• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 INFORMACJA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - 21 czerwca 2024.

 Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21 czerwca 2024 w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach  : 

Godzina 8:00 - Msza na zakończenie roku szkolnego w kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego obok szkoły w intencji społeczności szkolnej, podziękowanie za miniony rok i błogosławieństwo na wakacje na którą serdecznie zaprasza wszystkich nasz ksiądz katecheta Janusz Kania. 

Godzina 9:00 - Akademia na zakończenie roku. 

Spotkanie z wychowawcami w salach i z koleżankami i kolegami. 

JUŻ WAKACJE STRUMYK LAS ...

 

 Staże na początek karierze 2024.

 

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE pt. "Staże na początek karierze" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027
- Priorytet: FESL.06.00 – Fundusze Europejskie dla edukacji
- Działanie: FESL.06.03 – Kształcenie zawodowe.
2. Celem głównym Projektu jest dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz wzrost zatrudnienia 216 absolwentów (110 kobiet, 106 mężczyzn), w tym 3 ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z terenu Powiatu Zawierciańskiego.
Wzrost zatrudnienia wśród absolwentów szkół zawodowych nastąpi poprzez poprawę jakości i efektywności realizowanego wsparcia dzięki:
- 216 uczniów/nnic uzyska uprawnienia poprzez udział w stażach;
- poprawie współpracy szkoły z otoczeniem społeczno -gospodarczym;
3. Projekt realizowany jest w terminie od dnia 1 września 2024 do dnia 31 grudnia 2026 roku na terenie województwa śląskiego.

Dokumenty do zapoznania się i pobrania:

Regulamin-uczestnictwa-w-projekcie-Staże-na-początek-karierze --->>> 

Załącznik-1-Formularz-zgłoszeniowy-do-Projektu-dla-uczniów --->>>

Załącznik-2-Deklaracja-uczestnictwa-w-projekcie --->>>

Załącznik-3-Oświadczenie-uczestnika-projektu --->>>

 

 

 ZAWÓD NA PROPSIE 2024.

Od małego interesujesz się koleją? Lubisz jeździć pociągami?
Kolej na Twój ruch przy wyborze szkoły.
Świetnym wprowadzeniem i rozszerzeniem wiedzy w tym zakresie jest wybór klasy o kierunku technik transportu kolejowego w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach.
Plakat--->>>

 

 Uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy 2024.

W dniu 25.05.2024r w Zespole Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy informacyjnej upamiętniającej obóz pracy dla Żydów na terenie Łaz. Uroczystości towarzyszyli wyjątkowi goście: rodzina że Stanów Zjednoczonych Ediego Willnera osadzonego w obozie pracy, Pani Ania naoczny świadek, który pomagał Żydom osadzonym w obozie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność: przedstawicielom zarządu powiatu zawierciańskiego, przedstawicielom Rady Miasta i gminy Łazy, przedstawicielom WCR Będzin, Komendy powiatowej policji w Zawierciu, przedstawicielowi Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. dyrektorom szkół z terenu Łaz i gminy Łazy, dyrektorowi i pracownikom biblioteki w Łazach, nauczycielom, pracownikom szkoły, młodzieży oraz mieszkańcom. Była to trudna ale piękna lekcja historii, mamy nadzieję, że to dzisiejsze wydarzenie na długo zostanie w naszych sercach. Dziękujemy!

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 Warsztaty z kryminalistyki 2024.

 

W dniu 24 maja uczniowie z klas mundurowych brali udział w warsztatach z kryminalistyki, zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
Pierwsza część wykładu oraz pokazu prowadzonego przez doktora Arkadiusza Pawła Szajnę ujawniła tajniki badania przez tak zwany potocznie wariograf( wykrywacz kłamstw) a w świecie naukowym zwany poligrafem, który służy do badania i rejestrowania śladów emocjonalnych danego zdarzenia, rejestruje on co najmniej trzy procesy fizjologiczne skorelowane ze zmianami aktywności organizmu - zmianami emocjonalnymi - są to: częstotliwość oddechu, reakcja skórno galwaniczna oraz ciśnienie krwi/puls.
Takiemu badaniu został poddany ochotnik z grupy naszych uczniów, pomimo wielkich starań by przechytrzyć urządzenie, nie udało mu się tego dokonać.
W drugiej części naszego spotkania z przedstawicielami uczelni młodzież dowiedziała się czym jest daktyloskopia.
To jedna z najważniejszych metod identyfikacji sprawców czynów przestępczych, gdzie ujawnia się i zabezpiecza ślady linii papilarnych.
Na tych właśnie warsztatach uczniowie Zespołu Szkół im profesora Romana Gostkowskiego ćwiczyli w jaki sposób zostawić dobry ślad na przedmiocie i jak prawidłowo pobrać go właściwie zabezpieczając by mógł być zbadany celem wykrycia przestępcy.
Świetne warsztaty, super zabawa i konkretna dawka wiedzy, jeszcze tam wrócimy.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 ZAPROSZENIE NA ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ 2024 - SKIEROWANE DO MIESZKAŃCÓW GMINY ŁAZY I POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO.


i

 

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - MATURA 2024 .

Matury

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o egzaminie maturalnym i prosi o zapoznanie się z tymi ważnymi informacjami oraz odpowiednie zastosowanie się.

HARMONOGRAM  matur  -  2024 --->>> 

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE U GÓRY STRONY.

