• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Konkurs Recytatorski.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kumor-Rudy.

 

  W dniu 30 października 2017 młodzież Zespołu Szkół w Łazach im. prof. Romana Gostkowskiego wzięła udział w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim w języku angielskim, który odbył się w II LO w Zawierciu. Liczna grupa (tj. 17 osób) z ,,Gostka'' zaprezentowała ciekawą poezję i prozę w swoich interpretacjach, na szczególną uwagę zasłużył uczeń klasy 3 B LO Konrad Pala, który zajął II miejsce z utworem ''Life Explained". Gratulujemy zwycięzcy i wszystkim uczestnikom, którzy zdobyli się na odwagę by stanąć przed szerszą publicznością z niełatwym repertuarem. Zapraszamy za rok na nowe wyzwania.

 

 PKP CARGO TABOR DĄBROWA GÓRNICZA.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.


  Sprawozdanie z wycieczki przedmiotowej do Zakładu Naprawy Taboru Kolejowego PKP CARGO TABOR w Dąbrowie Górniczej.
W dniu 26.10.2017 uczniowie klasy 4CD w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z eksploatacji środków transportu szynowego. Celem pierwszego wyjazdu było zapoznanie z regulaminem bocznicy i przepisami bhp, dokumentacją wykorzystywaną podczas przeglądów i napraw wagonów kolejowych oraz organizacją pracy, co stanowi jednocześnie realizację programu nauczania i formę przygotowania do egzaminu zawodowego. W takiej sytuacji bezcenna jest możliwość zdobycia wiedzy praktycznej bezpośrednio od fachowców, zadawania pytań, zobaczenie rzeczywistych dokumentów i zapisów. PKP CARGO TABOR Sp. z o. o. to także możliwe miejsce pracy dla naszych absolwentów, a wcześniej w czasie nauki szansa na uzyskanie stypendium.
Jazda pociągiem była też okazją do powtórzenia i utrwalenia wybranych zagadnień dotyczących środków transportu szynowego. Kierownikiem wycieczki był mgr inż. Krzysztof Sapkowski a opiekunem mgr Piotr Cichy.

 

Balice.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Monika Małysa.

Z wizytą w Centrum Edukacji Lotniczej - Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice
W dniu 24 października uczniowie klasy IICK -technik eksploatacji portów i terminali wraz z opiekunami(mgr inż. Marią Domagałą, mgr Moniką Małysą i mgr Kingą Leks) udali się na wycieczkę przedmiotową do Portu Lotniczego Kraków-Balice. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z infrastrukturą, funkcjonowaniem lotniska oraz z procedurami odprawy pasażerów.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od pobytu w terminalach lotniczych -przylotowym i odlotowym. Uczniowie zobaczyli stanowiska odprawy biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Zapoznali się z pracą punktu informacyjnego, z którego pozyskali przydatne materiały do zajęć z przedmiotu obsługa podróżnych w portach i terminalach i zajęć z języka obcego zawodowego. Skorzystaliśmy również z możliwości wejścia na taras widokowy- doskonały do obserwacji startujących i lądujących samolotów.

 

Czytaj więcej >>>
 

 Akcja HDK.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Rejewska.

 

  Oddając krew – darujesz życie !!! Krwiodawca to człowiek o większej niż przeciętna wrażliwości na sprawy ludzkie, skłonny do bezinteresownego działania. Honorowy dawca krwi to człowiek taki jak TY, kiedy podejmuje decyzję o podzieleniu się cząstką siebie z innymi. W dniu 24 października 2017 roku na terenie naszej szkoły odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Do tej akcji zgłosiło się aż 30 uczniów, dopuszczonych zostało 15, a 12 z nich oddało krew po raz pierwszy w życiu. Oddając krew pomagamy innym i sobie. Wszystkim zaangażowanym w akcję oddawania krwi w naszej szkole.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!! SK PCK

 

 Antyprzemoc.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Koścień-Kijanka.


  W dniu 23 października 2017r. uczniowie klasy IA wraz z pedagogiem i wychowawcą wzięli udział w projekcie dotyczącym przeciwdziałania przemocy domowej, zorganizowanym przez Fundację z Pomysłem pod hasłem „Szanuję – przemocy NIE stosuję” w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Uczniowie obejrzeli występ męskiej Artystycznej Grupy Antyprzemocowej ART. 207 , która zwraca uwagę na problem przemocy domowej wobec kobiet za pomocą środków teatralnych, parateatralnych i happenerskich. Członkowie grupy biorą na siebie odpowiedzialność za męski wymiar przemocy i podobnie jak przedstawiciele Fundacji z Pomysłem podzielają przekonanie, że problemu nie da się rozwiązać bez udziału mężczyzn. Po występie uczniowie wzięli aktywny udział w prelekcji na temat przemocy.

 

 "Ciekawa lekcja" z WSZOP - 2.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.


  W naszej szkole w dniu 20.10.2017r. odbyły się już po raz drugi zajęcia z cyklu „Ciekawa lekcja” prowadzone przez pracowników akademickich Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Tym razem zajęcia prowadziła pani mgr Ewa Walewska absolwentka kierunku kulturoznawstwo, doktorantka w instytucie nauk o kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tematem prelekcji był: „CV i list motywacyjny na 100% – Aplikuj profesjonalnie”.
Uczniowie klas drugich i trzecich liceum i technikum dowiedzieli się, w jaki sposób należy przygotować poprawne formalnie oraz odpowiednie do danej oferty pracy dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny), które pozwolą na prezentację pełnego doświadczenia oraz potencjału kandydata. Prowadząca szczegółowo omówiła również najczęściej popełniane błędy. Ponadto uczniowie zostali zapoznani z niedostępnymi zazwyczaj dla kandydata informacjami – mechanizmami oceny aplikacji przez rekrutów oraz sposobami weryfikacji informacji zawartych w dokumentach.

 

Konsultacje.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

Zapraszamy wszystkich rodziców (opiekunów prawnych) na konsultacje z nauczycielami w dniu 26 października(czwartek) 2017 r.  
16.30 – spotkanie rodziców z pedagogiem w sali 105.
17:30 – 19.00 - konsultacje z nauczycielami uczącymi w danej klasie
 

 

 Tenis 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Monika Małysa.

 

  Szkolne zawody w tenisie stołowym.
W dniu 16 października odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Celem zawodów było wyłonienie zwycięzców, którzy będą reprezentantami szkoły w zawodach na szczeblu powiatu. Po kilkugodzinnych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy, którym gratulujemy.
KATEGORIA DZIEWCZĄT
I MIEJSCE-DARIA DAJER KL.IB
II MIEJSCE-WERONIKA GOLBA KL.IA
III MIEJSCE-WIKTORIA LENDOR KL.IA

KATEGORIA CHŁOPCÓW
I MIEJSCE-MICHAŁ KUREK KL.IB
II MIEJSCE- ŁUKAASZ FIK KL.IIID
III MIEJSCE-BARTOSZ PĘDOŁA KL. IID

 

Czworonogi.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

Zbiórka dla Zwierząt ze Schroniska w Zawierciu.
Prosimy Was, drodzy uczniowie o wsparcie akcji na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Zawierciu.
Zbieramy:
- karmę dla psów,
- koce, legowiska,
- miski,
- obroże, smycze, zabawki.
Czas trwania akcji: 19.10. 2017r. – 20.11.2017r.
DOBRO POWRACA !!!
 

 

#Code Week.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

Udane Łowy Androidów w Gostku
W dniu 20 października 2017 r. w naszej szkole miał miejsce event pod intrygującą nazwą „Zostań Łowcą Androidów”. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach udziału w projekcie #CodeWeek Polska w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywał się w tym roku już po raz czwarty. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Punktualnie o 9.00 w sali informatycznej pojawili się uczestnicy eventu: 10 uczniów z klas IID, IIIC i IIID oraz rodzice zainteresowani nowymi technologiami w zakresie programowania aplikacji mobilnych. Uczestników powitał Pan Wicedyrektor Krzysztof Grabowski i wspominając własne doświadczenia związane z programowaniem – życzył „pomyślnych łowów”.
W rolę trenera wcielił się Pan Piotr Cichy – nasz nauczyciel informatyki i przedmiotów zawodowych. Program wydarzenia obejmował prezentację narzędzi i metod tworzenia aplikacji mobilnych, utworzenie przez każdego uczestnika 3 aplikacji, wgranie ich na smartfona i testowanie poprawności działania.

 

Czytaj więcej >>>
 

 "Ciekawa lekcja" z WSZOP.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.


  18 października 2017r. wszystkie klasy liceum o profilu mundurowym uczestniczyły w zajęciach z serii „Ciekawa lekcja”, prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Wykład prowadził czynny funkcjonariusz Policji, wykładowca Szkoły Policji w Katowicach oraz WSZOP, instruktor jujitsu, strzelectwa sportowego oraz taktyki i technik interwencji, były reprezentant Polski w zapasach styl klasyczny podinsp. mgr Bartosz Głowacki. Tematem wykładu były: „Zasady naboru do służby w Policji”. Wykładowca omówił kryteria przyjęć do służby w Policji, przedstawił perspektywy zatrudnienia w cywilnych służbach mundurowych. Młodzież wykazała duże zainteresowanie zajęciami. Uczniowie mieli również możliwość otrzymania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące procedur naboru do służby w Policji.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja, mgr Agnieszka Rejewska, mgr Anna Kowalska, mgr Eliza Wieczorek.

 

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Gostkowskim
„ Bez uczniów nie byłoby szkoły, a bez szkoły życia by nie było!”
W.Gombrowicz:Ferdydurke

Dzień Nauczyciela kojarzy się wszystkim z kwiatami , życzeniami i radosną atmosferą . Trzeba jednak pamiętać , że data 14 października upamiętnia ważne wydarzenie sprzed lat, kiedy to w 1773 roku król Stanisław August Poniatowski założył w Polsce , pierwsze w Europie ministerstwo do spraw szkolnictwa -Komisję Edukacji Narodowej.Niewątpliwie jest to wielkie święto tych , którzy traktują swój zawód jako misję i pasję , ludzi wytrwałych i niepospolitych , charyzmatycznych i odważnych.

 

Czytaj więcej >>>
 

 Turniej tenisa.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.


  TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
( szkolny )
W dniu 16. 10. ( w poniedziałek ) na sali gimnastycznej obędzie się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego W KATEGORII DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w turnieju prosimy o przybycie do szkoły na godzinę 8 00. Prosimy o zabranie stroju i obuwia sportowego ( zmiennego ). Prosimy również o zabranie ze sobą rakietek do gry.
Uwaga! Uczniowie, którzy odpadają z dalszych rozgrywek po przegranych meczach udają się na lekcję zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

 


Strona 10 z 39

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016

AKADEMIA
SZTUKI
WOJENNEJ 
POLITECHNIKA
CZĘSTOCHOWSKA