• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach serdecznie zaprasza na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 23 czerwca 2017r., o godz. 10.00, w siedzibie szkoły.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego zostanie poprzedzona Mszą Św. w Kościele Pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 9.00.
Na Mszę Św. w intencji społeczności szkolnej, zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły.

mgr Marzena Orzoł dyrektor szkoły
 

 Festyn w Myszkowie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kumor-Rudy.

W dniu 31.05.2017r uczniowie Zespołu Szkół im. prof. R. Goskowskiego w składzie: Mikołaj Aleksandrowicz, Łukasz Jabłoński, Szymon Jagielak, Szymon Puto, Maciej Piekarczyk pod opieką nauczyciela pana Sylwestra Nowaka zorganizowali pokaz wojskowy taktyki zielonej (teren niezurbanizowany) na festynie w Zespole Szkół nr 5 w Myszkowie.
Dowódca oddziału ( Mikołaj Aleksandrowicz ) oraz zastępca ( Łukasz Jabłoński ) ułożyli pokaz polegający na neutralizacji kontaktu ogniowego oraz podjęcia rannego ( taktyka czerwona ), następnie odbył się pokaz pacyfikacji i samoobrony .
Po demonstracji umiejętności taktycznych oddziału klasy 1 A można było obejrzeć repliki broni oraz inne elementy oporządzenia taktycznego takie jak: kamizelki typu body armour, chestrig oraz pas snajperski, repliki karabinów AK, AK74M, M4, maski przeciwgazowe i antypyłowe.

Podziękowanie

 

 Wolontariat.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

  Nasz szkoła dołączyła do udziału w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Wiele chorych dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu. Dla chorych dzieci zostały własnoręcznie wykonane i wysłane kartki urodzinowe wraz z dołączonymi do nich kolorowymi i uśmiechniętymi breloczkami.

 

Konkurs literacki.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

„ Dobre wartości” ....nigdy nie są złe !!!
Ten przewrotny tytuł artykułu nie ma nic wspólnego z jego , wydawać by się mogło , błahą problematyką.Sprawa jest bowiem poważna...Uczennica klasy Ia liceum w Zespole Szkół im.prof.Romana Gostkowskiego w Łazach –Laura Białas zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim: szlakiem wartości wielkich polskich osobowości – Conrada , Piłsudskiego , Chmielowskiego , Koźmińskiego , Kościuszki zorganizowanego pod Honorowym Patronatem Doradcy Metodycznego Nauczycieli Języka Polskiego w Dąbrowie Górniczej , we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.Konkurs umieszczony jest w wykazie zawodów wiedzy , artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty w Katowicach.

DYPLOM

Czytaj więcej >>>
 

 Park technologiczny.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

 

  Zespół Szkół im. Gostkowskiego współpracuje z innowacyjnymi firmami. Dzięki mgr Marzenie Orzoł w naszej szkole nasi uczniowie mogą poznawać najnowsze technologie. Wybór naszej szkoły to strzał w dziesiątkę, tylko u nas można się uczyć w zawodzie technik energetyk transportu szynowego, technik porty i terminale, technik transportu kolejowego, klasa liceum o profilu mundurowym wojskowo - policyjna - strażacka

 

Dzień pamięci ofiar obozów koncentracyjnych.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

 

Dnia 14 czerwca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Jest to święto uchwalone 8 czerwca 2006 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 66 rocznicę przybycia pierwszego masowego transportu więźniów do KL Auschwitz. Kolejną rocznicę tych wydarzeń zaakcentowano również w Zawierciu. Tego dnia spotkaliśmy się przy pomniku Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu przy ulicy gen. Wł. Sikorskiego w Zawierciu z inicjatywy Społecznej Rady Kombatantów i Urzędu Miasta.

Czytaj więcej >>>
 

Konkurs wiedzy o II wojnie światowej.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

 

Dnia 7 czerwca miał miejsce Wielki Test z Historii II Wojny Światowej. Był to konkurs zainspirowany zainteresowaniami uczniów klas pierwszych naszej szkoły. W zmaganiach wzięły udział drużyny z klas pierwszych, możliwy był również udział zawodników indywidualnych. Klasę I A reprezentował zespół w składzie: Laura Białas, Karolina Kozieł, Szymon Jagielak i Szymon Puto. Klasa I B wystąpiła w składzie Patrycja Machura, Natalia Bereza, Wiktor Domagała i Weronika Kulawik. Klasę I CK reprezentowali : Daria Szmyracha, Patrycja Winkler, Karolina Kurdziel i Konrad Jakubczyk . Klasa I D wystąpiła najliczniej i wystawiła zespół w składzie: Marcin Woźniakowski, Oskar Osys, Łukasz Woźniak, Mateusz Skowron, Darek Zasik i Kamil Kocel.

Czytaj więcej >>>
 

I ustny przetarg.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.


Wynajem lokalu w szkole - przetarg. Ogłoszenie: Zespół Szkół im.prof. Romana Gostkowskiego w Łazach ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu użytkowego:
 

Informacje szczegółowe


Protokół z przetargu

 

 Kwalifikacja E.25.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

Zaprasza nauczyciel mgr inż. Jacek Ryba uczniów klasy 3 CD i 2 D na warsztaty z montażu do kwalifikacji E.25 w następujących terminach: 14 czerwca 2017 od godziny 8-11.25, 19 czerwca od godziny 8-12, 21 czerwca od godziny 8-11, 22 czerwca od godziny 8-12, 23 czerwca od godziny 12-17. Zajęcia praktyczne z montażu będą świetną okazją do jeszcze lepszego przygotowania się uczniów z klasy 3 CD i 2 D z montażu

 

 Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

  MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ OLDBOJÓW.
W dniach od 9 do 11 czerwca 2017 r. na hali sportowej ZAKSY w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się XII Mistrzostwa Polski Oldbojów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego.
W zawodach uczestniczyło ponad 600 zawodnbików z Polski i z zagranicy. Mecze były rozgrywane w 6 kategoriach wiekowych.
W kategorii 60+ pierwsze miejsce wywalczyła i tym samym została Mistrzem Polski drużyna MICKIS z Jaworzna reprezentująca województwo Śląskie.
Z satysfakcją pragniemy poinformować, iż zawodnikiem zwycięskiej drużyny jest nauczyciel naszej szkoły Pan Andrzej Czapla.

 

Roman Gostkowski Lwów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

Rok 2017 rozpoczyna obchody związane z jubileuszem 50-lecia ZS im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. W tym właśnie roku przypada 180-ta rocznica urodzin patrona szkoły profesora Romana Gostkowskiego (1837- 1912) i z tej okazji w dn. 01.-04. 06. 2017 roku odbył się wyjazd do Lwowa, miasta ,w którym żył i pracował ten wybitny uczony . Szkoła w Łazach jest jedyną szkołą w Polsce noszącą jego imię. Celem wyprawy było odnalezienie na Cmentarzu Łyczakowskim grobu profesora, jak również odwiedzenie Politechniki Lwowskiej ,której był rektorem oraz miejsc związanych z naszym patronem. W wyprawie uczestniczyła delegacja nauczycieli wraz z dyrektorem szkoły p. Marzeną Orzoł. Lwów okazał się bardzo gościnnym miastem.

Czytaj więcej >>>
 

 Bez papierosa.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

  W dniu 6 czerwca 2017 w Zespole Szkół im. Gostkowskiego pani mgr Ewa Kumor-Rudy zorganizowała wraz mgr inż. Jackiem Ryba akcję "Wybieram życie bez papierosa". Młodzież włączyła się aktywnie, jak również grono pedagogiczne w zmianę swojego życia aby wybrać życie bez papierosa. Akcja miała na celu pokazanie, że warto zamienić palenie papierosów na na motto: "mam własne zdanie i mogę robić to co uważam za słuszne - wybieram życie bez papierosa -bo jest to mój wybór od dziś

 

Siatkówka plażowa.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.

 

Dnia 02.06.2017. ( w piątek ) na kortach OSiRU w Porębie odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Zawierciańskiego w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. W wyniku wielogodzinnych zmagań w upalnym słońcu doszło do wyłonienia najlepszych drużyn w obu kategoriach.
Z reporterskiego obowiązku nadmieniamy,iż nasi siatkarze ulegli w finale w walce o złoto tylko doskonale dysponowanym w tym dniu zawodnikom z Zespołu Szkół w Porębie, a dziewczęta również w finale z zawodniczkami z I LO.
Z radością przedstawiamy naszych (vice) Mistrzów Powiatu.

Czytaj więcej >>>
 


Strona 11 z 37

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016