(PRZYBORY I MATERIAŁY POMOCNICZE POZA OBOWIĄZKOWO ZAPEWNIANYMI PRZEZ SZKOŁĘ ZAPEWNIA ZDAJĄCY)

LINK DO OFICJALNYCH INFORMACJI O PRZYBORACH I MATERIAŁACH POMOCNICZYCH --->>>

HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY MATURY USTNEJ DLA TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW I ABSOLWENTÓW Z LAT POPRZEDNICH Z NAZWISKAMI I GODZINAMI  JEST DOSTĘPNY NA TABLICY OGŁOSZEŃ W SZKOLE ORAZ W SEKRETARIACIE.

Przypominamy o obowiązku zgłoszenia się na egzamin maturalny na 30 minut przed jego godziną rozpoczęcia!

 

 Marsz Żywych 2024.

Pożegnanie maturzystów 2024

Marsz Żywych W dniu 6 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Marsz Żywych" w Oświęcimiu, podczas którego Żydzi z całego świata upamiętniają ofiary Holocaustu. Uczestnicy Marszu przeszli przez bramę "Arbeit Macht Frei" na terenie byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu Auschwitz, następnie udali się do Birkenau, gdzie odbyła się główna ceremonia, w trakcie której upamiętniono wszystkich zamordowanych w obozie w Auschwitz, zapalono sześć zniczy symbolizujących sześć milionów ofiar Zagłady. Na terenie Birkenau uczestnicy marszu zostawiali drewniane tabliczki symbolizujące żydowskie nagrobki - macewy, jak również palili symboliczne świeczki.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 Akcja Zonkile 2024.

Pożegnanie maturzystów 2024

Akcja Żonkile W tym roku kolejny raz uczestniczyliśmy w akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile", upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.
#ŁączyNasPamięć
#Akcja Żonkile

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 Pożegnanie maturzystów 2024.

Pożegnanie maturzystów 2024

Uroczyste pożegnanie maturzystów w Zespole Szkół im. profesora R. Gostkowskiego w Łazach w dniu 26 kwietnia 2024.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 Edukacyjny Dzień Książki 2024.

Integracja 2023


Dzień dobry! Możemy się pochwalić, iż dostaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!
Tak więc, z wielką przyjemnością chcemy zaprosić na nasz Edukacyjny Dzień Książki!!! Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, poniżej przedstawiamy program wydarzenia :)
25.04 (czwartek)
- Przemarsz literackiego orszaku po ulicach miasta ( start w Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu godz. 9:45) grupy szkolne
- Literacka gra miejska "CZYtam książki" ( park miejski, ok 10:00-12:00 klasy 1-8 ) grupy szkolne - Spotkanie z Krzysztofem Poznańskim- popularyzatorem nauki i twórcą kanału Naukowo TV na YouTube. Autorem książki „Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi”( Księgarnia Edukacyjna w Zawierciu godz. 16:30; wyniki gry dla klas 1-4 oraz rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Ekologiczny Dinozaur")
26.04 (piątek)
- warsztaty plastyczne z Piotrem Sochą ( Księgarnia Edukacyjna w Zawierciu godz. 10:00) grupa zamknięta przedszkolna
- warsztaty scenopisarstwa z Małgorzatą Materą (Księgarnia Edukacyjna godzina 9:00 )
- Spotkanie autorskie z Katarzyna Ryrych dla dzieci w wieku 10-16 lat ( Księgarnia Edukacyjna godz. 16:30, wyniki gry miejskiej dla klas 5-8 )

27.04 (sobota )
- Spotkanie autorskie z Mikołajem Łozińskim jednym z najważniejszych współczesnych pisarzy,
dwukrotnie nominowanym do Nagrody Literackiej Nike. ( Księgarnia Edukacyjna godz. 12:00 )
ZAPRASZAMY!!!
Księgarnia Edukacyjna w Zawierciu
tel. 32 30 70 300

Plakat --->>> 


 

 Wojskowy bieg przełajowy - Tarnowskie Góry 2024.

Integracja 2023

W dniu 25.04.2024 uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w Wojskowym biegu przełajowym po sprawność o Puchar Dowódcy Garnizonu Tarnowskie Góry organizowanym przez 5 pułk chemiczny im. generała broni Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach.
W biegu brało udział 350 zawodników z podziałem na kategorie: kobiety i mężczyźni. Młodzież musiała pokonać dystans 3000 m w terenie leśnym. Wszyscy uczestnicy z ,,Gostka" walczyli zaciekle, co przełożyło się na wspaniały wynik i sukces.
W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Natalia Wąsat z klasy 2 a LO uzyskując wynik 13 minut 42 sekundy, w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Oskar Bereda z klasy 2a LO z wynikiem 11 minut 58 sekund, trzecie miejsce w kategorii mężczyzn przypadło Saszy Kowalenko z klasy 2 a LO, który pokonał dystans w 12 minut i 12 sekund .
Po odebraniu pucharów świętowaliśmy przy gorącej herbacie oraz wojskowej grochówce. Całość dopełniła wspaniała ścianka wspinaczkowa, dzięki uprzejmości pana Sylwestra Nowaka młodzież mogła pokonać nie tylko dystans na drodze leśnej ale również wysokościowy.
Uczeń naszej szkoły Sasza Kowalenko, który jest zawodnikiem boksu miał sposobność uczestniczenia w treningu z szeregową Kariną Szmalenberg - zawodową międzynarodową mistrzynią Polski w boksie. Gratulujemy naszym zawodnikom za udział i zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 WCR Będzin  GRATULACJE DLA ABSOLWENTÓW 2024.

Integracja 2023

Gratulacje dla absolwentów naszej szkoły od Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie oraz informacje o możliwej dalszej drodze kariery zawodowej.

 

 

PLAKAT INFORMACYJNY --->>>

 


Strona 2 z 65