

Mikołaj w Gostku !  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Agnieszka Rejewska, mgr Jolanta Czaja.

Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, nieistotne, ile się ma lat. Bywa, że jest to maleńka cząstka, ale może być też całkiem spora. Jedno jest pewne magia świąt Bożego Narodzenia działa na każdego.
I w tej aurze do Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego niespodziewanie (?) zawitał święty Mikołaj!!!
Zbliżający się dźwięk dzwonka na korytarzu zwiastował miłą niespodziankę i... natychmiast pojawiał się uśmiech na twarzy.
W asyście renifera i śnieżynek z koszem pełnym słodkości odwiedzał klasy i częstował wafelkami. Niektórym jednak trafiały się rózgi...

 

Czytaj więcej >>>
 


Strona 32 z 64