• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   W Łazach stawiają na kolej i proponują pieniądze za naukę.   Wprowadzający i dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

Technik elektroenergetyk transportu szynowego, to zawód dający kwalifikacje - poszukiwany na rynku pracy. Reportaż TV Silesia.

Film o naszej szkole >>>

 

 

   Dzień Dziecka.   Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

 

 

"DZIECI DZIECIOM" Z inicjatywy pań Anny Kowalskiej i Jolanty Czai w Dniu Dziecka Samorząd Uczniowski wraz z przedstawicielami klas mundurowych wybraliśmy się do łazowskich przedszkoli, by umilić ten dzień naszym milusińskim czytając bajkę, przybliżyć im zasady pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaprezentować pokaz musztry. Ponadto p. A. Kowalska, jako nauczyciel uczący fizyki, zaprezentowała " wybuchowe doświadczenia". Dla dzieci największą atrakcją była "pasta dla słonia" i "płonący stolik". Wśród chłopców emocje budziła replika broni, z którą chętnie się fotografowali. Przedszkolaki ochoczo brali udział w zajęciach musztry i prawie wzorowo wykonywali pompki. Nasza wizyta w tym wyjątkowym dniu dała dzieciom wiele radości. Dla nas największą satysfakcją były uśmiechy na twarzach dzieciaków. Ogromną niespodziankę sprawiły nam panie przedszkolanki, które w podziękowaniu przygotowały dla nas balony i lizaki. My też mogliśmy się poczuć jak maluchy :)

Natalia Wyleciał, Kasia Kucharek, Martyna Pietralik, Dominik Neska, Mateusz Pędoła.


 

 

   Prawybory prezydenckie 2015.   Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Eliza Wieczorek.

 

Prawybory Prezydenckie w ZS im R. Gostkowskiego.

 Dnia 08 maja 2015r. w naszej szkole odbyły się PRAWYBORY PREZYDENCKIE. Udział w nich wzięli uczniowie naszej szkoły, głosując na swoich kandydatów. Największe poparcie młodzieży zdobył Paweł Kukiz 40%, na drugim miejscu uplasował się Janusz Korwin-Mikke przegrywając jednym głosem. Frekwencja wyborcza wyniosła 85%. Prawybory przygotowała p. mgr Eliza Wieczorek z klasą IIB. Uczestnictwo w głosowaniu, pozwoliło młodzieży na zdobycie cennego doświadczenia związanego z aktywnością obywatelską. Dorośli wyborcy natomiast oddali swój głos w niedzielę 10 maja.


 

  

   Akademia Bezpieczeństwa.   Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

 

Przyszli policjanci w Akademii Bezpieczeństwa! We wtorek, 12 maja, młodzież klasy policyjnej Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach uczestniczyła w Akademii Bezpieczeństwa zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat nowych sposobów zwalczania przestępczości zorganizowanej. Wykład prowadził Pan Marek Jagodziński, wieloletni pracownik służb bezpieczeństwa. Skupił się na sposobach dezinformacji środowiska przestępczego.

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka.   Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski      Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

  

07 .05.2015r. nasza klasa IIA pojechała na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni pani Zyta Świeżawska. Wycieczka trwała dwa dni. Dwa wspaniałe dni! Towarzyszyła nam pani Beata Fronczek i pani przewodnik, która miała dla nas zawsze dużo ciekawych informacji. Całe dnie spędzaliśmy na zwiedzaniu. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kielce i Świętokrzyski Park Narodowy z piękną Puszczą Jodłową. Podążyliśmy szlakiem na najwyższy szczyt- Łysicę(612m n.p.m.). Droga była kamienista, ale daliśmy radę! Wiemy teraz jak wyglądają gołoborza. Następnie zwiedziliśmy klasztor na Łysej Górze z relikwiami Świętego Krzyża. Otrzymaliśmy błogosławieństwo i ruszyliśmy dalej. Byliśmy w krypcie grobowca księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, tego, o którym wspominał pisarz Henryk Sienkiewicz w Trylogii. Dzień pierwszy zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Kolejnego dnia pojechaliśmy do Sandomierza. Zwiedzanie rozpoczęło się od rejsu po Wiśle i podziwiania panoramy miasta. Pogoda dopisywała więc pan przewodnik zabrał nas do wąwozu lessowego, co było dla nas nie lada atrakcją. Później miasto zachwyciło nas swoimi zabytkami. Widzieliśmy Ratusz, Zamek Kazimierzowski, Dom Jana Długosza, Bramę Opatowską, Stare Miasto, Kościół św. Jakuba, Kościół św. Pawła, Katedrę p.w. Nawiedzenia Marii Panny i bł. Wincentego Kadłubka w której znajduje się specyficzny kalendarz „ Martyrologium Romanum”, czyli cykl 12 obrazów przedstawiających męczenników poszczególnych miesięcy. Obrazy malował w l.1708- 1737 Karol de Prevot. Stały się one inspiracją dla Zygmunta Miłoszweskiego i napisania przez niego trzymającego w napięciu kryminału pt. „ Ziarno prawdy”. Bardzo ciekawa okazała się trasa turystyczna zwana „Sandomierskimi lochami”. Udało nam się jeszcze z bliska zobaczyć plan filmowy, gdzie właśnie kręcono kolejny odcinek „Ojca Mateusza”. To była prawdziwa niespodzianka! Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i jeszcze bardziej zintegrowani. Bardzo dziękujemy za tę piękną wycieczkę!

 

   Informacje maturalne.

 MATURA 2015.

W dniu egzaminu każdy zdający zgłasza się w szkole pół godziny przed egzaminem. Wykaz materiałów i przyborów pomocniczych  z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów w 2015 r. (na podstawie komunikatu dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 4 marca 2015 r.) Egzamin maturalny w formule obowiązującej od 2015 r. w LO 1. Każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). 2. Pozostałe materiały i przybory pomocnicze według przedmiotów egzaminacyjnych:

Dalsze ważne informacje >>> 

 

 

   Koniec nauki klas maturalnych.   Wprowadziła: mgr Zyta Świeżawska

 
 
 

 W dniu 24 kwietnia o godzinie 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Wśród zaproszonych gości byli obecni : Maciej Kaczyński – Burmistrz Miasta i Gminy Łazy , Konrad Knop – W-ce Starosta Powiatu Zawierciańskiego , Grzegorz Piłka – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach , Alfred Kurkowski – Członek Zarządu Bombardier , Robert Szczypka – Komendant Powiatowy Policji, Krzysztof Świderski – Komendant Komisariatu Policji w Łazach , Jacek Łukasik – Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, Tomasz Wilk – Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor mgr Marzena Orzoł przemówieniem skierowanym do maturzystów , a następnie wraz z wychowawcami klas panią mgr Anetą Nowak Grabińską , panią mgr Anną Kowalską oraz panią mgr Elizą Wieczorek przystąpiono do rozdania nagród i świadectw z czerwonym paskiem najzdolniejszym uczniom : Martynie Szecówce , Bartoszowi Dorobiszowi , Paulinie Buczyńskiej. Następnie uczniowi klasy III B Pawłowi Nowakowskiemu został wręczony Złoty Indeks Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej . Po zakończeniu tej części uroczystości rozpoczął się barwny program artystyczny w którym wystąpiły absolwentki naszej szkoły Olimpia Karbownik , Roksana Guzy oraz uczniowie „Gostka” .

 

   SONDA na najlepszą szkołę w województwie.

 Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania na najlepszą szkołę w województwie według niezależnej sondy. Wynik 14,2 % naszej szkoły z numerem 22 jest na drugim miejscu: zobacz TU>>>

 

   IV Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych.

IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLAS O PROFILU MUNDUROWYM. III miejsce dla Bartosza Dorobisz i Dominika Neski z Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach I miejsce w klasyfikacji generalnej "Najlepsza drużyna żeńska" dla Kamila Szymczak i Marta Zych z Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. IV Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym zakończył się w piątek galą w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej >>>
 

   Egzamin maturalny 2015.

Uprzejmie informujemy, że harmonogram egzaminu maturalnego jest dostępny na tablicy informacyjnej w szkole oraz w sekretariacie szkolnym.

 

Informacja o przyborach. które można posiadać na maturze >>>


 

   Nagroda Nobla.

Z Noblem przez stulecia-Nagrody Nobla XX i XXI wieku... 20 wietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Nagrodzie Nobla.Naszą uwagę skierowaliśmy w stronę fundatora tej ,jakże cennej nagrody –Alfreda Nobla oraz „uczonej wszech czasów” ,”Einsteina w spódnicy” , naszej wybitnej rodaczce -Maiii Curie-Skłodowskiej oraz jej współpracownikom .W formie teleekspresu przedstawiliśmy ciekawostki dotyczące tego prestiżowego wyróżnienia. Odbył się również konkurs wiedzy o Nagrodzie Nobla .Na koniec ,pani dyrektor mgr Marzena Orzoł wręczyła i uhonorowała laureatów cennymi nagrodami książkowymi i dyplomami:

Czytaj więcej >>>
 

   75 rocznica Katynia.

 

 Obchody 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Zawierciu  13. kwietnia 2015 r. w Zawierciu odbyła się uroczystość z okazji 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczestniczyła w niej delegacja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach: uczniowie klasy 1a mundurowej i klasy 2a wojskowej wraz z opiekunami. Oddano hołd wszystkim Zamordowanym, a także złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą Ofiary zbrodni z terenu Zawiercia i okolic.

 

   Prelekcja w Centralnej Szkole Straży Pożarnej w Częstochowie.

 

 13 kwietnia br. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej w  Centralnej  Szkole Straży Pożarnej w Częstochowie. Inicjatorem spotkania był Pan gen.brygadier, Senator RP ZBIGNIEW MERES i Dyrektor szkoły Pani mgr Marzena Orzoł. Prelekcję poprowadził Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie st. bryg. dr inż. Marek Chmiel. W czasie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania, a po prelekcji wraz z opiekunami zwiedzali teren oraz budynki szkoły. Wyjazd do Centralnej Szkoły PSP okazał się dla uczniów bardzo interesujacy, szczególnie dla tych, którzy w najblizszym czasie będą zdawać egzamin  do tej właśnie szkoły . Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

 


Strona 31 z 40

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA