• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kazimierówka 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

 

22 marca 2017 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach rocznicowych powstania styczniowego w Kazimierówce. W tym roku przygotowaliśmy poezję powstańczą i pieśni patriotyczne, tak by pokazać tradycje powstania styczniowego w literaturze i historii Polski. Coroczne spotkania na Kazimierówce upamiętniają bitwę, która rozegrała się w okolicach Łaz 22 marca 1863 roku. Wśród poległych był ksiądz Benwenuto Mańkowski, który stał się patronem symbolicznej mogiły na Kazimierówce. Nasza szkoła została wyróżniona opieką nad Sztandarem Pamięci Powstańców im. księdza Mańkowskiego i właśnie ten sztandar, obok Sztandaru Szkoły, prezentowaliśmy na uroczystości.

Czytaj więcej >>>
 

ERASMUS+ - realizacja.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.06.2016 - 31.05.2017 realizuje projekt pt. „Technika łączy ludzi’’, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność edukacyjna. Dofinansowanie, które otrzymała nasza szkoła na realizację projektu wynosi 95 671, 00 EUR.

 

Czytaj więcej >>>
 

Wiosna 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

 

W dniu 23 marca 2017 w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Wiosny”. Młodzież klasy I a, I b, I d wraz z mgr Agnieszką Pietrkiewicz i mgr Jackiem Rybą przygotowała imprezę artystyczną z okazji pierwszego dnia wiosny. W tym dniu uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą budzącej się do życia przyrody. Byli zachęceni, aby szukać w wolnym czasie "zwiastunów wiosny".
Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Świat roślin i zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia, a następnie rozpoczyna się pierwsza faza okresu rozmnażania, czyli dobieranie partnerów i zapłodnienie u zwierząt, a u roślin kwitnienie i zawiązywanie zalążków. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Na drzewach pojawiają się liście, np. na Mazowszu najwcześniej około 24 marca, a najpóźniej w ostatniej dekadzie kwietnia

Czytaj więcej >>>
 

WSB warsztaty.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Paweł Saczyński.

 

W dniu 21 marca 2017 uczniowie klas pierwszych technicznych kształcący się w kierunkach: technik obsługi portów i terminali, technik transportu kolejowego, technik elektroenergetyk transportu szynowego wzięli udział w warsztatach , zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach „Tygodnia Umiejętności Zawodowych”. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez Kierownika Transportu Szynowego prof. dr hab. inż. Marka Sitarza oraz w warsztatach przygotowanych pod kątem każdego zawodu.

Czytaj więcej >>>
 

Konkurs Recytatorski.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

Zdjęcie

...Tylko poezja ma sens
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ma swoją tradycję i odbywał się już 62. raz , jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób starszych. W kameralnej sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu zaprezentowali swój kunszt młodzi , zdolni recytatorzy, śpiewający poezję i monodramiści . I zapewne nie był to przypadek , że pierwszy dzień astronomicznej wiosny , czyli 20 marca 2017 r. miał tak piękną , artystyczną oprawę... Dominowała literatura współczesna , królowała niepodzielnie twórczość Wisławy Szymborskiej. Wybór repertuaru był przemyślany , a jego siłą były osobiste i emocjonalne interpretacje.

Czytaj więcej >>>
 

Targi Edukacyjne w Katowicach.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Renata Chmielewska, mgr Anna Koścień-Kijanka.

 

Dnia 21 marca uczniowie klasy II A uczestniczyli w XIX Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych w katowickim Spodku. Mogliśmy obejrzeć stoiska wielu wyższych uczelni z całej Polski, porozmawiać z ich przedstawicielami i studentami, tak by za rok, przy wyborze własnej uczelni mieć pełną wiedzę o ofercie edukacyjnej w naszym regionie i nie tylko.

Czytaj więcej >>>
 

Body 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Magdalena Fidyk.

 

Uczniowie klasy II a pojechali na wystawę BODY WORDLS VITAL. To najliczniej odwiedzana wystawa świata. Ukazuje potencjał ciała ludzkiego w ruchu, prezentuje autentyczne ciała człowieka w zdrowiu i chorobie. Uświadamia jak ważny jest zdrowy i aktywny tryb życia.

Czytaj więcej >>>
 

Wycieczka do Wielkiej Brytanii.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr  Ewa Kumor-Rudy.

Wielka Brytania Londyn
Termin: 18 – 23.09.2017 r.
Zapisy u p. Ewy Kumor-Rudy
1. dzień: Wyjazd w godzinach popołudniowych, nocny przejazd do Francji
2. dzień: Calais - Dover: przejazd przez Eurotunel. Przyjazd do Londynu. GREENWICH - spacer po parku oraz zwiedzanie Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego (południk „0”). Zwiedzanie największych muzeów Londynu: British Museum, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Muzeum Wiktorii i Alberta, Hyde Park, Harrods - jeden z najsłynniejszych ekskluzywnych domów towarowych w Londynie. Zakwaterowanie u rodzin angielskich, obiadokolacja, nocleg.
Informacje szczegółowe
 

 

Dzień Języków.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kumor-Rudy, mgr Marta Szatan, mgr Dorota Jankiewicz, mgr Renata Chmielewska.

 

Dnia 9 marca 2017 r. w ,,Gostku '' obchodziliśmy Dzień Języków Obcych oraz Dzień Otwarty Szkoły , gościliśmy u siebie młodzież z gimnazjów z Łaz, Niegowonic i Chruszczobrodu. Wszystkich przybyłych przywitała Pani Dyrektor mgr Marzena Orzoł.
Uczniowie klas liceum 1A, 2A i 2B zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie na małej scenie przedstawiając skecze w języku angielskim, polskim i polsko-angielskim, wraz z gimnazjalistami wzięli udział w Quizie wiedzy o krajach anglo i niemiecko języcznych.

Czytaj więcej >>>
 

Dzień Naleśnika.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kumor-Rudy.

 

Pancake Day – Dzień Naleśnika w ,,Gostku''.
Odpowiednikiem Tłustego Czwartku w Polsce jest Dzień Naleśnika w Anglii, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej. 28 lutego uczniowie ,,GOSTKA'' wraz z nauczycielami języka angielskiego przygotowali to wydarzenie. Tradycyjnie w tym dniu organizowane są "biegi z patelniami", w tej konkurencji chętni uczniowie musieli jak najszybciej dobiec do mety podrzucając 8 razy naleśnik.

Czytaj więcej >>>
 

Dzień Kobiet 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

 

W Zespole Szkół im. Gostkowskiego w dniu 8 marca 2017 młodzież klasy ID, IA, I B i II D, II a, III a przedstawiła spektakl muzyczny dotyczący ostatniej cesarzowej Chin Cixi. Średniowieczne Chiny przekształciła w państwo na miarę XX wieku. Wprowadziła elektryczność, linie kolejowe, telegrafy i telefony, zachodnią medycynę, zbudowała flotę i zmodernizowała armię, nawiązała nowoczesne stosunki dyplomatyczne, rozwinęła handel zagraniczny. Ale historia nie doceniła jej zasług. Jeszcze do niedawana mit zacofanej Cixi, kolejnej kobiety, która nie powinna się była mieszać do polityki, był obowiązującą wersją wydarzeń.

Czytaj więcej >>>
 

Powiatowy Urząd Pracy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka - pedagog szkolny.

 

W dniu 22.02.2017 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Agnieszkę Rydzy z Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu. Podczas dwóch godzin lekcyjnych w klasach III technikum i liceum odbył się warsztat o tematyce: „Samodzielność w poszukiwaniu pierwszej pracy”.

Czytaj więcej >>>
 

SWPS.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka - pedagog szkolny.

 

W dniu 24.02.2017 roku w ramach projektu Strefa Młodzieży gościliśmy w naszej szkole Panią Wiktorię Liman ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Podczas dwóch godzin lekcyjnych w klasie IIa, IIb i IIc odbyły się warsztaty o tematyce: Profilaktyka zwalczania agresji.

Czytaj więcej >>>
 


Strona 11 z 34

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016