• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Kongres.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

I Śląski Kongres Organizacji Proobronnych i Szkół o profilu mundurowym – Katowice 2015. W 93 rocznicę powrotu Śląska do Macierzy, 20 czerwca 2015r., w historycznej sali Sejmu Śląskiego odbył się I Śląski Kongres organizacji proobronnych oraz szkół o profilu mundurowym. Hasłem przewodnim Kongresu było motto Jana Zamoyskiego „ Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży wychowanie”. Organizatorem Kongresu był Związek Strzelecki „Strzelec” OSW. Śląski Kongres był pierwszym wojewódzkim kontynuatorem ogólnopolskiego Kongresu MON z organizacjami proobronnymi i dyrektorami szkół mundurowych, który miał miejsce w dniach 20-21marca 2015r. w Warszawie.

Czytaj więcej >>>
 

   Wolontariusze działają.   Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację:  mgr Jolanta Czaja.

 

 

Uczniowie z Gostka jako wolontariusze podczas Prezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łazach W sobotę, 13 czerwca 2015 r., w Łazach odbyły się Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej organizowane przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w Łazach. Jak co rok młodzież z Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach uczestniczyła w tej plenerowej imprezie jako wolontariusze sprawując opiekę nad przyjeżdżającymi grupami osób niepełnosprawnych, a było ich wiele. Na apel organizatorów Prezentacji o wsparcie chętnie odpowiedzieli: Agnieszka Zamiejska, Ewa Witczak. Iwona Orman, Milena Girek, Bartek Labocha, Adrian Hajduk, Michał Nowakowski, Iwo Bargieł, Kamil Zdanowski. Ponadto do pomocy zgłosiła się koleżanka jednej z wyżej wymienionych wolontariuszek, Anna Szerenos (studentka pedagogiki). Jakże cenne jest to, że młodzi ludzie poświęcają swój wolny czas angażując się w wolontariat, chcą pomagać osobom niepełnosprawnym tudzież potrzebującym. Tym bardziej, że ta duża impreza środowiskowa odbywała się w sobotę, dniu wolnym, na dodatek był to dzień upalny, naprawdę trudno było znaleźć choć trochę cienia, by schronić się przed palącym słońcem. A Ci młodzi ludzie byli i pomagali. Wolontariusze z Gostka! Ja ze swej strony bardzo Wam dziękuję :) Opiekunka Jolanta Czaja.


 

 

   Austria.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Paula Chmielewska.

 

W HOŁDZIE OFIAROM Delegacja uczniów z klas mundurowych Z.S. im prof. Romana Gostkowskiego w Łazach na uroczystościach 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej i wyzwolenia obozów systemu Mauthausen-Gusen. Ebensee jest miastem partnerskim Zawiercia, położonym w Austrii u podnóża Alp. W tym malowniczym miasteczku wśród gór, lasów i jezior w latach 1943 – 1945 rozegrała się ogromna tragedia ponad 27 000 więźniów pochodzących z różnych krajów Europy wśród, których przeważali młodzi, wykształceni Polacy.

Czytaj więcej >>>
 

   Praktyka klasy 3C.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Marta Szatan.

 

Uczniowie GOSTKA na praktyce w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice W terminie od 29-go maja do 12-go czerwca br. uczniowie klasy 3c Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, o specjalności TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI, odbywali praktykę zawodową na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Opiekę nad praktykantami sprawowały firmy: LS Techniks Sp. z o.o., GTL S.A. Katowice oraz GTL-SERWICE Sp. z o. o. .

Czytaj więcej >>>
 

   Nabór do szkoły na rok 2015/2016. Wprowadzający i dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski

Obejrzyj ofertę  naboru:                                                                                                                                                                                    

 

   Wycieczka na lotnisko Chopina.   Wprowadzający i dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

 

W dniu 20 maja 2015 roku uczniowie z klasy 1 CD technik eksploatacji portów i terminali pod kierunkiem Pani Marii Domagały i z opiekunem Krzysztofem Sapkowskim udali się na wycieczkę przedmiotową, aby zapoznać się z pracą portu lotniczego w Warszawie. Na Warszawskim Okęciu informacji udzielali najlepsi fachowcy z branży. Najpierw w terminalu pasażerskim, potem w terminalu Cargo można było zobaczyć codzienną pracę służb lotniskowych. Miłym dodatkiem było zobaczenie startu Dreamlinera i umundurowanej załogi linii lotniczych Emirates.


 

 

   Opowiem o Zawierciu.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski     Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

 

„Opowiem Ci o swoim Zawierciu”... 16 czerwca 2015 roku odbył się finał miejskiego konkursu literackiego,pt. „Opowiem Ci o swoim Zawierciu”. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje umijętności poetyckie , prozatorskie, muzyczne , plastyczne i historyczne .Konkurs był skierowany do dzieci , gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz twórców dorosłych. Gospodarzem finału była Szkoła Podstawowa nr 8 w Zawierciu.

Czytaj więcej >>>
 

   Radio Katowice.   Wprowadzający i dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

Technik elektroenergetyk transportu szynowego, to zawód dający kwalifikacje - poszukiwany na rynku pracy. Reportaż Radia Katowice.

Rozmowa Radia Katowice do odsłuchania >>>

 

 

   Dzień Policji.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

 

Gostek w Szkole Policji w Katowicach.  W piątek, 12 czerwca, grupa uczniów z klasy policyjnej Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach uczestniczyła w Dniu Otwartym w Szkole Policji w Katowicach. Jest to jedyny ośrodek szkolenia policji na południu Polski, tak więc okazja była niecodzienna. Dla młodzieży przygotowano wiele atrakcyjnych pokazów w wykonaniu policjantów i innych służb mundurowych. Do naszej grupy przydzielono młodego policjanta, który 'na świeżo' ukończył szkolenia. Chętnie opowiadał o swych zajęciach i wymaganiach podczas egzaminów do szkoły, dzielił się z uczniami doświadczeniami z życia kadeta.

Czytaj więcej >>>
 

   PKP CARGO S. A.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach – mgr Marzena Orzoł, wzięła udział w spotkaniu z Wojciechem Derdą - Członka Zarządu PKP Cargo. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Prezes PKP Cargo poruszył zagadnienia dotyczące optymalizacji zarządzania Polskimi Kolejami Państwowymi, wykorzystania środków unijnych, odbudowy wizerunku transportu kolejowego, ale przede wszystkim odniósł się do możliwości zawodowych jakie otwierają się na kolei przed młodymi ludźmi. Wykład, który odbył się 11 czerwca 2015 zgromadził także wielu znanych ekspertów i specjalistów z zakresu kolejnictwa.

Czytaj więcej >>>
 

   W Łazach stawiają na kolej i proponują pieniądze za naukę.   Wprowadzający i dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

Technik elektroenergetyk transportu szynowego, to zawód dający kwalifikacje - poszukiwany na rynku pracy. Reportaż TV Silesia.

Film o naszej szkole >>>

 

 

   Dzień Dziecka.   Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

 

 

"DZIECI DZIECIOM" Z inicjatywy pań Anny Kowalskiej i Jolanty Czai w Dniu Dziecka Samorząd Uczniowski wraz z przedstawicielami klas mundurowych wybraliśmy się do łazowskich przedszkoli, by umilić ten dzień naszym milusińskim czytając bajkę, przybliżyć im zasady pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaprezentować pokaz musztry. Ponadto p. A. Kowalska, jako nauczyciel uczący fizyki, zaprezentowała " wybuchowe doświadczenia". Dla dzieci największą atrakcją była "pasta dla słonia" i "płonący stolik". Wśród chłopców emocje budziła replika broni, z którą chętnie się fotografowali. Przedszkolaki ochoczo brali udział w zajęciach musztry i prawie wzorowo wykonywali pompki. Nasza wizyta w tym wyjątkowym dniu dała dzieciom wiele radości. Dla nas największą satysfakcją były uśmiechy na twarzach dzieciaków. Ogromną niespodziankę sprawiły nam panie przedszkolanki, które w podziękowaniu przygotowały dla nas balony i lizaki. My też mogliśmy się poczuć jak maluchy :)

Natalia Wyleciał, Kasia Kucharek, Martyna Pietralik, Dominik Neska, Mateusz Pędoła.


 

 

   Prawybory prezydenckie 2015.   Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Eliza Wieczorek.

 

Prawybory Prezydenckie w ZS im R. Gostkowskiego.

 Dnia 08 maja 2015r. w naszej szkole odbyły się PRAWYBORY PREZYDENCKIE. Udział w nich wzięli uczniowie naszej szkoły, głosując na swoich kandydatów. Największe poparcie młodzieży zdobył Paweł Kukiz 40%, na drugim miejscu uplasował się Janusz Korwin-Mikke przegrywając jednym głosem. Frekwencja wyborcza wyniosła 85%. Prawybory przygotowała p. mgr Eliza Wieczorek z klasą IIB. Uczestnictwo w głosowaniu, pozwoliło młodzieży na zdobycie cennego doświadczenia związanego z aktywnością obywatelską. Dorośli wyborcy natomiast oddali swój głos w niedzielę 10 maja.


 

  


Strona 31 z 40

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA