• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 Hutki-Kanki 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  04 października w Hutkach-Kankach nasze klasy mundurowe wzięły udział w XVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w biegach przełajowych im. sierż. Grzegorza Załogi. Najlepszą zawodniczką w kategorii szkół mundurowych okazała się nasza uczennica Julia Zamora kl. 1 AG. Jako szkoła zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół. Gratulujemy !!!

 

 Szkolenie spadochronowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

  SZKOLENIE SPADOCHRONOWE.
DNIA 30.09.2019 - PONIEDZIAŁEK - ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE SPADOCHRONOWE. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH:
SALA NUMER 5 - PARTER.
GODZINA 9:00 - 14:00.

 

 TRAKO 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Konrad Jakubczyk zajął 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy kolejowej na 13 targach kolejowych TRAKO 2019 w Gdańsku. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w galerii z udziału naszej młodzieży w tej prestiżowej imprezie. Bezpośredni kontakt z firmami z branży daje możliwość rozwijania fachowej wiedzy.

 

 Sprzątanie Świata 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019 "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w Akcji Sprzątanie Świata. Tegorocznym hasłem przewodnim było "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas pierwszych, wraz z nauczycielami wyruszyli w teren sprzątać okoliczne ulice. Urząd Miejski w Łazach dostarczył worki oraz zobowiązał się do wywozu zebranych śmieci. Za pomoc i zaangażowanie w sprzątanie świata wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.

 

 Kiermasz podręczników 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  W naszej szkole odbył się kiermasz podręczników. Ze względu na fakt, że popyt przewyższył podaż, sporządzono swoistą bazę danych, gdzie można się wpisać na odpowiednią listę SPRRZEDAM lub KUPIĘ. Bliższych informacji udziela bibliotekarz Jolanta Czaja

 

 Zawody 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych w Łazach nad zalewem. Najwyższą formą nauki jest bezpośredni udział i samodzielne wykonywanie różnych zadań. Zawody związane z niesieniem pomocy, sprawnością, fachowością służb mundurowych na pewno pozostawią praktyczne aspekty wiedzy i umiejętności. Była to okazja do ćwiczenia współpracy w grupie, współdziałania z różnymi organizacjami i osobami, do dobrego spędzenia czasu.

 

 Salon Maturzystów 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Uczniowie  naszej szkoły - maturzyści - uczestniczyli w Salonie Maturzystów. Aby ułatwić uczniom klas maturalnych dokonanie dobrego wyboru, podczas Śląskiego Salonu Maturzystów uczniowie ostatnich klas mogli porozmawiać z przedstawicielami uczelni, zapoznać się z warunkami rekrutacji na śląskich (i nie tylko!) uczelniach i skorzystać z cyklu wykładów prowadzonych przez ekspertów OKE w Jaworznie, dowiedzieć się jakich błędów wystrzegać się na maturze. Dodatkowo do ich rąk trafiło kilka tysięcy egzemplarzy Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy. 10 września do Centrum Edukacyjno-Kongresowego w Gliwicach zapraszała Politechnika Śląska, natomiast 11 września uczniów ostatnich i przedostatnich klas powitał Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

 Narodowe Czytanie 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Wielkie czytanie to wydarzenie kulturalne, które śmiało można określić narodową tradycją. Akcja od lat cieszy się wielką popularnością. W dniu 6 września 2019 r. o godzinie 10:00 na Placu przy fontannie młodzież Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego uczestniczyła w Wielkim Narodowym Czytaniu. Inicjatywa pary prezydenckiej spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Łaz. W rolę lektorów wcielili się uczniowie z klas 2a oraz 3a: Paweł Kmita, Wiktoria Caputa,Wiktoria Rosa. W tym roku czytaliśmy nowele, a uczniowie Gostka zaprezentowali fragmenty utworu B.Schulza, pt „Sanatorium Pod Klepsydrą”. Opiekunami były panie – mgr Jolanta Czaja, mgr Beata Fronczek, mgr Ewa Kawałek. Swoim kolegom kibicowali uczniowie klasy 2a liceum, zdjęcia robił Bartek Jastrząb. Do zobaczenia za rok !!!

 

 Początek roku szkolnego 2019/2020.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  2 września 2019  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020, z nowym Dyrektorem Panem Grzegorzem Przybysz, z nową wicedyrektor Panią Katarzyną Rusek-Szczygieł i oczywiście z nowymi nadziejami na dalszy rozwój, sukcesy uczniów i nauczycieli w nauce. Dobre rady i życzenia przekazali osobiście Pani Krystyna Wiącek Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu, naszego organu prowadzącego szkołę oraz Radny Rady Powiatu Zawierciańskiego Pan Bogusław Piotrowski. Uczniowie z pierwszych klas poznali swoich wychowawców. Symbole państwowe i sztandar szkoły nadały uroczystości odpowiedni charakter. Już za 10 miesięcy poznamy owoce wspólnych starań uczniów, nauczycieli, rodziców.

 

 Obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 1 września 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  1 września 2019  obchodzona była 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dyrektor naszej szkoły Grzegorz Przybysz wraz z uczniami wzięli udział w patriotycznym upamiętnieniu Polaków walczących o wolność. Razem z władzami samorządowymi, kombatantami, mieszkańcami w Zawierciu złożono kwiaty pod pomnikiem. To była pierwsza lekcja, lekcja patriotyzmu jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Historia uczy i tworzy fundamenty państwa, narodu, człowieka.

 

Ochotnicze formy służby wojskowej.  

 

26 października bieżącego roku młodzież klas mundurowych oraz klasy maturalne uczestniczyły w prelekcji dotyczącej ochotniczych form służby wojskowej. Prelekcję poprowadził major Jacek Łukasik z Wydziału Rekrutacji Komendy Uzupełnień w Będzinie. Uczniowie zapoznali się z obroną terytorialną oraz zawodową służbą wojskową. Zaprezentowane zostały szkoły oficerskie w Polsce. Omówiono kwalifikację wojskową i postępowanie rekrutacyjne. Młodzież miała możliwość  uzyskania informacji na temat legii akademickiej czyli ochotniczego szkolenia studentów.

 

 

 

Wycieczka do siedziby GOPR.  Wprowadzający: mgr  Krystian Rudy.   Dodający informację:  mgr Paweł Koza.

W dniu 26 października uczniowie klas mundurowych brali udział w wycieczce do siedziby GOPR w Podlesicach. Podczas prelekcji opowiadających o zawodzie ratownika górskiego uczestnicy wyjazdu dowiedzieli się jak wygląda ścieżka zawodowa ratownika górskiego, jakie stoją przed nimi wyzwania w przypadku wyboru tego powołania oraz o możliwościach rozwoju i przeszkolenia. Uczniowie wybrali się również na pieszą wycieczkę po okolicznych terenach do Kostkowic, gdzie między innymi przeszli przez jaskinię oraz trenowali wspinaczkę górską pod opieką opiekunów- mgr Andrzeja Czapli, mgr Sylwestra Nowaka i mgr Pawła Kozy.

   

 

Targi pracy. 


24 października uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Targach Pracy, które odbyły się w Domu Rzemiosła w Zawierciu. Uczniowie mieli okazję przejrzeć najnowsze oferty pracy oraz wykonać testy psychologiczne, przygotowane przez Poradnię Psychologiczno -Pedagogiczną w Zawierciu. Na podstawie testów młodzież mogła przekonać się jaki posiadają typ osobowość i jaki rodzaj pracy byłby najlepszy dla każdego z nich.

 

 

 


Strona 10 z 50