• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Konkurs o bezpieczeństwie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

  Nasza uczennica Natalia Różańska wzięła udział w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa na drodze. Organizowany ogólnopolski konkurs jest częścią kampanii Bezpieczni za kółkiem. Celem projektu jest zwiększenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno pieszych, dzieci, dorosłych, jak i przyszłych kierowców jak istotne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze. Twórcą i ambasadorem projektu jest Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz.

 

Warsztaty technologiczne.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

 

W dniu 5 czerwca 2017 dzięki pani dyrektor mgr Marzeny Orzoł młodzież ZS im. Gostkowskiego: Sandra Wolska, Aleksandra Żyła, Katarzyna Styczeń, Adrian Zasuń, Paulina Wędraszek, Krzysztof Fajt, Dawid Burzyński, Patrycja Machura, Karolina Okraska, Aleksandra Mularczyk, Michał Rok wraz z opiekunem mgr inż. Jacek Ryba uczestniczyliśmy w warsztatach technologicznych Techpoint Zawiercie 2017.
Młodzież urzekł łazik marsjański, który został skonstruowany w Politechnice Częstochowskiej. Zespół konstruktorów wygrał II miejsce w USA i zostanie wysłany na orbitę okołoziemską przez NASA.

Czytaj więcej >>>
 

Erasmus+ CERTYFIKATY.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

 

W dniu dzisiejszym tj. 30.05.2017 r. odbyło się podsumowanie projektu Erasmus + „Technika łączy ludzi”, który był realizowany w okresie 01.06.2016.-31.05.2017.
Z tej okazji odbyła się uroczystość, na której wręczone zostały certyfikaty dla uczestników projektu oraz podziękowania dla pani dyrektor, pani koordynator oraz dla nauczycieli opiekujących się młodzieżą w Niemczech. Swoją obecnością zaszczycili nas goście : p. Paweł Abucki Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych, p. Arkadiusz Rajczyk – naczelnik Sekcji Dąbrowa Górnicza PKP PLK, p. Mariusz Pietrucha – naczelnik PKP Cargo oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zawierciu.
Celem projektu było podniesienie kompetencji takich jak wiedza, umiejętności i zdobycie doświadczenia zawodowego.

Czytaj więcej >>>
 

 Dzień Dziecka.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Jacek Ryba.

 

  W dniu 1 czerwca 2017 w Zespole Szkół im. Gostkowskiego uczniowie z klasy IA, IB przygotowali pod kierunkiem mgr inż. Jacka Ryba imprezę, gdzie można w miłym gronie poznać historię związaną z Dniem Dziecka w Polsce i na świecie. Uczniowie mogli też poznać swoje prawa i obowiązki, które im przysługują. Przygotowano również oprawę muzyczną, jak też prezentację, która podobała się uczniom Zespołu Szkół im. Gostkowskiego.
Motto: "Jak nauczyć dorosłych, że istnieją prawa dziecka, oparte na sprawiedliwości i miłości.

 

 Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach ma zaszczyt zaprosić
uczestników projektu Erasmus+, rodziców/opiekunów, Radę Pedagogiczną, Samorząd Szkolny oraz przyjaciół szkoły
na uroczystość wręczenia certyfikatów projektu Erasmus+ „Technika łączy ludzi” dla uczestników projektu, która odbędzie się 30 maja 2017r. o godz. 12.00 w siedzibie szkoły ( 42-450 Łazy ul. Fabryczna 1a).
 

Z wyrazami szacunku,
Marzena Orzoł
dyrektor szkoły

 

 Skoki spadochronowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.

 

  Wiosna już w pełni.
Cudowny, pełen marzeń i radosnych chwil miesiąc maj. Miesiąc, w którym spełniają się nie tylko te najskrytsze, ale nawet te podniebne marzenia.
Mowa oczywiście o naszych tradycyjnych, majowych skokach spadochronowych.
W tej edycji do szkolenia spadochronowego przystąpiło 14 śmiałków ( w tym też nauczyciele z Gostka). Tyle też wyjedzie z samego rana do Aeroklubu Krakowskiego na skoki, które zaplanowane są na piątek 26.05.
Po powrocie, również tradycyjnie, nie omieszkamy podzielić się wrażeniami z tych podniebnych doznań. Gdybyście drodzy czytelnicy - przyszli członkowie wielkiej rodziny spadochroniarskiej, przez przypadek, a może i z rozmysłem spoglądając w górę tego pięknego (tak chciałbym) słonecznego dnia ujrzeli jakieś małe kolorowe plamki na niebie, to wiedzcie, że " one ", te majestatycznie przesuwające się plamki z radością Wam pomachają tam z góry.
Tymczasem pozdrawiamy i do usłyszenia w ty samym miejscu po skokach.

 

Śląskie Centrum Wolności.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

 

Dnia 16 maja 2017 roku po raz kolejny odwiedziliśmy Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Tym razem tematem panelu edukacyjnego były wydarzenia 1981 roku, ze szczególnym uwzględnieniem strajku w kopalni „ Wujek” i brutalnej pacyfikacji strajkujących. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć film pt : „ Internowane” , który niezwykle realistycznie przedstawiał trudną historię tamtych lat.

Czytaj więcej >>>
 

 Festiwal.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Uprzejmie informujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Lotniczej 2017 o Laur Dowódcy Generalnego RSZ w ramach przedsięwzięcia „Skrzydła nad Kazimierzem”.
Finał Festiwalu odbędzie się w Kazimierzu Dolnym w dniu 09.09.2017 br.
Organizatorami przedsięwzięcia są Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych , Klub Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Wojskowe Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalne SWAT. Biuro organizacyjne - Klub DG RSZ (tel. 261821005, 261821006).

Regulamin Festiwalu, karta zgłoszeń oraz oświadczenie dostępne są do pobrania ze strony Klubu DG RSZ
 
(www.klubdgrsz.wp.mil.pl)

(zakładka do pobrania po lewej stronie)

Z poważaniem,
Monika Szymkowiak
Klub DG RSZ

 

 Konkurs NBP.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

  „Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”
Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w konkursie „Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”.
Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie filmu, animacji lub innej pracy multimedialnej na temat: „Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 15 rok życia. Konkurs trwa od dnia 28 kwietnia 2017 r. do dnia 9 czerwca 2017 r.
Do wygrania
Autorom najlepszych prac Kapituła przyzna trzy nagrody pieniężne w wysokości:
Nagroda Główna - 5 000 zł
II Nagroda - 3 000 zł
III Nagroda - 2 000 zł
Prosimy o przesyłanie prac zgodnych z zasadami określonymi w Regulaminie Konkursu na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tytuł wiadomości powinien zawierać informację „Zgłoszenie do konkursu - Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”.
Koordynator konkursu:
Anna Kreczmer
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel: +48 22 185 45 15
Strona konkursu

 

 Erasmus+ Italia.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Gostek we Włoszech! - Parma i Reggio-Emilia już na nas czekają!
Uprzejmie informuję, iż złożony przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego wniosek numer: 2017-1-PL01-KA102-036917 „Technik ma pracę w Unii Europejskiej” na konkurs wniosków w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja KA1: Mobilność edukacyjna Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego w roku 2017 uzyskał pozytywną ocenę i został zatwierdzony do realizacji.
Kwota przyznanego dofinansowania będzie wynosić 149014 EUR, w ramach której zostaną sfinansowane staże zagraniczne dla 58 uczniów. Realizacja projektu będzie miała miejsce w okresie 1.12.2017 – 30.11.2019.

Praktyki i staże odbędą się w Parmie i Reggio-Emilia we Włoszech.
Dyrektor szkoły Marzena Orzoł

 

KOMUNIKAT.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodający informację: mgr  Krzysztof Grabowski.

KOMUNIKAT.
Przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego informuje, że na egzamin maturalny każdy zdający przynosi własne przybory i materiały pomocnicze zgodnie z wykazem CKE (dotyczy to wszystkich przyborów, które według wykazu "zapewnia zdający lub szkoła" a zwłaszcza kalkulator prosty).
 

 

 Przekazanie dowództwa.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

  W czwartek 27 kwietnia 2017 roku, w obecności Pani Dyrektor szkoły oraz zaproszonych gości odbyło się uroczyste przekazanie dowództwa klasy maturalnej przez Filipa Szlęka, Natalię Gajewską i Dawida Konopkę, młodszym kolegom z klasy II B - Miłoszowi Nowakowskiemu i Karolowi Miście. 
Trzymamy kciuki za nowych dowódców!!!
Życzymy Wam powodzenia i dobrych dowódczych decyzji:)

 

Dzień otwarty - 22 kwietnia.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

Drugie Dni Otwarte Gostka odbyły się 22 kwietnia 2017 roku od godziny 9.00 do 13.00. Podczas wizyty w szkole można było uzyskać informacje na temat kierunków kształcenia, uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych na temat logowania, a przede wszystkim obejrzeć pracownie lekcyjne.

Gimnazjaliści podziwiali sprzęt, którym dysponuje szkoła, zadawali pytania, brali udział w pokazach, a ich starsi i doświadczeni koledzy chętnie udzielali odpowiedzi, służyli radą i gorąco zapraszali do naszej szkoły.

Czytaj więcej >>>
 
Więcej artykułów…


Strona 10 z 35

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016