• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Erasmus+  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.


Chcesz zdobyć europejskie doświadczenie? Zgłoś się do projektu „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”
W dniach 18.12.2017r.-08.01.2018r. odbędzie się rekrutacja uczestników (I tura mobilności) w ramach projektu „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”, realizowanego przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+.
W ramach projektu uczniowie i uczennice naszej szkoły wezmą udział w czterotygodniowych stażach zagranicznych we Włoszech, które odbędą się w terminie 30.09 – 27.10.2018r. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione:
 zakwaterowanie w Reggio-Emilia wraz z wyżywieniem (kolacja oraz kieszonkowe na pozostałe wyżywienie),
 podróż do Włoch i z powrotem,
 ubezpieczenie,
 ubrania robocze,
 kieszonkowe,
 wycieczki kulturowe do Mediolanu i Wenecji,
 dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne (bilety okresowe),
 zajęcia przygotowawcze oraz wsparcie i mentoringu szkoły i organizacji partnerskiej.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Poza udziałem w stażu zagranicznym osoby zakwalifikowane do projektu będą zobowiązane do uczestnictwa w zajęciach przygotowawczych, a po powrocie w działaniach upowszechniających rezultaty projektu.

 

Czytaj więcej >>>
 

Maraton Pisania Listów - podsumowanie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.Zakończyliśmy Maraton Pisania Listów 2017. Napisaliśmy 893 listy! To duża ilość. Dziękuję wszystkim Uczestnikom Maratonu.
Byliście wspaniali. Miejmy nadzieję, że słowo ma moc oddziaływania na innych i nasi bohaterowie – Mahadine z Czadu, któremu grozi dożywocie za publikację posta na Facebooku i uwięzieni za obronę praw człowieka Taner i „10 ze Stambułu’’ zostaną uwolnieni. Nie staliśmy z boku, na pewno jest to sprawdzian z naszej odpowiedzialności. Będziemy czekać na dobre wiadomości.

 

 

Mikołaj w Gostku !  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Agnieszka Rejewska, mgr Jolanta Czaja.

Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, nieistotne, ile się ma lat. Bywa, że jest to maleńka cząstka, ale może być też całkiem spora. Jedno jest pewne magia świąt Bożego Narodzenia działa na każdego.
I w tej aurze do Zespołu Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego niespodziewanie (?) zawitał święty Mikołaj!!!
Zbliżający się dźwięk dzwonka na korytarzu zwiastował miłą niespodziankę i... natychmiast pojawiał się uśmiech na twarzy.
W asyście renifera i śnieżynek z koszem pełnym słodkości odwiedzał klasy i częstował wafelkami. Niektórym jednak trafiały się rózgi...

 

Czytaj więcej >>>
 

 Maraton Pisania Listów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

  Dzisiaj tj. 05.12.2017 odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów, wydarzenie szczególne i niecodzienne. Przyłączyliśmy się do tej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Amnesty International bo uważamy, że warto w życiu zrobić coś dla innych, zwłaszcza, że tematyka dotyczyła praw człowieka. Jeśli list może zmienić życie bohaterów, w których sprawie pisaliśmy, to trzeba było podjąć to wyzwanie. Prawa człowieka nie mogą być łamane. Musimy reagować na wszelkie przejawy zła i niesprawiedliwości. Solidarność ludzka jest siłą, która może ograniczyć zapędy dyktatorów. My w to wierzymy i będziemy czekać na dobre wiadomości. Jutro podamy informację o ilości napisanych listów.

 

Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.


Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie
01.12.2017r. – 30.11.2019r.
realizuje kolejny projekt pn. „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcji 1: Mobilność edukacyjna.
Projekt został zaplanowany dla 58 uczniów kształcących się na kierunkach: technik eksploatacji portów i terminali oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego.
W jego ramach przewidziane są dwie mobilności po 29 osób w terminach:
• 01.10.2018r. - 26.10.2018r.
• 20.01.2019r. - 16.02.2019r.
Projekt będzie realizowany przy współpracy z firmą pośredniczącą YouNet. Jest to instytucja, która posiada duże doświadczenie w realizacji wielu projektów i od lat zajmuje się organizacją praktyk zagranicznych.
Młodzież naszej szkoły odbędzie staże zawodowe we Włoszech (Parma, Reggio Emilia), co pozwoli im zaistnieć w warunkach silnej konkurencji na rynku pracy oraz we współczesnej zintegrowanej Europie.
 

 

 PKP CARGO TABOR DĄBROWA GÓRNICZA - 2.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.


  Sprawozdanie z wycieczki przedmiotowej do Zakładu Naprawy Taboru Kolejowego PKP CARGO TABOR w Dąbrowie Górniczej.
W dniu 16.11.2017 uczniowie klasy 4CD w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z eksploatacji środków transportu szynowego. Celem drugiego wyjazdu było zapoznanie ze stanowiskami naprawczymi elementów i zespołów taboru kolejowego, co stanowi jednocześnie realizację programu nauczania i formę przygotowania do egzaminu zawodowego. W takiej sytuacji bezcenna jest możliwość zdobycia wiedzy praktycznej bezpośrednio od fachowców, zadawania pytań, zobaczenie naprawy "na żywo". Uczniowie mieli okazję zobaczyć badania i naprawę zestawów kołowych, łożysk osiowych, zderzaków, sprężyn nośnych, podłogi, ścian, drzwi, ram wózków. PKP CARGO TABOR Sp. z o. o. to także możliwe miejsce pracy dla naszych absolwentów, a wcześniej w czasie nauki szansa na uzyskanie stypendium.

 

Pomóż czworonogom przetrwać zimę.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.


Akcja „Pomóż czworonogom przetrwać zimę” zakończyła się sukcesem. Szkoła przekazała zebrane dary na rzecz Schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Młodzież hojnie wsparła zbiórkę karmą dla zwierząt.

 

 

Dzień Kolejarza w naszej szkole.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

W dniu 23.11.2017 w naszej szkole odbył się Dzień Kolejarza wyprzedzający właściwe Święto w dniu 25 listopada patronki kolejarzy Św. Katarzyny:
-wystawa zdjęć konkursowych o tematyce kolejowej
-wystawa zdjęć pojazdów kolejowych
-wystawa pomocy dydaktycznych do przedmiotów zawodowych kolejowych
-gazetka na temat historii linii kolejowej Warszawsko-Wiedeńskiej biegnacej przez Łazy
-programowanie Androida w sali informatycznej
-konkurs na ciasto kolejowe
-turniej międzyklasowy z 9 dziedzin kolejowych "kółko-krzyżyk"
-spotkanie z gościem, absolwentem naszej szkoły pracownikiem PKP Cargo S. A. maszynistą, instruktorem Robertem Sadowskim
-rozwiązywanie krzyżówek kolejowych
-ciekawe filmiki kolejowe

 

Czytaj więcej >>>
 

 Programowanie w Dzień Kolejarza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

 

  Nasi przyszli kolejarze mieli możliwość kontaktu z nowymi technologiami w zakresie programowania aplikacji mobilnych na androida. Dwunastu śmiałków wzięło udział w warsztacie zorganizowanym przez mgr Piotra Cichy. W ramach godzinnych zajęć nasi uczniowie z klas pierwszych i drugich zaprogramowali i uruchomili na swoich smartfonach swoje pierwsze aplikacje. Była radość i satysfakcja. To działa!

 

Maraton Pisania Listów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!
W dniu 05.12.2017r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach odbędzie się Maraton Pisania Listów. Maraton powstał w Polsce w 2001roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się niesprawiedliwości i łamaniu praw człowieka. Iskra odwagi jest w każdym z nas! Możemy zabrać głos w słusznej sprawie! W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszej pomocy. My zdecydowaliśmy się wesprzeć "2" z nich: Mahadine (Czad) i Taner i 10 ze Stambułu (Turcja) Więcej informacji na temat kogo bronimy znajdziesz na stronie: maraton.amnesty.org.pl
ZAPRASZAMY!

 

 

 WKU Będzin.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.


  Służba Przygotowawcza
Przyjdź - zapytaj - zostań żołnierzem!
Od stycznia 2018 r. rozpoczyna się kolejny turnus do szkolenia w Służbie Przygotowawczej dla kandydatów na żołnierzy w Korpusie Szeregowych Zawodowych!

Plakat do naboru do Służby Przygotowawczej 

 

Ciepły Wieszak 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.Samorząd Uczniowski
Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach po raz drugi organizuje akcję „Wymiana ciepła – CIEPŁY WIESZAK”
W zimie wiele osób potrzebuje ciepłych okryć. Są wśród nas tacy, których na takie ubrania nie stać. Akcja ta ma pomóc osobom najmniej zamożnym rozwiązać ten bolesny problem.
Masz zbędne zimowe rzeczy? Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, spodnie, polar lub sweter na specjalnym wieszaku!
Wszystkich ludzi o dobrym sercu, którzy chcą pomóc innym, prosimy o przynoszenie zimowych ubrań do biblioteki szkolnej do dnia 30 listopada 2017r..

 

 

Olimpiada o Filmie 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kawałek.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
21 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.Do tej części konkursowej rywalizacji przystąpili uczniowie z klasy II a LO – Laura Białas , Karolina Kozieł oraz Marcin Nowacki. Każdy z uczestników otrzymał do rozwiązania ,w ciągu 60 minut test na platformie internetowej , składający się z 60 pytań jednokrotnego wyboru .
Przebieg olimpiady nadzorowała Szkolna Komisja – mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja , mgr inż Paweł Saczyński. W ciągu 7 dni od otrzymania wszystkich protokołów z przebiegu olimpiady Komitet Główny zatwierdzi i opublikuje wyniki. Przygotowania do tego etapu trwały od początku roku szkolnego , poprzedzone były poszukiwaniem i gromadzeniem niezbędnej bibliografii z zakresu wiedzy o kinie , jego historii , gatunkach .Drugi etap polegał na obejrzeniu filmów z Szkolnej Akademii Filmowej , poznaniu reżyserów polskiego kina , aktorów .Dostęp do antologii i szkolnej kinoteki był możliwy dzięki udziałowi szkoły w inicjatywie Centrum Edukacji Obywatelskiej , która przekazała materiały . Opikunami tej inicjatywy są panie – mgr Ewa Kawałek oraz mgr Jolnta Czaja.

 

Czytaj więcej >>>
 


Strona 10 z 41