• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Nagroda Nobla.

Z Noblem przez stulecia-Nagrody Nobla XX i XXI wieku... 20 wietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Nagrodzie Nobla.Naszą uwagę skierowaliśmy w stronę fundatora tej ,jakże cennej nagrody –Alfreda Nobla oraz „uczonej wszech czasów” ,”Einsteina w spódnicy” , naszej wybitnej rodaczce -Maiii Curie-Skłodowskiej oraz jej współpracownikom .W formie teleekspresu przedstawiliśmy ciekawostki dotyczące tego prestiżowego wyróżnienia. Odbył się również konkurs wiedzy o Nagrodzie Nobla .Na koniec ,pani dyrektor mgr Marzena Orzoł wręczyła i uhonorowała laureatów cennymi nagrodami książkowymi i dyplomami:

Czytaj więcej >>>
 

   75 rocznica Katynia.

 

 Obchody 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Zawierciu  13. kwietnia 2015 r. w Zawierciu odbyła się uroczystość z okazji 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczestniczyła w niej delegacja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach: uczniowie klasy 1a mundurowej i klasy 2a wojskowej wraz z opiekunami. Oddano hołd wszystkim Zamordowanym, a także złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą Ofiary zbrodni z terenu Zawiercia i okolic.

 

   Prelekcja w Centralnej Szkole Straży Pożarnej w Częstochowie.

 

 13 kwietnia br. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej w  Centralnej  Szkole Straży Pożarnej w Częstochowie. Inicjatorem spotkania był Pan gen.brygadier, Senator RP ZBIGNIEW MERES i Dyrektor szkoły Pani mgr Marzena Orzoł. Prelekcję poprowadził Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie st. bryg. dr inż. Marek Chmiel. W czasie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania, a po prelekcji wraz z opiekunami zwiedzali teren oraz budynki szkoły. Wyjazd do Centralnej Szkoły PSP okazał się dla uczniów bardzo interesujacy, szczególnie dla tych, którzy w najblizszym czasie będą zdawać egzamin  do tej właśnie szkoły . Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

 

   SPADOCHRONY.

W dniu 10 kwietnia 2015 roku tj. w piątek na długiej przerwie o godzinie 10:25 w sali 5 odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu w maju tego roku na skoki spadochronowe. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

   Życzenia Wielkanocne.

Drodzy uczniowie, rodzice, koleżanki i koledzy, niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przyniosą Wam pogodę ducha, tchną optymizmem i sprawią, że będziecie zawsze pełni radości. Wielu ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym, życzy Dyrekcja szkoły.

 

   Wielkanoc.

 Muzeum pisanki Lipsk:

 

 Toczy się toczy jajo po świecie niechaj radości wiele przyniesie, dla wszystkich uczniów i ich rodziców, dla pracowników i sympatyków. Wszystkiego najlepszego!

 

   Kurs SEP.

W dniu 1 kwietnia 2015 Dyrektor Szkoły mgr Marzena Orzoł wręczyła uczniom kształcącym się w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego- maszyniści uprawnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich w zakresie eksploatacji i dozoru. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Naukowo- Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddział Katowice reprezentowanym przez inż. Eugeniusza Mazura – Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej Nr 619 odbył się kurs zakończony egzaminami na uprawnienia SEP.

Czytaj więcej >>>
 

   Dzień przedsiębiorczości.

 

25 marca 2015r odbyła się 12 edycja programu „Dzień Przedsiębiorczości” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad programem sprawował Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.  Szkolnym koordynatorem Dnia Przedsiębiorczości była pani mgr inż. Maria Domagała. 15-tu uczniów z naszej szkoły było na jednodniowych praktykach w Firmie Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. w Katowicach, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach, Banku Spółdzielczym w Łazach. Główne cele programu, to umożliwienie uczniom zapoznania się ze specyfiką konkretnego zawodu, zweryfikowanie wyobrażeń o wybranym zawodzie, włącznie dorosłych w edukację młodzieży, pozyskanie przez młodzież informacji na temat wykształcenia, umiejętności i predyspozycji wymaganych w danej profesji.

 

   Rajd pieszy.

XLII Rajd „ Przebiśniegom na Spotkanie” 28 marca 2015 r. odbył się 42. rajd pieszy „Przebiśniegom na spotkanie”, na który wyruszyła „silna” grupa z klasy II b wraz z opiekunem mgr Anetą Nowak – Grabińską. Trasa rajdu wiodła z Kromołowa przez Skarżyce i Rudniki do Zawiercia. Lokalizacja mety związana jest z obchodami 100- lecia nadania praw miejskich Zawiercia. Pogoda nie była tak łaskawa ale nie zawiodły przebiśniegi, które „spotkaliśmy” w okolicach Okiennika. Zapraszamy na fotorelację.

 

   PCK - podsumowanie.

24 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się uroczyste podsumowanie Akcji Krwiodawstwa dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu zawierciańskiego. Uczniowie naszej szkoły, którzy po raz pierwszy w życiu oddawali krew zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi przez Prezes Oddziału PCK w Zawierciu. Natomiast pani dyrektor mgr Marzena Orzoł otrzymała podziękowania wręczone przez starostę

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka - Kraków -  2015.

 

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 27 marca 2015 udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego do Krakowa. Oprócz zwiedzania ekspozycji uczestniczyliśmy w lekcji przedmiotowej na temat lotnictwa II wojny światowej a postacią przewodnią był Stanisław Skalski – as polskiego i brytyjskiego lotnictwa w czasie II wojny światowej. Muzeum szczyci się bardzo bogatymi zbiorami, wiele z eksponatów, szczególnie tych z I wojny światowej pochodzi z tzw. kolekcji Goeringa, która pozostała na terenie Polski. Nas interesowały głównie samoloty typu Spitfire i Messerschmitt , ale do niewątpliwie najcenniejszych eksponatów należy myśliwiec przedwojenny, polskiej konstrukcji PZL P.11. Jego jedyny egzemplarz znajduje się właśnie w Krakowie. Kolejna planowana lekcja muzealna – Muzeum Auschwitz – zapraszamy. Renata Chmielewska i Monika Małysa

 

   Spotkanie z posłem.

"Obecne stosunki polsko-ukraińskie na tle wspólnej historii obu narodów", to temat ostatniego spotkania, które zostało zorganizowane w ramach klubu dyskusyjnego w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, 23 marca br. Na spotkanie został zaproszony Poseł na Sejm RP Pan Piotr van der Coghen, który na co dzień pracuje w komisjach sejmowych : Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych.

Czytaj więcej >>>
 

   Kongres Klas Mundurowych.

 

20 marca br. Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach - mgr Marzena Orzoł, uczestniczyła w I Kongresie Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych w Warszawie. W spotkaniu z Panem Tomaszem Siemoniakiem Ministrem Obrony Narodowej oraz pełnomocnikiem MON gen. Bogusławem Packiem uczestniczyli dyrektorzy szkół/klas mundurowych oraz przedstawiciele organizacji proobronnych. W czasie spotkania kilkakrotnie podkreślono, że szkoły mundurowe mają przyszłość!

Czytaj więcej >>>
 


Strona 31 z 39

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA