• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Konkurs historyczny 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

  Konkurs Historyczny „ Krąg” rozstrzygnięty! Po raz kolejny przystąpiliśmy do zmagań z historii Polski w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym. W tym roku uczniowie pisali test z historii Polski po 1944 roku. Najlepszy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy II A Natalia Bereza osiągając 70% możliwych do zdobycia punktów. Drugie miejsce zajął Szymon Jagielak a trzecie Laura Białas – uczniowie klasy II A . Ten dobry wynik cieszy i daje nadzieje na więcej w przyszłym roku. Gratulacje!

 

 Konkurs multimedialny 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kumor-Rudy.

DYPLOM

  Wielu uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego oraz uczniowie wszystkich szkół średnich z całego Powiatu Zawierciańskiego wzięło udział w XV Konkursie Multimedialnym w języku angielskim pod tytułem ,,Amerykański Super Bohater". Cieszymy się, że nasi uczniowie prezentują poziom umiejętności pozwalający na zajęcie wysokiego miejsca. Uczennica 3 klasy LO Aleksandra Skabek zdobyła III miejsce, przyznano jej dyplom oraz nagrodę w formie pomocy naukowej do języka angielskiego. Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dzień Języków Obcych w Gostku.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marta Szatan.

9-go marca 2018 roku w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego odbyła się akcja pod hasłem „Dzień Języków Obcych”, zorganizowana pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego dla uczniów Zespołu oraz klas trzecich Gimnazjów z Łaz, Niegowonic i Chruszczobrodu. Uczniowie Gostka i zaproszeni Gimnazjaliści mieli możliwość poznania kultury i tradycji wybranych państw europejskich, takich jak: Wielka Brytania, Szwajcaria, Francja, Węgry, czy Grecja, a także posmakowania potraw charakterystycznych dla tych regionów. Mogli również sprawdzić swoją wiedzę w quizie z zakresu realioznawstwa Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej >>>
 

 Doradztwo zawodowe III 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

  „Jak wybrać odpowiednią ścieżkę zawodową?” - wielu młodych ludzi zadaje sobie to pytanie. Młody człowiek powinien wybrać kierunek, do którego ma predyspozycje oraz taki, który pokrywa się z jego zainteresowaniami. W razie wątpliwości warto skorzystać z porad doradcy zawodowego. W Zespole Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach uczniowie mieli możliwość zasięgnąć indywidualnej konsultacji oraz porady w zakresie kierunku kształcenia i zawodu. Doradca zawodowy z Poradni psychologiczno-pedagogicznej pani Renata Pardela wskazała, na co należy zwrócić uwagę na rynku pracy. Podpowiedziała w jaki sposób wybrać odpowiednią uczelnię oraz kierunek studiów lub nauki. Omówiła również, jak wygląda rekrutacja na studia i co jest istotne przy podpisywaniu umowy o pracę.

 

Walentynki.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

Walentynki to bardzo miłe święto, to dzień zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie wysyłają do kochanych ludzi „walentynkę” - wiersz, wyznanie miłosne czy ciepły obrazek jako dowód sympatii i przyjaźni. Obdarzają się też upominkami.
Walentynki to święto wszystkich ludzi o otwartych sercach, zarówno tych, którzy są zakochani, jak i tych, którzy są nieśmiali i obawiają się wyznać swoje uczucie. To wyjątkowy dzień, który skłania nas do okazania nie tylko ukochanej osobie, ale i przyjaciołom, tego, co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu, sposobności i czasem odwagi, żeby to wyrazić.

Czytaj więcej >>>
 

O wolną Polskę.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Koścień-Kijanka.

Uczniowie klasy mundurowej IA w dniu 2 marca 2018 r. wzięli udział w Koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „O wolna Polskę” z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” . Wydarzenie to odbyło się w Katowicach zorganizowane przez Miasto Ogrodów oraz Instytut Kultury im. Krystyny Bochenek oraz Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.

Czytaj więcej >>>
 

 Wyjazd na lodowisko.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

 

  21 lutego został zorganizowany wyjazd na lodowisko do Częstochowy. Wzięło w nim udział 23 uczniów (kl. II „A”, II „B” i II „D”). Opiekunami grupy byli: Sylwester Nowak ,Anna Kowalska, Eliza Wieczorek. Pogoda dopisała… lekki mrozik, pełne słońce, cóż więcej trzeba?
Wszyscy świetnie się bawili na lodowej tafli wyczyniając różne akrobacje zespołowo i indywidualnie. Wielką furorę robił pingwin pomagający utrzymać równowagę oraz wyrabiający naturalną postawę. Dzięki niemu jazda na lodzie stała się nie tylko łatwiejsza, ale pełna śmiechu i zadowolenia. Dzięki niektórym wywrotkom wydzieliło się więcej hormonów szczęścia, a tym samym więcej radości.
Większość uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu. Jedno wiemy na pewno, chcemy się tam znaleźć ponownie!

 

Wycieczka - DAMEL.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Paweł Saczyński.

Dnia 20 lutego 2018 r. uczniowie klasy 1 D technikum o kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego uzyskali dostępną dla nielicznej grupy uczniów i szkół możliwość spojrzenia na funkcjonujący proces produkcji nowoczesnych silników i urządzeń elektrycznych budowy przeciwwybuchowej w Dąbrowskiej Fabryce Maszyn i Silników Elektrycznych ,,DAMEL". Silniki te znajdują zastosowanie w napędach podziemnych maszyn i urządzeń górniczych, oraz w przemyśle chemicznym, hutniczym, energetycznym, kolejowym, cementowniach, stoczniach.

Czytaj więcej >>>
 

Politechnika Częstochowska.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

W dniu 16.02.2018 r. uczniowie naszej szkoły odwidzieli Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów na Poltechnice Częstochowskiej. Uczniowie zostali zaznajomieni z możliwościami studiowania i z kierunkami kształcenia na Wydziale, a także zwiedzili niektóre laboratoria znajdujące się na Wydziale IPiTM. I tak uczniowie zobaczyli laboratorium: automatyki, modelowania procesów przeróbki plastycznej metali, mechaniki pękania i badań materiałów, mikroskopii, przemian fazowych i obróbki termomechanicznej, inżynierii bezpieczeństwa oraz optometrii. Młodzież miała również okazję zobaczyć Galerię Sztuki Odlewniczej im. Prof. Sakwy.

Czytaj więcej >>>
 

 Maraton Listów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

Podziękowanie 1

Podziękowanie 2 

  Maraton Pisania Listów Amnesty International to największe w Polsce wydarzenie dotyczące praw człowieka. W roku 2017 w jego organizację włączyło się ponad 700 miejsc w całym kraju. Napisaliśmy ponad 300 000 listów i apeli w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka.
Dziękujemy za organizację wydarzenia i tym samym wsparcie Stowarzyszenia Amnesty International w walce o poszanowanie praw człowieka.
Poświęcony czas i zaangażowanie przyczyniły się do sukcesu wydarzenia. Mamy nadzieję, że będziemy mieli i miały okazję współpracować przy kolejnych projektach związanych z działalnością na rzecz praw człowieka, w tym podczas kolejnego Maratonu Pisania Listów

 

 Olimpiada ZUS.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

Powiększenie zdjęcia 

  Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w „Olimpiadzie wiedzy o ZUS”!
Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1A: Artur Widawski, Magda Matyja oraz Weronika Golba, których prace zostały wysłane do kolejnego etapu olimpiady.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych docenił trud uczniów włożony w przygotowanie się do olimpiady, dlatego każdy uczestnik, biorący udział w konkursie, otrzymał nagrodę rzeczową.
Dzięki zajęciom przygotowującym do konkursu młodzież poznała ważny aspekt ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Teraz uczniowie zdają sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne, nauczyli się zasady solidaryzmu społecznego oraz zdobyli praktyczną wiedzę jako przyszli przedsiębiorcy.

 

 Doradztwo zawodowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

  DORADZTWO ZAWODOWE
• W dniu 16.02.2018r. w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach odbędą się indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym prowadzone przez p. Renatę Pardelę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu w godzinach porannych.
• W dniu 20.02.2018r. ponownie będą miały miejsce indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym tym razem z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu w godzinach 8.30.-12.00.
Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby porozmawiać o swojej przyszłości.
Dodatkowych informacji udzieli pedagog szkolny.

 

Bezpieczeństwo i Edukacja.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Koścień-Kijanka.

24 stycznia 2018r. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach wzięli udział w obchodach VII–lecia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie klas mundurowych wysłuchali wykładu wprowadzającego wygłoszonego przez insp. Romana Rabsztyna Pierwszego Zastępce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W części pokazowej zaprezentowano inscenizację ataku uzbrojonego szaleńca w miejscu publicznym oraz sposoby reagowania w sytuacji zagrożenia. Pokaz został przeprowadzony przez Grupę Szybkiego Reagowania WSB we współpracy z grupą byłych antyterrorystów pod wodzą Grzegorza Mikołajczyka. Słuchacze Szkoły Policji Katowicach Katowicach zademonstrowali elementy taktyki i techniki interwencji policyjnych. Na parkingu przy uczelni pokaz z udziałem psów ratowniczych przeprowadziła Dąbrowska Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza.

 

Czytaj więcej >>>
 


Strona 30 z 64